kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#181] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@michal_zukowski, post #178

W tej chwili żądne. Nie ma informacji nt. ewentualnej dostępności. Co do Sam460, to jest to cena bez AmigaOS4.1, ale z tego co patrzyłem, to i tak z AmigaOS4.1 cena będzie niższa niż w eFunzine.
[#182] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@twardy, post #179

Tak, działają u mnie z czytnikiem Preteca na PCMCIA i przelotką CF.
[#183] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Sir_Lucas, post #182

Czy bedzie w Retroami mozliwosc platnosci kartą kredytową? Jesli tak to kiedy ??
[#184] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@twardy, post #183

Wprowadzenie takiej opcji wiązało by się z koniecznością podniesienia cen, aby pokryć koszty prowizji pobieranych od płatności kartą. Z tego względu ta opcja nie jest przeze mnie brana pod uwagę.

Jeżeli ktoś chce mocno zapłacić kartą, to mogę przedmiot wystawić na Allegro (cena + prowizja od sprzedaży) i kupujący ma chyba możliwość zapłaty wówczas kartą kredytową/płatniczą poprzez PayU [chyba, że się mylę].
[#185] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #184

Dokładnie, przez PayU można płacić kartą.
[#186] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #184

Oferta sklepu została poszerzona o płyty Minimig + akcesoria oraz o AmigaOS4.1 i płytę Sam460ex Lite.

Rozszerzenia A604 poszły jak ciepłe bułki i muszę domówić większą partię.

AmigaKit ciągle olewa mnie ciepłym moczem
[#187] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #186

Czym z punktu widzenia technicznego różni się Sam460ex non-lite od lite prócz taktowania procka i kilku stówek w portfelu?
[#188] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #184

Jakiego silnika to sklepu korzystasz? Podoba mi się ta prostota i opcja "local payment" OK
[#189] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Geekboy68k, post #187

Wg informacji znalezionych na forum (chyba amigaone.pl) pierwsze wersje niczym się nie różniły poza zmianą taktowania (cytowane anglojęzyczne źródło mówiło, że być może w przyszłości wyprują jakieś zbędne scalaki). Na stronie i w otrzymanym cenniku od ACube również nie ma informacji o większych różnicach poza taktowaniem.
[#190] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #188

9		<meta name="generator" content="PrestaShop" />
[#191] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #188

Prestashop. Jak na darmówkę całkiem nieźle, ale raczej do małych sklepików jak mój. Przy większym asortymencie (kilka, kilkanaście tyś. pozycji) znacznie spowalnia.
[#192] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #191

Błyskawiczna wysyłka Właśnie pani z poczty przyniosła mi Clockport Expander. Dzięki! OK
[#193] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #192

Zauważyłem, że ze sklepu ACube zniknęła płyta Sam460ex non-flex - na maila nikt mi nie odpisał - ITU, wiesz może, czy będzie ona jeszcze w sprzedaży, czy zarzucili projekt?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 11:04:19 przez Geekboy68k
[#194] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Geekboy68k, post #193

non-flex? czy non-Lite? W cenniku jaki od nich otrzymałem jest wersja 460ex i 460ex Lite.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 12:29:58 przez ITU
[#195] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #194

Pewnie chodziło o Sam440, które obecnie dostępne jest jedynie w wersji flex (kiedyś była jeszcze wersja mini-itx, ale ACube nie ma jej obecnie na stanie i z tego co wiem potrzebowaliby zamówienia na min. 30 sztuk żeby wyprodukować nową partię, więc raczej tej wersji nie ujżymy już).
[#196] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@strim, post #195

Tak się składa, że chodziło o 460ex non-Lite, mea culpa pomysł
[#197] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@strim, post #195

Wczoraj otrzymałem z RetroAmi rozszerzenie A604. O współpracy z firmą mogę wyrazić się w samych superlatywach. Świetny kontakt ze sprzedającym, BŁYSKAWICZNA wysyłka to jest to ! Na pewno jeszcze do sklepu wrócę, jednocześnie mam nadzieję, że każdy potrzebujący sprzętu Amigowiec wesprze Daniela w jego przedsięwzięciu :) Niedługo wrzucę foty sprzętu do Graffiti :)
[#198] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Geekboy68k, post #196

Niestety na tę chwilę nie mam kontaktu z nikim z ACube (mój mail również pozostał bez odpowiedzi). Prawdopodobnie zrobili sobie przerwę świąteczną Jednak z poprzedniej korespondencji wynika, że stany pokazane na stronie ich sklepu nie są wyznacznikiem dostępności towaru. Być może mogą wyklepać jakieś sztuki wedle zapotrzebowania. Natomiast jeżeli jesteś zainteresowany ta płytą to daj mi znać na priv.

@twardy : dzięki za wsparcie :) staram się. Przez kilka lat handlu i generalnie kontaktami z klientami wiem, że obsługa jest kluczem do tego, aby ktoś wrócił ponownie do mnie, nawet jeżeli w jakimś przypadku miało by być drożej, to nie robi to kłopotu jeżeli jest lepiej :)

Mam jeszcze prośbę, do osób które dokonały rejestracji i zakupów. Proszę dodajcie swoje komentarze do sprzętów, które zakupiliście lub też są w ofercie sklepu i mieliście okazję je przetestować. Dzięki temu inne osoby będą miały możliwość wyrobienia sobie opinii i podjęcia decyzji co kupić.

Zmieniłem również system tagów i podzieliłem je wg modeli Amig i Neo Amig oraz systemu AmigaOS

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 14:51:27 przez ITU
[#199] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@twardy, post #197

Ok foty już widoczne w Graffiti :)
[#200] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #198

Masz w ofercie Fast Atę, a czy będzie 4xeide ?
[#201] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #200

Tak, powinno być w przyszłym tygodniu w cenie nieco ponad 200 zł.
[#202] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #200

Możesz naświetlić dalczego wybrałbyś 4xeide zamiast fast aty (pomijam oczywiście cenę)? Czy poza możliwością podłączenia 4 urządzeń daje coś więcej niż standardowy kontroler a1200 ?
[#203] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@posylus, post #202

Pozwala na obsluge duzych dyskow i przyspiesza transfer o 15%
[#204] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@posylus, post #202

Składam sobie klasyka typowo do gier, których nie uruchomię na MorphOS-ie, bo wymagają AGA itd. W związku z tym planuję turbo maksymalnie oparte na 68030 i nie widzę sensu ładować kasy w FastAtę przy takiej turbinie. To czy gra wczyta się kilkanaście sekund wcześniej ma dla mnie małe znaczenie. 4xeide pozwala podłączyć bez problemu dyski większe niż 4 GB, do tego napęd CD. Mam to samo co w przypadku FastAty, ale za zdecydowanie mniejsze pieniądze i za resztę mogę sobie zakupić dysk, napęd, emulator flopa, co tam sobie wybiorę (nie wszystko naraz). Przyśpieszenie 10% jakie daje to urządzenie do moich zadań wydaje się być wystarczające. No chyba, że trafię używaną FastAtę w podobnej kasie i wtedy trzeba pomyśleć, co lepsze gwarancja czy szybszy choć niewykorzystany sprzęt.
[#205] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #204

Nie będe zakładał nowego wątku i zapytam tu. Pewnie i tak będe w RetroAmi kupował, więc jest OK. Otóż, czy ta karta zadziała ze sterownikami OpenPCI i Prometeuszem?
[#206] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #205

Jeśli wieżyć ostatnim doniesieniom firmy Elbox to powinna :D.
[#207] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Ender, post #204

Dzięki za info.
[#208] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #1

Czy mógłbyś się rozejrzeć również za sprzętami nie typowymi które można użyć w Amidze.
Np. SCSi CF
[#209] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dark_luke, post #208

Ale bajer , i drogie usb w Ami przestało by śię opłacać?
[#210] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #209

Nic nie może zastąpić USB. No bo jak do takiego urządzenia pod SCSI podłączysz kartę dźwiękową lub sieciową.
Chociaż do przenoszenia danych PC-Amiga idealna sprawa.

Ale jak się ma USB to ma się też nieco wolniejszą, ale sa to bardziej uniwersalną kartę sieciową i wszystko z internetu można ściągać bezpośrednio na Amigę. I problem przenoszenia danych po prostu nie istnieje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem