kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#211] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #198

Przy okazji kolejnego zamówienia w Elboxie uzyskałem informację, że od nowego roku prawdopodobnie wzrosną ceny Mediatorów. Cytuję "[oferta] Jest ważna tylko do 30.12.2012. Problem w tym, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że ceny Mediatorów po nowym roku nie wzrosną - producent ich obwodów drukowanych właśnie bardzo znacząco podwyższył nam ceny.".

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jeżeli ktoś planuje zakup Medka, to może niech się nad tym zastanowi - chyba, że to taki chłit marketingowy.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 14:24:23 przez ITU
[#212] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #211

co roku podają ten sam powód
[#213] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #212

ITU warto dorwać kogoś kto lepi adaptery A3000>ATX A4000>ATX i inne i wprowadzić do oferty ludzie szukają takich gadżetów
[#214] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #213

Spokojnie, niedługo się pojawią z mojej twórczości indywidualnej.
Składam już 3 szt. dla znajomych :)
[#215] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #213

@ITU, a Kipper2k z Kanady? Robi rozszerzenia 4MB do A600, 4MB i 8MB do A500, A1000 i jeszcze kupa innych akcesoriow za przystepna cene

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 23:00:31 przez mccnex
[#216] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@mccnex, post #215

Superbonio to ja poproszę adapter do A3000 ;)
[#217] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #216

OK, ale po nowym roku. Na razie jestem zawalony robotą i składaniem swojej A4kD w Towerze Micronika, mam mnóstwo szczegółów do opracowania.
[#218] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@mccnex, post #215

Koszty cła i VAT powodują, że sprowadzanie sprzętu na firmę z poza EU winduje ceny mocno do góry. W przypadku importu indywidualnego na osobę prywatną może to się ślizgnąć w UC, ale w przypadku zakupu na firmę już raczej nie. Dodatkowo przypuszczam, że te urządzenia są pozbawione gwarancji "producenta" lub gwarancja ta nie obejmie 2 lat, a ja mam obowiązek objąć taki produkt gwarancją na 2 lata. W przypadku awarii jestem w dużym kłopocie. Chyba, że do ceny doliczę jakiś procent na pokrycie kosztów napraw/wymian, ale to znowu winduje ją do góry.

Co do konwerterów zasilania, to w ofercie już się pojawiły do A1200/4000. Czekam na dostawę. Do A3000 może wykonać Karol :)

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 00:10:29 przez ITU
[#219] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #218

Zaktualizowałem koszty wysyłki za pośrednictwem poczty polskiej. Cena wysyłki obejmuje ubezpieczenie towaru na koszt zakupu oraz opcję priorytet dla paczki.
[#220] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #219

Hmm...od Stycznia czeka Cię jeszcze jedna aktualizacja, ponieważ zmieniają sie ceny przesyłek na Poczcie Polskiej :D

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 08:51:49 przez jarecki130
[#221] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@jarecki130, post #220

Ja to w ogóle nie widzę sensu wysyłania pocztą. Przy podpisaniu umowy z firmą kurierską można wynegocjować umowę na poziomie 15zł z ubezpieczeniem w cenie. A tu jeszcze poczta ceny podnosi.
[#222] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@jacek09, post #221

Zważ, że kolega nie wysyła kilkudziesięciu paczek dziennie (chociaż mam nadzieję, że się mylę ;)) i jego argumenty w negocjacjach z kurierem są w związku z tym słabe.
[#223] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Geekboy68k, post #222

a co może kurier lepszy ? na dzień dzisiejszy poczta ma większe poszanowanie do paczek jak nie jeden DHL czy UPS ja jednak wole pocztę
[#224] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #223

Kilka razy zdarza się że w jednej chwili podjeżdża do mnie kurier DHL oraz listonosz (koledzy). Pewnego razu listonosz powiedział że DHL to skrót "Doręcz H..u Lepiej" a kurier na to "masz rację" :)
Jeżeli chodzi o poszanowanie paczek, to wszystko zależy od regionu skąd i do skąd idzie paczka, od mentalności ludzi itd. Czy to poczta czy kurierzy nie ma znaczenia, wszystko zależy od ludzi którzy mają paczkę/przesyłkę w przysłowiowych "łapach".
[#225] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@superbonio, post #224

Ja jestem zaskoczony jak sprawnie poczta dostarczała paczki... wszystko co do tej wysłałem i to przed świętami, docierało szybciutko i bez problemu. Klienci zadowoleni :) Ilość paczek wysyłanych dziennie można policzyć na palcach jednej ręki, albo i nie (zależy od dnia). Coś się kręci, ale myślę, że ludzie zbierają diengi lub czekają na raty.

Mimo wszystko jestem zadowolony, że coś się dzieje i kilka osób już skorzystało z oferty sklepu (dziś znowu ktoś skorzystał z oferty :) ). Powoli, powoli i będzie coraz lepiej. Na dzień dzisiejszy było ponad 2500 odwiedzin w ciągu 21 dni. Nie wie jak to oceniać, dla mnie OK, a Wy jak sądzicie?
[#226] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #225

Odwiedziny, odwiedzinami ale ja myślę, ze powinieneś patrzeć po utargu a nie po odwiedzinach.


Benedykt Dziubałtowski
[#227] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #226

Patrząc po utargu, to trzeba by się szybko zwinąć Martwiłbym się jednak, gdyby nikt nie zaglądał i nie sprawdzał oferty. A jak jest zainteresowanie ofertą to i myślę, że przełoży się to na zakupy w późniejszym czasie.
[#228] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #227

Może nie będę pytał o kwotę utargu ale pochwal się ile rzeczy już sprzedałeś.


Benedykt Dziubałtowski
[#229] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #228

A po co ? Ważne że jest i działa OK Przecież wiadomo że to bardziej hobby (99%)
[#230] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #228

8 rzeczy przez sklep i 2 przez Allegro. Kolejne zakupy są zapowiedziane i czekam na finalizację po nowym roku.
[#231] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #230

10 produktów to czakiem przywozicie. Czy za granicą też się reklamujesz?

Benedykt Dziubałtowski
[#232] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #231

Nie, ale jeden klient ze Słowacji się trafił. Wysłałem info na czeski amigowy portal z informacją, zobaczymy czy będzie jakiś odzew. Innych kierunków na razie nie przewiduję.
[#233] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #231

10 produktów to czakiem przywozicie.

Nie, to one przywożą do czaka sorry za złośliwość ale nie mogłem się powstrzymać

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 22:23:21 przez glichtanski
[#234] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #232

Dziękuję również wszystkim za komentarze do produktów jakie zamieściliście do tej pory. Jeżeli macie chęci i czas, to zapraszam do dalszej oceny.
[#235] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #234

Zaznaczyłem sobie karty turbo do A1200 i chiałem porównać, niestety nie idzie. Jest problem z zaznaczeniem ostatniej karty (nawet jeśli reszta jest odznaczona), no i kliknięciu porównaj wywala komunikat, że nie wybrano niczego do porównania.
[#236] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #234

Brawo ITU
Super stronka i ogólny zamysł. GRATULUJĘ!

Niedawno postanowiłem do swojej działalności dodać gry, konsole, retro, atari, amiga.......

www.retro-gry.pl



Oczywiście bardziej będę się skupiał na grach używanych na konsole new-generation i retro ale zapewne pewna ilość sprzętu używanego retro też się znajdzie :)
Poza tym nie zależy mi tak na sprzedaży retro gier czy sprzętu atari, amiga (i tak znikomej) jak na popularyzacji tematu atari i amigi i pokazaniu przy okazji klientom że te środowiska nadal istnieją, jest nowy sprzęt, poprostu że te komputery i konsole nie wymarły jak niektórzy myślą :D




Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 23:55:37 przez atarens
[#237] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #235

Sprawdziłem i do porównania można wybrać max 3 produkty. Jednakże w chwili obecnej nie ma to sensu, ponieważ żaden z produktów nie ma dodanych cech porównawczych. Będę musiał nad tym posiedzieć, bo to sporo dłubaniny jest z tego co widzę.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 23:55:13 przez ITU
[#238] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@atarens, post #236

O fajnie. Widzę, że nawet będą gry na XBOXa jedynkę. Choć nie mam jedynki, to pod xbox 360, który mam działa emulacja gier z jedynki. I mam takie trzy które ładnie pod nim działają. Między innymi Quantum Redshift, który jest odpowiednikiem Wipeouta.
[#239] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@atarens, post #236

Kiedy coś będzie coś będzie dostępne na retro konsole ?
[#240] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@sand, post #239

W przyszlym roku :)
A tak powazniej, ok 1 miesiaca.
Poki co na ps3 i x360 sa gry
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem