kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#91] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #89

Strona wydaje się być prosta i dzięki temu czytelna.
Warto porobić dokładne opisy, wraz z informacjami co do czego pasuje i jak można daną część rozbudować, tak żeby ktoś nawet tylko przeglądając Twój sklep i nie wiedząc co jest co mógł się dowiedzieć i być może dzięki temu zdecydować na zakup. Mam na myśli osoby nie siedzące na tym forum i nie będące na bieżąco w nowinkach Amigowych, ale które być może po obejrzeniu sklepu zdecydują się na odkurzenie i rozbudowę swoich Amig pochowanych po piwnicach.
Skoro siedzisz w temacie sprowadzania części to może wiesz czy jest szansa na dostanie leżaka magazynowego nowego Bustera 11 czy trzeba szukać wśród używek?
[#92] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Blizzard, post #91

[#93] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #92

Lub z AmigaKit, ja miałem bustera nówkę, ale już poszedł do forumowicza
[#94] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@(V)(I)mothe(P), post #73

Dzisiaj dostałem ofertę z Elboxu na podzespoły i z całą pewnością ceny będą atrakcyjne - do tego możliwość kupna na raty

Z ciekawością obserwuję sobie tę aukcję śledząc wzrost ceny.

Mir3k dzięki za pomoc przy usunięciu tego wrednego różowego paska ze strony sklepu :)

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 22:23:48 przez ITU
[#95] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #94

Pięknie, pięknie!
[#96] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #94

Na Amibayu już parę razy widziałem używane mediatory do Amigi4k droższe od nowych.


Benedykt Dziubałtowski
[#97] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #94

Garść informacji.

Dzięki Krashanowi powstają tłumaczenia manuali do sprzętu.

W końcu odezwał się Jens i dało się pchnąć papierologię nieco do przodu. Niestety przewidywany termin dostawy przesunął się na koniec przyszłego tygodnia.

Sprzęt z Elboxu niebawem dotrze, stany magazynowe na stronie sklepu zostały uaktualnione.

Nadal czekam na podpisanie aneksu z Żaglem, wg zapewnień ma to nastąpić z końcem tygodnia. Na razie moduł ratalny jest wyłączony, bo w wersji testowej linia kredytowa to jakaś masakra, zatem lepiej nie straszyć :)

Acha no i bym zapomniał Zapraszam do odwiedzenia i rejestracji na www.retroami.com.pl - jeszcze nie wszystko jest cacy, jednak osiągnięta funkcjonalność jest zadowalająca. Katalog produktów wciąż się powiększa, zatem jak czegoś nie ma, to chwilę poczekajcie lub zapytajcie poprzez formularz kontaktowy.
[#98] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #97

Zarejestrowałem się. Dwie sprawy:
1. hasło plain-textem??
2. w drzewku kategorii/podkategorii przydałby się licznik przy nazwie informujący, ile produktów się w niej aktualnie znajduje;

...idę testować dalej

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 11:56:52 przez _arti
[#99] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #97

ITU, fajna inicjatywa, gratuluję i trzymam kciuki za powodzenie.

To w sumie pierdoła, ale grafika w sklepie trochę straszy :) Może Ci zrobię jakiś baner jak znajdę chwilkę (czyt. "za dwa tygodnie" :).
[#100] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #97

Dzięki za inicjatywę, dzisiaj na pewno się zarejestruję OK a zakupy no cóż najpierw gfx na ZIII a później coś z nowego sklepu OK
[#101] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #98

Z tego co wyczytałem, to jest to bolączka tego sklepu. Póki co usunąłem z maila rejestracyjnego hasło. Niestety przy przypomnieniu hasła zostanie ono przesłane plain-textem.
Wieczorem poszukam, czy jest możliwość dodania takiej funkcji, aby pokazywała ogólną ilość produktów w kategorii.

Slay : wiesz dobrze, że nie jestem grafikiem zrobiłem to, bo coś trzeba było. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym, abyś pokolorował mój świat OK W razie gdybyś chciał zrobić coś więcej to daj mi znać, będziemy dyskutować o bonusach

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 12:18:00 przez ITU
[#102] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #97

a Żagiel to istnieje???podpisz umowy z bankami, jakby co pomoge jestem doradca finansowym i w tym siedze, jesli chodzi o tlumacenia z ang tez moge pomoc, edukowalem sie w usa i pracowalem tam jako informatyk
[#103] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #102

Żagiel jeszcze istnieje, ma się łączyć z Santanderem [dawniej AIG] (bo t w sumie jedna firma), ale póki co działa na osobnych zasadach. Żagiel ma wygodny system do podpisywania umów ratalnych przez internet. Co do innych banków to się nie wypowiem, bo takich informacji nie mam.
[#104] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #103

No wspaniale :D Rejestracja już zrobiona :D , teraz powiedz kiedy będzie możliwość zakupu ratalnego i szał zakupów będzie trzeba zacząć :D
[#105] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #103

i cena kosmiczna:)
[#106] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #97

ITU moje gratulacje! OK
Chcieć to móc.
Życzę frajdy z prowadzenia tej nietypowej działalności.

P.S.
Na przyszłość można wzbogacić ofertę o Amigi klasyczne "refurbished" czyli sprawdzone, z wymienionymi kondensatorami, bateriami itd. i z gwarancją.
Niektórzy nie lubią bawić się w technikalia i wolą zapłacić więcej za skonfigurowany sprzęt z plombą i gwarancją niż polować na znanych portalach aukcyjnych i sklejać wszystko samemu.
[#107] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@stachu100, post #106

Można również dodać usługi serwisowe typu wymiana kondensatorów (płyty główne,karty turbo itp. itd.)
[#108] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #103

Rejestracja przebiegła pomyślnie OK Super :D
[#109] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@neuron55, post #108

Dostałem dzisiaj info od Jensa, że ze względu na brak procków EC030, ten model karty ACA1232 będzie niedostępny. Jeżeli uda mi się jutro zapłacić za towar, to być może będzie na miejscu około środy / czwartku.
[#110] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #94

Mediator 4000Di został sprzedany za 810zł :)
[#111] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #94

Myslę że kwota akurat :)

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 23:32:51 przez neuron55
[#112] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #109

Żeby nie było niedomówień :) Z oferty wypadła karta z procesorem MC68EC030 25MHz (ze względu na brak procków Jens nie jest w stanie jej dostarczyć), dwa pozostałe modele tj. MC68030 33MHZ i MC68030 25 MHz będą jak najbardziej dostępne.
[#113] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #112

Z mojej strony uwagi:

- brak weryfikacji adresu email przy rejestracji
- wszystkie dane osobowe, rejestracja, logowanie, hasło, wszystko idzie po http a nie https - nie do przyjęcia, zero bezpieczeństwa - koniecznie dorobić SSL i certyfikat

Warto uzupełnić ofertę o:

http://kipper2k.com/amigaforsale/
http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/index.html
http://www.ebay.pl/itm/170848143428

Jak coś jeszcze mi wpadnie w oko to napiszę.
[#114] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@XeNeS, post #113

Dzięki za uwagi. Postaram się podnieść poziom bezpieczeństwa wg wskazówek.

Podlinkowany sprzęt sprawdzę.
[#115] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@XeNeS, post #113

Tak, wszytko super ale jak on da na to 2 lata gwarancji ?
[#116] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #115

A kto powiedział że musi dawać całe dwa lata?

Jeśli chce, to robi stock serwisowy, dogaduje się z tym kto to robi i voila. Owszem, cena końcowa będzie wyższa ale na pewno znajdą się tacy co wolą kupić w PL i zapłacić więcej. Ci co nie chcą dogadają się bezpośrednio.

Jeszcze bym dorzucił to, tylko trzeba znaleźć tego kto to robi:

<http://www.students.tut.fi/~leinone3/ide/>

IMHO na zwykłe karty pamięci czy też proste kontrolery IDE wzięcie być może u nas. No i wszelkiego typu sprawdzone z Amigą czytniki PCMCIA<>CF, PCMCIA<>SD, karty CF, karty SD.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 10:09:55 przez XeNeS
[#117] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@XeNeS, post #116

A kto powiedział że musi dawać całe dwa lata?


Aktualnie obowiązujące przepisy. Na towar nowy sprzedawca musi dać dwa lata gwarancji na używany rok.

Benedykt Dziubałtowski
[#118] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #117

Towar nowy zawsze można sprzedać jako używany czy nawet jako wyprzedaż - takie rzeczy też się sprzedaje nowe i bez pełnej gwarancji. A za pełną gwarancję się dopłaca.

Szczególnie jeśli mówimy o sprzęcie do klasyków, który jak wiadomo ani seryjnie ani regularnie produkowany nie jest... nie powinien być to problem.
[#119] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@XeNeS, post #118

Ja bym osobiście nie kupił u kogoś kto tak kombinuje.

Benedykt Dziubałtowski
[#120] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #119

W eFunzine używanego kontrolera też byś nie kupił, czy "na gębę" karty na AmiBay'u? ;)

Dlatego napisałem - dogadanie się z producentem, zrobienie stock'u serwisowego i doliczenie stosownej kwoty za pełną 24-miesięczną gwarancję. I problem załatwiony.

A i jeszcze jedno - towar używany można też sprzedać z rękojmią, z jej warunkami opisanymi przy sprzedaży. Nie jest powiedziane, że zawsze ma być gwarancja.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 10:42:03 przez XeNeS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem