[#451] Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #448

tylko pamietaj, ja mam alt-tab

Ot kwintesencja „amigowania” w wykonaniu gx-a . Amiga OS też pewnie jest ślepą uliczką dla Amigi, a prawdziwi amigowcy (tacy jak gx) już dawno wybrali najpotężniejszy amigowy system Microsoft Windows. Amen.
[#452] Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #448

PowerPC byl i jest slepa uliczna dla Amigi, nie warto bylo, nie warto dalej sie w to pchac.

Można też powiedzieć że 68k był ślepą uliczką dla Amigi/Apple, tylko że z tego gadania nic nie wynika.
Był czas że PPC wystarczało dla Apple, teraz jest czas że PPC JESZCZE wystarcza dla Amigi.

Co innego cena, ale jak wiadomo - są tanie maki, jeszcze nie obsługiwane G5, więc mocy wystarczy :)

-------
Daj mi przykład zastosowania mocy pod AOS/MOS gdzie G4 wymięknie, a za to emulowana 68k pod x86 da radę? (Nie możesz dać za przykład UAE, chyba że UAE PPC vs UAE 68k :):):))

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 08:27:59 przez kjb666
[#453] Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #451

Ot kwintesencja „amigowania” w wykonaniu gx-a


no tak, bo wg. krashana kwintesencja amigowania jest uzywanie MorphOSa na PowerMacu , rzeklbym "niedaleko pada jablko od jabloni"

a prawdziwi amigowcy (tacy jak gx) już dawno wybrali najpotężniejszy amigowy system Microsoft Windows.


nie MS Windows, tylko x86, dla UAE i nowoamogowego systemu AROS :D, co jest prawda, nie zaprzeczysz .
[#454] Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@kjb666, post #452

Można też powiedzieć że 68k był ślepą uliczką dla Amigi/Apple


nie prawda, w roku 1985 wybor 68000 byl zasadny, za to w roku 1995/6 wybor ppc byl juz slepa uliczka

są tanie maki, jeszcze nie obsługiwane G5, więc mocy wystarczy


no pewnie, tylko kiedy jakis nowoamigowy os bedzie korzystal z g5 to juz pewnie uae x86 bedzie od tego wydajniejszy OK

Daj mi przykład zastosowania mocy pod AOS/MOS gdzie G4 wymięknie, a za to emulowana 68k pod x86 da radę? (Nie możesz dać za przykład UAE, chyba że UAE PPC vs UAE 68k


czyli ?
[#455] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #454

Do tego wątku zostały przeniesione wszystkie posty z komentarzy pod wiadomością o filmie z prezentacji X1000.
[#456] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #454

nie prawda, w roku 1985 wybor 68000 byl zasadny, za to w roku 1995/6 wybor ppc byl juz slepa uliczka

A dlaczego?
W 1985 roku rodzina 68k rozwijała się dynamicznie, ostatni procesor będący rozwinięciem poprzednika i w pełni kompatybilny z rodziną (stąd nie zaliczamy ColdFire) ukazał się w 1993 roku (68060), czyli 8 lat później. A wróbelki jakiś czas przedtem ćwierkały o nadchodzącym schyłku MC68k (a szkoda), wystarczy przeglądnąć prasę komputerową owego czasu.
PPC w 1995 był równie obiecującą konstrukcją, co 68000 w 1985: nawet Twoje ukochane Windowsy były dla niego. Za symboliczną datę "końca PPC" można uznać 2006, gdy jedyny popularny producent komputerów desktopowych z PPC - Apple, zaprzestał ich wykorzystywania. Mimo wszystko wciąż powstają nowe konstrukcje: PA6T, czy PowerQUICC III. Z perspektywy 1995 było to 11 lat, o czym i tak nikt nie mógł wiedzieć :) . Popatrz też jaki był los innych procesorów rozważanych jako następca 68k w Ami: Alpha zakończyła się na 1,3 GHz, MIPSy zakończyły się na R16000 1 GHz, a PA-RISC zakończył się na PA-8000 1,1 GHz. Z nich wszystkich PPC odniósł największy sukces.
Zresztą o czym tu gadać, skoro jakby to Mark Twain powiedział: "plotka o śmierci PPC jest mocno przesadzona"
[#457] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #456

W momencie powstawania projektu Amigi to 68k byl jak najbardziej obiecujaca konstrukcja, tania, dostepna, nowoczesna, uniwerslana, latwa do wdrozenia itd... W momencie kiedy wrobelki cwierkaly o karcie turbo z PPC, a w momencie ukazania sie PPC, to PPC byl PRZEGRANY!!!, przegral z Pentium na rynku wiele lat wczesniej i taki procesor powinien byc w nowej Amidze (albo powinien zostac 68k), co zreszta juz tutaj nie raz pisalem, a wtedy mowilem Amigowcom od hasla Intel Outside, ze kiedys beda tego b. zalowac, dzisiaj widze nadal sa ludzie ktorzy wierza jeszcze w jakas przyszlosc PPC na rynku

można uznać 2006


ja bym uznal juz 1994, kiedy bylo wrecz oczywiste, ze PPC nie sa w stanie zagrozic x86. Plotka o smierci PPC nie jest przesadzona, taki jest stan na dzis, nawet w x1000 siedzi trup .

ps. wcale nie zdziwi mnie wiadomosc o wycofaniu sie freescale z ppc :)

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 14:06:13 przez gx
[#458] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #457

I cóż z tego, skoro po 8 latach 68k umarł....
W przypadku PPC też nie jest prawdą, że w 1995 x86 go wyprzedzał. Całe lata 90 to okres współobecności na rynku wielu rozwiązań: MIPS, PA-RISC, DEC Alpha, PPC i inne.
...mnie dla odmiany nie zdziwi decyzja Intela i AMD o wycofaniu się z x86 i ich 64 bitowych rozszerzeń... wszyscy przechodzą na ARM
[#459] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #457

Widać GX, że jesteś wielbicielem X86. W 1997 PPC to nie była ślepa uliczka, to była całkiem obiecująca konstrukcja i jakoś Apple z niej korzystał i dało się, jak również nie zapominaj że PPC siedziało w PDA, nawigacjach, serwerach oraz.... tak, w konsolach. Przez co nawet dzisiaj ta architektura nie jest martwa, więc chyba się mylisz.
A dla mnie koncept X86 jest bardzo słaby w porównaniu do 68xxx oraz do PPC. Tylko późniejsze rozszerzenia ratują sprawę, bo procesor ten był masakryczny do programowania i odpychał... IBM popełnił duży błąd wybierając Intela zamiast Motorole, ale pewnie ktoś miał w tym interes.
I męczy mnie strasznie narzekanie takich osób. Prawo do wyrażania opinii mają, ale chyba przy takim podejściu to lepiej coś popisać na Intel.com albo czymś takim, a nie na forum Amigowym

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 16:17:10 przez flops
[#460] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #458

I cóż z tego, skoro po 8 latach 68k umarł....


jako produkt rynkowy, bo Motoroli zachcialo sie wejsc w malo przyszlosciowy alians z IBM i Apple oraz wspoltworzyc IBMowskiego potworka zamiast dalej rozwijac swoja udana konstrukcje 68k, ale za to 68k byl na rynku rzeczywiscie obecny, sukces Amigi, Atari ST, Macintosh, Sega... a w przypadku PPC, Amiga w dole:(, Apple to prawie pociagnelo do grobu, zostaja tylko ostatnie konsole, dzis juz wiadomo, ze dla Sony to byl krotki epizod, takze z MIPS mieli nawet dluzsza przygode, a na Cellu najmocniej dostali w plecy, za to teraz slusznie wybiora x86_64 - tak tez powinno stac z nowymi Amigami :)

mnie dla odmiany nie zdziwi decyzja Intela i AMD o wycofaniu się z x86 i ich 64 bitowych rozszerzeń... wszyscy przechodzą na ARM


marzyciel jedyny atut ARM to niski pobor mocy okupiony tez relatywnie mala wydajnoscia, takze predzej nie zdziwie sie jak jakies male x86 zaczna konkurowac z ARM.
[#461] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@flops, post #459

Widać GX, że jesteś wielbicielem X86. W 1997 PPC to nie była ślepa uliczka, to była całkiem obiecująca konstrukcja i jakoś Apple z niej korzystał i dało się


nie jestem wielbicielem x86, tylko 68k, ale w zadnym razie ppc, ktory bardziej kojarzy mi sie ze sztywnymi krawciarzami z IBM niz luzacka Amiga, dlatego lepszy jest juz x86 ze swoja otwartoscia. Apple korzystalo z PPC kosztem miliardow i tylko tracilo, a na Amidze tez sie nie dalo, jednak zawsze w tyle za Apple.

A dla mnie koncept X86 jest bardzo słaby w porównaniu do 68xxx oraz do PPC.


68k jest zdecydowanie najfajniejsze..., natomiast x86 od czasow Pentium, szczegolnie z SIMD, jest dobrym procesorem, a w roku 1997 mozna bylo w Amidze uzywac SIMD (tzw. MMX), nie sadze zeby byl to procesor jakos istotnie gorszy od tamtych PPC, a na pewno znany, tanszy, dostepny od reki w kazdej ilosci i wersji, takze najnowszej...
[#462] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #460

Apple niemal się wywróciło z tego samego powodu, który pogrążył Commodore: pozwolili na zarządzanie firmą ludziom, dla których sprzedaż ziemniaków w niczym nie różniła się od sprzedaży komputerów. Gdyby nie powrót Jobbsa, to Apple uśmiechałby się do nas z tej samej strony co C= (najbardziej krytyczny był 1994 - zaraz potem przeszli z 68k na PPC). Przejście Apple na PPC było jedną z prób uratowania firmy przed upadkiem. Pozwoliło firmie utrzymywać się na powierzchni, potem mocno odbili się wypuszczając iMaca (a jakże, z PPC). A teraz trzepią kasę na iPhonie i całej rodzinie produktów będących jego mutacją. Bez mitologii gx :)

Wszyscy wolelibyśmy, aby dzisiaj były na rynku ośmiordzeniowe 68k z zegarami 3 GHz, jednak tak się niestety nie stało i jakiś wybór musiał być w 1995 roku dokonany. PPC okazał się najbardziej trafionym (relatywnie niewielki Commodore nie zmieniłby realiów rynku CPU, i nie spowodowałby np. dominacji rodziny PA-RISC, gdyby projekt Hombre ujrzał światło dzienne).
[#463] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #462

Dorabiac filozofie do kiepskiego wyboru jest szczytem amigowej ignorancji rzeczywistosci. I co spowodowal ten powrot Jobsa, jak sam widzisz nie bylo to zwiazane z technologia tylko legenda, legenda dzieki swoim wtykom u Billa G. uratowala tonace Apple :), a udzial ppc w rynku pc zwiekszyl sie zapewne o jakies dziesiate czesci 1% - x86 tluczono juz wtedy z 1000x wiecej . Skoro przejscie Apple na PPC bylo proba ratowania przed zgonem, no to proba byla nieudana i doprowadzila pacjenta do glebszej zapasci, takze nic dziwnego, ze trzeba bylo sie ewakuowac z ppc zeby nie wchodzic w glupie koszta... To, ze Apple odzyskal wigor dzieki iPhone itp. to juz inna historia i z ppc nie ma zwiazku, bo wtedy wybraliby zamiast arm jakis mikro ppc :).

PPC jako trafiony wybor, noo, bronic przegranej sprawy do konca moze juz tylko Amigowiec, zdecydowanie wole bronic 68k niz ppc, bo jest to procesor ktory zawsze bedzie mial wysokie noty wsrod nie tylko Amigowcow, mozna nawet liczyc na jego reinkarnacje w tanich dostepnych fpga:). Wybor byl zwyczajnie fatalny, najlepszym wyborem bylby Pentium MMX (np: wersja mobilna), a tak wpakowano sie w jakis egzotyczny i drogi IBMowski shit nt. ktorego krazylo jedynie mnostwo legend.
[#464] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #463

Ja bym wolał zamiast tego Pentium-a SH4 jak Dreamcaście (albo Compaq Aero 8000 - mam taki), a wcześniej w Saturnie (chyba SH2).
[#465] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Ender, post #464

sh to juz w ogole bomba, to moze lepiej ten arm np: strongARM w latach 95-7
[#466] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #465

Nie chce mi się pisać znów tego samego, więc poszukaj na PPA lub w Internecie. Motorola i Hitachi współpracowały przy procesorach i co najzabawniejsze odpowiednik 68000 był szybszy niż oryginalna Motorola - patrz wikipedia i info o Sharp X68000) i mielibyśmy zmutowane 68k (np. jakieś instrukcje z SH4, które są teraz nawet wielordzeniowe i z DSP w jednym układzie).
Linkowałem kiedyś na forum o tych prockach i co jak grochem o ścianę. A tak serio nawet procesowali się o jakieś licencje (sprzedaż była nawet wstrzymana), więc ja bym chciał takie zmutowane (z SH4) 68k w latach 1995-2000, czy dzisiaj? W Natami na pewno, wszystko zależałoby od mocy itd..

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 22:29:05 przez Ender
[#467] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #463

Zupełnie nie tak - największy dół Apple zaliczył przed przejściem na PPC. A więc jego stopniowy powrót na powierzchnię również w jakimś stopniu zawdzięczał PPC. Sprawdź sobie chronologię zdarzeń.
Dziwne są te argumenty, że o jakości PPC świadczy jego udział w rynku. Dziwne tym bardziej, że zapominasz o tej argumentacji przy 68k, a przecież i ta rodzina była zawsze ilościowo zdominowana przez tłuczone masowo x86.
Wciąż piszesz, że PPC to przegrana sprawa, a jakoś ani jeden sensowny argument nie padł. Przynajmniej taki, który wykazałby konkretnie, w czym wybór 68k w 1983 roku (Miner nie zaprojektował Loraine w 2 tygodnie) był lepszy od wyboru PPC w 1994 roku. Bo jeśli masz na myśli wyłącznie to co stało się (w przypadku obu tych rodzin CPU) 10 lat później, to od razu powinieneś ubolewać na "krótkowzrocznością Minera", że nie wybrał 80286.
[#468] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #458

...mnie dla odmiany nie zdziwi decyzja Intela i AMD o wycofaniu się z x86 i ich 64 bitowych rozszerzeń... wszyscy przechodzą na ARM


poczytaj sobie o Intel Medfield, jak widzisz w x86 drzemie wiekszy potencjal niz sadzisz :), wiec to ARM musi obawiac sie Intela, a Intel nie musi sie obawiac ARM na rynku desktopow, laptopow etc..
[#469] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #467

Dziwne są te argumenty, że o jakości PPC świadczy jego udział w rynku.


68k byl procesorem rzeczywiscie lepszym od x86 i byl to duzy atut Amigi w latach 80, tani, dostepny, wydajny, dobry do pisania w asm - wtedy istotne..., o tyle taki PPC 603 byl juz gorszy od typowego Pentiuma MMX w latach 90, pod kazdym wlasciwie wzgledem. Dzisiaj PPC zwyczajnie nie ma racji bytu. Nie spodziewalbym sie zadnego nowego sprzetu w rozsadnej cenie z wydajna jednostka PPC w tej dekadzie, ktory mozna byloby zaadoptowac do celow amigowania.

Mysle, ze Miner w polowie lat 90 wybralby juz Pentium MMX, raczej nie kierowalby sie pokretna ideologia Amigowcow z polowy lat 90 :).

Nie potrafie wskazac atutow PPC, ani wtedy, ani tym bardziej teraz, gdyby jeszcze PPC przypominal 68k, ale nic z tego!, to jest zupelnie inny procesor, juz ARM bardziej przypominal 68k.
[#470] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #469

Żle myślisz - Miner ani ktokolwiek inny nie mógłby wybrać Pentium MMX w połowie lat 90, bo ten pojawił się na rynku w 1997 :)
, czyli w podobnym czasie co pierwsze G3 (PPC 740). Porównaj sobie wydajność Pentium MMX z PPC 740.

PPC nadaje się do używania assemblera nie gorzej od x86. Nie porównuj go do 68k, bo nie o tym tu dyskutujemy - o tym że assembler 68k był wyjątkowo przyjazny wie chyba każdy.
Nie potrafisz wskazać atutów PPC, ale wskazać na jakąkolwiek alternatywę w 1994 roku także nie.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 23:34:17 przez wali7
[#471] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #467

Zupełnie nie tak - największy dół Apple zaliczył przed przejściem na PPC.


po przejsciu na ppc tez zaliczyli dol, wiec niewiele to zmienia. Zapatrywanie sie na Apple nigdy nie bylo dla mnie zrozumiale wsrod Amigowcow :). Zamiast wybrac to co byloby lepsze dla rozwoju Amigi, wzorowano sie na Apple.
[#472] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #454

Daj mi przykład zastosowania mocy pod AOS/MOS gdzie G4 wymięknie, a za to emulowana 68k pod x86 da radę? (Nie możesz dać za przykład UAE, chyba że UAE PPC vs UAE 68k

czyli ?


Twierdzisz że UAE pod x86 jest napotężniejszą Amiga, no to daj przykład wykorzystania tej mocy, tam gdzie G4 przegra :)
[#473] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #470

Miner ani ktokolwiek inny nie mógłby wybrać Pentium MMX w połowie lat 90, bo ten pojawił się na rynku w 1997


to wybralby Pentium lub PPro bez simda, a rok pozniej z simd, niewiele to zmienia.

Porównaj sobie wydajność Pentium MMX z PPC 740


G3 to porownuje sie do PII i Celerona, a G4 do PIII i Celerona Coppermine :).

PPC nadaje się do używania assemblera nie gorzej od x86.


raczej gorzej sie nadaje niz x86.

ale wskazać na jakąkolwiek alternatywę w 1994 roku także nie.


wskazalem, Pentium, ile razy mam to napisac :). PPC 603 do Amigi zawital w 97 roku jako zestaw od Phase5, czyli juz epoce wzglednie taniego Pentium MMX (ostatni kwartal 97).

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 23:59:43 przez gx
[#474] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@kjb666, post #472

Twierdzisz że UAE pod x86 jest napotężniejszą Amiga, no to daj przykład wykorzystania tej mocy, tam gdzie G4 przegra


przegrywa chocby w dzialaniu amigowego systemu w wersji 1.x, 2.x, 3.x :)
[#475] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #473

tja, oczywiście zadecydowałeś, że porównujemy procesory tak, aby x86 był górą
porównać to możesz konstrukcje z tego samego okresu:
- Pentium MMX do PPC 740 (rok 1997)
- G4 do PIII może być (począwszy od 1999).

Bardzo dobry argument "raczej"
Wskazałeś, owszem, ale na Pentium MMX, więc nie wciskaj kitu. W momencie decyzji o zaprojektowaniu kart z PPC dla Amigi Pentium MMX było co najwyżej na deskach kreślarskich w Santa Clara.
[#476] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #475

Pentium MMX do PPC 740


P2 mial premiere w 97 roku. P1 MMX byl tylko rozwinieciem konstrukcji Pentium pod socket 7, wiekszy cache, SIMD, takze zmiana "nic nie kosztowala"...

Wskazałeś, owszem, ale na Pentium MMX, więc nie wciskaj kitu. W momencie decyzji o zaprojektowaniu kart z PPC dla Amigi Pentium MMX było co najwyżej na deskach kreślarskich w Santa Clara.


P1 i P1 MMX sa dla socket 7 od 75Mhz do 233Mhz, zupelnie nieistotne co Intel czy AMD mial na deskach dla socket 7 w roku 95/6, takze w 1997 roku bylby to juz Pentium MMX, baa, kolejne modyfikacje tego gniazda pozwalaly zainstalowac procek taktowany ponad 500Mhz wyprodukowany jeszcze pozniej...

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 00:35:53 przez gx
[#477] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #476

No i co z tego, że MMX był rozwinięciem pierwszego Pentium? Albo jakie znaczenie miało to, że był montowany w Socket 7? Równie dobrze mógł być montowany w PGA albo nawet i "na pająka".
Mnie nie interesuje co mieli na deskach kreślarskich. Tych procesorów (MMX) na rynku w 1994-1995 nie było, Pentium II też nie, bo pojawił się także w 1997 roku. Więc nie mogły się pojawić w kartach procesorowych dla Amig.
Czyli alternatywy dla PPC w 1994 wciąż nie podałeś. Nie dziwi mnie to, bo takiej nie było... chyba że ktoś dysponował naprawdę solidną szklaną kulą.
[#478] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #474

przegrywa chocby w dzialaniu amigowego systemu w wersji 1.x, 2.x, 3.x

A więc zastosowanie super mocy Twojej Amigi (uae x86) to jest odpalanie systemu 1/2/3.x ? Przecież to fajnie chodzi na 020/14Mhz.

Podpowiem, że musisz dać za przykład coś, co odpalisz na obydwóch platformach, bo inaczej nie porównasz która jest potężniejsza. Rozumiesz? Ja nie mogę dać za przykład MOSa bo go nie odpalisz na swojej amidze UAEx86, ty nie możesz dać za przykład AOS1/2/3.x bo go nie odpalę na żadnym ze sprzętów pod MOS2.x.

Jeśli chcesz to możemy np. zaemulować konsolę (PSX) albo komputer (Mac, pecet)?
Możemy sprawdzić jak będzie chodzić YouTube :)

Więc jeszcze raz:
Twierdzisz że UAE pod x86 jest napotężniejszą Amiga, no to daj przykład wykorzystania tej mocy, tam gdzie G4 przegra.
[#479] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wali7, post #477

Czyli alternatywy dla PPC w 1994 wciąż nie podałeś.


Podalem. Procesor PENTIUM, niech bedzie, ze bez MMX, byl w roku 1995 na rynku. Procesor PowerPC 603 pojawil sie na rynku w 1995, a 603e w 1996, P1 MMX byl dostepny w 1997 i w pelni zgodny z Pentium bez MMX. W 1994 roku tez nie mogli robic kart z PowerPC 603e, dopiero w 1996

Nie czaruj. PENTIUM byl alternatywna od samego poczatku!!!

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 11:27:14 przez gx
[#480] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #479

A w ogóle to co z tego ? Kijem Wisły nie zawrócisz, nie wstąpisz dwa razy do tej samej rzeki, nie przechodź na czerwonym świetle.
Co ma ta jałowa dyskusja zmienić ? Co było to był, jest jak jest.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 11:31:29 przez azazel44
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem