kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#241] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@atarens, post #240

Tak apropo sprzedaży ratalnej - zauważyłem, że na Allegro, przy sprzęcie wystawionym przez ITU jest guzik "Kup na raty". Zawsze to jakaś alternatywa, póki nie można jeszcze przez sklep. Może się nawet skuszę i przy okazji wypróbuje ten Allekredyt, chyba że ktoś już korzystał i może opowiedzieć co i jak.
[#242] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #241

Przeczytaj info na Allegro o tym kredycie. O ile dobrze pamietam to działa to tak jak kupowanie w na raty w zwykłym sklepie. Bank który ma udzielić kredytu sprawdza twoja zdolność i przyznaje kredyt albo nie, jeśli nie masz zdolności. Plusem rat Allegro jest to, ze jeśli nie dostaniesz kredytu, sprzedający nie może wystawić ci negatywnego komentarza, albo nawet żadnego. Czytałem ostatnio ze masz problem z bankami. Mi tez żaden bank nie chce udzielić kredytu, dlatego ze kiedyś spóźnienia sie 2 razy ze spłata. Jednak opóźnienie nie było większe niż 30 dni, a i tak zostałem umieszczony w BIK. Nie wiem tylko przez który bank, bo żeby sie tego dowiedzieć musiałbym od BIKu zdobyć moja historie kredytowa- odpłatnie oczywiście.
[#243] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #242

No to odpada
[#244] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #242

Taka historia droga nie jest - o ile masz konto w Meritum Banku kosztuje to 32 zł lub 27 zł.
[#245] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #243

Kredytu udziela Alior, i o ile wiem można wybrać albo ręczne wpisanie danych albo weryfikację przez konto.
To drugie to chyba tylko sprawdzenie jakie masz obroty na koncie bankowym, jak kasy sporo przepływa to kredyt dostaniesz.
czyli tak jak oferty różnych banków dla klientów gdzie też ich nie interesuje czy w ogóle pracujesz, ważne żebyś kasę miał.
Oczywiście to info z drugiej ręki więc nie gwarantuję.
[#246] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #234

Czy jest szansa na Catweasel MK4 (+) ? - ten w wersji PCI
[#247] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Kustosz, post #246

też by chętnie bym się w niego zaopatrzył.
[#248] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Kustosz, post #246

Tej wersji nie ma jako dostępnej w ofercie. Zatem nie sądzę aby można ją było sprowadzić.
[#249] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #248

Cześć


Myślałeś aby coś takiego sprzedawać?

http://www.vesalia.de/e_aresone2012.htm
[#250] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #249

Myślę że w Polsce sprzedałaby się jedna sztuka na 5 lat. Z punktu widzenia przedsiębiorcy bardzo marny interes.
[#251] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #249

No tak. W sumie jest to normalny pecet na bazie platformy AMD, w oparciu o ekonomiczną płytę główną Asusa, ze słabą zintegrowaną kartą graficzną: AMD 760G (780L)/SB710 (mostek północny/Południowy) - czyli zintegrowana karta ATI Radeon HD 3000. Płyta główna to jest Asus M5A78L-M LX lub LE i kosztuje około 200 zł. Do tego jest tani procesor dwurdzeniowy, 2 GB pamięci ram DDR3, czyli też tania. Dysk 500 GB i karta graficzna Nvidia 8400, którą na Allegro kupimy w cenie około 80 zł + skrzynka z zasilaczem, + nagrywarka DVD. O i to jest cały komputer. I do tego dają jeszcze system, który można również kupić na płycie, a PC zmontować we własnym zakresie i troszkę zmodyfikować. Czyl dać np więcej ramu, droższą płytę np M5A78L-M/USB3, różni się tym, że ma 4 gniazda pamięci a nie dwa oraz USB3.0. Można dać też kartę graficzną Nvidię 8600 itd. Bądź inną, którą ten system obsługuje.



Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 00:52:58 przez gilban
[#252] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #248

Oferta sklepu została wzbogacona o adaptery zasilania Elbox, EIDE'99.

Niestety z ratami ciągle zawirowania, bo dokumenty zamiast do Lublina wysłano do Poznania. Kolejny termin to koniec przyszłego tygodnia.

Niebawem asortyment wzbogaci się o clockport expander, SIMM ZIP RAM Adapter dla A3000D, S-Video adapter, moduł baterii.
[#253] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #252

Naprawdę fajnie rozwija się ten sklep, tak trzymaj OK
[#254] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #252

No i tego mi było trzeba :)
[#255] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #252

Jaka z grubsza bedzie cena modulu baterii bo bede potrzebowal kilka sztuk i kiedy beda dostepne ?
[#256] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@QUAD, post #255

Cena około 35 złotych, powinny już do mnie jechać.

BTW na stronie pojawiło się tłumaczenie produktów na język czeski dzięki pomocy Jaroslawa Kabary z amigaportal.cz - dzięki za kawał świetnej roboty!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 22:33:16 przez ITU
[#257] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #256

Popraw babola w tytule strony - "RertoAmi"
[#258] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #242

Próbowałem dzisiaj kupić kartę graficzną na Allegro z opcją raty PayU. Bank Alior. Po wypełnieniu 6 czy 7 stron formularza dowiedziałem się, że nie dostanę pożyczki, bo ....
Zarabiam za mało i mam za krótką umowę. No nie wiem ile trzeba zarabiać w tym kraju żeby dostać pożyczkę 1200 zł na 6 miesięcy. A moje zarobki to około 3100 na rękę i umowa na 2,5 roku.
[#259] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #258

Wystarczy, ze zarabiasz 1050PLN netto i masz umowę na czas nieokreślony
[#260] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #258

No to mają jakieś dziwne kryteria. A tak w ogóle, to czas umowy obecnie już się tak nie liczy, bo nawet jak się ma umowę na stałe, to za 3 miesiące można być bezrobotnym...
[#261] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #258

To idzie przez ten ich śmieszny bankowy system, dzięki któremu ja mogę wziąć pożyczkę, a mój kolega zarabiający (legalnie) 3x tyle co ja nie może- nie ma winnych, to SYSTEM! ;)
[#262] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@glichtanski, post #258

Nie ważne ile zarabiasz. Ważne jak długo pracujesz w obecnej pracy oraz czy umowa terminowa bez terminowa. Lepiej weź debet albo kredyt odnawialny.
[#263] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dark_luke, post #262

Ja już pracuję w jednym miejscu 6 lat, ale w grudniu podpisałem nową umowę. Ale to się już robi offtop.
[#264] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #252

W ofercie sklepu pojawił się HxC floppy emulator rev C i F.
[#265] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #264

Od dzisiaj w sklepie można kupić buster 11. Dodatkowo ponownie w sprzedaży pojawiły się rozszerzenia pamięci A604, A500 clockports oraz Catweasel MK2 AE.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 14:55:07 przez ITU
[#266] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #265

Pięknie się to wszystko rozwija, chylę czoła.
[#267] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #265

ehehe tydzień temu kupiłem bustera 11 na allegro szukałem z miesiąc . . .
[#268] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #265

Dzisiaj dotarły do mnie Minimigi i kontrolery ARM. Paczka z clockport expanderami zaginęła w akcji, kontakt ze sprzedającym mocno utrudniony, bo nie odpowiada za często na maile...
[#269] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #268

Danielu, jest szansa na zakup u Ciebie rozszerzenia ZorRAM ? W mojej A4000T ze slotami Micronika chyba BigRam Plus nie zabangla .... :(
[#270] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@biax, post #269

Jak tylko AmigaKit przestanie mnie olewać...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem