[#151] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #146

Wystarczy SSD. Mój Windows 7 startuje w okolicach 10sekund od wciśnięcia guzika na obudowie. Win8 powinie jeszcze szybciej ("fast boot", ale uefi i gpu muszą udostępniać tę opcję).
Moje Xubuntu na procku 2x1.6GHz (niezbyt szybka, ale pieruńsko tania platforma AMD E-350) wstaje z zwykłego HDD około 10 sekund.

Nie wiem jakie wy macie problemy z tym uruchomianiem. Swego czasu miałem system(Debian - ale to bez znaczenia) wstający prawie 4min z powodu wielu rzeczy, które robił dodatkowo(backupy itd.) na starcie.
Odpalałem raz dziennie i wyłączałem raz dziennie, a 4 min to akurat, żeby herbatkę zrobić ;)

Pozdrawiam
[#152] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #143

ja nie polegam na obrazkach wiec mnie nie obrażaj, dlatego poprosiłem o testy
[#153] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #143

gdzie udowodniłeś niby?

przed chwilą zrobiłem test na Athlonie 2000+ K7 1.88GHz z 1GB DDR1 w wersji Blendera 2.48a. Plik projektu jest z wersji Blendera na AOS4. Musiałem tylko zmienić edytorem XVI32 aby nazwy plików nie czytał z PROGDIR: tylko z C:/BLEN/ i zmienić wymagane pliki bplug na wersje DLL/X86 z tej strony http://www-users.cs.umn.edu/~mein/blender/plugins/texture.html

wynik:
C:\blen>blender -b projects/bricks_and_water_plugin2.blend -o pool_x86_2.jpg -F
JPEG -f 0
Compiled with Python version 2.5.2.
Warning: could not determine argv[0] path
Checking for installed Python... got it!
Fra:1 Mem:0.18M | Preparing Scene data
Fra:1 Mem:0.34M | Preparing Scene data
Fra:1 Mem:0.34M | Creating Shadowbuffers
Fra:1 Mem:9.27M Sce: Scene Ve:104 Fa:127 La:2
Fra:1 Mem:9.27M | Creating Environment maps
Fra:1 Mem:9.27M | SSS preprocessing
Fra:1 Mem:9.27M Sce: Scene Ve:104 Fa:127 La:2
Fra:1 Mem:11.25M | Part 1-4
Fra:1 Mem:11.25M | Part 2-4
Fra:1 Mem:11.25M | Part 3-4
Fra:1 Mem:11.25M | Part 4-4
Fra:1 Mem:1.74M Sce: Scene Ve:104 Fa:127 La:2
Saved: pool_x86_2.jpg0001.jpg Time: 00:10.08

Blender quit

czyli 10s vs 10s z X1000 też na 1.8GHz

edit://
zrobiłem też test na jednojajowym Celeronie 430 1.8GHz a'la "najgorszy procesor na architekturze Core2" i wynik 8,93s czyli p ~2s lepszy od X1000

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 15:06:31 przez XoR
[#154] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #153

czyli procek z 2002 roku jest lepszy, bez komentarza, coś mi się wydaje ze ten Amigowy jest ok tylko soft go nie wykorzystuje tak jak powinien
[#155] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #143

Skoro mufa tak lubi zoptymalizowan oprogramowanie to proszę bardzo, pobawmy się zoptymalizowanym.

plik test.blend ze strony http://www.eofw.org/bench/

Wynik dla x1000 (2 rdzenie) - 206 sekund:

http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=61508



Wynik Core i3 540 (2 rdzenie) - 13 sekund. Bez użycia GPU. 15 razy szybciej, miazga. Nie mam teraz pod ręką mojego antycznego Core 2 Duo, ale podejrzewam, ze bedzie renderowal szybciej, niz x1000.



duży obrazek

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 15:03:42 przez jubi
[#156] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #155

cosik mi się wydaje że używasz nowszej wersji blendera na tym i3
[#157] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #156

Miała być zoptymalizowana, to jest. Mam użyć jakiejś wiekowej dla idei? W przeciwieństwie do użytkowników x1000 nie muszę używać ani antycznego oprogramowania ani hardware o antycznym performance.
[#158] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #157

hardware o antycznym performance.
Jakby nie patrzeć to ten performance jest do amigowych zastosowań w zupełności wystarczający.
[#159] Re: wydajność procesorów

@Tomahawk, post #151

Chodzi mi o to że gonimy w dyskusji w jakąś ślepą uliczkę. Temat był porównanie procesorów, potem zeszło na restarty. A ja się pytam: co ma szybkość wstawania systemu do mocy procesora? To są oceny pośrednie, ta sama platforma testowa (komputer z bebechami) ma różne czasy wstawania w zależności jaki system. Ba, nawet z tym samym systemem - nie ma dwóch identycznych komputerów. I teraz jeszcze wyskakiwanie z dyskiem SSD, który nie jest standardowo montowany w X1000.
Nachodzi mnie refleksja - w jakim celu człowiek z logiem MS-DOS robi flame, że PC jest szybszy na forum amigowym? Chyba nie jest wyczynem znaleźć kompa który szybciej wstaje od X1000, więc po co to? Ja nie wiem, a ty?

Co do wstawania i Windowsa i resetów - nie wiesza się wogóle, mam typowego biurowego PC (HP Compaq Eite 8000 z Windows 7), jakieś półtora roku, i w tym czasie zawiesił mi się może z 3-4 razy? Samo zaś wstawanie "od zera" jest coraz dłuższe niestety, porasta pleśnią? Coraz więcej usług dokłada się do Autostartu, ale ponieważ komputer uruchamiam maksymalnie 2x dziennie nie jest to problem. Rzadko podnoszoną kwestią jest oczywistość, że dysk na którym jest mniej jak 20% wolnego miejsca bardzo spowalnia system, jego wydajność bardzo spada. No ale to znów teraz ja kręcę się w offtopach
[#160] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #159

Skup się na performance a nie na logo, to jakie mam logo w avatarze nie ma żadnego wpływu na wyniki testów kodowania mp3 przez lame czy też renderowania pod Blenderem.
[#161] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #159

nie jest wyczynem, ale troche śmieszne to jest jak stary amd albo intel z roku powiedzmy 2001 ma lepsza wydajność i "szybciej" uruchamia windę

ps.plissss jesteśmy w Polsce i nie używajmy ang słówek:)chyba ze nie ma odpowiednika:)

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 15:27:34 przez dario35
[#162] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #160

Na wyniki testów nie ma, zastanawiam się jaki masz cel w dyskusji, co chcesz udowodnić, wykazać? Na przykład to co przedstawiłeś w poście #155 jest dla mnie oczywiste, można powiedzieć że wyczerpuje temat tego wątku. Ale ty chcesz iść dalej? Dokąd, po co?

#161
A kto napisał "plisss"? ;-P
Podam ci przykład odnośnie AmigaOS - update 5 skróciło u mnie czas wstawania systemu o 10 sekund. Jest pole do optymalizacji.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 15:33:34 przez adam_mierzwa
[#163] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #162

masz mnie za to plissss:)ale staram się tego nie używać, jestem na to uczulony:)

Adam a próbowałeś na SSD?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 15:36:30 przez dario35
[#164] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #155

blender to troche za ciezki soft do testow i za duzo tam "posredniakow" itd..., lepiej moze zrobisz uzywajac tego:

http://www.futuretech.blinkenlights.nl/c-ray.html

PA6T to chyba raczej Core Duo, a nie Core 2 Duo ?
[#165] Re: wydajność procesorów

@gx, post #164

raczej Dual Core ale myślę ze Celeron to za dużo:)
[#166] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #163

Nie próbowałem, a myślałem o tym, bo np. długo Kickstart się ładuje. Doszedłem do wniosku, że przemęczę jakoś, za jakieś 2 lata przesiądę się na nową AmigaOne (mam nadzieję).
[#167] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #165

chyba obecny Celeron ok, racja
[#168] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #166

ciekawe czy nadal ja będzie mozna kupić i w jakiej konfiguracji
[#169] Re: wydajność procesorów

@gx, post #167

ta 430 go kładzie, kolega zrobił test, ale potrzeba więcej bo w jednym może być tak w innym tak,a wie ktoś jakie jest np obciążenie proca w x1000 w czasie kopiowania plików?
[#170] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #168

To znaczy miałem zamiar kupić nową w sensie nowsza niż X1000, ta co teraz jest "na deskach" a-eon.
X1000 za 2 lata nowej nie będzie zapewne, inna sprawa że nie dałbym tyle kasy za komputer do hobby. Chyba że używkę przez pół ceny.
[#171] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #169

ta 430 po OC to wiele kladzie
[#172] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #159

Samo zaś wstawanie "od zera" jest coraz dłuższe niestety, porasta pleśnią? Coraz więcej usług dokłada się do Autostartu


...nie tylko dodatkowe usługi (cmd --> MSCONFIG aby powyłączać niepotrzebne) zamulają....
Trzeba sobie co jakiś czas wyczyścić śmieci z (Win XP) c:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Temp

a w Windows 7: c:\Users\AppData\Local\Temp
- to jest coś , co daje największego kopa systemowi, a prawie nikt o tym nie wie....

Po drugie, puścić cmd ---> CHKDSK /F w celu dokładnego sprawdzenia dysku (może potrwać 30-40 min). Dysk z błędami często masakrycznie zwalania cały system. Nawet dziś miałem taki przypadek w pracy
[#173] Re: wydajność procesorów

@fazior, post #158

Jakby nie patrzeć to ten performance jest do amigowych zastosowań w zupełności wystarczający.
a co to są amigowe zastosowania i czym różnią się od zastosowań innych komputerów? hide2
[#174] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #173

Amigowe systemy są lżejsze od windowsów i Linuxów :)
[#175] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #174

Zamiast porównywać peceta do maszyny na PPC pracującej na przedpotopowym systemie na siłę przekutym z MC68k, który nie jest nawet w stanie wykorzystać obu rdzeni (poprawcie mnie jeżeli się mylę) może ktoś przetestowałby oba komputery w miarę obiektywnie - na takiej samej wersji systemu (np. Linuksa), z taką samą wersją benchmarka?

@XoR
Przerzucanie folderów, zmiana wyglądu okien, uruchamianie kart rozszerzeń na Xenę, o ile takie są/będą w przyszłości. Względnie uruchamianie pseudo-softu sprzed 2-3 dekad. Fantastyczne zastosowanie dla sprzętu za kilka tys. PLN.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Amiga była fantastycznym sprzętem. Była, bo obecnie może przydać się jedynie osobom chcącym przypomnieć sobie dzieciństwo (a to i tak chyba bardziej pasują tu starsze egzemplarze niż seria ONE) - czyli już np. nie mi, bo jak dorastałem o Amidze mało kto pamiętał. Przy obranej obecnie drodze rozwoju przypomina bardziej nieudolny manifest osób, które żałują kierunku, w jakim kroczy informatyka przez ostatnie kilka(naście)lat, niż racjonalny sprzęt wart swej ceny.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 18:03:52 przez Geekboy68k
[#176] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #173

Amigowe zastosowania obecnie to zastosowanie nieprofesjonalne, coś co kiedyś spełniały tzw. komputery domowe. Co tu będziemy ściemniać, hobby przecież to jest. Wykorzystanie komputera jest zakreślone (a właściwie ograniczone) rozwojem systemu i oprogramowania. Obecna wydajność tych maszyn, biorąc pod uwagę perspektywy rozwoju software na najbliższe kilka lat, jest wystarczającą.
[#177] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #133

Ja tam widzę że pecet jest włączony ciut później i na dodatek czeka na wpisanie hasła w biosie :)

Tutaj X1000 startuje dłużej od Sam :)
[#178] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #177

Ludzie, Wasza platforma kona pod każdym względem - od softu, przez wsparcie, na sprzęcie kończąc - a Wy rozkminiacie ile czasu zajmuje jej start w porównaniu do peceta
Z drugiej strony racja - wiele do zrobienia na tym polu nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 18:21:05 przez Geekboy68k
[#179] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #155

Core i7 Lynnfield @ 3.5GHz - 4.186GHz Turbo
8 wątków 2.48a: 26,93s
8 wątków 2.65.3: 7,32s
1 wątek 2.48a: 116,81s

Core i7 @ 1.763GHz
8 wątków 2.48a: 54,51s
2 wątki 2.48a: 139,84s
1 wątek 2.48a: 269,18s

myślę że te testy dają jakiś obraz gdzie stoi PA6T a gdzie Core i7 pierwszej generacji. Na Ivy Bridge wyniki byłyby sporo (20-30%) lepsze zegar w zegar Śpioch
[#180] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #179

myślę że te testy dają jakiś obraz gdzie stoi PA6T a gdzie Core i7 pierwszej generacji. Na Ivy Bridge wyniki byłyby sporo (20-30%) lepsze zegar w zegar Śpiochn


No teraz to wychodzi ze I7 1.76 GHz na dwoch rdzeniach jest slabszy od PA6T na dwoch rdzeniach, dziwne, bo I7 to jednak nowsza konstrukcja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem