kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#61] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #59

Dobry pomysł ze sklepem i ratami.
Troszkę lipa z kartonem, bo pewnie też Ci na nim zależało :-/
[#62] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@flops, post #61

Zależało mi na całości niestety zadowolony jestem w 50% (do nikogo pretensji nie mam!)
[#63] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #13

Cześć.
Ja jeszcze przed świętami chciałbym kupić OS 4.1 Classic OK
[#64] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #59

To kibel. To jest właśnie to, zapłaciłeś i koleś mówi to nie moje już i pakuje na od pierdziel.
Wiadomo, że to idzie dla kolekcjonera to gość powinien dobrze zapakować. 
Ja dostaje szału, jak kupuje coś uszkodzone. Płacę, koleś wrzuca do kartonu bez niczego, bo to uszkodzone i potem dochodzi w częściach.
Raz miałem tak, kupiłem jako uszkodzone, gość wrzucił to do reklamówki, nakleił znaczek i mi wysłał.
Towar dostałem połamany oczywiście. Pisałem do niego, a on do mnie: " o co Panu chodzi? Kupił Pan jako uszkodzone"  :) Fakt odesłałem mu i oddał mi kasę, ale co to za podejście do klienta. Jak już ma kasę to można pakować byle jak?
[#65] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #64

ja tez kupiłem jedną rzecz i to od forumowicza z ppa spakowane na totalny odpierdal no i efekt zawartość potrzaskana ale po jakimś czasie leżakowania sprzedałem za te same pieniądze komuś komu nie przeszkadzały te uszkodzenia zewnętrzne , mnie natomiast koliły w oczy bo to była typowa rzecz ami-kolekcjonerska
[#66] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #64

Ja kupiłem tak towerke EZ4 od Atarensa (podobno nie on pakował), dotarła do mnie z wyrwanym i połamanym przednim panelem oraz zerwaną górna pokrywą do tego cała konstrukcja jest przekrzywiona, była baaaardzo słabo zapakowana . Wywaliłem kasę a dostałem złom z którym do dzisiaj się bujam bo nie mam już miejsca (a teraz i funduszy) na następną wieżę . Porobiłem zdjęcia i wysłałem ale jakoś bez odzewu konkretnego . . .
[#67] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #66

coś się ruszyło z dystrybucją sprzętu ITU?
[#68] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #67

[url=http://www.youtube.com/watch?v=WipzD2OzzS4]LINK-HD/url]
[#69] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #67

Wszytko powoli toczy się do przodu. Na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że:

- mam już domenę, pod jaką będzie funkcjonował e-sklep;

- wstępny projekt sklepu już funkcjonuje [graficznie nie ma szału, bo wszystko robię sam, a moje umiejętności graficzno-webmasterskie są mizerne], jest już moduł rat z żagla, który z tego co widzę powinien działać (pozwala na wyliczenie wysokości raty, a po złożeniu zamówienia na sporządzenie wniosku on-line);

- czekam na podpisanie aneksu z Żaglem na rozszerzenie współpracy o sklep internetowy, wg. mojego opiekuna w Żaglu, system ratalny powinien zacząć funkcjonować do końca przyszłego tygodnia;

- mam już potwierdzony NIP europejski i załatwione sprawy w banku, dzięki czemu mogę spokojnie kupować towar w EU;

- zamówienie do Jensa zostało wysłane, czekam na fakturę do zapłaty, a potem oczekiwanie na dostarczenie towaru (myślę, że koniec przyszłego tygodnia jest realny);

- z pewnością w sklepie będzie można kupić sprzęty z Elboksu, jednak nie wiem jeszcze w jakich cenach, zamówię najprawdopodobniej FATA do A1200 i A4000, Mediator 4000Di, 1200TX/LT. Nie wiem czy mają jeszcze coś wartego uwagi - jakieś sugestie?;

- póki co nie mam żadnego odzewu na wysłane e-maile do Hyperionu, ACube, AmigaKit - jeżeli ktoś ma jakieś dojście do nich, to proszę o kontakt;

Jak troszkę jeszcze pogrzebię w e-sklepie, to wrzucę jakieś screeny, żeby można było zobaczyć jak to wygląda - na razie wstrzymam się z podaniem adresu, do czasu, aż nie będzie pełnej funkcjonalności.

Mam nadzieję, że jeśli wszystko się dobrze ułoży, to do końca tygodnia sklep rozpocznie działalność.

Jeżeli na forum jest ktoś, kto ma doświadczenie z CSS i PrestaShop, proszę o kontakt.
[#70] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #69

Mogę coś pomoc jesli chodzi o USA
[#71] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #69

w elboxa bym sie nie pakował poco skoro firma jest u nas w polsce i już mają swoją ofertę w sklepie internetowym od bardzo dawna
raczej mało prawdopodobne żeby ktoś kupił sprzęt z twojego sklepu aniżeli prosto od producenta
skoncentruj się na wynalazkach od jensa pomyśl nad podobną ofertą jak sklep amigakit.com
ale bez sprzętu rodzimego elboxa
na pewno dobrym pomysłem będzie sprzęt uzywany jak w efunzine ale co z gwarancją ?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 14:42:10 przez marcin1982
[#72] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #71

Ale jeżeli na raty to może ktoś coś kupić, poza tym nie trzeba mieć na "magazynie" a w ofercie owszem .
[#73] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #69

Sprzedawanie rzeczy od Elboxu mija się z celem (mają własny e-sklep), bardziej bym sie kierował własnie na takie wynalazki jak te tu i tu oraz od Jensa.
[#74] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@(V)(I)mothe(P), post #73

a kontaktowales sie z Holendrami czy juz projekt padł?i co jesli chodzi o Natami?
[#75] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #71

marcin1982 - ja na kwestię sprzedaży sprzętu Elboksu widzę nieco inaczej. Po pierwsze patrząc na ceny w internecie, widać, że można uzyskać u nich rabaty i oferować ich sprzęt taniej niż jest to widoczne na ich stronie. Po drugie kontakt z ich działem sprzedaży czasem bywa utrudniony, zatem tutaj może być też lepiej. Po trzecie nie oferują możliwości zakupu na raty - a wysupłanie sporej kasy na niektóre ich produkty może być trudne.

Oczywiście jeżeli Elboks nie będzie chciał, abym sprzedawał ich produkty, to nic na siłę...

Co do sprzętu używanego, to powtórzę, że nie nastawiam się na to. Choćby z tego prostego powodu, że w zasadzie nie ma jak pozyskiwać używanego sprzętu. Ceny zakupu są strasznie wysokie, a ewentualny zarobek wątpliwy. Poza tym to loteria, bo nie wiadomo, kiedy taki sprzęt może wyzionąć ducha i dawanie w takim wypadku jakiejkolwiek gwarancji to strzał w kolano.

Nad akcesoriami "homemade" pomyślę, ale musiałbym znaleźć kogoś, kto byłby w stanie taki hardware składać. Jeżeli będę miał taką osobę, to będę myślał jak ten temat dalej ugryźć.
[#76] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #23

Lista sprzętu zawiera dużo sprzętu A600/A1200
A co z kartami do A4000? Ja będę niedługo kupował jakieś USB do niej.
Podobno ma też być nowa produkcja kart muzycznych, podejrzewam że miałyby wzięcie, bo ciężko jest ostatnio kupić muzykę na Zorro.
Na jakim etapie jest uruchamianie Twojego sklepu, czy jest szansa na ten rok?
[#77] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Blizzard, post #76

Jak pisałem wcześniej jest szansa na koniec przyszłego tygodnia.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 18:38:55 przez ITU
[#78] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #77

pomysl tez o sprzecie z PC ktory smiga z Amiga, lepiej dac Swojemu zarobic niz obcemu
[#79] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #78

Od Commodore USA czy jakiś inny ?


Pozdrawiam
[#80] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@RadoslawF, post #79

Apple Pakistan

a tak na serio jest pewnie masa obudów, dźwiękówek,dysków i innego szrotu, wiem ze to można kupić wszędzie ale Koledze za zacny pomysł można dać zarobić

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 19:59:16 przez dario35
[#81] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #80

kolega niech zacznie dobrze interes i skoncentruje sie na amigowym pożądanym sprzęcie a nie pecetowym złomem którego pełno na aukcjach za symboliczną złotówkę przestańcie kolegę denerwować
[#82] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #81

ale ja mam na myśli nowy sprzęt, monitory LCD tez może mieć przecież, nie mówię ze tony ale parę sztuka i to te kompatybilne z Amigą, wtedy potencjalny użytkownik ma pewność ze będzie działać
[#83] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #82

Firma Commodore zaczęła robić i sprzedawać pc i jak skończyła ?
[#84] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #83

sorka ale Ty chyba nie czaisz o co mi chodzi, więc napisz do A-EON aby przestali dostarczać stery do radka bo przecież to karta z PC i zbankrutują, proponuje abyś wywalil dysl cd, czy dvd, itp bo to też kompotenty PC a podziwiaj obraz na 1084S
[#85] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #82

Ciekawy pomysł i plus te chińskie scandublery przystosowane i przerobione do pracy z Amigą.
[#86] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@(V)(I)mothe(P), post #85

podoba mi sie nazwa chińskie scandoublery ciekawe skąd pochodzą elektroniczne podzespoły niemieckiego indivision jensa
[#87] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #1

Raty,Raty,Raty

To jest argument !
[#88] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #84

Czaję, ale napisałem to dla jaj. Cd i dvd i karty graficzne powstały do amig, że chodzą z pc to tak zwany efekt uboczny.
Niech on się zajmie sprzętem typowo amigowym a nie przeróbkami, potem coś dokłada pomału.
[#89] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #88

Wrzucam poglądowy screen ze sklepu [kto pomoże się pozbyć różowego paska :)].



Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 00:03:35 przez ITU
[#90] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #89

ja mogę, podeślij na maila.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem