[#61] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #42

Żenadą to jest używanie PS3 do grania, żebym nie mógł na niej użyć co najmniej 1920x1080, ale wiocha, no sorry...
[#62] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #57

Oczywiście miałeś na myśli najnowszą Amigę One


Ja akurat mam na myśli najnowszą Amigę czyli Amiga One, tak jak najnowszy Mac to dla mnie Mac Pro;)
[#63] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #56

poderżnij mu jeszcze gardło, przeciez ma inne zdanie niż ty


Do czego pijesz? Masz cos konkretnego do powiedzenia w temacie? Ja za odmienne poglady nie dozynam watahy. Moge sie z nim nawet piwa napic, ale o Amidze dyskutowac juz z nim nie zamierzam szkoda czasu.
[#64] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #1

wydajność X1000 pod AOS4 czyli jednego rdzenia jest mniejsza imho od tego co oferują Athlony K7 i wczesne Pentium 4
wnioskuję tak na podstawie porównać G4 do K7 i G4 do PA6T

poza tym
PA6T @ 1800MHz:
X1000 1.8GHz Memory 4024MB
CPU Blowfish- 60.153
CPU CryptoHash- 34.537
CPU Fibonacci- 15.048
CPU N-Queens- 24.536
FPU FFT- 17.418
FPU Raytracing- 40.995

Athlon K7@1827MHz:
CPU Blowfish - 21.908
CPU CryptoHash - 56.497
CPU Fibonacci - 5.537
CPU N-Queens -14.117
FPU FFT -19.668
FPU Raytracing -28.871

Core 2 Duo CPU E8400 @ 3160GHz
CPU Blowfish: 7
CPU CryptoHash: 182
CPU Fibonacci: 2
CPU N-Queens: 7
FPU FFT: 2
FPU Raytracing: 14

E8400 jest jako punkt odniesienia. Widać że PA6T 1.8GHz jest tylko w jednym teście lepsze od K7 i to nieznacznie. W reszcie już nie wygląda to specjalnie dobrze dla PA6T...
[#65] Re: wydajność procesorów

@StefanR, post #61

Żenadą jest używanie sprzetu, który nie ma bodaj jednej natywnej aplikacji, ktora mozna nazwac "killer appe'm". Damn, niech to nie bedzie "killerapp", wystarczy gdy aplikacja bedzie profesjonalna i wystarczajaco uzyteczna :) Dodatkowo, dostepna w sprzedazy. PS3 ma takich co najmniej kilkadziesiat , dostepnych wylacznie na tej platformie, takze w fullhd :)
[#66] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #57

Czy Linux na AOX1000 obsługuje 2 rdzenie?


Tak.
[#67] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #65

tu akurat się zgadzam , kiedyś klasyk miał kupę aplikacji stworzonych tylko dla niej, a dziś......

ps.a może ktoś ze znawców co dokładniej śledzi historie, czemu akurat a-cube i a-eon, zdecydowały się na procki które są tak słabo dostępne
[#68] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #65

Jeszcze większą żenadą jest używanie sprzętu za grube setki milionów dolarów i smęcenie za sprzęt, za który nie pękła nawet bańka. Wstyd byłoby Ci się wypowiadać nawet ale niektórzy nie znają wstydu tylko próbują go gdzie indziej szukać
[#69] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #66

a os4?
[#70] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #60

Obawiam się że w najnowszych Amigach, produkowanych zresztą przez Commodore USA dotychczas były właśnie procesory intela. Czy nie masz aby przypadkiem na myśli nie Amigi a AmigaOne X1000 ?

I nie bardzo wiem o co cały krzyk. Porównywano już X1000 pod AOSem do MakaMini pod MorphOSem i przy braku możliwości wykorzystania drugiego rdzenia miniak ze starszym i wolniejszym procesorem był szybszy. Coś się zmieniło od tego czasu ?


Pozdrawiam
[#71] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #63

"Ludzie ktorzy interesuja sie X1000, nie traktuja tego co wypisywane jest na tym forum delikatnie rzecz ujmujac zbyt powaznie. "

Deprecjonujesz forum, na którym sam piszesz, podobnie jak ludzi kim by oni nie byli. Na pewno jestes pewny, że masz rację we wszystkim co się tyczy OS4 i X1000? Gdzie tu dyskusja i siłowanie się na argumenty?
[#72] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #70

Jak dzieci .... mamo moja piaskowica jest większa, mój piasek bardziej żółty , a moja sikawka większa .... ale to już chyba taka tradycja w sporach kto ma szybciej, więcej i lepiej - Freud-owskie podejście do tematu :)
[#73] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #70

Minis był szybszy w paru testach (ma szybszego Altiveca), X1000 w innych (ma dużo szybszą pamięć). Supremacja prędkościowa maszyn mosowych nastąpi dopiero wraz portem na G5 a pewnie wolniejsze G5 (te 1.8 GHz) okażą się słabsze niż PA Semi z X1000.
[#74] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #67

może ktoś ze znawców co dokładniej śledzi historie, czemu akurat a-cube i a-eon, zdecydowały się na procki które są tak słabo dostępne


Tak historycznie to:
W polowie lat 90-tych wydawalo sie ze PPC podbije swiat.
W 1997r powstala karta PPC 604 dla duzych Amig a w 1998r dla A1200, kierunek rozwoju na dalsze lata zostal juz w tym momencie przesadzony.
W 2002r kiedy powstala pierwsza AmigaOne i kiedy rozpoczely sie prace nad AmigaOS 4, PPC G3 i G4 rowniez trzymaly sie mocno i nic nie wskazywalo na to ze ta architektura stanie sie egzotyka.
Teraz nikt nie wyobraza sobie zaprzepaszczenia 10-letnich prac nad systemem dla PPC i zaczynanie wszystkiego od nowa.
Zmiany architektury procesora dla AmigaOS juz nigdy nie bedzie.
Trzeba brac co jest, w tym momencie IBM ustawil sie wylacznie na rynek serwerowy (no i moze jeszcze konsol), poza tym procesory Power 7 sa ekstremalnie drogie.
Pozostaja wiec do wyboru procki AMCC (zagospodarowane przez Acube) oraz Freescale (prawdopodobnie beda zagospodarowane w przyszlosci przez A-Cube i A-EON). Wyrwanie PA6T bylo mistrzostwem swiata, ale generalnie Apple mozna jako dawce prockow pod przyszly hardware wykreslic.
Poniewaz konkurencja jest mala, a i firmy amigowe sa niezbyt liczacym sie klientem, trzeba liczyc sie ze skutkami ubocznymi, czyli ze jest drogo i nie zawsze tak szybko jak by sie chcialo.
[#75] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #74

dzieki MUfa a co z amithlonem?
[#76] Re: wydajność procesorów

@biax, post #72

Faktycznie napisałeś jak dzieciak. Ale może faktycznie masz rację i pokażesz w jakim fragmencie pisałem o wyższości, szybkości czy wielkości mojej piaskownicy nad piaskownicą przedmówcy ?


Pozdrawiam
[#77] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #75

dzieki MUfa a co z amithlonem?


Amithlon to nie byl system, tylk sprytny emulator ladowany na jadrze linuksa. Na poczatku ubieglej dekady gdy jeszcze wazyly sie losy Amigi One, wielu upatrywalo w Amithlonie nowa "Amige X86". Jednakze moda na to dosyc szybko sie skonczyla i sam Amithlon umarl smiercia naturalna.
[#78] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #76

Wiesz, akurat nie miałem na myśli Twoich słów, ale brnięcie w ten kretyński spór utwierdza mnie w przekonaniu o poziomie niektórych forumowiczów. Jeżeli nie zrozumiałeś aluzji, przepraszam.
[#79] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #77

Mufa ja tam Cię rozumiem, sam bym chciał mieć X1000 ale nie mam kasy, gorzej nawet na Sam460 nie mam. Ale jeśli chodzi o wydajność pisano już wielokrotnie na tym forum że X1000 ma wystarczającą wydajność. Podobnie jest z PC, wszystko mocniejsze od Athlona XP 3200+ (Mam z 2 GB RAMU) jest już przerostem formy nad treścią czy jakoś tak.
Dziś większość zadań można przeżcić na GeForca czy Radeona. Główny CPU obecnie jest mało wykorzystywany.

Stałem się kolekcjonerem nekrokomputerów. W stopce mój potencjał i to nie cały.
Jedynie czego mi brakuje to AOS 4.1 Tu liczyłem na Moana Loader żeby go odpalić na G4 1000 mhz.

Pytanko do michalmarek77, jakie to natywne aplikacje są na PS3, Mam dużą wersję z 80GB dyskiem i coś bym poużywał trochę....OK
[#80] Re: wydajność procesorów

@Wojox, post #79

Gra to także aplikacja, której się używa :)
[#81] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #71

Deprecjonujesz forum, na którym sam piszesz, podobnie jak ludzi kim by oni nie byli. Na pewno jestes pewny, że masz rację we wszystkim co się tyczy OS4 i X1000? Gdzie tu dyskusja i siłowanie się na argumenty?


No wlasnie dlatego deprecjonuje to forum ze trudno tutaj przebic sie z rzeczowymi argumentami, gdyz zamiast dyskutowac na temat co rusz musze sie przebijac przez jakies p******y. Trudno rzeczowo dyskutowac na forum matematycznym, gdzie co chwile ktos wyskakuje ze wstawkami ze 2+2=5, a w takich kategoriach mozna traktowac np. stwierdzenia ze linux na X1000 dziala kilkanascie razy szybciej niz AmigaOS. Nie interesuja mnie peany na temat pecetow od handlarza mebli z USA i stawianie go wyzej nad sprzet zrobiony przez amigowcow dla amigowcow, co to ma wspolnego z tematem watku?. Dopoki w watkach zwiazanych z AmigaOS nie zaczna sie udzielac ludzie, ktorzy naprawde maja cos sensownego do powiedzenia, moje i smiem twierdzic ze nie tylko moje, zdanie na temat tego forum nie ulegnie zmianie.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 21:01:16 przez Mufa
[#82] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #74

Na twojej stronie czytałem kiedyś artykuł (chyba nie pomyliłem) na temat procesorów branych pod uwagę przy projektowaniu nowej Amigi. Dlaczego nie wybrano SH4 widziałem, że był na liście? Pod koniec lat 90-tych pojawiały się sprzęty z tymi procesorami (nie w takiej ilości jak Apple, ale zawsze), masz jakieś informacje na ten temat?
[#83] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #80

Liczyłem że mi podasz jak ominąć zabezpieczenie celem instalacji linuxa. Chyba moja wersja konsoli ma firmware z okresu kiedy była mozliwość instalacji dwóch systemów. Ale nie chce mi się "psuć" obecnego stanu dysku....Gier mam ze 100 oryginałów. W Angli mogę kupić nawet po 1,5 funta różne klasyki..,starocie itp...
[#84] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #80

aplikacja to program, który nie służy do jednego celu, gra to program, nie aplikacja
[#85] Re: wydajność procesorów

@Ender, post #82

Na twojej stronie czytałem kiedyś artykuł (chyba nie pomyliłem) na temat procesorów branych pod uwagę przy projektowaniu nowej Amigi. Dlaczego nie wybrano SH4 widziałem, że był na liście? Pod koniec lat 90-tych pojawiały się sprzęty z tymi procesorami (nie w takiej ilości jak Apple, ale zawsze), masz jakieś informacje na ten temat?


Obawiam sie ze ja takiego artykulu nie pisalem, chyba jednak cos pomyliles.
[#86] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #85

To może na eXecu albo nie Twój. Szkoda.
[#87] Re: wydajność procesorów

@Ender, post #86

To było u mnie, SH4 był wymieniony jako potencjalna platforma w kontekście AmigaDE i Amiga Anywhere.
[#88] Re: wydajność procesorów

@Ender, post #86

SH4 ??? A co w tym ciekawego, nie liczac przemyslu motoryzacyjnego i Naomi/Dreamcast'a ?
Zrobienie kompa na tym do dopiero byłby strzał w stopę :) To, że specjalizowany chip sprawdza się w pewnej galezi, nie znaczy wcale , ze w szerszym zastosowaniu to takze dobry wybor.......Byle G4 zjada to z milion razy.
Architektura SH4 ma lekko 15 lat na karku, co oznacza dzis moc elekronicznego zegarka za 10 zl :)
[#89] Re: wydajność procesorów

@Ender, post #82

jakby moglo tu zabraknac SH-4
[#90] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #84

Niestety takiemu osobnikowi tego nie wytłumaczysz, w swoim życiu zatrzymał się na grach i co gorsza uważa, że jest ich znawcą co już w ogóle zakrawa na kpinę
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem