kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#121] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #117

Gwarancja producenta musi mieć _minimum_ rok (może być dłuższa, ale nie krótsza). Ale po upływie tego roku masz jeszcze rok gwarancji ze strony sprzedawcy - tak stanowi prawo UE i nie zależy to od dobrej woli czy widzimisię sprzedawcy.
[#122] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #115

Przepisy niestety są przeciw przedsiębiorcom, bo z jednej strony zmuszają do udzielenia 2 letniej gwarancji, a oczywiście wiadomo, że producent swoją rękojmię daje od momentu sprzedaży towaru. Jak się szybko nie sprzeda, to może być kłopot. Mam to samo w sklepie stacjonarnym, bo jak dostaję sprzęt z gwarancją producenta (hurtowni) 2 lata, to jest ryzyko, że jak przeleży u mnie rok, a potem po półtora roku padnie u klienta, to trzeba na swój koszt naprawiać. Ale prowadzę swój sklepik już od ponad 9 lat i gdyby było to naprawdę uciążliwe i zdarzało się nagminnie, to już bym dawno temu zrezygnował.

Takie jest niestety ryzyko. To co mnie pociesza, to po pierwsze kwestia tego, że Jens robi solidne produkty. Po drugie sprzęt amigowy nie jest używany tak mocno jak pecetowy. Sam widzę po sobie jak często używam swoich Amig. A od leżenia się raczej nie psuje. Z Elboxem jest lepiej, bo on daje osobne gwarancje, które wypełnia się w monecie sprzedaży urządzenia. Mogą sobie zatem cierpliwie czekać na kupca :)
[#123] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #122

no to Super
[#124] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@XeNeS, post #113

Weryfikacja adresu email przy rejestracji zrobiona OK
Ilość pozycji w kategorii zrobiona OK
Czekam na wdrożenie certyfikatu SSL na serwerze hostingowym (i potem będziem googlować co dalej )
[#125] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #124

Strona tymczasowo może być niedostępna, ze względu na wdrażanie https przez administrację serwera.
[#126] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #125

Super pomysł z tym sklepem !!!
Odnośnie ewentulnych dostępnych towarów, to na allegro jest użytkownik sprzedający (i chyba produkujący) całkiem ciekawy hardware do Ami: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1666837.

Firma Matt ma też cały czas w swojej ofercie joye do amigi , mają chyba osobną ofertę dla ilości hurtowych :
http://matt.com.pl/
[#127] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@twardy, post #126

a no

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 14:12:31 przez Dorian3d
[#128] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #125

Kolejna garść informacji :

- zgodnie z sugestiami sklep obsługuje już połączenia szyfrowane po https - walka trochę trwała, ale na szczęście się udało;
- weryfikacja adresu email też już działa;
- dzisiaj poszła kasa do Jensa, zatem już niebawem towar będzie u mnie (zapewne przyszły tydzień);
[#129] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #128

Ja bym jeszcze widzial w ofercie, (poza tym co zaproponowalem powyzej) zestawy czytnik pcmcia+karta cf, przetestowane jako dzialajace z Amigą. Do tego mozna wydrukowac instrukcje i dorzucic dysk z softem.
[#130] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #1

Dopiero teraz pojawiłem się w sklepie i ... gratulacje !!! Za odwagę i za klimatyczny wygląd strony - amigowa prostota w najlepszym wydaniu, strasznie mi się podoba. Na razie jestem golas, ale konto zakładam i zbieram pieniążki :D
Jeszcze raz gratulacje.
[#131] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@posylus, post #130

do oferty możesz dodać konwertery vga tzw chiński scandoubler gbs 8200 , 8220
ja już zamówiłem z przesyłką gratis na ebay wyszło mi 94 zł przez paypal , na allegro facet chciał 150 plus 30 zł przesyłka
[#132] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@posylus, post #130

pod jakim adresem jest ten sklep
[#133] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@djpiotrs, post #132

www.retroami.com.pl.
Przy okazji, ITU mógłbyś wstawić sobie adres sklepu w stopkę ok, racja.
[#134] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #131

A kupiłeś go od kogoś z Eurolandu? Jak realizowana jest gwarancja na takie urządzenia?
[#135] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #134

ITU >> link
[#136] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #135

Hongkong. Zatem do takiego urządzenia, jeżeli dobierze się do tego UC doliczą przynajmniej VAT 23%. Nie wiem czy sprzedawca wystawia na to rachunki (faktury) i czy takie rachunki można w Polsce zaksięgować normalnie w firmie. Jeżeli nie, to przy sprzedaży trzeba doliczyć kolejne 23% VAT - koszty rosną, nie wspominając, że do tego doliczyć trzeba jakąś marżę z uwzględnieniem konieczności serwisowania takiego chińczyka (a wysyłka tego na gwarancję [jedynie 12 miesięcy] do Hongkongu pewnie tanie nie będzie). Zatem licząc 94 zł. + 23 VAT = 115,62 + 20 [narzut z uwzględnieniem ew. serwisu] = 125,62 + VAT 23% przy sprzedaży = 154,21 zł. + 12 zł koszty wysyłki = 166,21.

Zapewne gościu z Allegro zarabia na wysyłce, chyba że kombinuje jakoś ze ściąganiem tego i liczy na brak kontroli z UC.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 20:37:16 przez ITU
[#137] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #134

Brak jeszcze 'firmowej" obudowy tower do A1200 pomysł

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 20:43:28 przez Kustosz
[#138] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Kustosz, post #137

A szczerze przyznam, że coś takiego bardzo by się przydało. Jak się znajdzie ktoś z ciekawym projektem, to można by zlecić wykonanie jakiejś partii ładnych budek do Amigi.
[#139] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Kustosz, post #137

Najlepiej taką wzorowaną na A500, ale nieco wyższą/grubszą, żeby "kanapka" i chłodzenie się zmieściły. Do tego ładna kieszeń na cd slim, adapter zasilania.
[#140] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #138

Co z klawiaturą?

a) oryginalna z A1200 + obudowa + adapter
b) klawiatura PC + adapter

opcja b) to oczywiście q-pa

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 21:35:59 przez Kustosz
[#141] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Kustosz, post #140

sklepik ma ladna prosta szate, gratulacje aby wiecej sprzetu
[#142] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #138

Kartę Radeon masz w dwu działach w kartach graficznych i kartach PCI. A na allegro wystartowała konkurencja z podobnym asortymentem a może to twoje konto ?


Pozdrawiam
[#143] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #138

Dodaj +j w sygnaturce oraz zrób link "klikalnym". W kwestii obudowy a'la A500 może warto zainteresować się projektem TheDaddy?
[#144] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #138

kupić można tez jakieś myszki i je poobklejać o ile można pod względem prawnym, to samo tyczy się koszulek itp
ps. gdzie na stronie jest odnośnik do zakupów ratalnych?
[#145] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #144

Żeby jeszcze Jensowi się chciało/opłacało robić karty z 040/060...na kiego mi wolna 030?
[#146] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@OSH, post #145

Większość posiadaczy używa do WHDLoad no bo co można innego z 030 ?
[#147] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@OSH, post #145

zgadzam się tylko skąd wziąć te proce
[#148] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #147

To inna sprawa...z drugiej strony chyba można dziś już zrobić sprzętową emulację 060? Nie bardzo się orientuję, ale na jakiej zasadzie jest skonstruowany 68050 do NatAmi?
[#149] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@OSH, post #148

ja się dziwie ze do tej pory nie ma os 3.9 na ppc, myślę ze nie chodzi o kasę tylko o kiepskie działanie(a raczej nie działanie) na tym procu
[#150] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #149

ITU proponuje ofertą tego Pana też sie zainteresować ma sporo adapterów przejściówek i innych dobrodziejstw przydatnych na naszym rynku a niestety bardzo trudno dostępnych > link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem