[#541] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
[#542] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #534

Z tego co wiem, to Mosa szybciej ujrzymy na ARMie niż na X86/X64. A szkoda, ale cóż.
[#543] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gilban, post #542

Brrrr mos na x86 ... i zrobi sie drugi AROS .... ;)
No chyba że bedzie dalej na maki ;)
[#544] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Drako^lM, post #543

dokładnie, na x86 byłoby deko bez sensu
arm zostaje ale to niestety straszny muł ... więc bedzie gorszy od tego co już jest a tym bardziej g5...
aby zmiana platformy miała sens musi być zmiana na lepszy proc a nie gorszy. Ja sobie nie wyobrażam emulacji ppc na arm...
także sytuacja patowa
[#545] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Drako^lM, post #543

No - zawsze można zrobić Mosa na maki z Intelem na pokładzie :D. Choć, gdy ja widzę z jaki bólami rodzi się Mos 3.0 (jak na razie jeszcze się nie urodził), to ja zaczynam mieć wątpliwości, że go ujrzę kiedykolwiek na procesorach G5 i jakichkolwiek innych poza G4.
[#546] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gilban, post #545

Poza tym dopowiem jeszcze że obecnych użytkowników Mosa z zarejestrowanym systemem ilu jest? Z tego co wiem to garstka: 1400 może max 2000. To co to jest? To nic nie jest. To jest swoiste getto można by rzec. A użytkowników z systemem Amiga 4.x ilu jest? Też zapewne garstka. Czyli to będzie drugie getto. Oba getta się troszkę nachodzą na siebie, ponieważ mały % z tych użytkowników posiada oba systemy na raz. A z tych użytkowników, ile osób ma płyty Samanta xxx, chyba jeszcze mniej. Większość używa tu Amig 1200/3000/4000 z procesorem PPC. Więc tak to wygląda.

I niech mi tu ktoś powie że jest inaczej.
[#547] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
[#548] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
[#549] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gilban, post #546

Większość używa tu Amig 1200/3000/4000 z procesorem PPC. Więc tak to wygląda.
I niech mi tu ktoś powie że jest inaczej.


Ja Ci powiem, że jest inaczej. Posiadaczy klasyka z turbaczem PPC jest na forum PPA mniej niż chociażby użytkowników MorphOSa. W dodatku ta proporcja będzie się stale zmieniać, bo karty PPC siłą wieku padają, jest ich coraz mniej i są coraz droższe.
[#550] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gilban, post #546

Większość niczego nie używa, tylko popycha pierdoły na forum (przeważnie w pracy, z nudów).
Kiedyś zadałem sobie trud przeglądnięcia wszystkich mi znanych baz użytkowników, profili użytkowników forów (co kto ma) itp. Wg mojego rozeznania rządzi klasyk, ale nie PPC, a użytkowników w Polsce włączających amigowy sprzęt przynajmniej raz w tygodniu jest ok. 200 szt i poprzestańmy na tym przygnębiającym podsumowaniu.
Co do samej X1000 - są nawet osoby które mają 2szt (no ok - znalazłem jednego takiego).
Zastanawiam się ile sprzedano wszystkich X1000 w "Firtst Contact".
[#551] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@adam_mierzwa, post #550

Dobra wiadomość jest taka, że jednak Hyperion podkulił ogon olał rozwój ReAction i zdobył prawa do MUI4. Uznali wyższość rozwiązania z MOSa.

Z drugiej strony w sumie mnie to nie dziwi, OS4 nie jest rozwijany tak naprawdę. Hyperion wydaje go na nowy sprzęt, aby wyciągnąć kasę na więcej mu czasu nie starcza ratuje się rozwiązaniami 3rd Party. Przy takiej prędkości rozwoju Reaction dorównało by MUI4 w 2050.
[#552] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@XoR, post #544

eee, dzisiaj przejscie na x86 to juz raczej nie jest jakas palaca sprawa jaka moglaby byc w latach 1994-1997, kiedy wielu Amigantow kupowalo pierwszego PieCyka w swoim zyciu. Dopoki nie wyczerpia sie maki z g4 i g5, to byloby marnowanie niklych zasobow, ktore nalezy raczej przekierowac na rozwoj samego systemu i przede wszystkim nowych PROGRAMOW.

Temat migracji to raczej dyskusja na sam koniec obecnej dekady, bo na druga polowe dekady MOS powinien migrowac na G5, moim zdaniem
[#553] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Sventevith, post #551

Nie wiem co brales, ale nie bierz tego wiecej bo Ci szkodzi. Nie doszukuj sie zlosliwosci to naprawde dobra rada.
A powaznie skad takie wnioski? Moglbys nam to zdradzic?

Ech cyba dobijemy do 1000 jeszcze tylko pare takich teorii.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 20:04:11 przez TomK
[#554] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Sventevith, post #551

Btw z tego co widze to OS4 nie będzie miał MUI4 !!!!!
Ale usprawnią mui 3.9 do pewnych elementów właśnie z MUI4
[#555] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Drako^lM, post #554

Od wersji 4.2 bedzię miał MUI4.0.
[#556] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gilban, post #546

"Większość używa tu Amig 1200/3000/4000 z procesorem PPC. Więc tak to wygląda"

Niezla manipulacja slowna.
"Tu" to moze i uzywa wiekszosc PPC (10 z 19 to faktycznie wiekszosc), ale jest to moze z 1% wszystkich uzytkownikow klasykow.
Prawdziwa "wiekszosc" posiada gole 500,600 i troche a1200.
[#557] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@selur, post #556

Pisząc: "Większość używa tu Amig 1200/3000/4000 z procesorem PPC", miałem na myśli system Amiga os 4.1, czyli że ze wszystkich użytkowników systemu Os 4.1, najwięcej ma klasyczne Amigi z procesorem PPC, a nie płyty główne typu Samanta xxxxx.
[#558] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gilban, post #557

1. Amiga Classic + PPC (AOS/MOS)
2. Inne PPC (AOS/MOS)
3. Mac PPC (MOS)

Ciekawe która grupa ma najwięcej użytkowników, ja obstawiam 3,2,1.
Jeśli jest inaczej, to kwestią czasu jest taka proporcja.
[#559] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@kjb666, post #558

ja bym dodal jeszcze

4. Amiga 68k OCS/ECS/AGA
5. WinUAE

Obstawiam 5,4,3,1,2
[#560] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #559

Uae w różnych wersjach ma więcej użytkowników niż inne opcje razem wzięte

Warto też dodać AROSa i emulatory sprzętowe gdzieś na sam koniec OK

jeśli zaś rozpatrywać faktyczne codzienne używanie to zostaje MOS na maku i innych G4 i AOS4 na G4 i x1000 czyli na pewno wygrywa MOS ok, racja AROS jak się dorobi np. mui-owb to będzie mógł dopiero powalczyć. Narazie mimo że OS dobry to brak podstawowych programów ...:(
[#561] Re: MorphOS v Mac OS
@Mufa, a co innego uprawiasz Ty jak nie propagandę? Tak się składa, że mam i Morphosa i OS4.1 (vide sig) i bezpośrednie porównanie, delikatnie mówiąc nie wypada tak jakbyś chciał. Do tej pory się na ten temat nie wypowiadałem bo chciałbym, żeby rozwijały się wszystkie gałęzie tego amigowego drzewa. Ale prowokujesz.
[#562] Re: MorphOS v Mac OS
Jesli chcesz zobaczyć prawdziwe koncepcje amigowe to udaj się w październiku do Gdańska.


Przywieź swoją X1000 i postawimy obok mojego PowerMaca G5, można wtedy porobić rzetelne porównania. Piszesz się?
[#563] Re: MorphOS v Mac OS
@Wojox

Jak widać kilka słów szczerości jest uznawane za prowokacje i propagandę. Nic już nie będę komentował, niech przemówi obraz. Oczywiście dałem 2 razy więcej okien niż na Twoim filmie, bo już się pojawiły tutaj zarzuty że porównywać się do starych maców jest nie fair. Czynię to pomimo tego że widzę tutaj pewną niekonsekwencję, wszak przecież niedawno niebieskie środowisko prześcigało się w udowadnianiu że X1000 jest słabsza;)

http://www.youtube.com/watch?v=2ws1HIkPO-I&feature=youtu.be

P.S.
Sorry za jakość dźwięku (film kręcony w pośpiechu) ale słychać że gra i nie przycina.
[#564] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #563

A czy twoja maszyna ma 32 mb vramu ?
[#565] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #563

Mufa, jesteś bezczelny w swoich wypowiedziach i naciągasz fakty w swoją stronę.
Wciskasz bajki vide ten wątek. Zrób tak jak pisali koledzy, porównaj maszynę z 32mb vram z os4 i tego macka, wtedy pogadamy.
Jesteś obłudny w swoich wypowiedziach, ludzie ci o tym ciągle mówią, jednakże nie zwracasz na to uwagi.
[#566] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #563

Ja u Drako widze 26 otwartych okien OWB. Otwórz tyle u siebie, proszę.
[#567] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #563

Środowisko niebieskie w niczym się nie prześcigało. Porównało tylko komputery i systemy.
Wyszło, że:
1) X1000 ma szybszy głowny procesor i pamięć, Powerbook 1.67 ma szybszego altiveca
2) PowerMac G5 2.0 (taka maszynka co chodzi na allegro za 500 zł (do“ść drogo) bije X1000 w każdym teście)
3) X1000 ma szybszą grafikę ale pod OS4 nie ma 3D (ani overlaya)
4) X1000 jest najszybszym sprzętem umożliwiających wykorzystamie natywne binarek 68k
5) X1000 nie będzie najszybszym sprzętem umożliwiającym wykorzystanie binarek 68k po wyjściu MorphOSa na PowerMaci G5
6) X1000 pozostanie najszybszym/najlepszym komputerem domowym posiadającym procesor PowerPc 32 bit, PowerMace (te z PCI-e) pozostaną najlepszymi komputerami domowymi posiadającymi procesor PowerPC (ostatni PowerMac 2.5 Ghz bije X1000 pod kazdym wzgledem)
[#568] Re: MorphOS v Mac OS

@michal_zukowski, post #567

Dziekuje za poprawienie mi humoru w niedzielne popoludnie
Jak juz powiedzialem w dalsze dysputy nie na temat wciagnac sie nie dam. Co mialem do przekazania w temacie pokazalem na filmie.
Czasu na puste spory, nie mam, zreszta byly tu toczone nie raz.
Morphos na G5 mial byc w lutym, ale moze chodzilo o 29 lutego
W oczekiwaniu na zweryfikowanie swoich teorii dotyczacych MOSa na PPC970, doradzam doksztalcic sie z wiedzy o PPC jako takiej, np ilo bitowa architektura jest PA6T.
Tyle ode mnie. Jesli wyciekna jakies kolejne filmiki pokazujace prawde na temat ulomnosci MOSa (co ze wzgledu na swoista propagande sukcesu niebieskich, niestety nie zdarza sie czesto) ustosunkuje sie i byc moze podepre sie odpowiednim filmem z systemu Amigi.
[#569] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #568

Pokaż OWB na 32MB VRAM, bo to co przedstawiasz to wprowadzanie w błąd amigowców :)
[#570] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #568

wariat?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem