[#91] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #90

Prawdziwy szacun ;) za zapal i cierpliwosc,realy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 00:40:11 przez Aniol
[#92] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #88

"ale nic poza tym (ilosc bitow koloru jest przepisywana na wywolanie systemowe (szczesliwie zgodne z SA_Depth) i na tym wlasciwie koniec"

Sugerujesz że zmiana jednego parametru w poleceniu jest równie łatwa jak napisanie procedury w AMOSie ? procedury która powstała pięc lat po wprowadzeniu kości AGA ? I nie była tak prosta i tak oczywista jak zmiana jednego z parametrów polecania w GFA Basicu.

Problem polega na inności sprzętów 8 i 16 bitowych, to co w ośmiobitowcach robiło się przez peek i poke w szesnasto bitowcach tak już nie działało poprawnie.

Nie korzystałem z ekranów w HAMie więc nie będę się wypowiadał na temat ich otwierania.

A wracając do tematu to w GFA Basicu wystarczyło zmienić jeden parametr w poleceniu a w AMOSie potrzeba było do tego samego całej skomplikowanej i wieloliniowej procedury która została upubliczniona w momencie kiedy praktycznie nie była już potrzebna. Możesz oczywiście udowadniać że dzięki temu w AMOSie było łatwiej, szybciej i lepiej, tylko kto w to jeszcze uwierzy ?


Pozdrawiam
[#93] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #82

To zdanie:
dzialaja tak samo

i to:
a jezeli masz na mysli czy w trybach AGA beda dzialac tak jak powinny, to raczej nie


wykluczają się wzajemnie :)
[#94] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #92

Sugeruje tylko, ze nic, ani jote nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze, o programowaniu nie wspomne, chociaz na poczatku twierdziles w swojej pelnej proznosci przekonaniu, ze to absolutnie na AMOS 1.x niemozliwe zeby otworzyc ekran AGA, zapomniales tylko dodac, ze to dt. tylko graf. komend AMOSa i TYLKO TO CI UDOWODNILEM!, niewazne bylo czy latwiej czy prosciej, teraz tylko przekrecasz kota ogonem zeby wyszlo na Twoje :).

Na otwarciu ekranu systemowego (przy minimum OS3.x, na OS1.x i 2.x nie zadziala, nawet jak beda kosci AGA) z 8 bitplanami konczy sie AGAtowatosc tego GFA Basic... wiec sie tak tym nie rajcuj, bo dalej robisz jak w AMOSie

AMOS nie posiada zadnej komendy otwierajcej ekran systemowy, ale ma scr=intcall(offset) , wystarczy podac offset funkcji OpenScreen z intuition.library, do rejestru a0 (komenda amosa areg(0)=... zaladowac wsk. do struktury i masz to samo :) (ulatwienie polega na tym, ze AMOS otwiera intuition itd...), tylko zeby na tym postawic choc jeden AGAtowski piksel trzeba zrezygnowac z komend AMOSa i uzywac juz funkcji graphics.library poprzez gr=gfxcall(offset) itd... . Czy tak jest latwiej, na pewno latwiej niz jezdzic po rejestrach (poza tym w C pod OS zrobisz podobnie) i zawsze mozna zapakowac to w proste amosowe procedury/funkcje wywolywane w programie w jednej linii :)...

Tak mozna bylo zrobic juz w wersji 1.x, wiec jezeli ktos napisal tak swoj program w AMOS 1.x przed epoka AGA, to tez zmienil tylko jedna wartosc (dok. w strukturze opisujacej ekran) i mial 8 bitplanow, tylko co z tego, jeszcze daleka droga do tego zeby pisac o wykorzystaniu AGA... juz pierwsza bariera na jaka trafia to zbudowanie AGAtowskiej palety, bo do tego jest juz inna funkcja w systemie (setrgb32 zamiast setrgb4)... i GFA Basic nie mogl jej znac, takze masz tylko 12bit palete... co to znaczy, mowiac krotko, witaj w AMOSie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 12:08:20 przez gx
[#95] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@kjb666, post #93

nie wykluczaja, chodzi mi o zgodnosc wstecz (kompatybilnosc), stare procedury dzialaja na AGA podobnie/tak samo jak na OCS, wiec mozna przyjac, ze dzialaja na AGA, tylko nie wykorzystuja nowych mozliwosci AGA, czyli tak jak oczekujesz i powinno byc na AGA.
[#96] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #94

Nie pisałem że to musi być ekran systemowy, wręcz pisałem o ekranie otwieranym komendą AMOSa i porównywałem jej skuteczność z komendą GFA Basica. Pisałem o ekranach 8 bitowych, bo z większa ilością kolorów nie używałem/nie potrzebowałem podobnie jak znakomita większość użytkowników tych języków więc daruj sobie przenoszenie tej dyskusji na inny poziom.


Pozdrawiam
[#97] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #96

Daruj sobie usprawiedliwienia

cytuje #44: ".... W AMOSie rozwiązano to oczywiście inaczej i o ile są różne dodatki czy rozszerzenia to o takich pozwalających na otwarcie ekrany w trybie .... nie słyszałem...":)

Takze wlasnie uslyszales, jak to mowia, lepiej pozno niz wcale... :) . Nie wiedziec czegos to nie jest cos zlego czy powod do jakiegos wstydu, ale wiedziec i tkwic uparcie w miejscu itd... nie sluzy prawdzie. Tez wszystkiego nie wiem, dlatego czytam, slucham, mysle, kojarze fakty, wyciagam wnioski itd... I Tobie tez to radze, nie tylko w tym temacie, ale kazdym innym jaki podejmujesz .
[#98] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #97

Świetna metoda z tym daruj sobie usprawiedliwienia. To ja tez użyję.

Daruj sobie usprawiedliwienia
Cytat z postu nr. 82, "jezeli tego samego nie przewidzeli w innych jezykach i nie ma odpowiednich dodatkow... to jest praktycznie rownie skomplikowane co w AMOS - jezyki ktore tutaj wymieniamy mieszcza sie w tym samym pradygmacie programowania."

W odpowiedzi otrzymałeś:
Cytat z postu nr.86, "Jak sam przyznałeś nie znasz AMOSa, nie znasz też GFA Basica z którym pierwszego AMOSa porównywałem. Jak skomplikowane jest otwarcie ekranu nie przewidzianego przez autorów języka w AMOSie już wiesz, w GFA Basicu piszesz standardową komendę a w trzecim parametrze zamiast 3 piszesz 8 i masz otwarty ekran 8 bitowy(jeśli komputer na to pozwala). Będziesz nam udowadniał że jest to równie skomplikowane jak w AMOSie ?"

I jak rozumiem udajesz że tych wpisów nie było lub są nie na temat.

O temacie otwarcia ekranów w productivity nawet nie wspomnę, gładko omijasz ten problem próbując go czasami zastąpić otwarciem ekranu w HAM.

W podsumowaniu: "Nie wiedziec czegos to nie jest cos zlego czy powod do jakiegos wstydu, ale wiedziec i tkwic uparcie w miejscu itd... nie sluzy prawdzie. Tez wszystkiego nie wiem, dlatego czytam, slucham, mysle, kojarze fakty, wyciagam wnioski itd... I Tobie tez to radze, nie tylko w tym temacie, ale kazdym innym jaki podejmujesz"


Pozdrawiam
[#99] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #98

Ta rozmowa, ze szczególnym wskazaniem panów gx i RadosławF, zaczyna przypominać rozmowę eunuchów o seksie...
[#100] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@krashan_, post #99

Po prostu bla bla bla bla. I do niczego nie prowadzi.
Prawie jak w sejmie OK
[#101] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Ender, post #84

Ha ha, wiem, że Python nie kompiluje tak jak np. C, C++, tylko robi kod bajtowy cwaniaczku

Co chyba nie jest dziwne, biorąc pod uwagę, ze jest to język skryptowy...
[#102] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #94

Ja tak sobie myślę, ze dałoby się używać ekranu systemowego w Amosie (przynajmniej w teorii).
I używać tego razem z komendami amosowymi, tylko nie wiem jakby to wyglądało.

W Amosie obraz przechowuje się gdzieś w jakiejś pamięci. wystarczy znać ten dokładny offset.
Następnie stworzyć kilka funkcji w amosie.

1.
By otwierał się systemowy ekran intuition OpenScreen.

2.
Następnie stworzyć komendę swego rodzaju Flip().
Gdzie cała zawartość ekranu amosowego by kopiował na ekran intuition.
Przy tym znać trzeba własnie offset tego amosowego, gdzie trzyma tą grafike.

3.
No i przy tworzeniu takich gierek systemowych trzeba używać na początku funkcji
AmosToBack. By ekran amosa był niewidoczny.
Potem dzięki naszym dwóm nowych funkcji amosowych możemy mieć systemowy ekran.
Ale to taka zwykła nakładka i za pewnie może być powolna.

Program by wygladal mniej wiecej tak:

AmosToBack
INTUITION_SCREEN_OPEN(640,480,hires);
Do
RYSUJ_TU_BOBA() : Rem [Cos tu rysujemy]
FLIP() : Rem [Kopiujemy cala zawartosc amosowego ekranu do intuition-ekranu]
Loop

Ale ciagle by pozostal problem 64-32 kolorowych bobów.
[#103] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@GumBoy, post #101

Gx łapał mnie za słówka, kiedy pisałem o generowaniu kodu dla PPC. Ja miałem na myśli AmiBlitza (że nie generuje dla PPC tylko dla M68k), a kolega chyba liczył, że się głupio wyłożę (dopiero się uczę) w kwestii Pythona.
[#104] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Ender, post #103

Ha ha ha
panowie zobaczcie postepy prac

Najlepszy motyw jak w 1:26 robot strzela w podeszwe buta zolnierza a ten ginie ;)
[#105] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@krashan_, post #99

Ten Twoj niewybredny sarkazm
[#106] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #104

panowie zobaczcie postepy prac


Umarłem ze śmiechu sześć razy... Selur potrafisz zrobić grę na takim (albo lepszym) poziomie? Czy Twoje umiejętności ograniczają się jedynie do "ha ha ha"?
[#107] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #104

Nic dziwnego przecież dostał w piętę achillesową. ;)
[#108] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@simple, post #102

I używać tego razem z komendami amosowymi, tylko nie wiem jakby to wyglądało.


nie wiem tylko jaki bylby w tym sens, program dalej bylby anty systemowy ?.
[#109] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #104

Powtórzę to co napisałem wyżej. Ta gra ma całkiem przyzwoitą grafikę, ale razi niedopracowaniem i chyba brakiem pomysłu na rozbudowę tego co się dzieje na ekranie.
[#110] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #1

Franko to przy tym MK.
[#111] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@krashan_, post #106

Niestety na takim poziomie, to jednak nie potrafie..
[#112] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #111

Niestety na takim poziomie, to jednak nie potrafie...


A na lepszym?
[#113] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@krashan_, post #99

A jak może inaczej wyglądać rozmowa o AMOSie z człowiekiem który sam pisze "AMOSa nie znam" ?


Pozdrawiam
[#114] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #113

Znafca AMOSa sie odezwal
[#115] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@gx, post #114

Jak rozumiem to był jedyny merytoryczny argument w tej dyskusji jaki ci został.


Pozdrawiam
[#116] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@RadoslawF, post #115

Patrzac na to co powypisywales nt. AMOSa, to raczej
[#117] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #109

Grafika z klimatem, dla mnie taka jest OK, pachnie pierwszą połową lat '90.

PS, nie piszę tego z ironią.
[#118] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@selur, post #104

OMG. Za każdym razem jak wydaje mi się że widziałem już dno absolutne, pojawia się coś nowego.
[#119] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Hubez, post #117

Zgadza się, dlatego widać, że gościu naprawdę włożył trochę pracy, ale pewnie jest sam, a samemu to sobie można... :)
[#120] Re: Kolejny hicior w natarciu...

@Duracel, post #119

a samemu to sobie można...

Eric Chahi napisał grę Another World (tylko muzyka nie jest jego pędzla).
Więc to raczej kwestia zdolności, a nie ilości :)

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 07:44:22 przez kjb666
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem