[#481] Re: wydajność procesorów

@gx, post #480

Mam to samo zdanie, zostać przy G4/G5, bo taniego sprzętu jest pełno, tylko softu brakuje :)
[#482] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #448

Celeron okazał się jednak Celeronem D czyli tym lepszym. Jednak mimo to zegar w zegar PA6T wygrał :D
LAME celek miał 20s a PA6T 18s OK
blender celeron 597s a PA6T tylko 420s
pełen sukces, Pa6T rozgromił full wypas Celerona D OK

domyślnych 3GHz ten Celek D ma odpowiednio 12s i 354s

Atom za to okazał się mułem totalnym :)
37s w LAME i prawie 1000s w blenderze na jednym wątku i 508s na dwóch wątkach
Atom jednordzeniowy z HT i 1.66GHz

kolejny wielki sukces architektury PowerPC nad przestarzałą i nieefektywną architekturą X86 tańczący kokos
[#483] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #481

Mam to samo zdanie, zostać przy G4/G5, bo taniego sprzętu jest pełno, tylko softu brakuje

A dlaczego brakuje ?
Bo firmy Amigowe są za słabe a dodatkowo oferują marny sprzęt w paskarskich cenach który sprzedaje się w setkach egzemplarzy, a to nie jest żaden rynek.
Dodatkowo nawet ludzie tworzący darmowy soft już go sobie też odpuścili w większości i przeszli pod pingwina albo coś w tym rodzaju.
Przejście na x86 umożliwiłoby zarówno instalowanie systemu fabrycznie na konkretnych konfigach, tak jak robi Apple, jak i sprzedaż samego systemu na płytkach i instalacja na własnoręcznie złożonych (tańszych) komputerach.
Tak samo robi się teraz z Apple, nie każdy musi mieć jabcoka na obudowie, niektórzy chcą mieć taniej i sami składają zestaw i instalują system.
Oczywiście Apple tego nie popiera, a nawet twierdzi że to nielegalne bo Mac OS może być tylko w maszynie z jabłkiem, ale i tak ten kto chce to sobie tego Maca zrobi.
Oczywiście są problemy ze sterami więc warto dobrać składniki jak najbliżej oryginalnego konfigu serwowanego z jabłuszkiem, ale nawet i na to są sposoby bo nieoficjalnych sterów jest coraz więcej.
I tak samo byłoby z Amigą, programistów amigowych było zawsze multum, tyle że zrazili się marazmem na tym rynku i poszli w swoją stronę, myślę że wielu by chętnie wróciło przy takim projekcie.
Zresztą można nawet podpieprzyć system, przepisać i wrzucić do sieci, jakoś wcale mi nie żal firm które od lat g...o robią a tylko kasują grubą kasę za niby-Amigi (bo co to za Amigi ? każdy może sobie nakleić naklejkę na obudowę swojego kompa) na które i tak nie ma żadnego softu bo...patrz kilka akapitów wyżej.

Edit: co do postu powyżej, ale Athlon rozgromił tego knota osiągając wynik lepszy o 30% przy identycznym zegarze ;)
Podałem też w poście pod poprzednim testem cenę Athlona w wysokości 50 zł, jak widać przeceniłem go znacznie
http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-64x2-1-8ghz-amdtk55hax4dc-tk55-i2844266021.html
http://allegro.pl/9-cpu-athlon-64-x2-tk-55-amdtk55hax4dc-1-8ghz-i2853297009.html

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 12:37:42 przez marcolini
[#484] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #482

kolejny wielki sukces architektury PowerPC nad przestarzałą i nieefektywną architekturą X86


tylko pamietaj, ze 1kWh kosztuje ok. 60 gr brawo! , szczegolnie przy tym Celeronie D.

Teoretycznie w 2kW polaczysz ze soba ok. 160 prockow PA6T (100W na 8xCPU), oraz tylko 20 prockow Celeron D (100W na 1xCPU). Ktora architektura jest niefektywna ? tańczący kokos
[#485] Re: wydajność procesorów

@marcolini, post #483

Tak samo robi się teraz z Apple, nie każdy musi mieć jabcoka na obudowie, niektórzy chcą mieć taniej i sami składają zestaw i instalują system.


Apple sprzedaje pecety za kosmiczne ceny, więc nie wiem co to za różnica dla userów MacOSX, czy w środku jest PPC czy x86. I tak nie mogą na tanim składaku używać normalnie systemu.

Chyba że czegoś nie wiem? Bo używanie jakichś specjalnych programów, aby uruchomić OSX na tanim x86 z którym potem i tak będą problemy, to jest utrudnianie sobie życia :)

MDW kiedyś pisał, że miał problemy z takim MacOSX, że dopiero na prawdziwym maku można bezproblemowo używać systemu.
[#486] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #485

dobierając odpowiednio sprzęt można bez najmniejszych problemów używać zainstalowanego z oryginalnej płyty OSXa

u brata instalowałem OSXa na płycie GA-P35-UD3 i Core 2 Duo E7200 i chodziło wszystko idealnie. Instalacja wyglądała tak:
1. wrzucić płytę loadera
2. zainstalować tak samo jak na oryginalnym maku system z oryginalnej płyty
3. odpalić system z loadera i zauktualizować system do nowszej wersji
5. wystartować z loadera i wrzucić resztę sterowników do płyt i grafiki nvidii
6. wrzucić loader na dysk

oczywiście jego płyta była dobrze obsługiwana więc dlatego wszystko tak ładnie poszło. W przypadku chęci używania OSXa na PC najlepiej odazu kupić pod niego odpowiednie części które są dobrze supportowane.

U siebie instalowałem też na dwóch kompach i na jednym coś net uciekał po jakimś czasie. Na drugim trzeba było patchować BIOS i sama instalacja wymagała przerzucania tzw kextów na dysk z palca aczkolwiek potem już wszystko chodziło super

swoją drogą Windows lepszy i tak
[#487] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #482

kolejny wielki sukces architektury PowerPC nad przestarzałą i nieefektywną architekturą X86

Uwielbiam takie komentarze :)

AMD FX-4100 - najwolniejszy z rodziny - LAME plik AKsack.wav - kodowanie do mp3 trwało całe 6 sekund przy zapisie na HDD, a 4 sekundy gdy bufor był w SSD.
blender 2.65a 64bit scena test.blend z tego adresu www.eofw.org/bench/test.blend - na jednym rdzeniu 29,19 s. , 4 rdzenie to już tylko 7.01s. Natomiast gdy ten sam obrazek wrzuciłem na renderowanie GPU to miałem czas 0.3 s (trzy dziesiąte sekundy :) )

Więc - widać tutaj sukces architektury x86 nad przestarzałą i nieefektywną architekturą PPC .
Zawsze mnie bawiły takie porównania, nie ma to jak wziąść starego celerona, najwolniejszego Atoma - który w sumie nie powstał do takich zadań - i podniecać się wynikami oraz udowadniać wyższość jednego nad drugim .

Pamiętać też trzeba, że komputer to nie tylko sam procesor, ale całość, liczą się pamięci, mostki, GPU i miliard innych pierdółek . Po co na siłę udowadniać wyższość jednego nad drugim
Amiga to doskonałe hobby, sam wydaję grubą kasę na mediatory, procki MC68060 itd, i jakoś nie udowadniam na siłę wyższości Amigi nad PC, bo po co Dajcie sobie na wstrzymanie :D ot takie noworoczne życzenie ;)
[#488] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #486

dobierając odpowiednio sprzęt można bez najmniejszych problemów używać zainstalowanego z oryginalnej płyty OSXa

Dokładnie tak, jest wiele stron które w tym pomagają.
Nawiasem mówiąc na lapku też się da, też są strony polecające odpowiednie modele, niektóre mają zgodność 100% .
Amiga to doskonałe hobby, sam wydaję grubą kasę na mediatory, procki MC68060 itd

Tylko po co? nie lepiej żeby był to system porównywalny z Mac OS ? Tak jak było kiedyś ?
A nie tylko zabawka bez żadnego praktycznego zastosowania?
[#489] Re: wydajność procesorów

@marcolini, post #488

No ale to wlasnie jest zabawka i hobby.Niektorym swiadomosc ,ze komp jest napedzany ppc daje cos.Pc juz i tak przeciez maja,po co im nastepny?
[#490] Re: wydajność procesorów

@marcolini, post #488

Tylko po co? nie lepiej żeby był to system porównywalny z Mac OS ? Tak jak było kiedyś ?
A nie tylko zabawka bez żadnego praktycznego zastosowania?


Po co , bo chcę mieć . Jak dla mnie Amiga nie ma praktycznego zastosowania w dzisiejszych czasach. Nawet gdybym chciał kupić sprzęt pod MOS/OS4 to i tak szybciej daną pracę zrobię na PC , ba dodatkowo będzie to mniej problematyczne.

Powiedzmy że mam napisać materiały szkoleniowe , czym to zrobie na Amidze pod AmigaOS ?, Wordworth 7 ? i co potem, zabawy z konwersją tego tekstu na coś co zrozumie office ?, po co mam sobie utrudniać pracę ? . Dlatego dla mnie Amiga w dzisiejszych czasach to doskonale hobby. Zresztą, kupuje klasyka takiego jakiego chciałem mieć 20 lat temu, kiedy byłem 14-letnim dzieciakiem i nie było mnie stać na 060, Zorro grafikę itd . Niech będzie że jest to spełnienie dziecięcych marzeń :)
[#491] Re: wydajność procesorów

@Olo, post #490

Powiedzmy że mam napisać materiały szkoleniowe , czym to zrobie na Amidze pod AmigaOS ?, Wordworth 7 ? i co potem, zabawy z konwersją tego tekstu na coś co zrozumie office ?, po co mam sobie utrudniać pracę ?


Nie rozumiem, jeśli zrobisz materiały szkoleniowe na Amidze, to z Amigi je wydrukuj, albo Amigę podłącz pod rzutnik podczas prezentacji :)
[#492] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #491

Nie rozumiem, jeśli zrobisz materiały szkoleniowe na Amidze, to z Amigi je wydrukuj, albo Amigę podłącz pod rzutnik podczas prezentacji

No jasne, a jak to prześlesz np. do centrali do akceptacji , a jak mam prowadzić szkolenie np. z prezentacją PowerPoint . Jak pisałem, szybciej i łatwiej jest mi pracować na PC. Amiga dla mnie to tylko hobby - zresztą na Amidze nie ma drugiej rzeczy którą lubię robić na PC - GRY :)
[#493] Re: wydajność procesorów

@Olo, post #492

A to w epoce chmur wszelakich - od storage po usługowe - ktoś jeszcze używa stacjonarnego softu do robienia rzeczy, które później wymagają odpalenia nie wiadomo gdzie, nie wiadomo na jakim środowisku? pomysł
[#494] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #491

Nie rozumiem


Takie czasy. Biegla znajomosc komputera Windows i pakietu MS Office OK , juz w CV pani Krysi, oczywiscie w formacie .docx
[#495] Re: wydajność procesorów

@Olo, post #492

No jasne, a jak to prześlesz np. do centrali do akceptacji


Nie pisałeś wcześniej że najpierw ktoś to musi zaakceptować.

a jak mam prowadzić szkolenie np. z prezentacją PowerPoint


Przecież na Amidze nie zrobisz prezentacji w PowerPoint, za to możesz zrobić prezentację w Scali, zatargać Amigę na prezentację, podpiąć pod rzutnik i jazda.

Jak pisałem, szybciej i łatwiej jest mi pracować na PC


Jeśli możesz coś zrobić na Amidze i pokazać na Amidze, to wtedy zależy od Ciebie na czym wolisz.
Tak na upartego to pod ShapeShifterem też odpalisz starego PowerPointa, ale pewnie na pc wszystko się w nim porozłazi.

Amiga dla mnie to tylko hobby


Nie kusi żeby Amigę zatargać na szkolenie? :P
[#496] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #495

Przecież na Amidze nie zrobisz prezentacji w PowerPoint, za to możesz zrobić prezentację w Scali, zatargać Amigę na prezentację, podpiąć pod rzutnik i jazda.

Ale po co , sztuka dla sztuki . Przecież zdecydowanie wygodniej jest mi zabrać laptopa, niż targać się z ciężką Amigą . A co w sytuacji gdy rzutnik ma TYLKO wejście HDMI , mam się babrać z tysiącami przejściówek . A co będzie jak rzutnik nie rozpozna trybów graficznych Amigi - odwołam szkolenie , a laptopa po prsotu podpinam do rzutnika, po chwili windows rozpoznaje model, ustawia tryb wyświetlania i tyle .

Jeśli możesz coś zrobić na Amidze i pokazać na Amidze, to wtedy zależy od Ciebie na czym wolisz. Tak na upartego to pod ShapeShifterem też odpalisz starego PowerPointa, ale pewnie na pc wszystko się w nim porozłazi.

Ale po co , jaki to będzie miało cel . Mam A1200 z 040-40 64 MB Ram i grafiką pod Zorro II, nie widzę najmniejszego sensu aby odpalać Shapeshiftera MacOS8 i tam PowerPointa który ma z 15 lat - znowu spytam po co , żeby działało mi to ze 100000 razy wolniej niż na PC . A co w sytuacji gdy prezentacja wymaga np. wklejenia sześciu filmików 1-2 minuty w FullHD i posiada dajmy na to 94 strony . Jak to mam złożyć na Amidze , i jak to na niej potem uruchomić . Uprzedzając pytanie, mam taką jedną - przeznaczona na 5 godzin szkolenia .

Nie kusi żeby Amigę zatargać na szkolenie?

Nie, bo po co .

Jak pisałem, Amiga jest fajna, ale dla mnie to hobby . Odpalę, pogram czasami w stare gry, pobawię sie PPaintem 7, itd. pooglądam demka scenowe i będę zadowolony że mam coś innego :)
[#497] Re: wydajność procesorów

@Olo, post #496

Przecież zdecydowanie wygodniej jest mi zabrać laptopa, niż targać się z ciężką Amigą .


Hobby nie jest lekkie, wiem :)

A co w sytuacji gdy rzutnik ma TYLKO wejście HDMI , mam się babrać z tysiącami przejściówek


Jedna lub dwie :)

A co będzie jak rzutnik nie rozpozna trybów graficznych Amigi


Widać myślisz o wszystkim, więc sprawdzisz wcześniej :) Ja pod rzutnikiem grałem na Ami, Sega Saturn i PS2.

nie widzę najmniejszego sensu aby odpalać Shapeshiftera MacOS8 i tam PowerPointa który ma z 15 lat


Ja też nie, bo nie widzę sensu używania PowerPointa, gdy jest Scala :)

A co w sytuacji gdy prezentacja wymaga np. wklejenia sześciu filmików 1-2 minuty w FullHD


No to byś musiał zrobić pod MOSem na najmocniejszym G4 :)
Po co HD?

Nie, bo po co

Nie, bo po co

Nie, bo po co

Nie, bo po co


For Fun :)

Oczywiście rozumiem że łatwiej na pc i zgadzam się z tym, ale na Ami (bardziej post) też się da :)
[#498] Re: wydajność procesorów

@Olo, post #487

AMD FX-4100 - najwolniejszy z rodziny


z opisu wynika, że robi tak samo jak ponad 10 letni G5 na jednym rdzeniu, wiec po co komu x86?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem