[#121] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #120

Nie każdy jest człowiekiem orkiestrą. Są tacy którzy mają duże zdolności w jednym segmencie, za to przeważnie nie mają najmniejszych w innym.

Pomijam nawet temat innych czasów kiedy to warto było poświęcić swój własny na tworzenie gry na Amigę, bo było wiadome, że zwróci się to w gotówce.

Oczywiście omawiana gra wygląda śmiesznie ze względu na duże niedopracowanie, jednak nie podoba mi się ta prześmiewczość na całej linii ponieważ graficznie ma pewne elementy które warto pochwalić. Co nie zmienia postaci rzeczy, że do miana GRY brakuje jej bardzo dużo.

Gdyby poprawiono tam synchronizacje tła z postaciami, kolizje, dodano jakiś sens tego podążania i strzelania, jakieś dodatkowe smaczki w postaci większego wachlarza broni, przeciwników, jakiejś interakcji z otoczeniem, zbierania przedmiotów, jakichś przerywników w postaci rozbudowy broni... cokolwiek, to na pewno całość zyskała by diametralnie.

Ten gościu po prostu potrzebuje wsparcia technicznego i tyle... o ile by go chciał w ogóle, ale to już zupełnie inna sprawa.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 08:19:12 przez Duracel
[#122] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #121

nie podoba mi się ta prześmiewczość na całej linii ponieważ graficznie ma pewne elementy które warto pochwalić.


Obawiam się, że elementy graficzne zostały "wyrypane" z innej produkcji. Hipotezę tę zdaje się potwierdzać jakość odwzorowania kolorów - szczególnie tła (konkretnie to wygląda ono jak szybko zremapowany do 16 kolorów skan z komiksu).
[#123] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #121

"Gdyby poprawiono tam synchronizacje tła z postaciami, kolizje, dodano jakiś sens tego podążania i strzelania, jakieś dodatkowe smaczki w postaci większego wachlarza broni, przeciwników, jakiejś interakcji z otoczeniem, zbierania przedmiotów, jakichś przerywników w postaci rozbudowy broni..."

Absolutnie masz racje tylko, ze "Gdyby"..
Zatem poczekajmy i zobaczmy co sie urodzi z tego za pol roku. Ja obstawiam, ze kolejny potworek rodem z Aliens.
[#124] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #123

Zatem poczekajmy i zobaczmy co sie urodzi z tego za pol roku.

A może wraz z gx-em i RadosławemF napisalibyście jakąś grę, ot choćby dla zilustrowania maluczkim jak to powinno wyglądać? Ubaw byłby jeszcze lepszy...
[#125] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #121

ponieważ graficznie ma pewne elementy które warto pochwalić


Więc gościu niech sie zajmie grafiką, a resztę zostawi komuś innemu.

Robi kicz, to nazywam to kiczem.
Robi perełki, to nazywam to perełkami.

Nie ma sensu normalną opinię nazywać atakiem, bo to dochodzi do granic absurdu.
[#126] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #125

Więc gościu niech sie zajmie grafiką, a resztę zostawi komuś innemu.


Może nie ma kontaktów, może nie ma go kto wesprzeć.
Dziwnie czuje się w roli ambasadora czy obrońcy tego produktu, tym bardziej, że teraz po tym na co zwrócił uwagę Recedent, czuje się zdezorientowany ;)
[#127] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #126

Może nie ma kontaktów, może nie ma go kto wesprzeć.


Powód tworzenia kiczu jest nieistotny, tylko sam fakt.
Nie obchodzi mnie jego życie prywatne, gusta.
Oceniam to co widzę :)
[#128] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #127

Dla mnie to nie jest kicz, to produkt niedokończony :)

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 10:25:30 przez Duracel
[#129] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@krashan_, post #124

Gwoli przypomnienia, to ja nie krytykuje tej gry, mi sie tam nawet podoba, troch dopracowac i bedzie jak niektore polskie produkcje :). Zreszta ja nie przypominam sobie zebym jakiegokolwiek tworce krytykowal za to co tworzy ok, racja, jak to mowia, kazdy orze jak moze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 11:02:51 przez gx
[#130] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #121

Gdyby, gdyby...
Zgadzam sie w stu procentach. Gdyby gra nie była marna to mogłaby być dobra.
[#131] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@GumBoy, post #130

Oj, bo rozpatrujecie to w kategorii albo czarne albo białe.
Gra jako taka jest beznadziejna, ale nie na każdym szczeblu.

Gdyby faktycznie wszystko było do De, to nie było by o czym nawet dyskutować. Widać jednak pewne elementy w grafice, które prezentują się przyzwoicie. Gdyby gdyby... ano gdyby... bo sytuację można porównać do dania w którym jeden składnik jest całkiem wyszukany, ale smak całości partolą pozostałe.

Rozmawiamy w czasach, w których nowa gra na Amigę to święto. Nie mówię, że należy w takiej sytuacji obniżyć wymogi i zachwycać się byle Gie. Bynajmniej!

Mówię jednak o tym, że zważywszy na okoliczności warto by rozebrać to na części i sprawiedliwie ocenić każdą z tych części. Animacja żołnierza, szczegóły jego i niektórych przeciwników są na interesującym poziomie. Gra jednak ma tyle rażących niedoróbek, że w kontraście z tymi pozytywnymi elementami po prostu sprawia wrażenie jakby była ukończona w jakichś 20%, nie więcej.

Jak ktoś tam jest zarejestrowany na tym forum, to niech kolesiowi podpowie co należało by zmienić, dodać i poprawić, żeby jakoś to wyglądało. Sądzę, że kilka rzeczy które wypisałem wcześniej już by wystarczyło.

Reasumując.
Gra jest lipna i wzbudza zażenowanie, jednak gdyby nad nią popracować mogła by zyskać nowe oblicze.
A debatowanie nad tym ma o tyle sens, że szkoda cudzej pracy widząc, że nie wszystko jest tam takie marne.
[#132] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #131

Mam ochotę powtórzyć to co napisałem w poscie 130.


I nie uważam, żebym grę oceniał niesprawiedliwie. To nie jest slideshow prac graficznych (moim zdaniem niskich lotów zresztą, ale nie będę wnikal), tylko gra. Okrutnie słaba.
[#133] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@GumBoy, post #132

Dajmy czas autorowi i grze - nie od razu zbudowano Rzym...
[#134] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@(V)(I)mothe(P), post #133

Z lajna też go chyba nie zbudowano.
[#135] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kolejny hicior w natarciu...
[#136] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kolejny hicior w natarciu...
[#137] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kolejny hicior w natarciu...
[#138] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@(V)(I)mothe(P), post #133

Jeśli nadal będzie szedł w tym kierunku, to czas nic tu nie da :)
Były paści na Amigę, są, i jak widać, nadejdą nowe :)

W gazecie Top Secret obok listy przebojów, była "Lista SHITów".
Grom które tam czasami trafiały, ta produkcja do pięt nie dorasta.
[#139] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #138

a Ty to k... jaki program napisałeś bo siła peceta były i są nowe produkcje bez względu na ich jakość bądź brak. Ostatnio ktoś coś szukał nowego na Amigę w pudełkowej wersji i jedyne co znalazł to grę klejnoty Montezumy ( chyba tak to się nazywało) - grafika średnia, dżwięk beznadziejny ale grywalność super. Ta gra w wielu wersjach jest na wszystkie platformy a wszystko zaczęło się od Amigi. I jeszcze jedno jeśli nadal będzie szedł w tym kierunku to podszlifuje warsztat i może coś z tego będzie - zamiast siedzieć na forum i bić pianę że do d... .
[#140] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@rick1982, post #139

To moze zrobmy amigowy eskperyment:

Jak tylko pojawi sie cos nowego, to wychwalajmy, klaskajmy (jak u Rubika) i piszmy o tym wszedzie gdzie sie da.
Zobaczymy czy wplynie, to na jakosc softu w najblizszym czasie. I tak nie mamy nic do stracenia, wiec moze to pomoze.
[#141] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@rick1982, post #139

Koronny zenujacy argument (zrób lepsze albo nie miej opinii) powraca po raz Nty.
Jeśli to ma być jedyna rzecz do napisania w obronie tego crapu to jego notowania na pewno nie skocza.
[#142] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #138

Czasami jak się czyta te dyskusje nasze, amigowe, to jawi się jeden wniosek. Nie potrafimy rozmawiać, nie rozumiemy co czytamy, nie chcemy rozumieć (???)

1. Na listę "shitów" trafiały czasem gry które były wcześniej na liście "hitów" tyle, że się znudziły lub z innych powodów budziły niechęć.
2. Czasy się zmieniły, więc nie wiem jaki sens porównywać tamtą sytuację, tamte realia i tamten sypiący się gąszcz produkcji z jakimiś dzisiejszymi produkcjami robionymi przez pojedynczych pasjonatów.
3. Ja nie uważam, że należy klaskać niczym u Rubika na gnioty, ale biorąc pod uwagę obecne realia pisanie na temat pojawiających się raz na ruski rok tytułów w kategoriach - "świetna gra" lub tylko "beznadzieja" jest mało że abstrakcyjne i bez sensu, co i niesprawiedliwe.

To ja proponuję np. aby oceniać jakiegoś zdolnego kierowce F1 z jego jazdy po tym jakie miejsce zajmie, ale w sytuacji gdy odbierze mu się zespół obsługi i będzie musiał w Pitstopie samemu sobie zatankować, samemu zmienić opony i jeszcze ustawić silnik. Człowiek orkiestra to bardzo rzadko spotykane zjawisko. A jeszcze taki, który we wszystkim będzie świetny, zrobi w grze świetny kod, grafikę, muzykę, napisze świetny scenariusz itd. to już ze świecą szukać. Tak, tak, ktoś mówił o Another World. Lata 90, pewny zysk, apogeum popularności Amigi, tworzenie gier na nią czymś na czasie, rozwój wiedzy programistów z racji ciągłego siedzenia w pisaniu gier na Amigę itd.
[#143] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #140

no k.... takie to proste a patrz jak ci specjaliści od marketingu i reklamy głowią się nad tym problem - a tu rozwiązanie jak znalazł i jakie tanie - pomijając wynajem bandy "klaskaczy"
[#144] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #142

popieram kolege w całej rozciągłości i najlepiej żeby ten kierowca oprócz budowy bol8idu powinien jeszcze biegać z ulotkami po mieście żeby ktoś jego wyczyny na torze chciał obejrzeć. OK
[#145] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@rick1982, post #143

Link do watku.


"Agent Lux" is a very playable game and it pushes Backbone beyond its limits.
It is the best and most varied BB game so far.

Feel free to produce something equal or better.
[#146] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@rick1982, post #139

a Ty to k... jaki program napisałeś bo siła peceta były i są nowe produkcje bez względu na ich jakość bądź brak.

Twierdzisz że siłą peceta są nowe produkcje bez względu na ich jakość?
[#147] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #146

Tak właśnie twierdze
[#148] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #145

Czyli zachęcasz mnie do napisania czegoś własnego
[#149] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #145

"Agent Lux" is a very playable game and it pushes Backbone beyond its limits.

Jeśli to prawda, to jest gorzej niż myślałem.
[#150] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@rick1982, post #144

najlepiej żeby ten kierowca oprócz budowy bol8idu powinien jeszcze biegać z ulotkami po mieście żeby ktoś jego wyczyny na torze chciał obejrzeć

Pod warunkiem, że bedą to warte zobaczenia wyczyny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem