kategorie: A1200, A4000, A500, A600, CD32, Sklepy, Sprzęt
[#31] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@vegeta, post #30

Takiej opcji nie brałem pod uwagę. Ten sprzęt jest dużo droższy i nie tak popularny jak klasyki. Oczywiście w wolnej chwili wyślę zapytanie do A-Cube, jakie są warunki współpracy, ale nie nastawiałbym się na nic konkretnego w najbliższym czasie.
[#32] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #21

Mogą to mieć jakoś tak rozwiązane, że nie są w świetle prawa sprzedawcami. Czyli jeżeli kupujesz taki sprzęt, to de facto nie kupujesz go w firmie Audiostrefa, tylko kupujesz go w firmie Yamaha, Audiostrefa jest czymś w rodzaju przedstawiciela, nawet nie pośrednika. Prawny efekt jest taki, że nie kupujesz tego sprzętu (z punktu widzenia paragrafów) w Polsce. W związku z tym, sprzęt nie musi mieć polskiej instrukcji. To coś jakbyś poprosił kumpla (za drobną opłatą), żeby będąc w USA kupił Ci jakiś sprzęt. Ani sprzedawca w USA, ani Twój kumpel nie mają obowiązku zorganizować polskiej instrukcji.
[#33] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #31

To Kiedy startujesz z otwarciem jakiegoś sklepu internetowego czy sprzedaży tak na poważnie :) w tym roku w przyszłym?
[#34] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@marcin1982, post #33

Zapewne w tym roku będę miał sprzęt na stanie (czekam na otwarcie konta walutowego) i mógł już sprzedawać.

Na początek na pewno pojawi się na Allegro, bo postawienie e-sklepu zapewne nieco potrwa. Być może zrobię jakąś wersję przejściową, a później finalną. Fajnie, jakby witryna sklepowa miała amigowy feel ;)

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie/doświadczenie/chciałby pomóc w uruchomieniu e-sklepu to zapraszam na priv.
[#35] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #23

Zapytaj o subawy usb bo ostatnio była dostawa i poszła w nie cały tydzień
[#36] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #34

Fajna sprawa, po nowym roku na pewno też coś zakupię.
[#37] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #34

Fajnie jakbys miał w sprzedaży gadżety typu naklejki z boingiem (na samochód też :) ) i inne duperele bo bez sensu wysyłać zamówienie do Amiga kit gdzie przesyłka wyniesie wielokrotność ceny. no i chętnie widziałbym jakieś oprogramowanie np.Hollywood .
[#38] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@vegeta, post #37

O tak, przydałyby się takie okrągłe, żeby zakleić brzydkie znaczki windowsa na klawiaturze!
[#39] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #23

A coś ze sprzętu typu:
- sprzętowe dekodowania mp3
- karta muzyczna

Rozumiem, że do Indivision AGA MK2 nadal nie ma obsługi scanlines, pozycjonowania obrazu itp.
[#40] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #28

Pewnie chodzi o "reversal of burden of proof". Samo "burden of proof" oznacza "ciężar dowodu spoczywa na skarżącym". Chodzi o zasadę domniemania niewinności w prawie. "reversed burden of proof" oznacza odwrócenie tej zasady. W prawie kryminalnym odwrócona zasada obowiązuje, np. gdy oskarżony o morderstwo przyjmuje linię obrony zabójstwa w stanie niepoczytalnym. Wówczas, to oskarżony (lub jego obrońca) musi udowodnić, że był niepoczytalny w momencie zbrodni, nie zaś prokurator, czy sąd.

Natomiast w odniesieniu do gwarancji i sprzedaży, "burden of proof" oznacza, że jeżeli sprzęt się uszkodził, to użytkownik (jako występujący o świadczenie bezpłatnej naprawy), musi udowodnić, że mu się należy. W UE generalnie obowiązuje "reversed burden of proof", czyli, że jeżeli użytkownik chce naprawy gwarancyjnej, to producent/sprzedawca musi mu wykazać, że użytkownikowi się nie należy (o ile tak uważa).

Więc na moje oko "warranty without reversal of the burden of proof" jest dla Ciebie niekorzystna, bo zgodnie z prawem UE kupujący będą wymagać napraw gwarancyjnych od Ciebie (i to Ty będziesz musiał im wykazać, że im się ewentualnie nie należy), z drugiej strony, jeżeli dostaniesz sprzęt do naprawy gwarancyjnej, to również Ty będziesz musiał wykazać producentowi, że powinien to naprawić za darmo.

Ale też weź pod uwagę, że 1) być może to standardowa praktyka 2) nie jestem prawnikiem i jednak mogłem się w tych zawiłościach pomylić.
[#41] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@BULI, post #39

Jestem otwarty na propozycje, jednak aby działać skutecznie proszę o podanie choćby nazwy producenta OK
[#42] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #1

Tak z ciekawości zapytam. Softem też będziesz handlował?
Jak już napisze to moją super genialną produkcję w Amosie to będziesz dystrybuował ją w Polsce i za granicą? ( mam na myśli pudełkową wersję)

Benedykt Dziubałtowski
[#43] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Benedykt Dziubałtowski, post #42

Mogę się tym zająć ;) Ale najpierw zobaczę jak się będzie kręciło ze sprzętem. Najpierw jeden krok, potem następny, kolejny itd.
[#44] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #43

Dla mnie kolejnym krokiem jest stworzenie tej gry :)


Benedykt Dziubałtowski
[#45] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@stachu100, post #9

Stachu nie zniechęcaj chłopaka, sprawę można załatwić prosto. Sklep czynny  od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 18. W tych godzinach odbieram tylko telefon firmowy z dopiskiem: masz problem zapytaj na www.ppa.pl :)
[#46] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@Dorian3d, post #45

Powiem jak chłopak chłopakowi - nie zniechęcił mnie. A rozsądnym jest wziąć pod uwagę wszystkie opinie, szczególnie te mniej optymistyczne.
[#47] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #41

Nienawidze Cie :) Te raty kuszą !!!!!!!!!!!!!!!!!!
[#48] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #47

Obczajam właśnie skrypty sklepów internetowych i widzę, że bez problemu można tam zapodać moduł z ratami od Żagla, gdzie każdy będzie sobie mógł samodzielnie wypełnić wniosek i kupić towar za pośrednictwem systemu ratalnego.
[#49] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #48

Raty dla amigowego sprzętu to będzie totalne szaleństwo wielu amigowców mimo posiadania większego kapitału nie stać na amigo graty z powodu innych domowych ważniejszych wydatków , ale na raty łatwiej będzie zakupić towaru np za 3 tyś zł i rozłożyć sobie to na rok po 300 zł chyba to będzie strzał w dziesiątkę OK i totalne szaleństwo zakupów obyś temu podołał

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 20:34:47 przez marcin1982
[#50] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #48

Na stronie IC znalazłem informację że Delfina na clockport jest dostępna, możesz to jakoś zweryfikować ?
[#51] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@PrzemasIII, post #50

W informacji handlowej jaką uzyskałem Delfina jest niedostępna. Przyglądając się dostępności sprzętu na stronie icomp.de, widać np. że ACA620 jest w trakcie tworzenia (tak jak kilka innych kart, które można bez problemu nabyć).
[#52] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #51

@ITU
Powodzenia... Nie wiem, jak i co ci zaproponwał Jens ale gdy jak swego czasu pisałem z nim na ten temat, to jego warunki współpracy były, lekko mówiac, tragiczne i wiązały ręce tak, że prowadzenie jakiekolwiek strategii marketingowej odnośnie jego produktów było wręcz niemożliwe. Nawet moje marże chciał ustalać *on*. Generalnie, szybko zszedłem na ziemie i odechciało mi się prowadzenie profesjonalnego sklepu z amigowymi gratami
[#53] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@_arti, post #52

Zgadza się, że warunki są dosyć sztywne i nie podlegają negocjacji. Jak to się będzie dalej układać, to wyjdzie w praniu. Póki co jestem dobrej myśli i w trakcie dopinania szczegółów.
[#54] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #51

Szkoda tej Delfiny, do mojej A1200 by się przydała.

A może coś takiego jak MAS Player lub MP3@64 ?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 10:20:54 przez BULI
[#55] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@BULI, post #54

przyłączam się do pytania.
[#56] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@ITU, post #31

a może wyślij do Petro T i sie dogadaj z a1200 magic, szkoda ze ciężko dostać w Polsce klasyczne amigi
[#57] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #56

Wątpię, czy jeszcze jakaś została. Rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.
[#58] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@jarob, post #57

ITU a planujesz cos a'la komis?używki?(bez skojarzeń:)
[#59] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #56

Możesz napisać do niego na amiga1200magic@gmail.com i zamówić, ostrzegam egzemplarz który ja otrzymałem jest w stanie idealnym ale pudełko i pudełka wewnątrz częściowo uszkodzone od transportu .
[#60] Re: Dystrybucja sprzętu IC w Polsce

@dario35, post #58

Nie, nie planuję komisu. Nie będę miał czasu na zabawę używanymi gratami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem