[#31] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@sanjyuubi, post #28

Jeżeli dla Ciebie najlepszą Amigą jest fizyczna Amiga i nie jesteś piętnowany przez użytkowników emulatorów, to czemu Ty piętnujesz kogoś, dla kogo emulator jest lepszy niż fizyczna Amiga? Czujesz się lepszy od innych, bo masz w domu prawdziwy sprzęt? Z punktu widzenia typowego człowieka (nie typowego amigowca), emulator jest lepszy, elastyczny i przede wszystkim DARMOWY. Nie było żadnej obrazy, wy ją sobie ubzduraliście jakbyście się bali, że jakiś dzieciak na ulicy wam powie, że emulator jest lepszy. Zrobiliście z siebie pajaców, dostaliście film o pajacach.


Sanjyuubi to nie do końca znowu tak. Argument że emulator jest lepszy od oryginału pasuje do każdej retro platformy. Borg bardziej uderzył w tony że ogólnie rozbudowa Amigi jest bezsensu i była już w latach 90 bez sensu. Sam napisałeś że interesuje cię raczej nie rozbudowana Amigi albo taka z fastem.
Ja mu próbowałem tylko przekazać że ludzie je rozbudowywali przede wszystkim nie dla udowodnienia że chodzi gry 3d. Nie wiem po 97 do retro boom koło 2008 raczej tematem w środowisku Amigowym było NG. Wtedy nikogo nie interesowała Amiga500 tak bardzo jak dzisiaj.
I to też nie jest tak że gniewam się na Borga czy retrogralnie bo to dobry kanał. Po prostu oba materiały Borga są disemm na Amige i część tego środowiska.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 23:35:16 przez jimiche
[#32] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@twardy, post #29

A ja uważam, że tekst o scenie i szybkich motorolkach był niepotrzebny.
[#33] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Doom. Gra która była szczytem technologicznym w 1993 (chodziła na minimum 386SX), nie poszła na komputerze a500, z końca lat osiemdziesiątych (jak ukazał się Doom, amiga 500 miała 6 lat, i na zachodzie była już w fazie "technological death"! Ciekawe dlaczego Doom nie chodził na a500 o której on wspomina?
[#34] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@jimiche, post #31

Argument że emulator jest lepszy od oryginału pasuje do każdej retro platformy.

Raczej w całej tej lepszości chodzi o elastyczność i wygodę, niewiele poza tym. W końcu obecnie coraz trudniej nawet podłączyć gołą amigę do tv. Nie potrafię grać dobrze w SNES i N64 na PC. Ok, da się. Spoko. Ale odpalając retropie jest bliżej oryginału. To wygląda i działa jak konsola. Amiga w momencie gdy dokłada się kolejne komponenty, które np. będąc wielokrotnie szybsze od procesora robią za np. interfejs flopa czy myszki to już jest komiczne. I to amigowym purystom nie przeszkadza. Nie przeszkadza im RISCowy 32bitowy procesor latający na kilkudziesięciu MHz tłumaczący z usb hid na ruchy myszy amigowej czy udający floppa. Ale kilku GHz x86 lub ARM udający całą amigę jest zniewagą.
[#35] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

To może damy trochę łapek w dół? Ja dałem.
Nie za własną, odmienną od mojej opinię autora, bo ma do niej pełne prawo, tylko za szyderczy ton.
[#36] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Ralpheeck, post #33

Na A1200 też nie chodziła, taki argument wiesz skąd. I skutek tego, że jednak commodore po wczesnych sukcesach osiadło na laurach i ostatecznie zostało w tyle.
[#37] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@jimiche, post #31

Myślę, ze dużo się nie pomylił, w ogólnym rozrachunku, po bankructwie C= już nie działo się wiele na naszej platformie, sens rozbudowy jako komputera współczesnego był już mizerny, chwała za to, że komuś się jeszcze chciało jakiś sprzęt wtedy robić i coś czasem napisać, zepchnięcie do niszy było jednak nieuchronne. Karty turbo i konfiguracje potrafiące uciągnąć niesławnego Dooma, praktycznie zawsze były niszowe na tle całej istniejącej rzeszy Amig. Dziś to co innego, dajemy maszynom nowe życie, dla własnej satysfakcji, nie jakiegoś sensu.

Drugi film powstał przez zachowanie indywidualistów, którzy dali się sprowokować jak dzieci. Nasze środowisko jest także w pewnym zakresie dotknięte fragmentacją, czerwoni, niebiescy,klasyczni, wampiryczni, to, że bojówka rusza do marszu na Borga jeszcze tak nie dziwi, jak to, że zamiast upajać się w nieskończoność retro zabawą, sami sobie skaczemy do gardeł na temat tego co jest "prawdziwą Amigą", pewien stopień piorytowania naszą społecznością dla osoby z "zewnątrz"jest więc zrozumiały.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 00:12:29 przez sanjyuubi
[#38] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@wali7, post #35

Ja uważam filmik za fajny, miejscami przerysowany i niesprawiedliwy w ocenie środowiska. Momentami dobitna i okrutna prawda o nas Amigowcach (megalomanach). Widać, że go ubodły te komentarze i stąd chwilami te mega złośliwości.

Warto zobaczyć i uśmiechnać się i w duchu pomyśleć, dlaczego ten film powstał. Każda akcja wywołuje reakcję, więc "kamieniami" bym nie rzucał, łapkami w dół też nie dręczył, ale jak kto chce (z tymi łapkami).

Ode mnie łapka w górę za podjęcie niewygodnego tematu. Nie ze wszystkimi tezami w tym filmie się zgodzę, ale punktuje nasze największe przywary. Dobrze, że nie podniósł tematu cen i niesprawdzanych Amig na Allegro/OLX.
[#39] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@sanjyuubi, post #37

Przecież bankrusctwo to nie efekt jednej złej decyzji. Z tego co pamiętam film o końcu Amigi, to autorzy wspominali, że wszystko im obcinano i A1200, okrojona z pełnego proca itd., to efekt księgowych, a nie popis geniuszu inżynierów. Mimo wszystko A1200 była niezłym komputerem, który przegrał. Gdyby wtedy były media społecznościowe, internet, fani mogliby rozreklamować komputer i może legenda przetrwałaby do dziś. A tak księgowi, brak odpowiedniej reklamy itd. dobiły Amigę.



Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 00:25:30 przez KM_Ender
[#40] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #39

Pisałem na temat sensu rozbudowy Amigi po bankructwie, a nie jego przyczyny.
[#41] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #32

Dlaczego? To właśnie tam ludzie mieli wtedy te 030 i 060 najczęściej.Cały czas piszę o sytuacji po 94 roku gdzie nie tylko gry 3d ale i same firmy produkujące soft odeszły masowo od Amigi. Zostali tak naprawdę ludzie od softu DTV i około DTV (bo jednak nie oceniając jakość tego softu dla Amigi- to się go używało i był jeszcze parę lat rozwijany), początkujący developerzy i demoscena.
Mogę się tylko domyślać ale wtedy nie było jeszcze takiej możliwość żeby na dużo szybszym pececie napisać w 100% program dla Amigi- więc chcąc nie chcąc musiałeś zacząć rozbudowywać tą Amigę (dygresja- dobrze działające UAE albo lepiej WinUAE i nadające się do jako takiego użytku to dopiero 2000 czy 2001 rok gdy pojawiła się wersja z JIT to chyba coś koło Ver. 0.7).
Inna sprawa w przypadku demosceny zobacz że 93 roku większość efektów była już mocno
wyeksploatowanych na OCS a sama AGA bez Fastu też za wiele nie dawała (zresztą pamiętajcie że w dyskusji o Akiko sam Kiero wspominał że dodanie fastu znacznie by poprawiło prędkość programów i renderowania grafiki dla 020 niż ten chipset). Rozbudowa Amigi była konieczna bo nadal byli ludzie których to bawiło... i tak był ten słynny artykuł w pewnym magazynie dyskowym "Koderzy to K*rwy".

Ale do sedna. Gdyby nie to środowisko o którym pisze dziś jedyne co by było to Amigi 500 z gotekami, coś na kształt c64 z ultimate II+ (znowu dygresja w materiałach o c64 i emulatorach stacji czy innych peryferiów wielu ludzi pisało Borgowi żeby zamiast korzystać z półśrodków w końcu sobie jako fan c64 kupił uII+). Dla mnie to nie jest ta Amiga którą ja używałem i wielu ludzi tutaj na forum mnie poprze bo będzie miało podobne zdanie .
Jeszcze inaczej gdyby w tym środowisku nie było rozwoju który dla Borga jest taki bezsensu to dzisiaj raczej nie było by PPA albo Exec'a. A zamiast dyskusji o Amidze mailibyśmy tylko pyskówki na portalach społecznościowych.
[wyróżniony] [#42] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Ralpheeck, post #33

nie poszła na komputerze a500, z końca lat osiemdziesiątych

hmm wiesz na PC XT / AT rowniez nie poszla z lat 80

na 386SX 16/25 to byla "rzeznia" w malym oknie
Doom dzialal plynnie dopiero na 486 SX (bez FPU)
Quake na 486 DX4 120 MHZ "dało się grać" ale lagowal

Równie można napisać że na A1200 14 mhz działał plynnie SLAM TILT a na PC wymogiem minimalnym był Pentium 90 Mhz ...i działał na nim tak sobie

Amiga była stworzona do grafiki płaskiej nie 3D i w niej sie swietnie sprawdzała
[#43] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@HOŁDYS, post #42

?
Ten film to przecież sama prawda.
Nie ma lepszej Amigi od tej, której sercem jest WinUAE. Bezdyskusyjnie.
No i piękne podsumowanie amigowego, cierpiętnicznego, przesadnie hermetycznego, pokrzywdzonego środowiska.

"Right on the money"
[#44] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@HOŁDYS, post #42

nie poszła na komputerze a500, z końca lat osiemdziesiątych

hmm wiesz na PC XT / AT rowniez nie poszla z lat 80


Dzięki że mi powiedziałeś captain obvious. W ogóle, jak byś nie wyrwał zdania z tekstu, gdzie pisałem z sarkazmem, to bys wiedział że napisałem jakie miał minimalne wymagania. I chyba naturalne, że nie szło na 8088 i 80268. Naturalne że żaden komputer z lat 80tych by tego nie odtworzył, taki był sens mojej wypowiedzi.
Ale dla ciebie Hołdys powinenem napisać minimalne 386SX "w tym XT". Albo bedę się wymądrzał jak ty: Hmm... na Amstrada równiez nie poszło z lat 80... i na Acorna równiez nie poszło z lat 80...
Wtf?
[#45] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@jimiche, post #41

C64 jest starsze i do niego pojawiają się, czy to emulatory stacji dyskietek (i jak widać po ultimate nie tylko) czy sidy, internet, szybszy proc, więcej ram... Większość z tego nie jest niezbędna do retro grania na C64, wykorzystanie wielu sprowadza się do demek które może policzyć na palcach jednej ręki drwal inwalida. Nawet do Archimedesa są dodatki w tym taki gdzie rpi zero pracuje jako koprocesor albo są zamienniki układu graficznego. Tylko jeśli ktoś powie "a ja na tym sprzęcie który traktujesz jak koprocesor uruchomię pełnosprawny emulator tego do czego go wkładasz" to jest łotr, kłamca, wichrzyciel?
Co obecnie oferują "nowe" produkty? np. nowe turbo? No... niewiele w kwestii wydajności. Z reguły to są nadal te same procki co 30 lat temu. Tylko obudowane nieco ładniej i z dodatkową funkcjonalnością. Zmiana prędkości w locie? Nie ma problemu. Boot z SD? Już się robi. Mapowanie obszarów pamięci celem lepszej kompatybilności i nie tylko? Ok, jest. I można by tak wymieniać. Doszło do czasów gdzie karta graficzna do amigi mogłaby emulować całą amigę i jeszcze by wbudowany ARM do wykorzystania został ;) Ale wtedy to byłoby BE, ale że jest jako rtg z dodatkami to jest znośne.
[#46] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@jimiche, post #41


słynny artykuł w pewnym magazynie dyskowym "Koderzy to K*rwy".


Ktoś pamięta który to mag / numer?
[#47] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@michalmarek77, post #43

?
Ten film to przecież sama prawda.
Nie ma lepszej Amigi od tej, której sercem jest WinUAE. Bezdyskusyjnie.
No i piękne podsumowanie amigowego, cierpiętnicznego, przesadnie hermetycznego, pokrzywdzonego środowiska.

To nie jest kwestia bezdyskusyjna. Do "WinUAE" nie włożę żadnego z moich oryginalnych nośników, prócz CD. Kolega jak i autor rzeczonego filmu zupełnie zapominają, że z reguły używają nielegalnego oprogramowania.

Po drugie używając WinUAE zapominasz o tym, co jest kwintesencją komputera Amiga. To nie tylko zbitek bitów i bajtów, ale cała filozofia komputera i systemu operacyjnego, którą ludzie pragną zachować.

Zapominasz też o tym, że na Amigę nadal wychodzą kreatywne produkcje. Dla wielu jest to inspiracja. Sam staram się pokazywać, że na Amidze 1200 zadziała oprogramowanie z PC-tów z kartami VGA, tylko z powodu bankructwa firmy produkującej Amigi, ten potencjał nie został wykorzystany.

To są trzy powody, dla których używam Amigi, a nie WinUAE.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 07:55:42 przez Hexmage960
[#48] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Wiele się gościu nie pomylił. Co prawda A500 z Gotekiem to rzeczywiście moim zdaniem trochę bieda (przydałoby się kilka mega fastu, interface IDE z wpiętą kartą SD, i może 68010 - żeby WHDLoad dobrze chodził; coś w tym stylu, ACA500+, kosztuje jakieś 130 Euro nowe), ale te gry na 68040 i wyżej to naprawdę śmiech na sali - porty pecetowych produkcji, często okrojone i zabugowane, ja nie zawracam sobie nimi głowy. Jedynie sentyment do AmigaOS jako takiego nie każe mi uważać 68030 za najlepszy możliwy procesor.

A z „Amig PPC” są takie Amigi, jak z Raspberry Pi blaszak. To inna architektura sprzętowa, nie mająca z drugim zbyt wiele wspólnego.

[edit] Na scenie C64 standard jest prosty: C64+1541 (chociaż tam przegięli w drugą stronę, jak podłączysz pod IEC jeszcze jakiekolwiek inne urządzenie, chociażby drukarkę, to większość nowych demek nie pójdzie). Nawet REU nieczęsto jest wykorzystywane (a potrafi dać niezłego kopa, i jest to sprzęt niegdyś produkowany przez samo Commodore), o szybszych procesorach nawet nie wspomnę (a kilka kart turbo powstało, jedną - Chameleon - można nawet cały czas kupić nową).

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 08:23:18 przez Cedrat
[#49] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Hexmage960, post #47

Kolega jak i autor rzeczonego filmu zupełnie zapominają, że z reguły używają nielegalnego oprogramowania

Tak, przecież wszyscy co zakupili Die Siedler te niemal 30 lat temu mają nadal nośniki, oryginalne nośniki, sprawne nośniki.
I wszystkie te gry z kolorowymi naklejkami na dyskietce kupione na giełdzie w Katowicach z pewnością były legalne ;)
nie włożę żadnego z moich oryginalnych nośników

Włożysz, włożysz. Są kontrolery na PC które sobie z formatem amigowym i atarowym radzą. Szczególnie ważne w momencie gdy 99% PC nie ma już wcale floppa (ani kontrolera fdd na płycie).
To nie tylko zbitek bitów i bajtów, ale cała filozofia komputera i systemu operacyjnego, którą ludzie pragną zachować

A czym różni się AmigaOS uruchamiany na Amidze a pod WinUAE? Oprócz tego, że dzięki AmigaSYS można mieć ładniejszy i bardziej funkcjonalny dla WinUAE w 5 minut?
Zapominasz też o tym, że na Amigę nadal wychodzą kreatywne produkcje

Owszem, można zagrać też i na WinUAE w predefiniowanych spartańskich konfiguracjach. Nikt nie musi polować na okazję typu A1200+1084S przed recap, lekko zmasakrowana, full box haxowanych gier, dwa quickjoye, jeden złamany, drugi urwany kabel, 1500zł :P
Dla wielu jest to inspiracja

Zdefiniuj "wielu" - jaka część całego środowiska i w czym inspiruje? Jeśli inspiracją jest udowodnienie, że amiga z 92 jednak potrafi pobić pc z 94 w 2020 roku to ok, ale to nie jest wcale duża grupa ludzi. Dla większości to ciekawostka i w sumie tyle. Na tym chwilowym zachwycie się kończy. Większość czeka na gotowe rozwiązania, jak te się pojawiają to zerkają do portfela i medytują czy rzeczywiście warto...
[#50] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Cedrat, post #48

Amiga ma masę własnych, ultra dobrych gier i porty z PC są jej niepotrzebne.
Cały wątek, że "Doom nie chodzi" jest stronniczy a do tego dochodzi brednio-serial o emulatorach, które mają się nijak do retro sprzętów bo nimi po prostu nie są.
Do tego uogólnianie i zabranie się za "kilka komentarzy pod paroma filmami" i uznanie ich za głos wszystkich amigowców... LOL
Aż żal łape w dół dawać, więc nie dałem
[#51] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@abcdef, post #49

Tak, przecież wszyscy co zakupili Die Siedler te niemal 30 lat temu mają nadal nośniki, oryginalne nośniki, sprawne nośniki.
I wszystkie te gry z kolorowymi naklejkami na dyskietce kupione na giełdzie w Katowicach z pewnością były legalne ;)

Nawet nie wiesz jak zadbane gry można dzisiaj dostać! Np. wspomniany The Settlers kupiłem od kolegi Miro z forum. Piękny egzemplarz. I dotyczy to większości oryginałów, które zakupiłem.

Włożysz, włożysz. Są kontrolery na PC które sobie z formatem amigowym i atarowym radzą. Szczególnie ważne w momencie gdy 99% PC nie ma już wcale floppa (ani kontrolera fdd na płycie).

Hmm.. ale ile to kombinowania z takimi kontrolerami. Nawet nie wiem gdzie takie zdobyć - a to może być trudne i nie mam też gwarancji że zadziała z moimi dyskietkami (np. NDOS).

Wkładam do Amigi dyskietkę i od razu działa.

A czym różni się AmigaOS uruchamiany na Amidze a pod WinUAE? Oprócz tego, że dzięki AmigaSYS można mieć ładniejszy i bardziej funkcjonalny dla WinUAE w 5 minut?

Tu chodzi o coś innego - o to, że korzystając z WinUAE nie zwraca się uwagi na to, co jest "pod spodem". Dlatego też, praktycznie nikt nie używa oprogramowania systemowego na WinUAE, tylko gry i to głównie przez proste ADFy. Nie mówiąc o bardziej złożonych programach, jak np. arkusz kalkulacyjny, czy organizer.

Owszem, można zagrać też i na WinUAE w predefiniowanych spartańskich konfiguracjach. Nikt nie musi polować na okazję typu A1200+1084S przed recap, lekko zmasakrowana, full box haxowanych gier, dwa quickjoye, jeden złamany, drugi urwany kabel, 1500zł :P

Można zdobyć naprawdę zadbane Amigi, trzeba tylko dobrze poszukać wśród sprawdzonych sprzedawców. Większość z nich wie jak zadbać o sprzęt.

Zdefiniuj "wielu" - jaka część całego środowiska i w czym inspiruje? Jeśli inspiracją jest udowodnienie, że amiga z 92 jednak potrafi pobić pc z 94 w 2020 roku to ok, ale to nie jest wcale duża grupa ludzi. Dla większości to ciekawostka i w sumie tyle. Na tym chwilowym zachwycie się kończy. Większość czeka na gotowe rozwiązania, jak te się pojawiają to zerkają do portfela i medytują czy rzeczywiście warto...

Myślę, że to nie jest chwilowy zachwyt, jak na Amidze 1200 odpalisz grę z PC-ta z VGA w 256 kolorach. Wciągnie na długo! Sam planuję zrobić produkcję tego typu na AGA. Dla kogo konkretnie inspiracja? Dokładnie nie wiem, ale jestem pewien że sporej grupie osób by coś takiego się spodobało.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 08:51:48 przez Hexmage960
[#52] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Hexmage960, post #51

Dlatego też, praktycznie nikt nie używa oprogramowania systemowego na WinUAE, tylko gry

To po co był AmigaSYS? Dziwne, ja odpalam Settlersy, Legion, czy MKII spod systemu ... Po to zresztą ludzie kupowali A590 (i podobne), no chyba że nagle okazuje się iż OCSowcy to tylko włóż dyskietkę i graj czyli typowa konsola. Wtedy trochę koncepcja sprzętu i systemu idzie w łeb. Nie sądzisz? To samo jeśli chodzi o NDOS.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00:13 przez abcdef
[#53] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Vato, post #50

Ile znasz dobrych amigowych gier, wymagających 68040 lub 68060 (lub PPC), które nie są portami z innych platform? Jakieś przykłady?


Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00:36 przez Cedrat
[#54] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@abcdef, post #52

Jasne, ja lubię gry z możliwością instalacji na dysku twardym. Ale najpierw dyskietkę muszę włożyć do stacji. I oczywiście korzystam też z przeróżnych programów, jak i programuję i rysuję.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:05:26 przez Hexmage960
[#55] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Hexmage960, post #47

To nie jest kwestia bezdyskusyjna. Do "WinUAE" nie włożę żadnego z moich oryginalnych nośników, prócz CD. Kolega jak i autor rzeczonego filmu zupełnie zapominają, że z reguły używają nielegalnego oprogramowania.


gdybym nie wiedział, kto jest autorem tych słów, to pomyślałbym, że ktoś typu swinkamor12. :) Nie unoś się tak z tym swoim nielegalnym oprogramowaniem, bo m.in. dlatego w efekcie osoby patrzące z zewnątrz dochodzą do wniosku, że ci Amigowcy to jednak są p******nięci.
zresztą cały ten wątek jest imho bez sensu - "panowie, mówią o nas źle!" - kolejna kilometrowa debata, która nie doprowadzi do niczego oprócz tego, że ktoś w tym momencie się jej przypatruje i ma polewkę, widząc, jak to Amigowców uwierają opinie gejmingowca.
[#56] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Cedrat, post #53

Shadow of the 3rd moon
napalm
trauma zero
exodus
genetic species
nemac IV
breathless
xtreme racing
virtual gp
trapped
Tales From Heaven

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:24:52 przez michal_zukowski
[#57] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@vojo, post #46

Ktoś pamięta który to mag / numer?


To był magazyn z lat 1994-1996. Najpierw myslałem że to Fat Agnus ale chyba to nie to. Pamiętam że osoba która go napisała strasznie psioczyła na to że dema pisane są pod Fast i wymagają jeszcze HDD, dlatego musi sprzedać rower górski.
[#58] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Hexmage960, post #54

Ale to samo można zrobić i na Winuae , tylko używając wirtualnej dyskietki.
Nie wiem po co ten cały szum . Kolega Borg przedstawił swoją wizję dzisiejszej ,najnowocześniejszej , najszybszej i najtańszej Amigi. W 2020 roku masz ogromny wybór , używasz czego chcesz i jak chcesz. Twój wybór !
Ja w latach 90-tych pominąłem A500 i A600 i zakupiłem A1200 i czego nie żałuję. Dla mnie Amigowca używającego A1200 , A500 i A600 mogłaby nie istnieć . Dlaczego ? Bo to wszystko miałem w A1200.
Dzisiejszy użytkownik Amigi , nie musi mieć żadnej Amigi . Wystarczy że ma Winuae , lub inny emulator kompatybilny z Amigą. Taki jest postęp i technologia dzisiejszych czasów.
[#59] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@michal_zukowski, post #56

virtual gp zgodnie ze słowami autora oraz info na vesalii wymaga 030+aga czyli NIE WYMAGA 040/060. Napalm (rzekomo) rusza na 020. Breathless też minimalnie wymaga 020, rozsądne minimum to wysoko taktowane 030. Reszty mi się nawet nie chce sprawdzać.
[#60] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@abcdef, post #59

Sorry, ale mam wszystkie amigi prócz 3000 i 1000, w różnych konfiguracjach i więszkość gier z listy przeszedłem w pełni. Do normalnej gry w wyżej wymienione czyli pełny ekran ~20-25 i 1x1 potrzeba 040, w Napalmie to jeszcze szybkiej karty graficznej. Odpal sobie xtreme racing na 030 i porównaj odpalone na 040. Wtedy pogadadamy. Virtual gp faktycznie może nie wymagać 040.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:37:05 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem