[#3361] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3360

Nos także. Faktycznie trochę za mocno ale zasadniczo to jest to szczegół.
[#3362] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #3342

Dla użytkowników sprzętów z układami AGA kolejny raz potwierdzona (tym razem z konkretami) informacja, że możliwe iż powstanie prawdziwa wersja AGA. Żeby nie przekręcić czegoś wstawiam cytat.

Depending on how well the game will perform on release we might see to do an AGA version as well. That is a REAL AGA version, not some cheap cash in where the game's gfx are exactly the same and only a couple tiny details and a few extra sfx are added (thanks to larger ram).
[#3363] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Drakon, post #3348

Kolejny level to wyjście z PKP i kurs po blokowiskach w Szczecinie

Albo wejście do salonu gier z automatami i na jednych z nich Franko i Final Fight. Lanie po mordach wyłudzaczy żetonów hihi.

możliwe iż powstanie prawdziwa wersja AGA.

To by było coś!
[#3364] Re: Zapowiedzi nowych gier

@amikoksu, post #3363

Gra AlexKidd tworzona w Scorpion Engine została teraz nazwana Monkey Lad i nieco przerobiona...
[#3365] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #3364

Naprawdę fajne OK
Pytanie jak z wymaganiami (CPU, RAM)?
[#3366] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #3364

W kategorii 8 bit na 16 bit, to sympatycznie się prezentuje.
[#3367] Re: Zapowiedzi nowych gier

@amikoksu, post #3366

fakt, ładna nesowa grafa
[#3368] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #3367

fani Segi juz Cie szukaja
[#3369] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #3367

a muzyczke to chyba Pokey odgrywa, bo jednak SID ma ladniejsze brzmienie
[#3370] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #3369

Ty to chyba Pokey'a słyszałeś tylko w Self-Teście. buuu!
[#3371] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #3365

Scorpipn engine ma śmigać na 000 1 MB, takie są założenia Earoka.
[#3372] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2836

Dostępna jest wersja demo gry Shadows of Sergoth. Dostepna jest ona tutaj.

[#3373] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3372

Grafika w grze bardzo ładnie wygląda. Przyznam, że oprócz Ishara nie grałem prawie w ogóle w Dungeon Crawlery, mimo że jestem wielbicielem gatunku RPG i podobnych.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:50:37 przez Hexmage960
[#3374] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #3373

prócz Ishara nie grałem prawie w ogóle w Dungeon Crawlery


Ishar oczywiście wersja na AGA? Silmarils to jeden z niewielu wydawców/twórców który naprawdę dobrze wykorzystwał te układy.

Polecam się zapoznać z Black Crypt, Evil's Doom i Ambermoon. Również wersje na AGA Eye of the Behloder są ciekawe a dodatkowa automapa (pod [TAB]) ułatwia początkującym w tej grze graczom rozgrywkę. Dobry jest też Dungeon Master II, choć jak dla mnie trochę krótki. Natomiast w klimatach cyberpunk polecam Hired Guns i Perihelion.
[#3375] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3372

A tutaj znajduje się gameplay całego poziomu dema gry The Shadow of Sergoth:
[#3376] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3372

wreszcie cos na poziomie, trza zassac OK
[#3377] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3374

Nie pamiętam czy była to wersja Ishara OCS, czy AGA, ale raczej OCS, zresztą nie grałem wtedy w tę grę zbyt dużo.

Z RPGów to najbardziej ogrywałem Mech Fight (gra Public Domain). Ta gra naprawdę jest dość duża - do obadania trzy planety i wiele ciekawostek, ale niestety gra źle działa poza 68000/OCS. Jako, że częściowy kod źródłowy w C został załączony - udało mi się dostosować grę do Amigi 1200 (nie całkowicie, ale większość rzeczy działała).

Ogólnie lubię RPG za to jaką można przeżyć niesamowitą przygodę. Szczególnie w podziemnych labiryntach, gdzie za każdym rogiem kryje się jakieś niebezpieczeństwo.

To gatunek gier, w których wyobraźnia odgrywa najważniejszą rolę, co mi się podoba.

Myślę, że gdybym chciał zagrać w grę z tego gatunku, to wybrałbym klasycznego Dungeon Mastera, ale najlepiej zakupionego (*) z instrukcją i mapą podziemi, które upraszczają rozgrywkę, i żeby się w grze nie pogubić.

Dodam, że sam niedawno kupiłem bratu grę RPG (nie na komputer, tylko zwyczajny RPG) Dungeons & Dragons, bo najlepsze są takie prezenty które chce się samemu dostać.

* Proszę wybaczyć kolekcjonerowi.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 21:26:00 przez Hexmage960
[#3378] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #3377

Wątek o 8-bitowcach przeniesiony tutaj
[#3379] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3360

Kolejne nagrania z prac nad grą Wiz





[#3380] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3379



Normalnie Golden Axe
Smok w w maseczceOK
Gra fajna

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 19:16:39 przez Dorian3d
[#3381] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #3380

Smok w w maseczce

No ludzie już sobie jajca robią z tego hihi.

Gra przyzwoicie się prezentuje choć to nie szczyt AGA. Byleby nudą nie wiało w tej grze bo na razie to pustki.
[#3382] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3379

Fajne- jedynie co mnie bardziej kuje w oczy, to słaby panel dolny w grze ok, racja
[#3383] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3379

Uwielbiam te profesjonalne nagrania typu telefon filmuje ekran monitora.

A co do samej gry, to twarz głównego bohatera do wymiany. No chyba, że to tak specjalnie ma wyglądać jak emerytowany clown, który zapomniał zdjąć służbowy nos, albo wielbiciel napojów wyskokowych (stąd kolor nosa).
[#3384] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #3383

A co do samej gry, to twarz głównego bohatera do wymiany. No chyba, że to tak specjalnie ma wyglądać jak emerytowany clown, który zapomniał zdjąć służbowy nos, albo wielbiciel napojów wyskokowych (stąd kolor nosa).

A mnie jego "gęba" nie przeszkadza, nie wszyscy muszą mieć wyciosane mordki z siłowni, mogą też być "twarze" filozofów życiowych spod sklepu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 11:28:49 przez BULI
[#3385] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #3383

twarz nie jest aż taka zła, ot pocieszny taki...
ale to machanie łapkami i krok dostawny to już ja Cie p...rzepraszam.
Mnie przypomina takie pajacyki co sie im sznurek pociągnęło to machały łapkami i nóżkami....
[#3386] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #3385

Nie wiem czy bylo :



Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 18:55:42 przez twardy
[#3387] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3386

Grafika w stylu Sega master system
[#3388] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3386

Nawet ma strone WWW, i 2 gry na Amige w planie, ale sie nie spieszy, cos jak hexmage 2-3 lata juz maja te projekty, choc chyba jest profesjonalnym grafikiem.
link
[#3389] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3386

W pierwszej chwili myślałem, że to będzie klon Wonderboy.
[#3390] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #3387

;D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem