[#1] AmigaOne X1000 vs MorphOS, czyli o wyższości świąt...
Tutaj przeniesiona jest cała dyskusja będąca OT z komentarzy na głównej stronie.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:01:08 przez mailman
[#2] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
No to niech napisze do Kasi Cichopek. Jak nie wie, kto jest producentem systemu to chyba nie muszę wskazywać jak używać wujcia googla

1. Wiemy kto jest producentem AOS 4.x i wiemy że ów producent ma swoją wizję, a Twoje i moje zdanie ma tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
2. Wiemy że X1000 jest droga i nie potrafi nic ciekawego pokazać, piszemy o tym a nie o "Kasi Cichopek".
[#3] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #2

1. Skoro nie zgadzasz się z wizją producenta systemu, to jednocześnie nie musisz ozdabiać każdego newsa o X1000 zaczepnym komentarzem.
2. Równie dobrze możemy dyskutować o niewielkiej przydatności na polskich drogach najnowszego i bardzo drogiego samochodu sportowego
[#4] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #3

1. Skoro nie zgadzasz się z wizją producenta systemu, to jednocześnie nie musisz ozdabiać każdego newsa o X1000 zaczepnym komentarzem.

Gdybym się zgadzał to też bym nie musiał, prawda? Więc nic nie wynika z tego co napisałeś, spróbuj inaczej.

2. Równie dobrze możemy dyskutować o niewielkiej przydatności na polskich drogach najnowszego i bardzo drogiego samochodu sportowego

Samochód sportowy pokaże na co go stać nawet na polskich drogach, bo nie wszystkie to dziura na dziurze.

Za to X1000 nie pokazała jak dotychczas, więc czekamy aż ktoś nagra coś fajnego, żebyśmy mieli wzór do ścigania :)

I uprzedzam Cie że nie jest to "żal, zazdrość, plucie jadem", bo nie mamy ku temu powodu, X1000 nie ma szans konkurować ze struclą za 200, raczej bym się dopatrywał żalu u fanboy'ów że X nie potrafi zmiażdżyć niczym.
[#5] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #4

Poczekamy, zobaczymy, wszystko w rękach programistów. Strucla (co to za nazwa? domyślam się, że chodzi o Mac Mini) to Apple, a jak spojrzysz na adres tego portalu, to ujrzysz Polski Portal AMIGOWY. Mówimy o Amigach, a nie komputerach Apple, Amstrad czy Acorn :)
[#6] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #5

a jak spojrzysz na adres tego portalu, to ujrzysz Polski Portal AMIGOWY.

A jak spojrzysz pod swój avatar to zobaczysz tam motylka :)
Motylek ten śmiga na komputerach apple i nie tylko macmini, ale to chyba wiesz, więc dlaczego mam patrzeć na adres?
Strucla to nazwa wymyślona przez fanatyków AOS4.x (bodajże z przedrostkiem zgniła :))

Jeśli chcesz podyskutować na temat czy wolno rozmawiać tutaj o sprzęcie pod którym działa system amigowy, to chodź do hyde-parku a tutaj napisz o X1000 :)
[#7] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Naśmiewanie się z człowieka z filmu na yt jest żenujące i odzwierciedla poziom, brak podstaw kultury i zawiść osób tak czyniących.

Dla jednego żartowanie dla drugiego naśmiewanie. Nie mów że ludzie kulturalni nie żartują?
Żenujący brak kultury to by było określenie za przeproszeniem "fat pig", a nie "wystający brzuszek".
A zawiść to niby do czego? Bo jak na razie czekamy na filmik który zaprezentuje jakiekolwiek możliwości tego sprzętu... a najlepiej takie które biją obecne rozwiązania dostępne na słabszych maszynach. Bo do tego został stworzony X1000 :)
[#8] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #7

Kolega to się napyskuje widze Śpioch

Ale przecież kolega już nam powiedział, że kieszenie ma puste wiec stać go tylko na udawaną Amige made in Apple i udawany AOS made in MOS Team i to mu wystarczy do udawania amigowania made in MOS. Dziwnym trafem był sezon, że przyszło takich kilku pieniaczy na PPA i jak dowiedzieli się, ze można udawać amigowca kupując za grosze sprzęt Apple to od razu zaczeli pluć na Hyperion i AOS.
Potem były dyskusje, ze to źle, ze Hyperion razem z A-Eon i Acube próbują budować rynek, bo rynek trzeba by budować najpierw baze użytkowników na starym sprzęcie - jak dobrze, że M$ tak nie myśli i jednak można zainstalować ich system na czymś więcej niż piorun typu PentiumII - jednak kjb jesteś w błędzie. MOS za pewne też by tak robił tylko... z kim... Genesi już dawno ma ich w tyle i jedyna oferta to: "możecie zrobić system na nasze netbooki z ARMem" a inni gracze tego skrawka rynku: z kim tu gadać, o jakim produkcie, MOS Team to jakaś konkretna firma? MOS to jakaś konkretna marka kiedykolwiek była? Niestety kolego kjb kijem rzeki nie zawrócisz, Hyperion ma prawa do systemu i nazwy komputera Amiga One (napisałem oddzielnie to już mało się pewnie nie popluli i zawału nie dostali bo jednak słowo Amiga jest tam jak najzupełniej prawnie oddzielnie), sprzęt jest tworzony z innymi podmiotami, które chcą zainwestować - Twoje puste kieszenie jak sam twierdziłeś nie chcą więc nie ma z kim rozmawiać - i tworzą jeden z komputerów, który dziś kosztuje olbrzymie pieniądze, jego potencjał będzie pewnie jeszcze długo niewykorzystany, znajdzie on zapewne wielu klientów. A Ty będziesz mógł się tylko smakiem oblizać i dalej udawać co tylko zechcesz na swoim miniaczu. Pruj się dalej tylko uważaj, żeby Ci żyłka nie pękła bo się całkiem poprujesz.

Teraz tylko czekać na AOS 4.2, miejmy nadzieje, że w ciągu pół roku ukaże się coś konkretnego, szkoda tylko, że termin wypuszczenia mitycznego netbooka dla AOS na tym ucierpi. Ale nie ma róży bez kolców.
[#9] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #8

AlbertS - widzę że lubisz wycieczki osobiste :)

Kolega to się napyskuje widze

Niestety, fanboye AOS 4.x mydlą oczy i zmieniają temat, więc nakłaniam ich do dyskusji :)

Ale przecież kolega już nam powiedział, że kieszenie ma puste wiec stać go tylko na udawaną Amige made in Apple

Ależ kolego, Apple nie emuluje Amigi :) Spytaj u producenta :)

udawany AOS made in MOS Team

1. MOS jest bliższy AOS 3.x niż AOS 4.x
2. MOS był pierwszy przed AOS 4.x
3. Prawdziwą Amigę kupisz x86 z Linuxem

Dziwnym trafem był sezon, że przyszło takich kilku pieniaczy na PPA i jak dowiedzieli się, ze można udawać amigowca kupując za grosze sprzęt Apple

Dziwnym trafem miałem Pegasosa zanim MOS wyszedł na Maki...

to od razu zaczeli pluć na Hyperion i AOS.

Dziwnym trafem "Plucie jadem" to zwrot bardzo niemiłych i agresywnych w wymowie ludzi, wręcz fanatyków których można spotkać na portalu z którego przyszedłeś.

jak dobrze, że M$ tak nie myśli i jednak można zainstalować ich system na czymś więcej niż piorun typu PentiumII

Porównujesz rynek pecetowy do rynku amigowego - to kolejny dowód na to że twoja wypowiedź nie jest przemyślana a podyktowana emocjami.

MOS Team to jakaś konkretna firma?

Słyszałem że MOSTeam ma lepsze zaplecze programistyczne od Hyperionu.
Więc idąc Twoim tokiem rozumowania - Hyperion to mniej konkretna firma niż MOSTeam.

Niestety kolego kjb kijem rzeki nie zawrócisz, Hyperion ma prawa do systemu i nazwy komputera Amiga One

Commodore tez miało prawa do marki Amiga, jakoś nie przeszkodziło im to doprowadzić jej do upadku. A po obecnych pomysłach Hyperionu (po za słabym i tanim netbookiem na którego chcieliby przepisać AOS 4.x) przewiduję to samo.

jego potencjał będzie pewnie jeszcze długo niewykorzystany, znajdzie on zapewne wielu klientów

Ponoć sprzedane wszystkie, a zanim wykorzystają potencjał to jest mozliwe, że na świat wyjdzie MOS pod G5 lub całkiem inny procesor. Oczywiście życzę aby AOS4.x ogarnął to jak najszybciej, bo chcemy zobaczyć co ta AmigaOne X1000 potrafi....

A Ty będziesz mógł się tylko smakiem oblizać i dalej udawać co tylko zechcesz na swoim miniaczu

Nie mam miniacza :) Co Wy wszyscy z tym mimimac ? Wejdź sobie na stronę i sprawdź jakie sprzęty obsługuje. :)\

Pruj się dalej tylko uważaj, żeby Ci żyłka nie pękła bo się całkiem poprujesz.

Jeśli masz tą X1000 to zapodaj jakiś filmik, jeśli nie masz to nie baw się w fanboya tylko normalnie podyskutuj :)

szkoda tylko, że termin wypuszczenia mitycznego netbooka dla AOS na tym ucierpi

Proszę Ciebie sprostuj to, bo o ile pamiętam - producent netbook'a wypuszcza go kiedy/jak/gdzie chce z linuxem, a Hyperion ma tylko zamiar przeportować na niego system prawda?

Jak dobrze pójdzie to może będą naklejki na klawisze koło altów :)
[#10] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Nie wiem czemu od razu kolekcjoner musi swoja kolekcje trzymać w ukryciu i wtedy jest to ok. Dla mnie pokazywanie sobie kolekcji między kolekcjonerami to normalna rzecz. Tak samo jak sportowiec chce być lepszy od innego sportowca nie ma nic złego w tym, że jeden kolekcjoner chce mieć lepszą kolekcję niż drugi składającą się z rzadkich a przez to drogich elementów.
[#11] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #9

Mos to nie system amigowy, tyle w temacie. Coś tam ma wspólnego, ale tak samo jak cała masa innych, mniej znanych systemów ma coś wspólnego z windowsami OK Jest także oprogramowanie, które się uruchamia i na tym mniej znanym os jak i na windowsie OK

No, ale wy zawsze będziecie przekonani, że mając maca z mosem macie amigę OK

Amiga rulez!!!

A film zrealizowano beznadziejnie OK Każdy może nakręcić kalkulatorem taki filmik w domu, tak na odpie***l OK
[#12] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #8

Teraz tylko czekać
miejmy nadzieję
mitycznego netbooka

Brakuje jeszcze "Pod twoją obronę uciekamy się o wszechmocny Hyperionie".
[#13] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Sventevith, post #10

Nie wiem czemu od razu kolekcjoner musi swoja kolekcje trzymać w ukryciu i wtedy jest to ok.

A ktoś pisał, że musi? Opisałem dwa gatunki kolekcjonerstwa, w ogóle nie wyrażając zdania, który z nich uważam za "lepszy".

nie ma nic złego w tym, że jeden kolekcjoner chce mieć lepszą kolekcję niż drugi

Pewnie, że nie ma. Sugerowałem coś takiego?
[#14] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #12

Lepiej Hyperion niż jakiś noname, który nie wiadomo jaki ma status, kto tam jest jakimś dyrektorem/CEO/prezesem, gdzie opłaca podatki, tak, że nawet prawnikowi ciężko pewnie by było pozew wytoczyć bo komu? Stronie internetowej z jakimś systemem dla udawaczy? Także Hyperion nie ma lekko bo musi konkurować z jakąś partyzantką, która nie jest firmą - a jeśli jest to proszę o jakieś dane - nie musi płacić żadnych podatków, pudełka do ich systemów nie uświadczysz bo po co komu za system za 500PLN pudełko, one są takie fe, większe pieniążki za brak pudełka idą pewnie do programistów plus brak jakichkolwiek podatków - zaznaczam, ze jeśli firma "MOS Team" jest zarejestrowana u fiskusa w jakimś kraju to proszę o dane - no tak, ale to Hyperion jest zły bo musi konkurować o ciężki kawałek chleba i by zarobić na głupie podatki, dostarcza system w boxie jak na markowy system przystało a nawet dba o rozwój sprzetu dla swojej platformy, ale nie on jest be po nie zrobił portu na maćki. I mam nadzieje, ze nie zrobi. I ta różnica pozostanie: na udawaczy(system udawaczka AmigaOS/ sprzęt z Apple uawaczka Amigi i na Amigowców, którzy zamiast toczyć piane z pyska jak udawacze po prostu inwestują w Amigę i jej klony ale robione pod AmigaOS wspierając mikrorynek a nie żerując na marce - tak tak, udawacze żerują na nim nie gorzej niż słynna Amiga Inc.
[#15] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@parallax, post #11

Mos to nie system amigowy, tyle w temacie. Coś tam ma wspólnego

Twoja wiedza o MorphOS-ie jest głęboka niczym saharyjskie jeziora.
[#16] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@parallax, post #11

A jak byś sprecyzował co to znaczy _amigowy_ czyli jaki? Chodzi ci o jakieś szczególne cechy? Rozwiń proszę?

Pozdrawiam,
RadziN
[#17] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Wy jak widze obyci w tej materii


Mylisz się. Sugerowałem coś takiego?
[#18] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #16

To pewnie w ten sposób jakbyś Ty miał sprecyzować co to znaczy _macowy_ czyli jaki? Widzisz między nim a innymi jakąś różnicę?
[#19] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #14

zaznaczam, ze jeśli firma "MOS Team" jest zarejestrowana u fiskusa w jakimś kraju to proszę o dane

Pieniądze ze sprzedaży MorphOSa przechodzą przez firmę w Niemczech i są normalnie opodatkowane. Jak dostaniesz fakturę za kupno MorphOSa to będziesz miał na niej wszystkie niezbędne dane.

Co do żerowania to Hyperion żeruje na amigowcach, kosząc za wszystko jak za zboże, a w zamian wciskając niedopracowane produkty, Co komputer, to na sterowniki czeka się latami. I na wykorzystanie "niesamowitego potencjału" tych przepłaconych sprzętów.
[#20] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #14

Normalnie twoja postawa zachęciła mnie do kupna AOS 4.x Ty jakiś czarny PR robisz dla tego środowiska i systemu. Po takiej wypowiedzi powiem jedno to już wolę sobie Linuksa zainstalować. No i (wiem miało być jedno, ale Atari rulez ).

Jest sprzęt na który czekałeś/czekaliście, no i fajnie. Chcesz oddać nerkę, wątrobę, serce za niego możesz nie będę cię powstrzymywał, a jak masz jakieś pytania co do tych "udawaczy" to napisz do nich, może odpowiedzą na twoje pytania. Gdyby były podstawy do kąsania konkurencji to twoi bogowie (H) dawno by to zrobili. Popatrz w Internet jak kąsają się Motorola, Apple, Samsung, Nokia. No więc niech ich pozwą (albo ty ich pozwij) lub nie rób OT w wątku o niewątpliwie historycznym wydarzeniu, czyli ukazaniu się AOX1000.

PS. Nie oceniam czy to dobre, czy złe wydarzenie, ale na pewno historyczne w amiświatku (jak wiele innych).

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 18:26:52 przez Ender
[#21] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #17

Wy jak widze obyci w tej materii

Mylisz się. Sugerowałem coś takiego?


AlbertS jest obyty tylko w materii forumowego pieniactwa. Zgodnie z logiką że im kto mniej ma do powiedzenia tym szerzej szczerzy japę. Jak go zapytasz o konkrety, to będzie pluł jadem, na nic więcej go nie stać.
[#22] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #14

Jeśli uważasz że X1000 bardziej rozkręci rynek amigowy niż port AOS 4.x na tanie, szybkie i łatwo dostępne maki z drugiej ręki, to poprzyj to jakimiś faktami :)

Wzrost liczby rejestracji systemu MorphOS po wydaniu go na maki, jest niezaprzeczalnym dowodem słuszności takiego rozwiązania.

Ale jak to napisałeś "możesz się oblizać ze smakiem" :)
[#23] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #18

O czym ty piszesz? Zapytałem tyko kolege co znacz _amigowy_ dla niego, a ty mi tu jakies duperele sadzisz. Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi.

Pozdrawiam,
RadziN
[#24] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #15

hehe, to fakt, ale ale, ale wystarczająca OK
Nie chcę jej pogłębiać, bo nie mam takiej potrzeby :) Korzystam z Windowsa i Workbencha i to mi w zupełności styka. Wiem, że mało kogo to interesuje, ale takie są fakty OK
Ok, koniec z tym tematem, bo nie ma sensu się w niego zagłębiać OK
[#25] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@parallax, post #24

hehe, to fakt, ale ale, ale wystarczająca

No owszem, do popychania farmazonów na forum styknie.
[#26] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #16

Workbench :)
Zaraz być może pomyślisz albo/i napiszesz, że napis wystarczy :) Owszem, też OK
[#27] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Ender, post #20

Bo Ty już stawałeś w kolejce ...sorry spadłem z krzesła...
Poza pierwszym zdaniem reszty nawet nie czytałem bo już widzę jaki poziom będzie nieść za sobą, więc i się nie odniosę do z pewnością dalszych arcyciekawych wątków. Ale, jak na przyszłość od pierwszego zdania będzie zapowiadać ciekawiej to może podyskutujemy.
[#28] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #21

Jeśli chodzi Ci o coś więcej niż pisanie prawdy o tym co UdawaczkaTeam i Udawacze robią to faktycznie. Btw. widzę, że powróciłeś do działania na ppa, co jest ,trzeba odeprzeć atak od Frist Contact, spokojnie są już Udawacze, którzy się tym zajmują;)
Krashan za ciasno w gettcie na morphos.pl jest czy jak, że mało kto tam zagląda i nie chce z wami pisać, propaganda wam stamtąd nie wychodzi na światło dzienne? Co się dzieje brachu, że z nory zaczynacie wychodzić w tym momencie? Przecież X1000 dopiero trafia do pierwszych zainteresowanych trafia, dla was to nic wielkiego więc po zaczynacie przynosić smrud waszego bagienka. Zostawcie Amigowcom co amigowe a audawaczki zabierzcie i wróćcie na swój śmietnik.
[#29] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #28

Ostrzegam wszystkie osoby ciągnące OT w tym wątku, że od tego momentu za wycieczki osobiste będą wyciągane konsekwencji w postaci dwutygodniowej przerwy w komentowaniu.
[#30] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@AlbertS, post #28

Jeśli chodzi Ci o coś więcej niż pisanie prawdy

Pisania prawdy to się jeszcze musisz nauczyć. Bo na razie to podatkowe i inne kłamstwa serwujesz.

trzeba odeprzeć atak od Frist Contact

Zmasowany atak setką egzemplarzy komputera za 9000 złociszy o wydajności sześcioletniego powerstrucla. Powiało grozą, a podmuch ataku był odczuwalny w promieniu dwustu kilometrów .

Co się dzieje brachu, że z nory zaczynacie wychodzić w tym momencie?

Z nory to wysyłasz swoje posty. Zapewne ze świeżo nabytej X1000.

i wróćcie na swój śmietnik

Powiedział pan i władca PPA . Sam się zabierz na swój śmietnik.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem