[#1] Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:
[#2] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Co to za janusz? Znowu ktoś jakieś kity wciska?
[#3] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Emulator - to jak s.x w gumce albo lizanie cukierka przez papierek.
Niby to samo ale nie ten klimat.
Borg - podpadłeś mi na całego.
Może lepiej nie wypowiadaj się więcej o Amidze a poszukaj trochę węgla w piwnicy.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 18:36:04 przez ted
[#4] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Nie skończyłem oglądać. Najlepsza amiga to pc i winuae.
Rozumiem że dla tego uluańca najlepszy commodore to pc i vice?
No i rozumiem że na c64 doom śmiga aż miło?
Ech szkoda strzępić ryja....
[#5] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Ha ha ale cyrk

Janusz z jutuba dopiero sie przekona z kim zadarl.
Teraz bojowki cebulakow z wypasionymi Amigami, zrobia z niego marmolade
[#6] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@amikoksu, post #2

Odpowiada na komentarze widzów (Amigowców).

Edit:

Selur, a może warto obejrzeć film do końca i złagodzić swoje komenty w sieci.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 18:38:05 przez KM_Ender
[#7] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Jakby to z wrodzonym sobie spokojem powiedział profesor Dąb-Rozwadowski -to prowokacja...
[#8] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Michciu, post #7

Profesor Dąb-Rozwadowski potrafił nawet z wrodzonym spokojem nazwać żonę dźwigowego Kotka "substytutką". To nie ten świat, tu są amigowcy. Poleje się krew, a nawet Skeleton Krew.
[#9] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@recedent, post #8

oj bedzie ktos krwawil, pytanie czy poleci krew czerwona czy niebieska
[#10] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Michciu, post #7

Końcówka zabawna, to takie nawiązanie do świętych wojen o to kto jest prawdziwszym i lepszym Amigowcem. Warto przemyśleć.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 19:02:41 przez KM_Ender
[#11] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@recedent, post #8

Każdy może mieć swoje zdanie. Borg z muzeum z Wrocławia ma swoje a my mamy swoje.
[#12] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Ralpheeck, post #4

Ja też przestałem oglądać momencie gdy dowiedziałem się, że najlepsza Amiga to PC i UAE.
Uważam że najlepsza Amiga, to prawdziwa Amiga, najlepsze małe Atari to prawdziwe małe Atari, a najlepsze C64 to prawdziwe C64. Dlatego mam te wszystkie komputery. Cieszą oczy
Na PC gram w gry na PC.
[#13] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@wali7, post #12

Zgodzę się z tobą. Mam tak samo.
[#14] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Nieźle pocisnął, śmieszny film ogólnie, ale czuję że będzie dużo łapek w dół.
Chętnie obejrzałbym też podsumowania innych platform, byłby niezły minicykl. Ale pewnie tego nie zrobi
[#15] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Niestety w bardzo dużej części zgadzam się z Borgiem ok, racja

Mam pytanie do tych którzy nie zgadzają się z filmem.
W którym miejscu Borg mijał się z prawdą według Was?

Mnie do dzisiaj zdumiewa entuzjazm i emocje jakie wzbudzają w Amigowcach porty Dooma czy Diablo i te kilka klatek na sekundę. Zaiste dziwne

To może być rekordowy wątek szeroki uśmiech
[#16] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@wali7, post #12

Trzeba też trochę gościa zrozumieć. Marzył o Amidze ale się nie załapał, bo już było po ptokach i pozostał mu tylko pecet. Stąd zapewne gorzkie wykpiwanie amigowców na nerwowym wydechu i obracanie faktami jak kota ogonem. A tego nie da się już odkręcić.
.
[#17] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@AmiClassic, post #15

Mnie do dzisiaj zdumiewa entuzjazm i emocje jakie wzbudzają w Amigowcach porty Dooma czy Diablo i te kilka klatek na sekundę. Zaiste dziwne


Jak jeszcze grałem na klasyku to odpalałem porty Dooma i było tam zdecydowanie więcej niż kilka FPS, więc nie wiem o co cho. Chyba, że chodziło Ci o Quake na 020?

Co do Diablo - wiadomo, że ta gra nie jest pisana pod klasyki (a jeśli już - to pod maksymalnie dopalone), tylko pod NG (a konkretnie - Vampire).
[#18] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@wali7, post #12

Ja też przestałem oglądać momencie gdy dowiedziałem się, że najlepsza Amiga to PC i UAE.


ja gdzieś po 15 minucie. W sumie filmik o tym, że Doom na Amidze 500 wcale nie był taki dobry jak mówią i że taniej wychodzi kupić plejstejszyn i mnóstwo durzo gruf niż A4000 albo kartę Permedia.
[#19] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Wypadało by poprawić od 2:53 z "68050/50MHz" na "68030/50MHz"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 20:27:39 przez Adinfo
[#20] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@rePeter, post #16

Jaki nerwowy wydech? To tkzw. "prawdziwi amigowcy", którzy wzbudzają politowanie swoją zakompleksioną postawą pozbawioną jakiegokolwiek dystansu i wyczucia rozsądku, dają upust swoim rozstrojonym jajnikom, aż wyczynem jest nie parsknąć ze śmiechu, ale takim pogardliwym. Godne podziwu jest z jaką zatwardziałością i uporem wciąż nawet w 2020r wciąż próbuje się udowodnić, że Doom pójdzie na Amidze, przytaczając konfiguracje, które posiadał jedynie odsetek Amigowców, jak widać, wymienianie Amig w podstawowej konfiguracji jaką miała większość Amigowców, jest "prawdziwym amigowcom" bardzo niewygodne i nagle A500 jest traktowana jak jakaś pomyłka, która w ogóle nie powinna istnieć. Biorąc pod uwagę zakładaną średnią wieku, jest mi aż wstyd za kolegów mądrzących się w komentarzach jak urażone dziewczynki z klapkami na oczach. Kota ogonem to kręcą Ci ludzie piszący te godne pożałowania komentarze, zrobili z siebie pajaców i psychodelicznych fanatyków na oczach wielu ludzi, tego nie da się już odkręcić.
[#21] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@selur, post #5

Wielki Selur sie pojawil jak asasyn i templariusze.Pochwali sie za chwile swymi mocarnymi Amigami zeby sie dowartosciowac...Poczuc sie kims lepszym i waznym ☺ O wielki panie Selurze ☺
[#22] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@sanjyuubi, post #20

Godne podziwu jest z jaką zatwardziałością i uporem wciąż nawet w 2020r wciąż próbuje się udowodnić, że Doom pójdzie na Amidze


No i co z tego, kompletnie nie kumasz zabawy w retro i udawadnianie, że można.
Mam taką małą MPtrójkę Sandiska z rozdziałką jakieś 100x40 pikseli i też jakiś wariat przerobił na to dooma, w życiu bym nie pomyślał, że to psychodeliczny fanatyk i pajac.

A youtuber wyśmiewa świętego graala amigowców, więc sam się prosi o wp.

Jaki nerwowy wydech


Taki nieprofesjonalny, denerwujący, głównie przy każdym zdaniu o Amidze, nie pozwolił mi dotrzeć do końca.
.
[#23] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Najlepszą amigą jest pecet to dosyć orginalna
opinia.
[#24] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@rePeter, post #22

Jeśli cokolwiek mogło zrobić na mnie wrażenie to właśnie to co było odpalone na golasie z ewentualnym fastem. Prawdziwy święty gral amigowców to dobry monitor LCD.
Doom nie podobał mi się na żadnej platformie w przeciwieństwie do Quakea.
[#25] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@rePeter, post #22

Biorąc pod uwagę pęd by włożyć w końcu kartę na PCI z peceta do tej amigi, a później jeszcze wykorzystać usb (a teraz mass storage sdio poprzez fpga udające 68k i vid output przez hdmi korzystając z rozbudowanego aga też na tym samym fpga) to z tą amigową czystością tak średnio. Jeszcze do tego myszy, pady i joye z usb na amigowe... Po co skoro oryginalnie amigowe takie fajne i dobre?
[#26] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@AmiClassic, post #15

Jako że ostatni post który komentował był mój to mam kilka zastrzeżeń. Ale na spokojnie sobie zobaczę jeszcze raz ten materiał i dopiero się wypowiem.
[#27] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Bardzo dobry film. Rzeczowy i sama prawda
[#28] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@rePeter, post #22

No i co z tego, kompletnie nie kumasz zabawy w retro i udawadnianie, że można.


No nie wiem, czy udowadnianie autorowi Doom'a, którego za wiele to nie obchodzi, po 30 latach nazywanie go idiotą i wypominanie mu tego "na amidze się nie da" prawie z zaciśniętymi zębami i pobłażanie sobie nawzajem można nazwać zabawą w retro, chyba w kółko własnej adoracji. Wyciskanie ostatnich potów z najgorszej konfiguracji to wyzwanie z której płynie zabawa i pozytywne emocje, sentyment do starych gier i demek, powrót myślami do starych czasów. Ataki na kogoś, kto ma odmienne zdanie to nie zabawa, to wy nie kumacie zabawy w retro. Emulator jest także częścią retro zabawy i każdy ma prawo mieć o nim swoją opinię, a także uważać go za lepszy.

Mam taką małą MPtrójkę Sandiska z rozdziałką jakieś 100x40 pikseli i też jakiś wariat przerobił na to dooma, w życiu bym nie pomyślał, że to psychodeliczny fanatyk i pajac.


Kompletnie chybiony argument. Cokolwiek bierzesz, odstaw to, ja pisałem o postawie komentujących, a Ty wmawiasz mi, albo sobie, że moim zdaniem robienie Dooma jest pajacowaniem.

A youtuber wyśmiewa świętego graala amigowców, więc sam się prosi o wp.


Chyba żenującą gadkę pseudo-amigowców. Kolejny przykład nie rozumienia przekazu przez oczy zalane krwią i zaciśnięte pięści. Znowu pseudo-amigowcy udowadniają, że nie potrafią prowadzić konwersacji na żadnym poziomie.

Jeżeli dla Ciebie najlepszą Amigą jest fizyczna Amiga i nie jesteś piętnowany przez użytkowników emulatorów, to czemu Ty piętnujesz kogoś, dla kogo emulator jest lepszy niż fizyczna Amiga? Czujesz się lepszy od innych, bo masz w domu prawdziwy sprzęt? Z punktu widzenia typowego człowieka (nie typowego amigowca), emulator jest lepszy, elastyczny i przede wszystkim DARMOWY. Nie było żadnej obrazy, wy ją sobie ubzduraliście jakbyście się bali, że jakiś dzieciak na ulicy wam powie, że emulator jest lepszy. Zrobiliście z siebie pajaców, dostaliście film o pajacach.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 23:06:11 przez sanjyuubi
[#29] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@sanjyuubi, post #28

Moje zarzuty są takie, że ziomek upełnie nie jest przygotowany merytorycznie, temat sprawdził bardzo powierzchownie a za bardzo jedzie szyderą. Nie podoba mi się takie podejście do tematu, nie potrafi się odnieść merytorycznie do komentarzy, więc wyśmiewa autorów i bogu ducha winny port Dooma na Ami. Z tego co pamiętam jakoś w 1996 Doom Attack działał mi bardzo przyzwoicie na A1200 z kartą Elbox 1230 która jakoś specjalnie droga nie była.

Ale z drugiej strony - jego prawo, w końcu to tylko hobby starych dziadów i byłoby nudno gdyby nie było powodów do kłótni.
[#30] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@JIL, post #27

Bardzo dobry film. Rzeczowy i sama prawda

Jasne Tylko po co ściemnia, że chciał kupić amigę 1200, ale w erze Dooma już nie dało się jej kupić w sklepie. Jedna ściema i już ciężko jest brać go na poważnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem