[#1] wydajność procesorów
siema

jak ma się wydajność procków z sama i a-one do intelowskich???nie mogę znaleźć
[#2] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #1

zależy jakich intelowskich, w porównaniu do 486sx zapewne całkiem nieźle :D
[#3] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #1

Zajrzyj tutaj, jest parę SAM (flexy i ep).

Edit: Ogólnie flex 800 plasuje się pomiędzy Pentium 3 500 MHz a Atomem 1600 MHz :)

Edit 2: A tutaj masz wielki wątek dotyczący m.in. Blenderowych benchmarków sprzętów pod OS4.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 13:16:50 przez recedent
[#4] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #1



http://www.amiga-news.de/en/news/AN-2012-02-00011-EN.html

A tak serio to zrobiłem w tej chwili ten test na średniej klasy Core i3 540 3.07 GHz

E:\Downloads\lame3.99.5-64>lame AKsack.wav
LAME 3.99.5 64bits (http://lame.sf.net)
CPU features: SSE (ASM used), SSE2 (ASM used)
Using polyphase lowpass filter, transition band: 16538 Hz - 17071 Hz
Encoding AKsack.wav to AKsack.mp3
Encoding as 44.1 kHz j-stereo MPEG-1 Layer III (11x) 128 kbps qval=3
Frame | CPU time/estim | REAL time/estim | play/CPU | ETA
10529/10529 (100%)| 0:04/ 0:04| 0:04/ 0:04| 56.373x| 0:00
-------------------------------------------------------------------------------
kbps MS % long switch short %
128.0 100.0 74.4 13.4 12.2
Writing LAME Tag...done
ReplayGain: +0.5dB


4 sekundy, a wyniki x1000 masz powyżej.
[#5] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #4

dziekuje:)ale wydajność na poziomie smartfona:)może powinni isc tak jak kiedyś były zamierzenia w kierunku AMD a nie Intela, te procki to porażka, technologiczne dinozaury
[#6] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #5

No i... wniosek jakiś? Poza tym, że x86 mają lepszą wydajność? Bo założę się, że to już twórcy OS4 wiedzą.
[#7] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #6

a taki że jest to wyciąganie ciężkich pieniędzy od ludzi którzy naprawdę "kochają" Amigę
[#8] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #6

Wniosek jest taki ze 1 rdzen PA6T od 4 rdzeni Intela I3. Ja powiem wiecej wydajnosc jednego rdzednia I3 tez jest mniejsza od wydajnosci 4 rdzeni I3 pomysł
[#9] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #7

I myślisz, że port na x86 uleczy tę trudną sytuację? Zastanówmy się:

1. Przeportowanie OS4 na x86 wymaga czasu, i to sporo. Czasu, który można przeznaczyć na rozwój systemu. Ale dobra, przepisujemy.
2. Udało się. Teraz wybieramy sprzęt, który chcemy obsługiwać (no bo przecież nie każdą pecetową konfigurację będziemy obsługiwać, bez przesady).
3. Wybraliśmy konfigurację, potrzebne sterowniki. Przydałaby się dokumentacja jakaś? Na szczęście liczby sprzedanych komputerów, o których mówimy (w porywach nawet do 1000 sztuk!) przekonują wreszcie producenta, który z dziką radością udostępnia dokumentację.
4. Sterowniki "się piszą", w międzyczasie producent zaprzestaje produkcji danego modelu, ale na szczęście zarezerwował nam w magazynie te 1000 sztuk, co za szczęście.
5. Sterowniki gotowe, sprzęt działa jak trzeba, z tym że... wolniej niż PC z "Biedronki", bo to przecież któraś tam generacja "do tyłu". Ale za to jest taniej! pomysł
[#10] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #8

Skąd takie fantastyczne dane, sprawdziłeś czy domysły?

Core i3 540 jest dwurdzeniowy, a moje Lame jest jednowątkowe - obciąża tylko jeden rdzeń.
[#11] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #9

Po co się zastanawiać, takie rozwiązanie już istnieje (AROS) i nie widać aby ludzie masowo rzucali się na nie. Ciekawy jestem jak wygląda liczba użytkowników nowych rozwiązań (MOS, AOS4, AROS) w stosunku do aktywnych użytkowników klasyków ?


Pozdrawiam
[#12] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #9

Dopiero co pojawiła się AmigaONE X1000 i już pojawia się marudzenie o lepszy, szybszy sprzęt... Tym razem bazujący na procesorach x86. To już ten się znudził, albo programy działają za wolno.

Nie lepiej zadbać o jakość oprogramowania na istniejący sprzęt? Nie sztuka przepisać program, który wymaga 50MHz "naiwnie" (termin informatyczny) na procesor 1 GHz. Komputer bez oprogramowania nie nadaje się do niczego.

Ale moje apele jak zawsze nigdzie nie trafiają. Mi już zaczyna brakować argumentów.
[#13] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #7

Nic nie poradzisz. Hyperion mając prawie pełny port OS4 na minimaki G4 1.5, zamknął projekt. Nie licząc tub propagandowych OS4, każdy sensownie myślący człowiek powie ci, że powinieneś się dowiedzieć o plusy i minusy i sam podjąć decyzje. To, że coś jest za drogie to nie znaczy że nie powinno go być na rynku.
[#14] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #11

AROSowi brakuje jednej, bardzo istotnej rzeczy - "Amiga" w nazwie.

Co do zestawienia o którym mówisz - tu masz jakiś podgląd, z tym że wychodzisz z mylnego założenia, że aktywny next-genowiec nie jest jednocześnie aktywnym użytkownikiem klasyka. Bo jeśli tak, to z tego zestawienia możesz wykluczyć moją A500 i A1200.
[#15] Re: wydajność procesorów

@Minniat, post #12

Nikt nie pisze o X1000, że programy działają za wolno i nikt nie marudzi na jej prędkość. Znowu coś sam sobie wymyśliłeś. Komentarze dotyczyły prędkości Sam460, która w kodowaniu mp3 ma taką samą prędkość jak PowerMac 500mhz. X1000 jest prawie idealną maszynką.
[#16] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #8

przy czym i3 540 to jest w tej chwili taki low-end, dobre procesory są wielokrotnie wydajniejsze:

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3+540+%40+3.07GHz



czyli za cenę x1000 można mieć komputer tak na oko 20x szybszy.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 14:09:03 przez jubi
[#17] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #16

za cenę x1000 można mieć komputer tak na oko 20x szybszy


Niewykluczone. Ale jego użyteczność w kwestii uruchamiania OS4.x będzie idealnie zerowa.
[#18] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #1

To ja poproszę o dodanie do listy moich ulubionych SH4 AL (600 mhz kiedys znalazłem testy na zwykłego SH4 200 mhz i były ciekawe w porównaniu do PPC 603/604, G3, ciekawe jak wypadły by te procki w porównaniu z G4 600 mhz)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 14:27:48 przez Ender
[#19] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #15

Przepraszam, jeśli moja wypowiedź była OT.
[#20] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #17

Dla lepszego zobrazowania "mocy" x1000 proponuję poniższą infografikę zrobioną na kolanie:

[#21] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #16

A za cenę Apollo 1260 lub Blizzarda 1260 (które chyba nawet 100MIPS nie ma) możesz mieć prawie core i7 3930K
To jest hobby (drogie, ale fajne) i jak kogoś stać to kupuje sobie X1000 i pakuje MP3 szeroki uśmiech
[#22] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #16

Core I3 zostal wprowadzony na rynek w roku 2010 i jest stale modernizowany. PA6T jest procesorem z 2007r, nazlezy go wiec porownywac z rowiesnikami czyli Core 2 Duo. Wedle moich obserwacji np. testy na Blednerze z wykorzystywaniem 2 rdzeni wyniki PA6T do tej generacji Intela sa bardzo zlblizone. Moim zdaniem wiec jest ok. Natomiast oglaszanie swiatu ze kilka lat mlodszy procesor Intela jest wydajniejszy od niemlodego juz PPC jest po prostu smieszne. Jak zrobli Pentium 4 to tez porownywales go do PPC 603e?
Jesli kiedys zrobia Amige z PPC Power 7, to sobie bedziesz mogl porownywac z I3, bo to sa wlasnie rowiesnicy.
[#23] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #22

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nikt już nie renderuje na Blenderze z użyciem procesora. Rolę tę dawno przejęły karty graficzne wyposażone w kilkaset rdzeni CUDA, miażdzące każdy procesor w tej roli. Na procesorze renderują jeszcze chyba tylko w jakimś skansenie.

Przykład z życia:

System 1:
CPU: Intel Core 2 Quad 2.8Ghz
GPU: Nvidia GTX 570
OS: Windows 7 64bit | Blender 2.61 RC
Time: 0 min 53 seconds (GPU - CUDA)
Time: 0 min 53 seconds (GPU - OpenCL)
Time: 8 min 9 sec (CPU 4 threads)

Rendering na karcie graicznej = 10x szybciej.



Nie chce mi się updatować mojej infografiki, bo biedne x1000 zajęłyby teraz całą stronę na wysokość :)
[#24] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #20

To intel jest wydajniejszy?! Na prawde? Szok!
[#25] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #23

No co Ty nie powiesz? A ja myslalem ze w nowej wersji Twojej infografiki to wlasnie biedne I7 musialyby zajac cala strone. Nie wiem czy zauwazyles ale te "biedne X1000" maja zlacze PCIe i dzialaja na nich karty nawet karty Radeon HD 7xxx. Nie wiem czy zauwazyles ze OpenCL wchodzi w sklad Galliium 3D. Nie wiem czy zauwazyles ze Galium wejdzie w sklad AmigaOS 4.2. itd. itd. No ale myslalem ze my tu dyskutujemy o mozliwosciach jednostki centralnej a nie procesora graficznego.
[#26] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #22

Masz jakieś miarodajne testy wydajnościowe porównujące PA64 z np. Core2Duo E4300? Jakoś trudno mi jest uwierzyć, że ich prędkości są bardzo zbliżone...
[#27] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #25

Co ty nie powiesz, chcesz powiedzieć, że pod AOS działa wersja Blendera z obsługą Cycles i CUDA?

A myslałem, że my tu rozmawiamy o faktycznych możliwościach, a nie potencjalnych teoretycznych fantazjach, czasach które nadejdą jak ktoś napisze sterowniki itd.?
[#28] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #27

Wracaj do nauki, bo jutro trzeba wstac do gimnazjum, albo pograj sobie w Crisisa czy w co tam teraz pykacie, poki rodzice nie widza. Ja naprawde nie mam sil ani czasu tlumaczyc ze do faktycznego sprawdzenia mozliwosci sprzetu wcale nie jest konieczny AmigaOS, ani nawet tego ze nie jest on bynajmniej jedynym systemem operacyjnym. Fantazjowac o mozliwosciach X1000, to mozesz co najwyzej Ty, ja nie musze i to nas rozni oraz w zasadzie wyklucza jakakolwiek rownorzedna dyskusje.
[#29] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #28

ok mamy pci-e i nowe radki tylko po co?to kpina żeby płacić za OS i ciężkie pieniądze za kompa i nie mieć możliwości używania współczesnych standardów multimedialnych, ja oprócz windy używam FreeBSD i fakt tez sa czasem problemy z kodekami itp ale przynajmniej system darmowy, A-one i system os4 nie powinni być wypuszczone w takiej beta-formie
[#30] Re: wydajność procesorów

@gorzyga, post #26

Masz jakieś miarodajne testy wydajnościowe porównujące PA64 z np. Core2Duo E4300? Jakoś trudno mi jest uwierzyć, że ich prędkości są bardzo zbliżone...


Jak widzę na stronie z benchmarkami Blendera wyniki dla dwóch rdzeni E4300 wahają się w zależności od konfiguracji, bodaj od 1:08 do 2:22. Wynik jaki osiągam na mojej X1000 pod Mintem jak najbardziej mieści się w tym przedziale. Rzekłbym nawet że gdyby te wyniki dla E4300 uśrednić wyszedłby niemal idealnie wynik dla PA6T.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem