kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#271] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #270

Swoją drogą, czy Ty jesteś w stanie sprowadzić kabel breakout do Chameleona? Próbowałem go zamówić w AmigaKit już kilka razy, ale niestety moje maile tam idą jak kamień w wodę .
[#272] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@strim, post #271

Moje maile do AmigaKit tez jak kamień w wodę :(

W końcu, po wielu bojach został uruchomiony system ratalny Żagiel. Można już dokonywać zakupów na raty.
[#273] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #272

W ofercie sklepu pojawiły się :
- adapter baterii typu coin do Amig z RTC;
- adapter S-Video;
- clockport expander;
- adapter SIMM ZIP dla A3000;
[#274] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #273

Czy ktoś może powiedzieć, czy ten adapter ma jakąś przewagę nad standardowymi modułami ZIP, tzn. poza tym, że łatwiej je zdobyć. Np. czy taki moduł 50ns zamiast typowych 60-70 będzie szybszy?
[#275] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #274

Właściwie dostępność simmów to jedyna zaleta adaptera. Lepsze są pamięci ZIP Static Column, Page Mode są nieco wolniejsze a simmy w adapterze działają tylko trybie Page Mode.
[#276] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@strim, post #271

A to nie jest zwykły kabel USB-miniUSB?
[#277] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@rafgc, post #276

Niestety nie.

[#278] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@strim, post #277

A to źle zrozumiałem opis na stronie Vesalia. Nie było tego kabla w zestawie, czy się uszkodził?
[#279] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@rafgc, post #278

Był w zestawie ale nigdy nie działał za dobrze, a ostatnio przestał w ogóle. Na koniec jeszcze ja mu "pomogłem" próbując naprawić zgodnie ze złotymi radami Jensa :P. Wg. mnie te kable są dość niskiej jakości, co jest szczególnie irytujące biorąc pod uwagę, że są niestandardowe, zalane gumą, a w środku mają jeszcze jakąś diodę czy inne ustrojstwo.

BTW. Dostałeś mojego wczorajszego maila z nową wersją 9tcfg (ng2) ?


Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 20:34:52 przez strim
[#280] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #274

Jak byś był zainteresowany to w przyszłym tygodniu będę miał na sprzedaż static column zip 12 kostek 1Mx4bit. Właśnie zamówiłem adapter, a oprócz adaptera będę miał 16(8MB) zipów Page Mode w przyszłym tygodniu + kolejne 8MB za 2 tygodnie od francuza z Amibay.(Ale nie na sprzedaż, tylko dla mnie :) ).
[#281] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #272

Na stronie sklepu pojawiły się instrukcje obsługi do m. in. Indivision ECS i AGA MK2 A1200, ACA1220/1232, A604, BigRamPlus, Lyra2, ACATune, IndiVision ECS ConfigTool, Catweasel, RTC module, A604, Clockport Expander.
[#282] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #273

No to jak ktoś zrobił przelotkę simm-zip
To może komuś się obiło o uszy czy jest przelotka, żeby standardowe simy wepchnąć do kart GVP??
[#283] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #281

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację, że ACA500 powinno pojawić się w sprzedaży pod koniec kwietnia lub początkiem maja. Urządzenie będzie w pełni zgodne z pakietem WHDLoad. W sprzedaży będą dwie wersje z 2MB i 4MB pamięci, jednak wersja 4MB będzie zdecydowanie droższa.

Z nieoficjalnych informacji - karta będzie posiadała prawdopodobnie kilka dodatkowych udogodnień w oprogramowaniu, które uczynią ją bardziej użyteczną.

Na chwilę obecną ceny dla klienta końcowego kształtują się następująco :

ACA500 2MB - 369 zł.
ACA500 4MB - 549 zł.
[#284] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #283

Fajnie OK A czy możesz zdradzić kiedy będą moduły baterii i jak idzie z interfejsem picopsu ?
[#285] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #284

Moduły powinny być w drodze, ale kontakt ze sprzedawcą jest moooocno utrudniony :(
[#286] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #283

OK
1. czy coś wiadomo na temat konstrukcji samej karty? Zmieści się w środku?
2. co z kontrolerem IDE - jakieś zmiany?
3. czy karta zachowała złącze CPU slot z A1200
[#287] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #286

Ad.1. Brak danych. Zakładam, że będzie na zewnątrz Amigi - Jens ostatnio poszukiwał odpowiedniej obudowy.
Ad.2. Jens wspomniał o gniazdach na karty CF, nie wiem jak się ma sprawa ze złączem IDE (2,5/3,5").
Ad.3. Złącze dla kart turbo ACA12xx ciągle tam jest.
[#288] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #287

Ad. 1 - Niefajnie. Chyba zostane przy 010/8Mb FAST i IDE68k. Szkoda Choć z drugiej strony, jak będzie fajna i mała ta obudowa, to i ja mam drugą pluskwę OK
[#289] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #288

Jeżeli to co zamierza Jens dojdzie do skutku, to przypuszczam, że pomimo zewnętrznej obudowy, warto się będzie zastanowić nad zakupem.
[#290] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #289

Pytanie do ITU : czy jest szansa na dystrybucję w RetroAmi magazynu Amiga Future ? Jakos tak nie uśmiecha mi się płacenie kartą kredytową i paypalem + koszty przesyłki z Niemiec. myślę, że zbyt by był :)
[#291] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #287

Czy Jens nie pracuje nad jakąś turbina szybszą niż 68030? Gdyby jeszcze zintegrowana z ide szybszym niż to na płycie, to byłoby fajnie.
[#292] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #291

Nie pracuje i raczej nie będzie. Musiałby wszystko zaprojektować od podstaw a to dużo więcej pracy niż 030. Aktualnie Jens pracuje nad ACA2000/1000 i modułem USB do karty X-Sruf 100.
[#293] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #292

Ale Jens ma chyba licencje, dokumentacje i wsady do Apollo a wiec karty z 040/060. Sprawa rozbija się pewnie co najwyzej o ROHS dzisiaj. Pytanie na ile latwo daloby sie konstrukcje karty dostosowac do dzisiejszych wymogow "ochrony producentów przed brakiem klientów" (ROHS).
[#294] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Spoony, post #293

Sądząc po stosunku Jesna do konstrukcji kart Apollo, prędzej doczekamy się od niego nowej lodówki niż karty 040
[#295] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #294

Szkoda. W takim razie trzeba się zastanowić czy potrzebuję 030 od niego, może wystarczy 020.
[#296] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #295

Sądze, że Jens zostanie przy 030, ewentualnie pójdzie w FPGA - to jest przyszłość. 030/200Mhz nie jest wtedy problemem.
[#297] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #296

A moja teoria jest inna - już pisałem. Jens ma 030 za grosze i może przyciąć znacznie więcej kasy na tych kartach niż na nowych 060, do których problemem jest zakup procka, a jak są to kosztują dobrych parę setek. Więc nasyci rynek 030 aż mu się zwróci kasa za projekty 020/030, a wtedy może zacznie sprzedawać rebrandowane apollo 040 lub od razu 060. Tak czy siak - stosunek do apollo to jedno, a kasa z projektu to drugie. Dzisiaj wypuszczenie 040/060 to praktycznie śmierć sprzedażowa 030 a tym bardziej 020, bo każdy będzie kisił kapustę na 060... to jest moje zdanie - kasa tłumaczy wszystko
[#298] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #292

i modułem USB do karty X-Sruf 100.


dobra wiadomość !!!!!!!!!!!!!!!!! OK

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 11:38:05 przez Dorian3d
[#299] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #294

Nie mitologizowałbym tego stosunku :). Nie wyłożył gotówy dla zabawy. Pierwsza część planu działa (robić karty <040), dlaczego druga miała by nie wypalić. Poza tym, Apollo miało dobrze zorganizowany kontroler pamięci - dlaczegóż Jens nie miałby zerknąć do legalnie nabytej dokumentacji żeby wspomóc się wiedzą? :)
[#300] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #298

Też na to czekam. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem