[#1] Cytadela update
Wiemy że nasza gierka nie była ideałem ale dzięki wysiłkom Pawła - kodera - jest lepiej. Pojawiło się trochę poprawek i optymalizacji. Dodana obsługa myszką + klawiaturą ale co najważniejsze, wydajność jest zauważalnie zależna od configu. Póki co jest tylko filmik ale widać progress.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Nu-k4-aK8Zk&t=5s[/youtube]
[#2] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Tak lepiej:



Na jakim to konfigu tak pomyka?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 19:40:27 przez recedent
[#3] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Na Amidze 500 7MHz jest poprawa pod względem szybkości działania?
[#4] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Na moim chromeboku z galliumos pobrałem z appcenter CYTADELĘ i też super pomyka. Chodzi jak orginał na sterydach (akceleracja, wsad + mysz) i co najważniejsze wszystkie kody działają :) Super gra z jedynym i frustrującym utrudnieniem... uderzenia o ścianę!!! Czemuuu?!?!
[#5] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Super! Fajnie że coś się kręci i są aktualizacje OK
[#6] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Fajnie, ostatnio uruchamiałem na A2500@030/25mhz i Cytadela działała dużo wolniej niż Gloom (wersja z twardego), płynna wersja to będzie wypas.

ps. można liczyć na brak wymagania włożonej dyskietki przy graniu z twardziela?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 20:56:20 przez michal_zukowski
[#7] Re: Cytadela update

@michal_zukowski, post #6

Na a500 nie zmieni sie pewnie wiele, ale na wszystkim co szybsze już tak.
Za Kane'a obiecywać nie będę, ale za siebie, że go pomęczę to tak. Tej dyskietki nie będzie na bank. Parę rzeczy chcemy jeszcze dodać ale po takim czasie to horror ( ponoć ).
1
[#8] Re: Cytadela update

@arturB, post #7

Dzięki wielkie OK
[#9] Re: Cytadela update

@recedent, post #2

Ta dynamika sprawia, że gra jest bardziej 3d.
[#10] Re: Cytadela update

@michal_zukowski, post #6



To próba emulacji na 030/25mhz.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 23:50:56 przez arturB
[#11] Re: Cytadela update

@WojoS, post #4

W oryginale na szybkim sprzecie wszytko dziala szybciej wiec srednio da sie grac jak przeciwnicy biegaja tez na przyspieszeniu. 25 lat temu jakos nie wydawalo sie, ze to moze stac sie problemem Po poprawkach szybkosc sie poprawnie skaluje. Obsluga uderzen w sciane tez zostala zmieniona bo faktycznie byla irytujaca.
[#12] Re: Cytadela update

@arturB, post #10

Numerek przy niebieskiej karcie pokazuje co ile ramek jest odswiezany obraz. 3-4 daje wiec ok 12-16 fps. Do potwierdzenia na prawdziwym sprzecie.
[#13] Re: Cytadela update

@kane, post #12

Jak komuś mało klatek na Amidze to może w Cytadele popykać na pececie
http://cytadela.sourceforge.net/
1
[#14] Re: Cytadela update

@kane, post #12

Po tylu latach fajnie jest widzieć upgrade gry, którą w latach 90tych pare razy włączyłem, ale niestety na A600 nie bardzo mogłem się nacieszyć.

Rozumiem, że zachował wam się kod gry?

Sentymentalna łezka kręci się w oku
1
[#15] Re: Cytadela update

@snifferman, post #14

Pamiętam jak kiedyś przechodziło się Cytadelę na A500 potem na A1200.
Oczywiście w latach dziewięćdziesiątych.
Fajnie że będzie update . Zagram jeszcze raz.
1
[#16] Re: Cytadela update

@snifferman, post #14

kod jest już od dawna na ppa udostępniony :)
1
[#17] Re: Cytadela update

@kane, post #12

Super robota OK chętnie znowu zagram, tm razem na mocniejszym sprzęcie ok, racja
[#18] Re: Cytadela update

@kane, post #12

Skąd zaciągnąć wersję poprawkową:)?
1
[#19] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Mam trochę pytań odnośnie tej gry.
1. Dlaczego nie ma widoku broni ?
2. Dlaczego nie ma nawet celownika skoro nie widać broni ?
3. Dlaczego i kto wpadł na ten genialny pomysł z uderzeniami w ścianę ?
4. Jak przygotowywaliście dźwięki do tej gry ?
5. Czemu instalator HD działa jak chce lub zazwyczaj nie działa w ogóle ?
6. Skąd pomysł, aby bohaterowi nie dać ŻADNEJ broni na początek ?
[#20] Re: Cytadela update

@ingenic, post #19

Ha, ha może trochę przyhamuj z tymi pytaniami typu "czemu trawa jest zielona", tak to wtedy chłopaki skroili to nazywa się Cytadela.
Pomysł ze ścianami jest ciekawy i oryginalny, ale rzeczywiście na dłuższą metę irytujący.
Brak widoku broni, to też już był, oszczędzanie "przepastnych" zasobów sprzętowych, pewnie celownik mógłby ułatwić życie, dla mnie nie jest konieczny.
Co do zaczynania gry bez broni, to się nazwa "próg wejścia" i jest wysoki, bo trzeba znaleźć tą broń, ale dróg na początku jest "wiele" a tylko jedna prowadzi do broni.
Nie powiem, kilka razy zaczynałem grę od nowa, ale w końcu znalazłem- ale była satysfakcja szeroki uśmiech
[#21] Re: Cytadela update

@ingenic, post #19

Dziś takie pytania są oczywiste. Wyobraź sobie jednak sytuacje, że: masz +-18lat , a500 z 1mb, brak HD, nie ma internetu (dopiero raczkuje), brak telefonów komórkowych, brak jakichkolwiek środków finansowych na produkcję, matury na karku, jedyna gra, w tym stylu, jaką widziałś to Wolf 3d. szeroki uśmiech.
Część rzeczy była nieprzemyślana lub poprostu głupia. Widok broni wtedy nie wydawał nam się potrzebny a i 1mb to nie 1gb. Zauważ też, że w odróżnieniu od wielu amigowych fps - nawet tych wymagających 2mb ram tu jest dużo tekstur.
ad 6. To było celowe dla lepszej imersji. Od początku czułeś, że na ciebie się poluje. I tak jak BULI pisze - pierwsza wielka satysfakcja jak znajdziesz coś co zmienia zasady gry szeroki uśmiech - BTW broń jest blisko ale dezorientacja na początku i stresik robią swoje.
Niektóre rzeczy, o które pytasz, poprawiamy albo zmieniamy, by nie były tak uciążliwe. Chcemy by gra dawała się ogrywać przy dzisiejszych przyzwyczajeniach a jednocześnie nie utraciła "znaku czasu" w jakim powstała. Narazie zachciało nam się coś zrobić w tym temacie i oby nam nie brakło zapału bo... mamy "plana". szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 08:40:48 przez arturB
3
[#22] Re: Cytadela update

@arturB, post #21

"Mamy plana"
Czyżby Cytadela 2. Uuuu grubo by było. Z możliwością ganiania się po sieci.
2
[#23] Re: Cytadela update

@arturB, post #21

Dziękuję za szczerą odpowiedź. Jeszcze ciekawi mnie jak przyjęliście ciepłe recenzje w prasie komputerowej. W zasadzie w każdym liczącym się miesięczniku o grach dobrze pisano o Cytadeli, więc jak blisko było "kurde ale jesteśmy zarąbiści" ;)
[#24] Re: Cytadela update

@arturB, post #21

Narazie zachciało nam się coś zrobić w tym temacie i oby nam nie brakło zapału bo... mamy "plana". szeroki uśmiech


Nie sledze rozwoju gier na amidze na bieżąco ale wg mnie to 1szy przypadek "reanimacji" po latach przez ten sam zespol !!!!

ewenement na skalę światową OK
Brawo.
3
[#25] Re: Cytadela update

@pch, post #24

W dzisiejszych czasach śmiało mogliby wykorzystać jakąś formę patronite. Czemu nie ? To na pewno pomogłoby i zmobilizowało zespół do pracy. Jeśli taki "Śledziu" na stworzenie swojego komiksu dostał tak ogromne wsparcie to twórcy "amigowego doomowca" również mogą liczyć, że projekt zostanie sfinansowany.
[#26] Re: Cytadela update

@mwb113, post #22

Może nowe poziomy do Cytadeli ze zmodyfikowanym silnikiem. To też by było coś.
1
[#27] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Jaaaaa!!! Zajebiście! :)
Kiedy przewidujecie udostęonić jakis download
żeby można wgrać nową Cytadelę na swoje Amigi?
1
[#28] Re: Cytadela update

@Vato, post #27

Też się cieszę, mam nadzieję, że instalator HD okaże się tym razem niezawodny i zainstalowana gra będzie działać bez wielkiego kombinowania.
Widok broni to duża zmiana, ale celowniczek jakiś by się przydał (ewentualnie jako opcja), tym bardziej, skoro będzie opcja grania myszką.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 10:11:58 przez Jacques
[#29] Re: Cytadela update

@arturB, post #1

Że też wam się chce! Brawo, trzymam wszystkie kciuki jakimi tylko dysponuję!

Dodana obsługa myszką + klawiaturą


Najjjjjjs.

Pytanie na marginesie. Skoro kod pierwotnej gry jest dostępny, to czy planujecie też opublikować ten od wersji poprawionej? ;)
1
[#30] Re: Cytadela update

@arturB, post #10

Ale jazda. Grałem na A500 choć było ciężko, wiadomo. Ale to co tu widzę to coś pięknego. Chętnie zagram kolejny raz.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem