[#61] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@radzik, post #59

Ja to odbieram jako usilna proba zniechecenia potencjalnych uzytkownikow do kupna/uzytkowania OS4.

Dobrze to odbierasz.

Jakos nikt, tu nie jedzie po MOSie i nie zniecheca do niego.

Och, czyżby błyskotliwe posty AlbertaS umknęły Twojej uwadze?
[#62] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@radzik, post #59

A dla mnie nie jest to rozrywka ciagle czytanie waszych zali na temat OS4.

Na to jest tylko jedna dobra odpowiedź – nie czytaj ich.
[#63] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #61

wow, już 188 komentów, dalej chłopacy, jedziemy OK

AmigaOne X1000 jest co raz bardziej popularna :D Czuję się spełniony OK
[#64] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #60

Mnie MOS w niczym nie przeszkadza, choć jak już ktoś wyżej zauważył, nie działa on w szeroko pojętym interesie Amigi.

Tak się zabawnie składa, że najlepsza póki co przeglądarka WWW pod AmigaOS 4 i najlepszy póki co odtwarzacz filmów są portami z MorphOSa. Przemyślałbym więc to stwierdzenie.
[#65] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #57

@krashan_
Jedynym faktem w tym fragmencie jest to, że alokator pamięci w MorphOS-ie jest znacznie szybszy niż w AmigaOS 4. Reszta to spekulacje .

Nie Grzegorzu. Jedyny fakt w tym temacie to to, że test FABa, który (dosłownie) nic nie robi na pamięci daje mniejszy wynik na MorphOS, niż na AmigaOS4.
Jeśli na tej podstawie chcesz spekulować o różnicach między alokatorami (bez wyjaśnienia co faktycznie W OBU systemach się dzieje w chwili rezerwowania, zwalniania pamięci) to zwyczajnie spekulujesz. A przypominam, żeby nie było pojęcia: NIE MASZ pojęcia co robi AmigaOS4 - i jedynie spekulujesz. Jeśli więc ty możesz spekulować nt. różnic pomiędzy alokatorami - to ja wątkach związanych z MOS'em będę spekulował o jakości pozostałych komponentów tego systemu - skoro w ostatecznym rozrachunku różnice się zacierają.
Flame na 500 wiadomości pod tematem z MOS 3.0 o jego niskiej jakości komponentach i złośliwym team'ie który nie chce przyznać się do prawdy - tego właśnie oczekujesz?


Jak już jesteśmy przy marketingu X1000, Radov – Amiga One X1000 - promocja "leży i kwiczy". Zgadnij jakiż to mosistowski portal pod takim tytułem „jedzie” po tymże samym filmiku, który tu złośliwie komentujemy... No to my chyba też czasem możemy, tym bardziej, że jak „powszechnie wiadomo” PPA to siedlisko niebieskich fanbojów motyla .

Grzegorzu - kpisz? I dlaczego użyłeś "czasami" - przecież robisz to praktycznie za "każdym razem"?

Sam od samego początku nawiązujesz do wszystkiego, tylko nie do filmiku... Precyzując, komentarz:
- #8 "brzuszek" - zupełnie nie związany z "jakością filmiku"
- #43 "pewnosć" - zupełnie nie związany z "jakością filmiku"
- #51 "kolekcjonerstwo" - zupełnie nie związany z "jakością filmiku"
- #66 "modlitwa" - zupełnie nie związany z "jakością filmiku"
- #68 "oooo G4!" - zupełnie nie związany z "jakością filmiku"
itd. itp. Jeszcze trochę poprzeglądałem kolejne wiadomości. Możesz mi pomóc i wskazać tę konkretną wiadomość (spośród wielu), gdzie rzeczywiście odnosisz się do filmiku. Może jakaś jedna jest. Ale w takim razie po co te inne? Na serio uważasz, ze dyskusja o cenie X1000 i wydajności PA6T jest związana z filmikiem przedstawiającym start systemu?
Wyobrażasz sobie, jak schludnie i rzeczowo można byłoby tutaj porozmawiać na temat niskiej jakości filmiku, gdybyś nie pisano tych wszystkich, nie związanych z newsem, głupot?

PS. A możesz mi wyjaśnić, jak to możliwe, że facet z Twoim doświadczeniem zadaje takie podstawowe pytania i spekuluje na temat zachowania G4 i PaSemi? Że potrzebowałeś testów, żeby wyciągnąć takie wnioski jak w #68 i nie przewidziałeś ich na podstawie specyfikacji? Zaintrygowało mnie to w sumie...
[#66] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #65

Grzegorzu - kpisz?

Jasne. Całą tę dyskusję traktuję w kategoriach rozrywki, zawszeć to ciekawsze niż przeglądanie Facebooka.

NIE MASZ pojęcia co robi AmigaOS4 - i jedynie spekulujesz.

Trochę kodu pod AmigaOS 4 już w życiu napisałem. Również takiego, który wykonuje intensywne operacje alokacji i dealokacji pamięci. A Ty? Zakładam, że masz większe pojęcie na temat tego co robi AmigaOS 4 w czasie alokacji i dlaczego robi to wolniej?

facet z Twoim doświadczeniem zadaje takie podstawowe pytania i spekuluje na temat zachowania G4 i PaSemi? Że potrzebowałeś testów, żeby wyciągnąć takie wnioski

Bo widzisz, moje inżynierskie doświadczenie mówi mi, żeby nie wyciągać wniosków na podstawie specyfikacji. Co radośnie robiliście przez dwa lata czekając na X1000.
[#67] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #64

Dobrze to odbierasz.

Ooo...:) Czyli jednak przyznajesz rację Konradowi Bielskiemu! A tyle lat go za wyśmiewaliście, że to nieracjonalna insynuacja:)
Możesz jeszcze podpowiedzieć w czym Konrad B. ma rację, ale (jeszcze) nie chcecie tego przyznać?

Och, czyżby błyskotliwe posty AlbertaS umknęły Twojej uwadze?

Albert S zawsze zaśmieca wątki dotyczące MorphOS niekończącymi, niezwiązanymi z tematem głupotami?? Serio?
TO jak w dowcipie:
Nie Albert a Krashan
Nie błyskotliwie, a złośliwie
I nie temataty dt. MorphOS'a, a AmigaOSu 4.
Sorry, trzeba prostować komunikaty Radia Erewań

Na to jest tylko jedna dobra odpowiedź – nie czytaj ich.

Wow - to jak tak Ci przeszkadzają tematy dotyczą X1000 - to może zastosuj swoją własną radę. Nie czytaj ich!

Tak się zabawnie składa, że najlepsza póki co przeglądarka WWW pod AmigaOS 4 i najlepszy póki co odtwarzacz filmów są portami z MorphOSa. Przemyślałbym więc to stwierdzenie.

Tak się zabawnie składa, że ta przeglądarka jest oparta o port silnika z AmigaOS4. Przemyślałbym więc to stwierdzenie.
O!!! Kolejny pomysł na flejm (przypomniał mi się z poprzedniej rozmowy na powyższy temat): Krashan i FAB - niby tacy doświadczeni programiści - a nie potrafili wyświetlić zmian w SWN OWB dalej niż na aktualną wersję!
(tu wyjaśnienie dla postronnych - silnik OWB od praktycznie pierwszej wersji był patchowany przez Jorga i Andrea - nie tylko w zakresie AmigaOS, a wszystkie zmiany trafiały do oficjalnego repozytorium wraz z kolejnymi milestonami. Biorąc więc kod z oficjalnego repozytorium bieże się też wszystkie poprawki jakie w czasie życia projektu powstały. O ile więc FAB nie cofnął się do milestone 1 - i nie nadrobił ręcznie kolejnych 5ciu milestonów, nie ma szans żeby nie dostał wersji spatchowanej pod AmigaOS4. A to, że Krashan (najwidoczniej) nie umiał przełączyć changeloga na inne milestony niż aktualny - to tylko taka wisienka na torcie flame'u )

BTW. Chyba kończę na tym etapie udział w tym wątku. Fajnie było, jakby przestał być złośliwy i skupił się na treści newsa...
[#68] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #66

Trochę kodu pod AmigaOS 4 już w życiu napisałem. Również takiego, który wykonuje intensywne operacje alokacji i dealokacji pamięci. A Ty? Zakładam, że masz większe pojęcie na temat tego co robi AmigaOS 4 w czasie alokacji i dlaczego robi to wolniej?

A ja widziałem w życiu wiele pikseli więc jestem mistrzem malarstwa.
Sorry Grzegorzu - krótka piłka. Odpowiedź: tak/nie.
"Czy masz dostęp do kodu źródłowego AmigaOS4, znasz sposób działania Allokatora i wiesz co i dlaczego robi?"

Prosta odpowiedź - opierasz się na faktach, czy najzwyczajniej w życiu zmyślasz?
:EDYCJA - uzupełnieni:
Żebyś nie miał wątpliwość - celem pytania jest ustalenie:
- skąd wiesz jaki "trade-off" został dokonany w AmigaOS4 i na jakiej podstawie uważasz, że powinno być inaczej?
Bo ja uważam, ze na żadnej i po prostu trollujesz.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 10:22:25 przez Radov
[#69] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #61

Och, czyżby błyskotliwe posty AlbertaS umknęły Twojej uwadze?


Jeden na milion uzytkownikow? A zobacz co sie dzieje pod kazdym niusem zwiazanym z OS4.

I nie chodzi o to, ze faforyzuje tu OS4 czy firme H. Cena jest zabojcza, mozliwosci kiepskie. Myslisz, ze musicie to wszystkim uswiadamiac? Ludzie o tym nie wiedza? To chyba zart jest....

Mozna to napisac, ale tu nie chodzi o to, tylko zeby dokopac firmie, ktora cos robi, bo jest bezposrednia konkurencja MOSa.
[#70] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #66

Bo widzisz, moje inżynierskie doświadczenie mówi mi, żeby nie wyciągać wniosków na podstawie specyfikacji. Co radośnie robiliście przez dwa lata czekając na X1000.

Świetnie. A wiec potrzeba doktoratu i doświadczenia inżynierskiego, żeby umieć przeczytać kawałek dokumentu i *zrozumieć*, że G4 i PA6T nie będą od siebie odbiegać w wydajności w zegar w zegar?
Kpisz?
To teraz pozostaje tylko czekać, aż doświadczenie inżynierskiej pozwoli Ci rozszyfrować kod sygnalizacji świetlnej

Co radośnie robiliście przez dwa lata czekając na X1000.

W wątkach pod MorphOSem zaśmiecając wszystko długimi komentarzami?
BTW. Czyli Twoje inżynierskie doświadczenie nie pozwala Ci wywnioskować, że 2 rdzenie o wydajności G4 będą szybsze od 1 rdzenia o wydajności G4? I że komputer z szybszą kartą graficzną, będzie miał szansę wydajniej przetwarzać grafikę od komputera z wolniejszą kartą graficzną?
Sorry - ale to TY zaczynasz się kłócić z faktami. Oczywiście - sprzęt jest droższy, AmigaOS4 tego nie wykorzysta.
Ale faktem jest jest źe X1000 ma lepszą specyfikację - czemu przez 2 lata starasz się radośnie zaprzeczać....

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 10:23:48 przez Radov
[#71] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #62

Na to jest tylko jedna dobra odpowiedź – nie czytaj ich.


Albo nie zasmiecajcie komentarzami tych niusow? 180 komentow, a 90% zale jakie to wszystko jest ch... jakbym nie wiedzial, ze obecny rozwoj OS4 to smiech na sali jest. Zreszta MOSa tez. Czy tam AROSa. To hobby jest, nie mozecie dac sie ludziom cieszyc?
[#72] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #64

Tak się zabawnie składa, że najlepsza póki co przeglądarka WWW pod AmigaOS 4 i najlepszy póki co odtwarzacz filmów są portami z MorphOSa. Przemyślałbym więc to stwierdzenie.


Klasyczna licytacja, co bylo pierwsze jajko czy kura. :) A MOS byl przed OS4 to w ogole amigowy bardziej jest. :) Tak jak to obserwuje, to wam najbardziej zal tego, ze MOS nie zostal oficjanym systemem Amigi. I ciagnie sie to latami, dlatego ciagle sa te licytacje, ze to pierwsze, ze MUI popularniejsze itd. Trudno, stalo sie i trzeba sie z tym pogodzic.
[#73] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #67

Czyli jednak przyznajesz rację Konradowi Bielskiemu!

Jeżeli poprawi to Twoje (lub jego) samopoczucie, to czemu nie. Z mojego punktu widzenia kontynuacją Amigi jest MorphOS. AmigaOS 4 to rozpraszanie zasobów. Ale każdy ma prawo bawić się tym, co mu sprawia przyjemność.

Albert S zawsze zaśmieca wątki dotyczące MorphOS niekończącymi, niezwiązanymi z tematem głupotami??

Zaśmiecił niekończącymi się, nie związanymi z tematem głupotami ten wątek. Nie pierwszy zresztą.

to jak tak Ci przeszkadzają tematy dotyczą X1000

Wcale mi nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie, bywają okazją do rozrywkowej polemiki.

Co do tekstów o OWB. Patche robione przez Jorga i Andrea trafiały do repozytorium Origyn Web Browser. Projektu, który już od dawna nie istnieje. Od kilkunastu wersji morphosowe OWB jest zsynchronizowane bezpośrednio z projektem WebKit, a kod z OWB, które używało brancha WebKita, został usunięty. Próbowałem na trac.webkit.org znaleźć te wspomniane przez Ciebie patche, ale nie udało mi się. Może będziesz miał więcej szczęścia? Próbowałem wyszukiwać według imion i nazwisk,a także słowa kluczowego "Amiga", bez rezultatów.
[#74] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@radzik, post #72

Tak jak to obserwuje, to wam najbardziej zal tego, ze MOS nie zostal oficjanym systemem Amigi.

Owszem, żal, bo to był znacznie lepszy wybór.

Trudno, stalo sie i trzeba sie z tym pogodzic.

Nie, nie można się z tym pogodzić, tylko trzeba zrobić wszystko, żeby tę tragiczną pomyłkę wyprostować.
[#75] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #70

Sorry - ale to TY zaczynasz się kłócić z faktami.

Zapędziłeś sie troszeczkę, zwolnij. Wykorzystanie dwóch rdzeni procesora przez AmigaOS 4 nie jest faktem. Wykorzystanie szybszych kart graficznych do szybszego przetwarzania grafiki przez AmigaOS 4 też nie jest faktem, bo sterowniki póki co w lesie. Więc z jakimi „faktami” się kłócę? .
[#76] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #75

Jak dzieci. Dajcie już spokój z tym mosem w tym temacie :)

Moderatorzy śpią chyba OK Zresztą co nie którzy powinni mieć zakaz komentowania w tematach związanych z X1000 :P
[#77] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #74

Nie, nie można się z tym pogodzić, tylko trzeba zrobić wszystko, żeby tę tragiczną pomyłkę wyprostować.


Czyli co?
[#78] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@radzik, post #77

MOS Team zrobi wehikuł czasu, nagra "profesjonalny" film jak to się MOS i AOS4 rozwijały. Cofnie się w czasie, przedstawi spadkobiercom Commodere, Gateway itp itd swoje dzieło filmowe i w ten sposób przekona ich, że są najlepsi, najwspanialsi a bliźniacy to ZŁOoo ;) . W ten sposób MOS stanie się oficjalnym systemem Amigi Nowej Generacji :)

PS. Tym razem nie mogłem się powstrzymać od dodania komentarza :(

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 11:07:43 przez RAL

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 11:09:28 przez RAL
[#79] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #54

Według mnie to akurat to co robi MorhOS Team ("Sprzedaj Amigę, kup Maca") jest dobijaniem Amigi

1. Nie musisz sprzedawać Amigi aby zainstalować MOSa na sprzęcie PPC (efika/peg/mac), a już na pewno nie musisz sprzedawać Amigi żeby kupić Maca PPC G4, bo jest śmiesznie tani :)
2. Idąc twoim tokiem rozumowania - musisz też uważać że Hyperion dobija Amigę, bo: sprzedaj Amigę, kup Sam, AmigaOne, Pega2, AmigaX1000... Chyba nie chcesz odpalać AOS4.x na dwa razy bardziej starym i zdezelowanym sprzęcie od Maca PPC G4, jakim jest classic z PPC?



- przedstawiasz pejoratywnie pewnych ludzi tylko dlatego że kupili X1000

Dokładnie w którym miejsu? Masz takie odczucie, ok, ale chyba uogólnione, proszę mnie zacytować.

- uogólniasz i lepiej wiesz kiedy będą szczęśliwi

Jeśli uważasz że ktoś może nie być szczęśliwym z faktu posiadania AX1000, to napisz dlaczego, ja uważam że każdy z tych nowych właścicieli będzie happy, nawet jak 10 lat minie do pełnej wersji AOS 4.2, proste co nie?

- najwidoczniej odmawiasz racjonalnego podejścia do sprawy

racjonalnie do sprawy podchodzi Hyperion - kieruje się własnymi wizjami, a nie dobrem środowiska.
Powiedz mi jaki dobry wpływ ma wypuszczenie 1000 sztuk kompa za 12k zł ?
Pamiętasz jak wyszły karty PPC do klasyka? Było ich mało i były drogie, jakoś to nie uratowało Amigi mimo iż było amigowe, gdyby były wtedy zamienniki za Apple, tak szybko by wszystko nie zdechło na parę lat.

- wyolbrzymiasz czas oczekiwania na AOS 4.2 mimo, że nie masz najmniejszego pojęcia o Roadmapie.

Nie napisałem za ile wyjdzie AOS 4.x, napisałem za to że nawet długi termin nie zepsuje humoru posiadaczom X1000, bo oni się będą cieszyć posiadanym sprzętem.

I ty to nazywasz operowaniem faktami?

Nie, nie, "operowanie faktami" nazywam to:

- za drogie to jest
- nie wiadomo kiedy będzie pełna obsługa sprzetu przez AOS
- jak nie ma pełnej obsługi - nie będzie soft wykorzystywał sprzęt
- Hyperion zajmuję się projektem na 1000 komputerów, zamiast zająć się rozwojem środowiska dla wszystkich, tym samym powoduje zastój
- Hyperion mógł wydać dawno temu AOS na apple dla ludu (brakowało dwóch sterowników), a potem se dłubać w projektach za 12k sztuka
- jest filmik jak ktoś włącza sprzęt i na tym koniec, wszyscy czekamy z jęzorami :)

To są fakty :)
[#80] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #75

Zapędziłeś sie troszeczkę, zwolnij. Wykorzystanie dwóch rdzeni procesora przez AmigaOS 4 nie jest faktem. Wykorzystanie szybszych kart graficznych do szybszego przetwarzania grafiki przez AmigaOS 4 też nie jest faktem, bo sterowniki póki co w lesie. Więc z jakimi „faktami” się kłócę?


Czekaj... czekaj... Bo teraz ty się zapędzasz... Czyli to, że tam jest beta AmigaOS magicznie implikuje, że komputer traci drugi rdzeń, PCI-e, wielokanałowy dostęp do RAM?

Może dla porównania: czy jeśli wsadzę rannego Kubicę do bolidu Ferrar to magicznie silnik straci 60% mocy, odpadnie koło i lakier się złuszczy?
Nie... chyba jednak nie. Kubica wprawdzie nie wykorzysta pełni możliwości bolidu - ale ten się od tego nie zmieni.

I tak samo z X1000. Nie ma sprawy - mogę Ci przyznać, że (beta) AmigaOS 4.1 u5 to taki ranny Kubica. Ale od tego drugi rdzeń magicznie się nie wypali, laminat nie złuszczy, a grafika nie przełączy w tryb 16kolory. A jak prądu nie podłączymy, to hohoho! Wtedy to jest różnica!
Prawda jest taka, że X1000 to mocniejszy komputer niż PB. To fakt. Zaprzestań magii, nie ma się co kłócić.

Projektu, który już od dawna nie istnieje. Od kilkunastu wersji morphosowe OWB jest zsynchronizowane bezpośrednio z projektem WebKit, a kod z OWB, które używało brancha WebKita, został usunięty. Próbowałem na trac.webkit.org znaleźć te wspomniane przez Ciebie patche, ale nie udało mi się

Tak. Przeszukanie innego repozytorium, w poszukiwaniu changeloga zamkniętego projektu dt. aplikacji z której ten kod został usunięty - to właśnie to czego pragnę. Gratulacje dla FAB konwersji - dla mnie jednak faktem jest, że pierwsza wersja na MOS'a powstała w wyniku *WSPÓLNEGO* przedsięwzięcia. Przykro mi, że aż tak bardzo Cię to boli...

Zapewniam Cię jednak, że nie kłamię - po poprzedniej dyskusji (a wtedy pokazałeś mi właściwy changelog) przyznałem Ci rację, ale po pewnym czasie wróciłem do tematu i zauważyłem, że miałeś właczone filtrowanie na aktualny miestone (bodajże "puka-puka"). Wystarczyło się przełączyć na" 'blastoise", "duduo", "galekid", czy "galeking" - i zmian było sporo. Im wcześniej, tym więcej....
[#81] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #60

Interesujesz się rozwojem Amigi = automatycznie opowiadasz się po stronie Hyperionu.

Automatycznie to znaczy bez pomyślunku, przedstawię Ci to tak:

Interesujesz się rozwojem Amigi = krytykujesz posuniecia które temu rozwojowi szkodzą.
A jedyny rozwój na jaki środowisko może sobie dzisiaj pozwolić i może być szybki - to rozwój systemu, bo kolejnej Amigi killera nikt nie zrobi.

Pytam dlaczego ? Co komu przeszkadza nowa Amiga

Przeczytaj ostatnie niecałe 200 postów

Jest droga, to fakt, tylko czy to jest powodem, żeby jechać po tym sprzęcie ?

Sprzet super! tylko nie ma systemu co go obsłuży. No i jest go mało, no i oczywiście masz rację - jest drogi. Z łaski swojej Hyperion mógłby zrobić cos dla ludu.

Podkreślam AMIGĄ, a nie Apple, czy PC.

Kupując używanego Maca G4 nie wspierasz Apple...

Jeśli kogoś nie interesuje, to niech się bawi swoją pasją, niezależnie czy to jest MOS, AROS czy kalambury, ale niech sobie uszczypliwe komentarze zostawi dla siebie

Interesuje mnie AOS, więc bronię go krytykując dziwne posunięcia Hyperionu.
Ciebie interesuje AOS, więc im przytakujesz bezkrytycznie.

Mamy inne podejścia, ale to samo zainteresowanie :)
[#82] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #80

Czyli to, że tam jest beta AmigaOS magicznie implikuje, że komputer traci drugi rdzeń, PCI-e, wielokanałowy dostęp do RAM?

Nie. To, że tam jest AmigaOS implikuje, że nie możesz z tych dobrodziejstw skorzystać. Być może będziesz mógł w przyszłości, ale teraz nie możesz. Z wyjątkiem wielokanałowego dostępu do RAM, z testów Mufy wynika, że intefrejs SATA spisuje się doskonale. Nawiązując do Twojego barwnego porównania, ferrari nadal błyszczy, koła na miejscu i silnik pracować może pełną mocą, ale... ranny Kubica i tak przyjeżdża na metę ostatni.

Możliwości komputera definiuje duet: sprzęt i oprogramowanie. Mogę mieć w piwnicy superhiper tysiącprocesorowego Craya. Jeżeli będę miał do niego system operacyjny, który wykorzysta jeden procesor, to nawet PowerBook może być od niego szybszy. Nie ma w tym żadnej magii.

Muszę jeszcze raz powrócić do OWB – dla mnie sprawa jest prosta. Nawet jeżeli Fab skorzystał z tych patchów, to później, przechodząc z repozytorium OWB na repozytorium WebKita (gdzie, wygląda na to, patchów tych nie ma i nie było), musiał zrobić to o czym pisałeś, czyli cofnąć się do wersji bez tych patchów. O tym jak bardzo „wspólne” było to przedsięwzięcie świadczy foch Strochmayera. I nie, nic mnie w związku z OWB nie boli, sam rozgrzebałeś ten temat, tylko po to, żeby się przekonać, że to, o czym piszesz nie ma, jak się wydaje, pokrycia w faktach.
[#83] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Ludzie a może tak do rzeźni i tam odpowiedni temat założyć? Ja mam powoli dość tak skłóconego środowiska. Odnoszę wrażenie, że rozmowa wymyka się spod kontroli. Amiga umrze, bo każdy chce ją na swój sposób widzieć. Tak się nie da. Zamiast szukać jakiegoś pojednania to tylko kłótnie, kłótnie, kłótnie. Czy Wy wszyscy naprawdę nie chcielibyście żeby Amiga znowu jednoczyła ludzi. Najlepiej zacznijmy zbierać kasę wykupmy oba płatne systemy od autorów (MorphOS, AmigaOS ), zbierzmy ludzi, którzy chcą rozwijać nowy jeden system (Aros + MorphOS + AmigaOS) i zacznijmy żyć jak kiedyś zanim zaczęły się podziały. Ja tak chcę!!! No a teraz możecie mnie rozszarpać!!!!!

Proszę nie brać mojej wypowiedzi jako głos za jakimkolwiek systemem!!!
[#84] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Ender, post #83

Chyba będziesz jednak musiał zmienić środowisko, bo to co dla jednych jest porównaniem dwu produktów inni traktują jako obrazę i kalanie ich wymarzonego czy wyśnionego sprzętu który dla nich jest NAJ NAJ NAJ a dla innych jest za wolny i za drogi
A na fanatyków chcącym zabrać innym prawo do dyskusji i własnej oceny skutecznej metody nie ma.
[#85] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Mam pytanie. Czy Morphos doceni wreszcie tak jak Hyperion użytkowników Amigi klasycznej? Czy będzie ten jakże egzotyczny i niższowy sytem także na dobrą, klasyczną Amigę? To byłby świetny ruch i powrót do korzeni (tak jak Hyperion) :)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 13:45:43 przez Tiger_X
[#86] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Tiger_X, post #85

Zawsze jest ten dylemat, iść do przodu, czy tkwić w korzeniach... Podejrzewam, że MorphOS nadal będzie szedł do przodu.
[#87] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Tiger_X, post #85

Rozumiem, że rozpatrujesz to jako gest dobrej woli bo nic innego to nie da etc. I tu się kłania pytanie czy jest sens robić dwa kroki wstecz takie jest moje zdanie. Wiesz to jest zaangażowanie ludzie i czasu. Sam zobacz plotki biegały, że MOS 3.0 będzie pod choinkę mamy już Luty '12 więc coś jeszcze kodują/dopieszczają to jest właśnie to co lubię w tym systemie, nie wrzucają bubla - ale do meritum: jak teraz oderwiesz koderów od podstawowych działań i skoncentrujesz na dostosowaniu na amigi klasyczne z całym ich balastem i kanapkowatością to ucierpi na tym główna linia rozwoju. Oczywiście to jest tylko moje zdanie.

A co do X1000 jak będzie to cudo gdzieś do zobaczenia to się na pewno skusze by to ocenić.

Pozdrawiam,
RadziN

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 14:29:08 przez RadziN
[#88] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Tiger_X, post #85

Na klasyczną Amigę jest stary Morphos 1.4. Też uważam, że dobrze byłoby dla promocji systemu wydać wersję 2.x również dla klasyka. Ale z tego co wiem, MOS-Team woli skupić się na nowszych i szybszych maszynach, więc szanse na nowego MOSa dla klasyka są małe.
Inna sprawa, jak by to chodziło? Zapisz się do kolejki testerów Efiki, to zobaczysz jak MOS chodzi na maszynie z rdzeniem 603e 400 MHz (czyli trochę szybciej niż pod klasykiem) i 128 MB (zdecydowanie za mało, 256 MB to absolutne minimum... ilu ludzi z klasykami i PPC ma 256 MB?).
[#89] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wali7, post #88

Czyli dla klasycznych Amigowców wybór jest prosty AmigaOS 4.1 Classic, który chodzi relatywnie płynnie. No cóż wasz wybór. Myślę, że tacy uzdolnieni programiści poradzili by sobie z optymalizacją pod sprzęt klasyczny. W końcu udało się Hyperionowi to i w was wierze :)

Co do korzeni. Rozumiem wybór - idziecie dalej, swoją drogą. Powodzenia
[#90] Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Tiger_X, post #89

A ten wybór jest determinowany czym? Są jakieś aplikacje jakich nie da się odpalić pod 3.1/3.5/3.9? Serio pytam?

Pozdrawiam,
RadziN
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem