[#181] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #180

X1000 PA6T@1.8GHz 2 rdzenie: 206s
Core i7 @1.76GHz 2 rdzenie: 140s
PA6T renderuje 47% dłużej więc jak Tobie wyszło że i7 jest słabszy?
[#182] Re: wydajność procesorów

@Geekboy68k, post #175


Zamiast porównywać peceta do maszyny na PPC pracującej na przedpotopowym systemie na siłę przekutym z MC68k, który nie jest nawet w stanie wykorzystać obu rdzeni (poprawcie mnie jeżeli się mylę) może ktoś przetestowałby oba komputery w miarę obiektywnie - na takiej samej wersji systemu (np. Linuksa), z taką samą wersją benchmarka.


Ale powiedz mi - po co? Co ci da czysto teoretczny benchmark, poza porownaniem teoretycznej mocy, ktora nijak sie moze miec do praktyki?

Mnie na przyklad interesuja konkrety - ile x1000 jest w stanie zakodowac mp3 w okreslonym czasie albo jaka scene wyrenderowac.

Aby benchmark byl "obiektywny" wg ciebie mam uzyc jakiejs starej/niezoptymalizowanej/niesupportowanej wersji programu/systemu, tylko po to, aby kolega z antycznym sprzetem mogl sie dowartosciowac i powiedziec, ze jesli na szybkim sprzecie Y zastosujemy ograniczenia ktorych nikt w codziennej pracy nie stosuje, to jego sprzet juz prawie dogania taki wypuszczony 5 lat temu?

Przypominam, ze nie porownujemy tu x1000 z retro-macintoshami na ppc tylko ze wspolczesnymi, szybkimi kmputerami, wiec wszelkie ograniczenia z wojenek z serii "mos na struclu" vs "aos na x1000" nie maja zadnego znaczenia, bo ludzie z szybkim, wspolczesnym sprzetem takich ograniczen nie znaja.

Powied mi, jak juz wyniki takiego obiektywnego wg ciebie testu znajdziesz, co z nimi zrobisz? Uznasz za dobra pozywke do teoretyzowania "co by bylo gdyby ten sprzet mial lepiej zoptymalizowany system/oprogramowanie" itd? Od takiego teoretyzowania faktycznym aplikacjom mocy nie przybedzie.

Albo moze da to prawo wlascicielowi x1000 do naklejenia sobie karteczki "Moj sprzet jest tak szybki jak core2duo z 2007 roku"* a pod spodem malym druczkiem

*w sytuacjach ktore w normalnym zyciu nigdy nie wystepuja.
[#183] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #179

Na zoptymalizowanej, najnowszej wersji blendera i 8 threads jest to 5 sekund dla i7 (wg znajomego ktorego poprosilem o sprawdzenie).
[#184] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #181

X1000 PA6T@1.8GHz 2 rdzenie: 206s
Core i7 @1.76GHz 2 rdzenie: 140s
PA6T renderuje 47% dłużej więc jak Tobie wyszło że i7 jest słabszy?


PA6T renderuje w 112s jesli wierzyc ludzion na amigaworld. Ja im wierze bo moj PA6T renderuje w niespelna 117s juz pisalem o tym wczesniej link. Jedyny gosc ktoremu nie wierze (bo wiem co widze u siebie) to Jubi, ktory zreszta podpiera sie jakimis starymi testami podawanymi przez niebieskich na najmniej przyjaznie do AmigaOS 4, nastawionym anglojezycznym portalu amigowym.
[#185] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #182

Albo moze da to prawo wlascicielowi x1000 do naklejenia sobie karteczki "Moj sprzet jest tak szybki jak core2duo z 2007 roku"* a pod spodem malym druczkiem


Nie obraz sie ale ta dyskusja wskazuje na cos wrecz odwrotnego ze to Ty bardzo chcesz sie starac o naklejke moj i7 jest szybszy od 5-letniego PA6T. Ilez zapalu w to wkladasz, te wszystkie plakaty, funciaki itd. itp. Ja napisalem od poczatku ze moj procesor bedacy konstrukcja sprzed 5 lat jest porownywalny wydajnosciowo do swoich intelowskich rowiesnikow z tego okresu i to jest ok. Scigac sie z i7 czy nawet i3 nigdy nie probowalem, pamietasz? Od razu napisalem ze to inna generacja, ktora powstala w 2010r i nie ma co porownywac. Ty jednak co chwila wyskakujesz ze swoimi i5 czy i7, jeszcze celowo zanizajac wyniki dla PA6T aby lepiej wygladalo. Widocznie sprawia Ci to wielka satysfakcje, wiec moze naklej sobie juz naklejke i bedzie ok.
[#186] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #184

Blender 2.63
PA6t@1.8GHz 2 rdzenie: 112s
i7 @ 1.76GHz 2 rdzenie: 36s
i7 @ 1.76GHz 1 rdzeń: 69s

jeszcze gorzej to wygląda szczerze mówiąc
[#187] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #186

PA6t@1.8GHz 2 rdzenie: 112s
i7 @ 1.76GHz 2 rdzenie: 36s
i7 @ 1.76GHz 1 rdzeń: 69s


Faktycznie, to straszne, no i co to oznacza? A mozesz jeszcze podac wynik dla Pentium MMX 200? Będą zapewne tak samo interesujące jak te podawane przez was dla i7. Czy w podstawówkach zaczęły się już ferie świąteczne?
[#188] Re: wydajność procesorów

@StefanR, post #187

tu chodzi o pierwszą gen i7 z 2008 czyli tylko rok różnicy
[#189] Re: wydajność procesorów

@StefanR, post #187

post #1
jak ma się wydajność procków z sama i a-one do intelowskich???nie mogę znaleźć


no to zrobiłem testy na K7, Conroe i Lynnfieldzie, wszystko na zegardze podobnym do 1.8GHz

w sumie jakby na to nie patrzeć to ja wniosłem do tego wątku najwięcej informacji "on topic" cafe

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 20:07:54 przez XoR
[#190] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #188

Powtórzę za kolegą: no i co z tego? Śledzę tę Waszą dyskusję i przyznaję rację Mufie - co z tego, że PA6T jest wolniejszy od I7/I5/I3? Mufa zdaje sobie sprawę z tych ograniczeń bardzo dobrze i nikomu nie usiłuje udowadniać, że dysponuje sprzętem, który przystaje do osiągów współczesnych blaszaków.
[#191] Re: wydajność procesorów

@OSH, post #190

PA6T - wychodzi na to ze od K7 wolniejszy a to proc z 2002 roku, może i sobie być aby x1000 i os4 i soft na nim śmigały, ciekaw jestem pierwszej gry z dobrą grafą i 3d na radku, zobaczymy czy dostanie czkawki- mam nadzieje że do tego czasu soft "nauczy" się obsługi 2 jajek
[#192] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #186

Core2Duo E8200 2.66GHz 2 rdzenie: 52s
Tak z ciekawości sprawdziłem.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 20:19:22 przez Dark_luke
[#193] Re: wydajność procesorów

@Dark_luke, post #192

jaka wersja blendera i czy 32bit czy 64?
[#194] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #193

Na 32bit.
Na 64 wyszło 45s.
[#195] Re: wydajność procesorów

@Dark_luke, post #194

ja wcześniej testowałem w 64bit a w 32bit 2.63 mam 45s na 1.73GHz

ciekawe w jakiej wersji mufa robił testy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 20:35:07 przez XoR
[#196] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #195

16bit ?
[#197] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #195

a może jak poprosimy Mufe to nam kilkanaście testów porobi???
[#198] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #185

Ty jednak co chwila wyskakujesz ze swoimi i5 czy i7



Racja, nie powinienem porównywać x1000 z i3, to nie ta klasa. Niestety to jest najwolniejsze co mam pod ręką w ciągu dnia, dostęp do archaicznego sprzętu w stylu core2duo mam tylko wieczorami.

Dlatego specjalnie dla ciebie, test.blend wykonany na core2duo 1.5 GHz



45 sekund, przypomnjimy wynik x1000 - 206 sekund. Wykonany oczywiście na najnowszej, zoptymalizowanej wersji Blendera. Przecież takie zastrzeżenia miałeś do testów x1000 przeprowadzanych rzekomo niezoptymalizowanym enkoderem Lame, że teraz nie mogę sobie pozwolić na wygrzebywanie niezoptymalizowanego Blendera i odpalaniu na nim tego testu. To byłoby nie fair.

Nadal twierdzisz, że x1000 ma wydajnośc core2duo sprzed 5 lat? Na jakiej podstawie? Służę moim starym core2duo. Zanim wyląduje na śmietniku zdąży jeszcze wykonać kilka testów porównawczych jeśli sobie życzysz.
[#199] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #198

Mufie liczy 117, więc o co biega??gdzie są prawdziwe wyniki?
[#200] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #199

mufa robił test na 2.63 a tamten 206 był z bodajże 2.48a

testy które robiłem dla 2.48a są dla wersji 32bit
[#201] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #200

Mufa na swojej stronce wkleił testy czego ich tu nie podał??
[#202] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #200

Nawet gdyby było to 117, to nadal (słabiutki, laptopowy) core2duo jest 2,6 raza szybszy. To nie uprawnia raczej do wygłaszania opinii, że wydajność jednego i drugiego jest taka sama.
[#203] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #199

Prawdziwe wyniki zarowno dla Core2Duo jak i w zasadzie wszystkich procesorow sa tutaj: http://www.eofw.org/bench/
porownywac mozna od koloru do wyboru.
Moje wyniki dla X1000 sa rzecz jasna robione na 64-bitowej wersji systemu operacyjnego. Konkretnie na linux Mint PPC 11.
[#204] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #203

a wiec to tak:)a ja bym poprosił pod os4 , amiga to amiga anie linuchok, racja
[#205] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #204

Tak sie zastanawiam Lublin, jako pierwsze w zainteresowaniach motyl. Czyzby kolejne alter ego Rzookola?
[#206] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #205

ja się każdym system interesuje co nie ma w nazwie Microsoft albo Windows, kolejność przypadkowa
[#207] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #203

Prawdziwe wyniki zarowno dla Core2Duo jak i w zasadzie wszystkich procesorow sa tutaj:


To są wyniki ze starej, niezoptymalizowanej wersji Blendera (tak, jak według ciebie wyniki enkodera Lame dla x1000). Na przykład wynik dla mojej wersji core2duo jest z 2008 roku (!). To są wieki w komputerach.
[#208] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #205

Masz jakąś manię związaną z moją osobą? Mam tylko jedno konto na PPA.
[#209] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #208

Mufa tak pozna tematem chwilowo

kolega Jubi napisal

Aby znaleźć peceta tak starego i powolnego, który koduje mp3 z prędkością równą x1000, musiałbym zacząć grzebać po śmietnikach. A to jak wiadomo w/g mufy zastrzeżone jest dla mosowców

nie lubisz MOSa????
[#210] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #209

Mufa nie lubi mosa bo:
1) Mos wyszedl wczesniej niz OS4 dzięki temu stworzylo sie mylne wrażenie że os4 nie będzie
2) Osprzęt do morphosa jest tanszy więc biedniejsze kraje takie jak Polska kupują maszyny morphosowe
a nie te pod OS4
3) Jesli nie byloby morphosa to ludzie przeszliby na OS4
4) Morphosowcy kłamią i mydlą oczy nieznającym sie
5) Morphosowcy trollują na portalach niszcząc dobre imie Hyperionu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem