Wątek zamknięty
[#151] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@X-Type^HVR, post #150

Skoro przeszliśmy na maki 68k, to temat się chyba wyczerpał i nadaje się do zamknięcia szeroki uśmiech
Tym bardziej, że tu już zaczyna się nawet wojenka 68k vs 68k

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 06:57:50 przez Hellena
[#152] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@X-Type^HVR, post #150

Ja oprócz Amigi używałem tylko sprzętu Apple i nie miałem problemów z "niekompatybilnością".

Ja go nie używałem, tylko bawiłem się nim na peryferiach amigowego emulowania. Nabrałem natomiast głębokiego przekonania, że używać bym tego pod żadnym pozorem nie chciał. A przy okazji, zastanawiałem się, na czym polegał ten jabłkowy fenomen, a w szczególności przekonanie, że to był znakomity sprzęt "do grafiki". Nie znalazłem żadnego uzasadnienia dla takich twierdzeń, stąd założyłem czyste "ruleziarstwo".

P.S. Taki Mac IISi to, mniej-więcej, sprzętowy odpowiednik A3000. Pod względem elastyczności, uniwersalności i jakiegoś "feelingu" toto nawet nie stało koło A3000.

Takie typowe, polskie "narzekanie" :)

Ważyć słowa proszę i od "typowych Polaków" mi tu nie ubliżać.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 11:17:47 przez Daclaw
[#153] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Daclaw, post #152

To już powoli robi się jakiś obłęd w tym wątku.
Nie napisał "typowych Polaków" tylko polskie narzekanie a to różnica.
Kurcze jak w przedszkolu.
[#154] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@mikecios, post #153

czytam sobie z boku ten wątek i powiem Wam jedno - niektórzy tutaj nie kumają czym jest Amiga widzę... Tu nie chodzi o 68K, NG, atari czy maka. Tu chodzi o Was - ludzi, subkulturę i portale na których można się kłócić tak jak w tym wątku.

Amiga bez nas upadłaby już dawno, obojętnie czy classic czy NG.

Buźka i miłego weekendu!
[#155] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@mikecios, post #153

ja już tego wątku nawet nie czytam bo to bez sensu jest, według mnie ten watek wyczerpał się i nie bądźcie źli ale albo to jakaś paranoja albo ktoś ma niezłe kompleksy zyciowe :D
[#156] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Daclaw, post #152

zastanawiałem się, na czym polegał ten jabłkowy fenomen, a w szczególności przekonanie, że to był znakomity sprzęt "do grafiki".

Wersje programów Adobe najpierw ukazywały się na Apple, a nawet później były przez jakiś czas lepiej dopracowane. Były też podawane dane że graficy pracujący na Apple są bardziej wydajni.
[#157] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@adam_mierzwa, post #156

Czyli tak jak z Doomem - nijak to się miało do wyższości samego sprzętu, zwykła polityka. Tak jak nic nie stało (sprzętowo) na przeszkodzie, żeby Doom w 1992 roku ukazał się równolegle w wersji dla Amigi, tak nic nie stało na przeszkodzie, aby programy Adobe ukazywały się najpierw albo równolegle w wersji dla PC (czy nawet dla Amigi).

Rzecz w tym, że ten mit Apple nie tylko graficy podtrzymywali. Maki zwyczajnie cieszyły się uznaniem z powodu tego, że cieszyły się uznaniem. Takie komputerowe celebryctwo.
[#158] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Daclaw, post #157

Tak zwany fenomen marketingowy, czego niestety zabrakło naszej Ami drunk
[#159] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Hexmage960, post #148

@ Hexmage
Sprostuję, bo widzę, że zostało to zrozumiane na opak. Ja wiem, że są udane próby zaadaptowania technologii znanych ze świata PC/Linux do MorphOSa/AmigaOS4. Wiem, że na MorphOSie można korzystać z przeglądarki WWW, poczty e-mail, odtwarzacza MP3 itd.

No, tym razem to również ja muszę sprostować. Ja nie miałem na myśli NG - MorphOS-a, ani AmigaOS4. Miałem na myśli klasyczną Amigę z AmigaOS3.x. Zwróć uwagę na tę całą, moją litanię, w której opisałem to, co robiłem na swojej Amidze. Internet, GG, e-mail, www, ftp, irc, nawet tzw. homebanking !, mp3, video, USB, skanowanie, drukowanie, pendrive-y, cyfrowe aparaty foto. To wszystko znam już z klasyka z 68k!

Masz rację. Nasza różnica w postrzeganiu Amigi, na pewno bierze się z tego do czego tej naszej Amigi potrzebowaliśmy, i co na niej chcieliśmy robić.
[#160] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Hexmage960, post #145

U mnie na gołej A1200, czy z Blizzardem 1230-IV wszystko działa jak należy!


Uwierz mi że:
Na 68000 i ECS też wszystko działa jak należy.
Na 68020 i ECS też wszystko działa jak należy.
Na 68020 i AGA też wszystko działa jak należy.
Na 68060 i AGA też wszystko działa jak należy.

Na 286 i CGA też wszystko działa jak należy.
Na 386 i VGA też wszystko działa jak należy.
Na 486 i SVGA też wszystko działa jak należy.

Na PowerPC G4 400MHz + ATI 9200 też wszystko działa jak należy.
Na PowerPC G4 1250MHz + ATI 9200 też wszystko działa jak należy.
Na PowerPC G5 2700MHz + ATI 9200 też wszystko działa jak należy.

Więc na każdej z w/w konfiguracji wszystko działa jak należy.

A że jednym wystarcza minimum 640x256 a innym minimum 1280x960, to nieważne, grunt że działa im tak jak należy.
[#161] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Daclaw, post #157

Rzecz w tym, że ten mit Apple nie tylko graficy podtrzymywali. Maki zwyczajnie cieszyły się uznaniem z powodu tego, że cieszyły się uznaniem. Takie komputerowe celebryctwo.

Jak na "mit" to długo się utrzymuje A na serio: w tamtych czasach chodziło o coś innego... był trochę taki podział rynku komputerów... nie raz słyszeliśmy np. komputery Apple do DTP i grafiki, Atari do muzyki (midi itp), Amiga do Video itd. I to było to uznanie środowisk (DTP, grafika, muzyka,..).
[#162] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@X-Type^HVR, post #161

"Jak na "mit" to długo się utrzymuje"

Mitomani to sa tutaj na tym forum i to w zatrwazajacej ilosci OK
[#163] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@selur, post #162

Oczywiście :) Sam cały czas twierdzę, że Amiga (pod każdą postacią i Amiga OS (pod każdą postacią to super sprawa i najlepsze co mogło się wydarzyć w świecie IT. Moja droga (Atari => Amiga => Mac) od zawsze potwierdza moje przekonania. To, że teraz mogę mieć wszystko (Mac & Amiga & Atari), bawić się i pracować na takim sprzęcie i os jaki wybrałem to już SZOK!:)))) OK
[#164] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Daclaw, post #152

A przy okazji, zastanawiałem się, na czym polegał ten jabłkowy fenomen, a w szczególności przekonanie, że to był znakomity sprzęt "do grafiki". Nie znalazłem żadnego uzasadnienia dla takich twierdzeń, stąd założyłem czyste "ruleziarstwo".


ludzie na wsi gadają że na maku był odświeżany tylko ten obszar gdzie były zmiany w grafice a nie cały ekran, ot fenomenpomysł
[#165] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@polutuje, post #164

To jakaś straszna ta wieś musi być
[#166] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Współistnienie Classic i Next Generation
[#167] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Współistnienie Classic i Next Generation
[#168] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Współistnienie Classic i Next Generation
[#169] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Współistnienie Classic i Next Generation
[#170] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Współistnienie Classic i Next Generation
[#171] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Współistnienie Classic i Next Generation
[#172] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@R-Tea, post #159

@R-Tea

Hej, mam do Ciebie jedno małe pytanie. Czy interesowałeś się kiedykolwiek oprogramowaniem z dyskietek Freda Fisha?

Bo ja np. kochałem i kocham nadal np. gry tekstowe. Systemów robienia gier tekstowych powstała niezliczona ilość, również na Amigę.
ADL, AdvSys, Haktar. Czy coś Ci te nazwy mówią?

Pozdrawiam.
[#173] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@adam_mierzwa, post #156

Słowo grafika jest dość pojemne, a Maki słynęły wpierw z łatwego w obsłudze komputera biurowego, a gdy w '87 pojawił się także model z kolorową grafiką oraz program QuarkXPress, to zasłynęły także z DTP.

A wracając do głównego wątku... znalazłem dość trafną wypowiedź na pewnym forum z wojenką między Androidowcami a iPhonowcami:

"Gdyby nie podświadomy mechanizm utwierdzania się w słuszności podjętej decyzji zakupowej miałbyś w nosie to, że ktoś gdzieś nadaje na Appla, twoje miasto, Peugeota, czy cokolwiek innego. Niestety działamy właśnie w ten sposób, że jak już się na coś zdecydujemy, to na każdym kroku staramy się to uzasadnić. A wszelkie odmienne opinie traktujemy jako bezpośredni atak na siebie."

Czyli wszędzie gdzie testosteron to będą takie reakcje. szeroki uśmiech
[#174] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@ZbyniuR, post #173

Coooo ???? Kto nadaje na Peugeota ?? Bo ja akurat mam

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 21:35:57 przez mikecios
[#175] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@mikecios, post #153

To już powoli robi się jakiś obłęd w tym wątku.


Are we there, yet?

szeroki uśmiech
[#176] Re: Współistnienie Classic i Next Generation

@Hexmage960, post #1

Myślę, że wszyscy już powiedzieli co chcieli powiedzieć. Dziękujemy wszystkim za dyskusję.....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem