[#1] Kolejny hicior w natarciu...
Szykuje sie nastepny amigowy hicior na klasyka.
Gra powala na kolana, jak zwykle zreszta

Niestety jak mozna wyczytac w tym watku miejscami tworca hiciora burzy sie na krytyke swojego dziela.
Czy amigowi programisci, to grupka niedowartosciowanych pseudokoderow bez talentu do pisania gier, czy mi sie tylko zdaje?


Game are in lowres EHB 64 Colours
Its a ECS GAME
I do my best to Fit in Amigas with 68000 and 1MB chip RAM
68060 will be a dream but not necesary i think 68030 will be fine!


drunk
[#2] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

Hicior w AMOSie ? nie rozśmieszaj mnie.


Pozdrawiam
[#3] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

No patrz. Ludzie narzekali, że nic na klasyka nie powstaje, a tu takie tytuły i to raz za razem, wychodzą spod ręki "młodych ale już zdolnych" amigowych programistów. Kto by pomyślał, że osławiony tutorial dotyczący tworzenia własnych produkcji w Backbone tak szybko zacznie zbierać swoje żniwo :). Teraz jeszcze szkółka robienia własnych gierek w Hollywood i nikomu nie będzie już do śmiechu.
[#4] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #2

Legion nie był hiciorem?

Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

Szczerze, to grafika nie jest wcale taka tragiczna, ale zdecydowanie widać brak dopracowania animacji i synchronizacji postaci z przesuwanym tłem. Trochę śmieszy cały zestaw obrazków przed rozpoczęciem gry. Jakby prężenie muskułów... a po uruchomieniu lekka bida :)

To uświadamia pewną prawdę. Samemu to sobie można... kiedyś gry na Amigę robił sztab ludzi którzy się nawzajem uzupełniali, a teraz... rzadko przytrafia się człowiek orkiestra dobry we wszystkim co jest potrzebne przy takim przedsięwzięciu.
[#6] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

W moim odczuciu nie.


Pozdrawiam
[#7] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

Ale bekowa ta gra. Jak Monty Python :) ciekawe co na to Lucasarts/Disney ?
[#8] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@twardy, post #7

Uch, nawet nie przypominaj mi o tej grze... :D
[#9] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #6

W moim był.

Ta gra miała w sobie "to coś" :)
[#10] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #6

A Genesia? Całkiem niezła strategia napisana w Amosie. Moim zdaniem zwalanie na język programowania nie ma najmniejszego sensu bo to jest narzędzie, z którym można zrobić wiele, mniej lub bardziej ciekawych rzeczy - to samo dotyczy każdego innego języka programowania czy narzędzia do tworzenia czegokolwiek. Wydaje mi się, że zastosowałeś stereotypowe podejście, że to co w Amosie to be.
[#11] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@grxmrx, post #10

Hity napisane w Amosie można by wymieniać długo. Amos to bardzo dobry język z świetnym pakietem IDE.


Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@grxmrx, post #10

W to nie grałem więc nie wypowiem się.
Może i mam stereotypowe podejście ale wynika ono z moich osobistych doświadczeń z grami i programami pisanymi w tym języku. Sam język jak i produkty w nim zrobione nastawione były praktycznie na podstawową konfigurację. Ja zawsze miałem swoje Amigi w sporo ciekawszej od podstawowej konfiguracji. I prawie zawsze prowadziło to do różnych konfliktów.
Ale żeby nie było że nie potrafię docenić niczego w AMOSie, jedna z niewielu starych gier która do dzisiaj jest na dyskach moich Amig to Colonial Conquest 2.


Pozdrawiam
[#13] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

Czy amigowi programisci, to grupka niedowartosciowanych pseudokoderow bez talentu do pisania gier, czy mi sie tylko zdaje?

No nie wszyscy. Crazy Crane będzie dopiero hitem . Co prawda niestety nie jest napisana w AMOS-ie, ale cóż, nie każdy jest wystarczająco zaawansowany, żeby w nim programować. A co do tego przylinkowanego, cóż, "AmiTen inside" nie pozostawia złudzeń.
[#14] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

Tylko współpraca z systemem średnio mu wychodzi.. a szkoda. Może dlatego lepszym rozwiązaniem byłoby użycie AmigaD/E ?
[#15] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@MaaG^dA, post #14

Nie ma tak źle, w multitaskingu chodzi :) Możne nawet pisać programy z wykorzystaniem intuition :]
[#16] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@MaaG^dA, post #14

W dalszym ciągu stereotypy w najgorszym wydaniu. Amos był pisany z myślą o A500 nikt o systemie nie myślał. Chcesz pisać soft dla a1200 z 060 to najlepszy jest C. Chcesz pisać soft dla A500 only Amos.


Benedykt Dziubałtowski
[#17] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

I jak najbardziej się z tym zgadzam. Nie wiem skąd ta nie chęć do AMOSa. Grę napiszesz, Demo też zrobisz, ao programach użytkowych to nawet nie wspomnę... A to, że nie jest to C czy ASS to jakie to ma to znaczenie dla końcowego odbiorcy.

Mam dużo dysków z własnymi projektami, które zostały ukończone albo są bliskie skończenia. Mam też ciekawe procedurki własnego chowu. Niestety nie mam jak tych dysków przerzucić na PC.
Wiem jak to zrobić, ale niestety nie mam możliwości (nie mam stacji dysków w żadnym z PC).

Pozdrawiam
Artur G.
[#18] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@slipec, post #17

Najlepsza jest końcówka pomysł
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GcBFutxijlY#t=86s
[#19] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

Chcesz pisać soft dla A500 only Amos.


Benedykt kolejny raz udowodnil, ze o pisaniu softu na A500 nie ma bladego pojecia :)
[#20] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@michalmarek77, post #19

A assembler? pomysł
[#21] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

Amos był pisany z myślą o A500 nikt o systemie nie myślał.


Ale teraz mamy rok 2012 i o systemie warto pomyśleć. No chyba, że chcesz ograniczyć grono odbiorców gry do posiadaczy gołych pięćsetek oraz emulatorów. Twój wybór.
[#22] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@michalmarek77, post #19

Raczej Ty się wykazujesz kompletnym brakiem wiedzy na ten temat.


Benedykt Dziubałtowski
[#23] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@krashan_, post #21

No raczej pudło. Pisząc grę w Amosie od razu ją mogę przesortować na Windowsa i Os4.

Benedykt Dziubałtowski
[#24] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #23

Przeportować możesz każdą, z zastrzeżeniem że w zależności od używanego języka będzie to łatwiejsze lub trudniejsze. Wyjaśnisz w czym polega łatwość przeniesienia z kodu w AMOSie ?


Pozdrawiam
[#25] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #24

Tak. Kompiluje od amosowy na win lub os4.


Benedykt Dziubałtowski
[#26] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Benedykt Dziubałtowski, post #25

Ide o zaklad, ze nie probowales tego zrobic. Przeczytałeś w internecie, że są projekty które starają sie odtworzyć amosa na nowoczesnym sprzęcie ale nie masz pojęcia jaką oferują kompatybilność.
[#27] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

Może być ciekawe - mówię to ja, jako fan gry Monster.

Będzie w co grać na staruszku :)

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 14:36:57 przez (V)(I)mothe(P)
[#28] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kiero, post #26

Skoro jest zapotrzebowanie to i jest popyt. Nowy czy stary sprzęt... ki huj? za dużo masz softu na AMIGę?

Pozdrawiam
Artur G.
[#29] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@slipec, post #28

Na drugi raz polecam czytanie ze zrozumieniem.
[#30] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@slipec, post #28

I daruj sobie przerywniki, przynajmniej jak piszesz na forum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem