[#2311] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #2310

Bez przesady z tym jadem. Moja uwaga dotyczyła braku postępu w stosunku do Trap Runner. Autor robi drugą taką samą przeciętną grę, myślę że głównie dlatego że ma już gotowy silnik i teraz bardziej narobi się grafik i muzyk niż koder

To jest temat na bardziej filozoficzną dyskusję o motywację robienia czegoś "retro".
Pewnego dnia zobaczyłem świetną grę na inną platformę i moja wyobraźnia od razu zaczęła krążyć w okół tematu "czy to dałoby się zrobić na Amidze?". Mimo że od 20 lat Amigi już nie posiadałem to temat tak mnie wciągnął że w ciągu kilku tygodni wymyśliłem kilka silników do tej gry i po dalszych przemyśleniach wybrałem jeden do zrobienia. Ten wybrany wykorzystuje pewne charakterystyczne dla Amigi sprzętowe rozwiązanie, którego nigdzie w żadnych grach ani scenowych produkcjach nie widziałem w tego typu "efekcie" i właśnie dlatego chcę to zrobić, coś czego nie było. Dla mnie to wyzwanie, chęć sprawdzenia się a przy okazji odświeżenia starych kontaktów, przejechanie się na kilka imprez retro i mam nadzieję że wniesienie do Amigowego świata małej cegiełki w postaci świetnej gry, zapamiętanej na lata.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 09:14:25 przez Kefir_Union

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 09:15:41 przez Kefir_Union
[#2312] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #2310

Ja tak nie odebrałem tej wiadomości. Co innego jakby to wyskoczył znowu świnka_morska z tematem o karcie graficznej, ale jak tutaj koder ze sceny pisze takie rzeczy, to jak dla mnie działa to bardziej motywująco na innych niż dołująco. Żadnej złośliwości nie wyczułem.
[#2313] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #2311

Zawsze można traktować tę nową grę jako Mission Packa dla TrapRunnera. Skoro takie rzeczy się sprzedaja w świecie pecetowym to czemu nie mają w amigowym.
[#2314] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #2313

DLC na Amidze! Po uruchomieniu Dooma i trzy miechy później Quaka na WARP560 przez Cizara zrobiliśmy kolejny krok do dogonienia teraźniejszości! ;)
[#2315] Re: Zapowiedzi nowych gier

@watman, post #2314

Trochę Cię poniosło. Doom link, Quake link to relikty końca XX wieku. O jakim dogonieniu teraźniejszości mówisz? Masz na myśli DLC do gier sprzed 20 lat? Przykre, ale nawet z takimi turbinami nie dogoni się teraźniejszości.
[#2316] Re: Zapowiedzi nowych gier

@misiek2, post #2315

A to zielone i kudłate, które gryzie Cię w dupę ma na imię Ironia i należy do mnie...
[#2317] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2250

Nowe nagranie WIP gry Black Dawn Rebirth

[#2318] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2317

Śliczne! Coś jak "Whales voyage Cd32" w które kiedyś się zagrywałem.
[#2319] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #2290

Czyżby Rygar był już skończony? Powstał slave pod WHDLoad.
[#2320] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2319

version 1.0 (06.03.2019) done by JOTD:
- initial release, support for Version 0B
(...)


Wersja WHDLoad jest równolegle tworzona. Znaczy to że wyjdzie zapewne równocześnie wersja dyskowa i WHDLoad.
[#2321] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2317

Szykuje się drugi fajny rpg na Amigę :)
[#2322] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2317

Jak na AMOS to calkiem dobrze wyglada. No ale to zdaje sie starzy wyjadacze od AMOS-a robia.
[#2323] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #2290

Kolejne nagrania WIP Rygar AGA



[#2324] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2317

Piękna grafa OK
[#2325] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2323

Kolejne nagranie WIP powstającej gry Rygar AGA.

[#2326] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #2324

Mnie się grafika w ogóle nie podoba.
[#2327] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2325

Kolejne nagranie WIP gry Rygar AGA. Tym razem dopracowane zostało zachowanie dwóch przeciwników.



Przy okazji sprawa, która mnie zastanawiała, została wyjaśniona. Mianowice chodzi o cooperowe niebo i wodę. Autor wypowiedział się że na razie skupia się na aspektach do dopracowania i sprawdzenia (jak tylko ci przeciwnicy teraz), ale nie ma zamiaru rezygnować z "usług" coopera i wszystko się znowu pojawi wraz z animacją wodospadów pod sam koniec.
[#2328] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2327

Powiem tak, śledzę postępy prac nad tą grą i bardzo fajnie się to ogląda - widać na których elementach się autor skupia i nie dopracowuje wszystkiego od samego początku, tylko pisał silnik, testował go (gra z wieloma różnymi obiektami w różnych miejscach ekranu), potem dopracowywał kolejne elementy nie zwracając uwagi na śmieci, itp. Bardzo fajny warsztat dla tych co chcą pisać gry (a także jakikolwiek software). teraz już ma do dopracowania tylko szczegóły.
Kiedyś grałem dużo w tą grę na automacie arcade a potem na C64 i bardzo ją lubiłem - zatem czekam i z chęcią odpalę na amisi :)
[#2329] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2327

Czyli cooperowe niebo i wodospady wrócą- uff OK
[#2330] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2326

To co widzę na YT i ekranie mojej komórki wygląda super, szczególnie same korytarze, animowane jego elementy. Oczywiście to też kwestia gustu ok, racja
[#2331] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2111

Trochę grafik z poziomu Dark Tomb gry ProXima 3.

[#2332] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2331

nice OK
[#2333] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2327

Kolejne nagranie WIP z gry Rygar AGA.

[#2334] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2317

szczęka opada! ślina obsesja
[#2335] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2331

Mniam
[#2336] Re: Nowe gry
Ukazała się próbka trybu gry AlarCity nazwana: AlarCity Dungeon Prototype
[#2337] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #2336

poznaje tileset z opengameart:)
[#2338] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #2336

No, bo już się bałem, że projekt gry przepadł, czyli jest szansa, że jednak w końcu ją wydadzą OK

Co do samej rozgrywki w lochach- mogło by być trochę ciekawiej, ale dobre i tyle.
[#2339] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #2336

Ukazała się próbka trybu gry AlarCity

Nie ten wątek - tej gry jeszcze nie ma.
[#2340] Re: Nowe gry

@PopoCop, post #2339

Racja, przepraszam...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem