[#1261] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1259

Nie wiesz że na Amidze płaci się nie za grę, tylko za marzenia że kiedyś się ukaże?.
4
[#1262] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@rbej1977, post #1261

W wersji demo już jest, czyli nie takie marzenia.
2
[#1263] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #1262

Ludzie się nigdy nie nauczą że jeśli chodzi o gry i sprzęt do retro maszyn, to płaci się dopiero wtedy gdy produkt będzie dostępny na "rynku".
11
[#1264] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@rbej1977, post #1263

Tu przynajmniej było bezpłatne demo, a za samo demko Grinda trzeba by zapłacić miesięcznym wsparciem w wysokości 47.50 PLN+VAT każdorazowo. Brak umiaru, brak wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 14:54:37 przez Jacques
3
[#1265] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@rbej1977, post #1263

@rbej1977 właśnie dałem się wydymać na preorderze książki "więcej węgla". Trochę racji niestety masz.
[#1266] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@micromax, post #1265

A ostrzegałem po książce o C64, że branie udziału w zbiórkach Łapusza to zły pomysł.
6
[#1267] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@kubaslonka, post #1266

Książka - duch?
Niby jest nawet "kup teraz":

https://wiecejwegla.pl/
[#1268] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1259

Gra wróciła od testerów bez problemów do rozwiązania. Brakuje jeszcze jednej rzeczy, prostej fabuły pokazanej ekranami z grafiką. Szukam kogoś kto się tym zajmie.
9
[#1269] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1268

Eleganckie obrazki Ci AI wygeneruje

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 10:53:36 przez mastaszek
[#1270] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1268

Aaa. Intro.

To jest i łatwe (cokolwiek) i trudne zarazem (fajne intro).

EDIT*

@Kefir_Union może najlepiej by było uderzyć do jakichś grafików już istniejących gier? Ja z fajnego intro pamiętam Flob na Atari, niestety nie wiem kto te grafiki robił, może Bocianu, a może ktoś inny.


Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 11:16:03 przez _DiskDoctor_
[#1271] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1268

Spoko, wydaj grę, a intro puść jako DLC za 79zł a w przedsprzedaży za 59zł
3
[#1272] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1268

Kefir jak gra ukaze sie w 2024 roku to bedziesz mistrzem - jak okazalo sie projekt "po godzinach" byl wiekszy niz sie wydawalo.

co do Preordera - to na pewno przyczynil sie ze gra zostanie wogole ukonczona i wyjdzie (bo juz na pewno Ci jest głupio). Druga strona medalu preordera - to na pewno zniecheci ludzi do "przedsprzedaży" ja juz się nauczyłem na innym "projekcie" i nie wchodze w takie buty wiecej.

Trzymam za Ciebie kciuki gra wyglada bardzo obiecujaco !! OK
9
[#1273] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mastaszek, post #1269

Eleganckie obrazki Ci AI wygeneruje


to nie takie proste jak ci sie wydaje, wiele zalezy od tego na ile ten obrazek ma spełniać zyczenia autora a na ile nie , ograniczeń jest bardzo dużo, brak spójnosci w kolejnych klatkach to czesta wada wielu różnych modeli i narzedzi , brak mozliwosci generowania bardziej złożonych scen, brak precyzyjnej kontroli nad "kamerą". Zmierzam do tego ze jesli chcesz cokolwiek (nb drzewko swiąteczne na tle sniegu) to Ai jest bardzo pomocne ale jesli chcesz cos konkretnego i bardziej skomplikowanego to juz moze byc problem, nieco na tym tle wyróżnia się Dalle3 ale ten z kolei ma wiele ograniczeń (brak mozliwosci korekcji fragmentu obrazu, brak mozliwosci generowania kolenych wariantów z tym samym modelem, brak control net do kontroli anatomii i nie tylko )
3
[#1274] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@HOŁDYS, post #1272

jak okazalo sie projekt "po godzinach" byl wiekszy niz sie wydawalo.


tak jest w 99% przypadków
2
[#1275] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1273

brak spójnosci w kolejnych klatkach to czesta wada wielu różnych modeli i narzedzi

O to to właśnie miałem napisać. Można sobie wygenerować jakiś niezobowiązujący obrazek do zilustrowania czegoś (okładka podcastu, coś na Facebooka, obraz na ścianę), który może być taki, a nic się nie stanie jeżeli będzie trochę inny. Ale jeżeli mamy konkretne wymagania, niezbędna jest powtarzalność to już jest dramat.

Ostatnio w pewnym podcaście ktoś opowiadał, że uparł się żeby wygenerować obrazek zadowolonego ze skończonej pracy drwala siedzącego koło kupy porąbanego drewna. No i okazuje się, że model AI nie potrafił wygenerować drwala bez brody. Broda MUSI być i już. Weź tu człowieku coś rób jeżeli model uprze się na jakiś szczegół, który akurat dla mnie jest istotny. Weź wytłumacz AI, że chcesz to co wygenerowało ale widziane z innego kąta, że jedna postać ma mieć rękę trochę wyżej żeby zasłonić szyję (bo tak akurat chcę). No przecież to jest jak losowanie. Wynik działania AI jest czasem szokująco niesamowity ale to nigdy nie jest takie jak chcemy tylko zawsze PRAWIE takie jak chcemy. Jeżeli to jest obrazek, który do niczego konkretnego nie służy to ok. Ale jeżeli mamy konkretne, szczegółowe wymagania to nic z tego. To jeszcze nie to stulecie...

Wyobraźmy sobie, że zamawiamy coś u takiego "grafika", który uwierzył, że bez jakichkolwiek umiejętności może tworzyć obrazki na zamówienie używając AI (dał się ponieść jednej z setek facebookowych reklam w stylu "napisz eBook w jeden dzień" albo "zostań grafikiem w godzinę"). Gość miał piękne portfolio wspaniałych prac w różnych stylach. Wyglądało na to, że potrafi wszystko. No i jako zleceniodawca dostajemy piętnastą wersję tego co zamawiamy ale nie do końca. "Grafik" upiera się przy jakimś szczególe, że tak ma być i już. Normalnie człowiek potrafiący rysować machnąłby ten szczegół w pół godziny tak jak chcemy, a ten się upiera i bezsensownie tłumaczy. AI jest niesamowite jako narzędzie pomocnicze ale widzę, że też często staje się niepotrzebną nadzieją dla leniwych, niecierpliwych i pozbawionych jakichkolwiek umiejętności. Mimo spektakularnych przykładów poleganie tylko na tym to prosta droga do wielkiego rozczarowania.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 21:37:15 przez MDW
2
[#1276] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1267

@kubaslonka, post #1266
Książka - duch?
Niby jest nawet "kup teraz":
https://wiecejwegla.pl/




Przed chwilą otrzymałem od wydawcy majla:


--- Copy & Paste ----

Dzień dobry!

Na wstępie pragniemy serdecznie podziękować za zaufanie i cierpliwość odnośnie zamówienia książki "Atari. Więcej Węgla!".

Przede wszystkim przepraszamy za opóźnienie publikacji, a także przekazujemy informację na temat statusu projektu.

Książka jest na końcowym etapie składu DTP i w przyszłym tygodniu planujemy wysłać ją do druku. Niezwłocznie po otrzymaniu nakładu przystąpimy do realizacji wysyłki, więc książka powinna trafić do Ciebie na początku lutego.

Przy jej tworzeniu i redagowaniu pojawiały się nowe tematy, których nie mogliśmy pominąć, więc publikacja będzie bardziej obszerna, niż pierwotnie planowaliśmy, co należy zaliczyć na plus.

(.....)

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zespół Idea Ahead

--- End ----



PS.
Pozostałe książki wydane przez Idea Ahead również otrzymałem:

- Amiga Rulez!
- Amiga Rulez! edycja kolekcjonerska
- C64
- C64 edycja kolekcjonerska
- Byłem Geekiem w PRLu


Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 21:53:29 przez Amig_OS
[#1277] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Amig_OS, post #1276

Książka jest na końcowym etapie składu DTP


Według informacji na stronie już w sierpniu była już właściwie "przygotowana do druku", a po zakończeniu przedsprzedaży (14 sierpnia 2023), cytuję "niezwłocznie przystąpimy do realizacji druku". A tutaj informacja, że "jest na końcowym etapie składu".

Ręce opadają. Ja nadal czekam na kartonowe modele z książki o Amidze, których nie dostałem.
1
[#1278] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1277

Zawsze są jakieś obsuwy :( - ale książki są realizowane.
Za obsuwę o atari dali gratis kilka .pdf z ich wydawnictwa gazetowego.
Mail zawierał linki do pobrania.

PS.
Ja wciąż czekam na zwrot pieniędzy od Zalepy.
[#1279] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Amig_OS, post #1278

Zawsze są jakieś obsuwy :( - ale książki są realizowane.


Obsuwa to obsuwa. A celowe wprowadzanie w błąd i niewywiązywanie się z obietnic to inna sprawa.
Ucieszyłbym się, gdybym choć dostał maila o treści:
"Hej, nie wyślemy Ci modeli do składania, bo mamy Cię w dupie".
Wystarczy informacja.
[#1280] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1279

Jestem w stanie zrozumieć wszytko problemy rodzinę zdrowotne itp.
Jak się podejmujesz czegoś i bierzesz za to z góry.
To trzeba ludzi poinformować.
A nie kolega zna, Zenka a Zenek zna jego i on jest chory.

Trzeba napisać tak :
taka i taka sprawa
A teraz, a to, chory, a to się nie opłaca.

Nieprofesjonalizm i tyle.
Ja mogę nawet dopłacić, żeby się opłacało, ale trzeba napisać.


Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 16:52:55 przez Dorian3d
3
[#1281] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Amig_OS, post #1278

Odpowiadam ogólnie...

Panowie, kolejny wątek z którego robi się g**noburza i marudzenie, że ktoś Was nie informuje o postępach prac, że niby ściemnia, itd. "bo wpłaciliście na preorder". A może ktoś założy wątek i rozpęta g..burzę na temat "czemu ludzie wpłacają na preordery a później narzekają skoro doskonale wiedzą, że mogą nie dostać produktu na czas?". Sorry panowie ale to Wasza wina jak godzicie się zapłacić za coś w preorderze! Jeden zrozumie po tym jak się raz natnie a innemu to i tysiąc razy powtarzać to mało. W tym wątku to teraz nie wiadomo czy pijecie do Kefira czy do ludzi od książek z węglem, wątek o zbiórce na obudowy i klawisze się skończyły to teraz tutaj... nudne się to robi...
4
[#1282] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1281

Czyli generalnie masz na myśli, że płacenie za preorder wiąże się z ryzykami m.in. takimi jak tutaj?

No oczywiście, że tak.
[#1283] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1281

Sorry panowie ale to Wasza wina jak godzicie się zapłacić za coś w preorderze!


A cóż to za pindolenie

Przykład: sprzedawca informuje na stronie, że książka jest gotowa do druku i trafi do drukarni w połowie sierpnia po zakończeniu preorderów. Zapewnia, że będzie u kupujących do końca grudnia.
Po czym w styczniu informuje, że książka "jest na końcowym etapie składu".

Wyjaśnisz mi, gdzie tu "wina" kupującego w preorderze?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 12:55:02 przez Drakon
[#1284] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1283

Nie rozumiesz? Zamawiający ubrali zbyt krótką spódniczkę - taka chora, odwrócona logika
Jeszcze trochę rozumiem opinię typu "sami sobie winni" w przypadku crowdfundingu, ale w przypadku zamówienia (umowy) z zadeklarowaną przez sprzedawcę datę realizacji?


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 13:11:14 przez Jacques
1
[#1285] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1283

Ja sądzę, że koledzy mają na myśli kwestie filozoficzne.

Mianowicie preorder znaczy tyle, że towar nie jest gotowy.

A jak nie gotowy to wiadomo; może być tornado, UFO, problemy zdrowotne, wojna w Ukrainie itp.

Deklaracje wszelkie zatem to są plany.

Ergo: nie ma 100% pewności w preorderze, tak co do terminu jak i co do tego czy w istocie będzie happy end.
1
[#1286] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1285

Ja tam bym na Twoim miejscu jeszcze raz przeczytał to, co napisałem.
Informacja o tym, że publikacja jest gotowa do druku, podanie terminu wysyłek, a później pisanie, że się dopiero składa, to niestety nie jest "UFO, problemy, wojna", tylko kłamstwo.

Inaczej byłoby, gdyby informacji o tym, że publikacja jest gotowa nie było. Łapiesz? :)
3
[#1287] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Drakon, post #1286

Jest też taka opcja - wprowadzanie w błąd [z uwagi na opóźnienia [z uwagi na to, co napisałem]].
[#1288] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1287

W tym przypadku (Więcej Węgla) to tylko kwestia nazewnictwa.
OK, już nie offtopuję. :)
[#1289] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1285

O to dokładnie mi chodzi co napisał Disk Doctor i nie, nie uważam, że jak masz napisane "planowana data wydania xxxx-xx-xx" to na pewno wydawca wywiąże się z obietnicy bo w obecnych czasach to jest rzadko spotykane co pokazują właśnie takie książkowe pre-ordery. Macie tu przykład Kefira i gry Jump, znacie go z forum i macie mu za złe, że gra jeszcze nie wyszła a powinna już wyjść, to samo z jakimiś książkami. Jak kupujecie gry np. na Steam, w pre-orderze i gra nie wyjdzie w terminie to też tak jedziecie po producencie, wypisujecie do niego? Dyskutujmy tu proszę o grze Jump, o tym kto mógłby Kefirowi pomóc, taki mój apel.
3
[#1290] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1289

Ja miałem już proponować wcześniej krótki scenariusz do gry Jump. Może koledze Kefirowi się spodoba.

Jest to pół żartem-pół serio (odgadniecie nawiązania?):

1. Nasz bohater został zaczarowany i zamieniony w kulkę przez złego czarnoksiężnika, a następnie wrzucony do serii zaprojektowanych przez niego tuneli, gdzie musi walczyć o przetrwanie.

2. Ów czarnoksiężnik nie ma postaci fizycznej i jest wielką płonącą kulą.

3. Nasz bohater wykaże się nadludzką mocą i nie tyle przetrwa w tunelach ile na końcu zniszczy złego czarnoksiężnika.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem