[#271] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #265

Dobrze ze tym razem postanowiles jednak uzasadnic Twoje twierdzenia, co bynajmniej nie zmiania faktu ze nadal mam zastrzezenia do wszystkich tych punktow. Natomiast z uwagi na fakt ze inni forumowicze zwracaja uwage (slusznie zreszta) ze tamat jest o wydajnosci procesorow i nie chca kolejnej wojenki MOS-AOS, nie bede sie rozwijal.
[#272] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #225

Od lat takie rzeczy robię, i faktycznie pomaga na chwilę nie zmienia to faktu że mój pecet i tak wstaje ponad minute i po kilku godzinach intensywnej pracy wymaga restartu żeby się odmulić. To że piszecie że wam wstają pecety w 10 s uwierzę, tylko pytanie jak długo ? dzień dwa ? No chyba że nie instalujecie nic na nich i tylko je włączacie żeby pooglądać pulpit szeroki uśmiech

Odkąd kupiłem SSD to system zapycha z wstawaniem (i odpalaniem programów itd.) jak mały motorek. Z 8miesięcy już ;)
Faktem jest, że Windows raczej nie służy mi do chwalebnych czynów (gry :D). O Linuksie nie będę wspominał bo to zupełnie inne zagadnienie.

Mufa jak pisałem ja kibicuje każdemu systemowi oprócz windowsa a BSD jest najlepszym systemem jaki mogę na PC zainstalować, jak mi zrobisz port amiga os 3.9 albo 4 na PC bardzo chętnie nawet kupięOK

Tak z ciekawość. Dlaczego w twoim wypadku BSD>Linux? Filozofia działania podobna, odpowiedniki portów z BSD są (portage z Gentoo, czy ABS z Arch-a), a wsparcie Linuksa jest niestety większe(stery, zewnętrzne oprogramowanie). Kiedyś niezłe był więzienia(ustawienie chroota, żeby przynajmniej częściowo działał podobnie to zabawa na długie zimowe wieczory), ale teraz jest LXC i wirtualizacja więc to też odpada. Nie chcę rozpoczynać jakiegoś "flejmu" tylko tak z ciekawości pytam ;)

Pozdrawiam
[#273] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #269

Obiazenie procka w czasie kopiowania jest znikome, AmigaOS korzysta rzecz jasna z trybow DMA dla twardych dyskow. Multitasking jest nawet lepszy niz w starych OSach, zreszta AmigaOS 4 to jest "stary" OS. W tym sensie ze opiera sie na zrodlach AmigaOS 3, wiec po prostu wzial ze starego systemu Commodore to co najlepsze, plus rzecz jasna czesc rzeczy zostala udoskonalona oraz pojawily dostosowania do aktualnych standardow.

Nad USB 3.0 trwaja prace. Co do syskow SSD, to o ile wiem nie ma przeciwskazan. Przy czym ja posiadam w kompie zwykla "talerzowe", stad zreszta taki a nie inny czas bootowania, wzgledem tych najnowszych pecetow z SSD, do ktorych porownywal X1000 Jubi.
[#274] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #273

Akurat sam kernel (a to on odpowiada za scheduling) wg Hyperionu miał być napisany od podstaw. Poza tym może coś dopracowali ale o ile kojarze OS4 dalej ma round-robina
[#275] Re: wydajność procesorów

@Tomahawk, post #272

wiem ze są, sam kiedyś używałem Gentoo ale jakoś zostałem przy BSD i narazie nie kłócę się z nim aczkolwiek wolałbym na pc coś Amigowego:) (wiem wiem Intel Outside:)co do wsparcia zgadzam się, nie ma porównania ale do tych podstawowych rzeczy mi BSD styka:) kiedyś dużo więcej czasu poświęcałem na naukę BSD ale teraz już nie mam na to czasu. Planuje z czasem zakupic ze 4 tanie dyski i postawic 4 systemy:)BSD,QNX,jakiego BeOSa i niestety winde
[#276] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #273

a co z dostępnością x1000, podobno lipa?
[#277] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #270

Listy i poprawki do nich jakie zrobiłeś są bardzo pożyteczne, dawno nie było zebrane w kilku postach tyle konkretów, dziękuję.
[#278] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #276

Wybrany procesor podrożał, więc wyprodukowane będzie tyle sztuk ile było zamówień i tyle. To nie jest masówka, składane są niczym w manufakturze jakieś 10 szt na tydzień link
[#279] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #274

Ja akurat mialem na mysli poprawienie wielozadaniowosci samego WorkBencha 4 wzgledem WorkBencha 3, za co chyba nie kernel odpowiada, no ale szczegoly techniczne pod maska nie sa wazne dla zwyklego uzytkownika. Wazny jest tylko efekt.
[#280] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #278

na stronie Varisys nic nie mogę znaleźć o Amidze, nawet w partnerach nie ma
[#281] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #278

Wiecej niz 10 sztuk na tydzien, ale nie duzo wiecej.
[#282] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #281

Mufa a czemu nie poszli w podstawkę i możliwość wymiany procka w zależności od kasy i potrzeb???
[#283] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #282

Mufa a czemu nie poszli w podstawkę i możliwość wymiany procka w zależności od kasy i potrzeb???


No tak latwo to sie nie da, moze architektura PPC jest jedna ale roznice charakteryzujace konkretne modele procesorow sa zbyt znaczace jak na takie numery.
[#284] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #258

Dziwnie zapominajasz jednoczesnie o wspomnieniu o fundamentalnej dla segmentu mobilnego informacji - braku WiFi - czyli dla mnie jest to jedyni polprawda.


Równie dobrze możesz napisać, że jeśli AmigaOS chodzi tyklko na jednym rdzeniu, to AmigaOS na X1000, to jest dla Ciebie tylko półprawda.

Nie wiem czy wiesz, ale laptop nie jest jedynym sprzętem na którym nie działa wifi. Ludzie używają access pointy, o czym bardzo dobrze wiesz, bo czytałeś na PPA, a robisz z tego sensację :P
[#285] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #283

w Makach się dało, były G3 potem G4 i chyba G5
[#286] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #280

To zobacz jeszcze ich profil na FB.
Ja nie mam konta na "fejsie" ale widze na Facebooku Varisysa jakes rekomendacje dotyczace Amigi One X1000. Klikniecie na ow odnosnik skutkuje komunikatem "nie jestes zalogowany". Coz logowac sie nigdy nie zamierzam, wiec sie pewnie nie dowiem o powiazaniach Varisysu i A-EONu na tym portalu, ale inni moga to zweryfikowac.
[#287] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #286

ja tez nie mam i nie zamierzam:)a masz albo miałeś okazję odtwarzać jakiś film z BR?da się?jak sprawa z kodekami wygląda na x1000?da się emulować z rozsądna prędkością jave i flasha??
[#288] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #287

Szczerze powiedziawszy filmu z BR to jeszcze nawet na PS3 nigdy nie odtwarzalem. Kodeki sa w zasadzie wszystkie liczace sie, jest tez kilka porzadnych playerow filmow. Co do flasha, to Adobe nie interesowalo sie Amiga nawet w czasach jej najwiekszej swietnosci, to tez pozostaje tylko Gnash. Przy czym autor porzucil jego rozwoj, wiec na Amidze (najlepeij X1000) nadaje sie tylko do odpalania co prostrzych gierek. Prace nad Java trwaja, przewidywany termin realizacji 1 czerwiec 2013.
[#289] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #288

ok a co z YT?????i czy można używać ciekawych kart dźwiękowych, np coś na via envy24?czy x1000 ma w zestawie pamięci ram?
[#290] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #289

Sa sterowniki do profesjonalnych kart dzwiekowych, oczywiscie nie wszystkich, ale sa.
X1000 ma w zestawie jedne z najszybszych pamieci DDR 2 Kingston HyperX. Najczesciej jest to 2 badz 4 GB (w zaleznosci od wyboru), znam pojedyncze przypadki osob z 8GB, ale jak ktos ma fantazje moze tam sobie wrzucic i 16GB (plyta ma cztery gniazda dimm).

Co do YT, to jest html5, ale najlepiej zainstalowac sobie jakiegos Download Helpera czy inna wtyczke na TimberWolfa (czyli amigowego FireFoxa).

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 15:46:43 przez Mufa
[#291] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #290

Nie rób jaj z download helperem, bo to brzmi jak internet w wiaderku. lepiej powiedz czy filmy w HTML5 720p działają płynnie na X1000 w TimberWolfie. Jeśli nie działają to czy działają 420p.
[#292] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #288

Rozumiem, że nie jesteś programistą ale termin realizacji javy jaki podales dotyczy 1 etapu. Dla 1 etapu możliwości javy skończą się na shellu. Java będzie działać w pełni jak zadziała eclipse lub netbeans. Wcześniej się tą javą nie chwal, nie powinno się robić ludziom nadzieji jak nie wiadomo co wyjdzie (tak jak bylo w przypadku OO4kids)
[#293] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #277

Listy i poprawki do nich jakie zrobiłeś są bardzo pożyteczne, dawno nie było zebrane w kilku postach tyle konkretów, dziękuję.


Ich pozytecznosc zalezy od tego jak bezkrytycznie sie je przyjmuje. Postanowilem wiec zweryfikowac ich prawdziwosc, ale w innym dziale by nie zasmiecac watku link
[#294] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #291

To nie sa jaja. jaja to sa wtedy gdy do rangi wielkiego wydarzenia oglaszanego na portalach newsowych urasta fakt ze jakis koles uaktualnil skrypty w przegladarce dzieki czemu znowu mozna uzywac YT.... Oczywiscie az do nastpenego razu czyli gora na pare tygodni bo jak wiadomo Google co chwile cos tam zmienia.
Ja mam jedna z najbardziej popularnych wtyczek jaka powstala dla browserow, uzywana przez miliony uzytkownikow. Nie musze sie martwic czy dzisiaj Google zmieni to jutro tamto, dostep do zamieszczonych tam materialow mam zawsze przez 24 godziny na dobe.
[#295] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #293

Pozwolisz że użyteczność i wartość merytoryczną listy o którą prosiłem (jak i poprawek twoich i michala_żukowskiego) ocenię sam.
Widzę że mamy odmienne kryteria oceny użyteczności poszczególnych elementów - dla mnie brak możliwości normalnego obejrzenia YT jest poważnym brakiem.
Interesuje mnie opinia każdej osoby która jest w stanie podać konkrety. Nie zaprzeczysz chyba ze jesteś ostatnią z nich, która podałaby wady AmigaOS i zalety MorphOS-a?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 17:08:47 przez adam_mierzwa
[#296] Re: wydajność procesorów

@fazior, post #240

Typowa Amiga wyglądała wtedy inaczej. :) Rzadko kiedy można było spotkać u kogoś kompletny zestaw CDTV. :)
[#297] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #295

czyli z YT w HD kiepsko???a jak z odtwarzaniem plików zakodowanych x264 i matroska???
[#298] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #294

Ja mam jedna z najbardziej popularnych wtyczek jaka powstala dla browserow, uzywana przez miliony uzytkownikow.


A ja mam to samo, ale w amigowej przeglądarce OWB :)

Nie musze sie martwic czy dzisiaj Google zmieni to jutro tamto, dostep do zamieszczonych tam materialow mam zawsze przez 24 godziny na dobe.


A to ciekawe, bo ja wczoraj pod firefoxem x86 nie mogłem ściągnąć na dysk filmiku z youtube, bo znowu coś się zmieniło :)
Jak się nazywa wtyczka której używasz?
[#299] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #294

I dlatego Timberwolf nie ma sobie równych OK
[#300] Re: wydajność procesorów

@parallax, post #299

A polskie znaki ma? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem