[#121] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #119

minute?????to porażka
[#122] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #121

Mój pc Win7 też staruje minute, albo i więcej, poprzedni z XP też nie był lepszy :D
[#123] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #122

ło matkomoj win7 nvidia edition startuje na wolnym dysku w lapku w jakieś 20-25 sekund:)grunt to pogrzebać w nim i poustawiać co trzeba, oczywiście pisze o pełnym restarcie
[#124] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #123

Mi pecet z customową Fedorą i zahibernowaną sesją wstaje w kilka sekund (mniej niż 10). 4 GB DDR3 HyperX, 500 GB Szajsunga na 7200 obr/min i Phenom II x4 555 Black Edition (x2 z 2 dodatkowo odblokowanymi rdzeniami - wykręcony na 4 GHz na rdzeń - pewnie dałoby się go jeszcze o kilkaset pokatować, ale nie widzę sensu). GPU zintegrowane (używam tej zintegrowanej z procesorem)

Jakbym chciał go wyłączyć i włączyć od zera z czystym OS'em to też pewnie by wstawał z minutę jak nie dłużej, przy czym większość czasu na sam system (acz ten waży tylko 400 MB).

Największą bolączką tego komputera jest płyta główna - to jakiś m-ATX od msi z zabugowanym UEFI, który już na najniższym poziomie bootowania potrafi się wysypać Trzeba coś z tym zrobić.

Generalnie 2-letnia budżetówka za 1000 złotych swego czasu kupiona. Zaczęłem używać tego kompa dopiero pół roku temu, poprzednie 1,5 przestał zakurzony w szafie Bo dalej wystarczał mi Duron 1200 z 512 MB RAM i GeForce II MMX 400 64 MB - kupiony w 2001, mocarny jak na owe czasy Z WinXP startuje szybciej od nowej maszyny.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:15:32 przez Geekboy68k
[#125] Re: wydajność procesorów

@Geekboy68k, post #124

Mufa możesz porobić parę testów, myślę że parę osób będzie wdzięcznych
[#126] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #123

mam pogrzebane, może nie gruntownie ale sporo powyłączałem. Jednak u większości osób będzie wstawał długo bo mało kto ma teraz pojęcie o systemie. Często chodzę po znajomych i instaluje im systemy bo nie potrafią a co dopiero żeby grzebać ;->
[#127] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #118

Po co? Przecież moje wyniki każdy może sobie sprawdzić sam, odpowiednie procesory są wszędzie i wyniki są łatwo weryfikowalne. W przeciwieństwie do x1000, której podejrzewam w zasięgu kilkuset kilometrów nie ma i muszę wierzyć na słowo.

Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiednika x1000 wśród w miarę współczesnych komputerów, cofając się nawet o 10 lat. Aby znaleźć peceta tak starego i powolnego, który koduje mp3 z prędkością równą x1000, musiałbym zacząć grzebać po śmietnikach. A to jak wiadomo w/g mufy zastrzeżone jest dla mosowców :)

Dlatego sięgnąłem po telefon i ten program:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intervigil.lame&hl=pl

38 sekund


Bingo! Nareszcze znalazłem coś wolniejszego niż x1000. Wynik - 38 sekund, czyli z grubsza dwa razy wolniej. Przyjmując założenie, że ta wersja lame również działa na jednym rdzeniu jak wersje pecetowe, wydajność per rdzeń x1000 ma 2 razy wyższą. Ale ponieważ procesor w Samsungu S3 ma cztery rdzenie, a x1000 dwa, równoważą się. Dzięki temu można nareszcie skonstruować dużo prostszą infografikę wydajności x1000:





Pod spodem cena obu przedmiotów w UK wyrażona w banknotach 50 funtowych.

W sumie to sam jestem zaskoczony że ten komputer jest aż tak słaby. Zadanie dla ochotnika - policzyć jak wygląda stosunek zużywanej energii pomiędzy x1000 a telefonem S3.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:22:20 przez jubi
[#128] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #127

wg wiki procek w x1000 ma dużo mipsów, wiec albo hardware niedomaga albo soft nie jest napisany pod niego/zoptymalizowany, czyli ten proc to takie PIV, niby szybkie ale jednak nie
[#129] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #127

Dobre, choc oczywiste porownanie.
To, ze X1k ma wydajnosc mniej wiecej smartfona wiadome jest od dawna :)
[#130] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #127

zapomiałeś dodać że programy na Androida chodzą w wirtualnych maszynach więc nie używają 100% możliwości procka bo VMy sporo tracą na wydajności jednak w porównaniu z natywnym kodem
[#131] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #127

Ale dlaczego mam tracić czas i sprawdzać coś po raz drugi ? Jak do tej pory nie widzę powodu aby ufać Ci na słowo, więc bądź wiarygodny zamieszczaj screeny (albo chociaż linki do nich).
[#132] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #131

Mało sensowne działanie - screeny też można sfałszować, nie słyszałeś o Photoshopie?
Robię testy na ogólnie dostępnym hardware, łatwo sprawdzić samemu, lepsze to niż screeny z czegoś, czego zweryfikować nikt poza screenującym nie może, nieprawdaż?
[#133] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #132

Jednak screeny są bardziej wiarygodne, chociaż by z uwagi że nie każdemu będzie się chciało paprać w szopie.
swoją drogą nie wiem o co cały ten troling tutaj, ale widzę że Sam dość szybko startuje, czyżby najnowsza Amiga X1000 była wolniejsza ?
Filmik <----- Click

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:46:46 przez Hellena
[#134] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #133

właśnie dlatego prosiłem Mufe aby zrobił testy dysku
[#135] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #129

Naprawdę ? No co TY ! Nigdy nie sądziłem, że rynek smartfonów rozwija się pierdyliard razy szybciej niż amigowy nanorynek ! Dzięki za objawienie prawdy !
Czekam na kolejne rewelacje !
[#136] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #130

Akurat ta appka korzysta z Lame'a działającego natywnie (shared library skompilowana z użyciem Android NDK).
Podobnie 80-90% gier oraz aplikacje potrzebujące większej mocy CPU na Androidzie korzystają z NDK.
A nawet w przypadku zwykłego kodu Java od wersji 2.2 Android ma dość wydajnego JIT-a także straty na prędkości nie powinny być ogromne.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 11:46:02 przez Masta Krishna
[#137] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #133

A tu tak dla porownania:
Klik--> link
[#138] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #115

Mufa, okej, to jest konkret. Ja osobiście chciałbym zobaczyć z ciekawości inne testy - co jak co, trzeba przyznać, że sam procesor jest dość tajemniczy i mało o nim informacji w sieci. Przydałby się jakiś konkretny zbiór testów, który mógłby nakreślić szerszy obraz wydajności tego CPU - bo na pewno jego wydajność nie ma takiej samej charakterystyki jak wydajność innych, bardziej popularnych procesorów.
[#139] Re: wydajność procesorów

@eastone, post #137

To akurat nie jest botowanie systemu, ale uruchomienie chyba preinstalowanego instalera systemu,(a może nawet z płyty ?) tak mi to przynajmniej wygląda, więc na porównanie się to nie nadaje za bardzo.

Jeżeli nawet jest to start systemu to trwa poniżej minuty tak czy siak, zresztą może tylko pierwsze odpalenie tyle trwa ? Nie wiem musiał bym zgadywać, ale jak ktoś ma i używa to chętnie się dowiem.



Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 12:47:36 przez Hellena
[#140] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #139

Nie musisz zgadywać -->link

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 12:50:00 przez eastone
[#141] Re: wydajność procesorów

@eastone, post #140

Nie muszę zgadywać czego ? Na razie to tylko potwierdza że first start systemu jest sporo poniżej minuty. A są jakieś filmiki pokazujące second boot ? może jest jeszcze szybciej ?
[#142] Re: wydajność procesorów

@eastone, post #140

Nie musisz zgadywać -->link


To tak mniej wiecej sie zgadza, tyle tylko ze to stara wersja firmware. Na nowej wersji bootlogo firmware nie pokazuje sie az na tyle czasu (nie wiem ile bylo na tym filmie 10s), ale i tak wyswietla sie dosc dlugo (5s przynajmniej). Tymczasem w przecietnyhm PC bootlogo Biosa albo nie wystepuje, albo pokazuje sie na mniej niz sekunde (tak jest u mnie). Gdyby liczyc pelny start systemu od momentu znikniecia logo, to byloby to jakies 38s dla X1000 i jakas minuta dla mojego laptopa z Windows 7.
Teraz XOR twierdzi ze nikt normalny nie rebootuje dzis komputera PC, znaczy to mniej wiecej tyle ze wedlug niego 100% userow jest nienormalnych. Wiadomo wszak ze Windows wymusza na uzytkowniku restart systemu np. w momencie zainstalowania jakiegos sterownik itp. Na Amidze po wrzuceniu jakiejs nowszej wersji sterownika do devs resetu nie trzeba robic, niemniej z uwagi na krotki reebot, najczesciej jest to najwygodniejsze.
Na filmie uwzglednilem wiec taka hipotetyczna sytuacje. Tak wiec moj Windows potrzebuje jakies pol minuty na calkowite wyladowanie systemu i dojscie do BIOSa, oraz minute na ponowne zaladowanie. Daje to wynik 1:30 vs 0:18s (po miekkim resecie) - przewaga ponad 600% nad typowym PC.
Przyjmijmy jednak mniej korzystna sytuacje czyli ze sterownik dla AmigaOS, leci do kickstartu, tutaj potrzebny jest juz twardy reset. nadal jednak AmigaOS nie potrzebuje sekundy czasu na wylogowanie sie, tylko po nacisnieciu odpowiedniej kombinacji klawiszy natychmiast rozpoczyna sie procedura ladowania - przewaga nad typowym PC dwukrotna. Dopiero w przypadku kiedy oba kompy wlaczamy od zera, przecietny pecet ma jakas szanse (choc ja jeszcze peceta ktory ladowalby kompletnego Windowsa w 40s od wlaczenia kompa nie widzialem, ale skoro mowicie ze takie macie, to nie bede sie upieral ze ich nie ma).

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 13:40:43 przez Mufa

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 13:41:10 przez Mufa
[#143] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #128

wg wiki procek w x1000 ma dużo mipsów, wiec albo hardware niedomaga albo soft nie jest napisany pod niego/zoptymalizowany, czyli ten proc to takie PIV, niby szybkie ale jednak nie


Proc jak udowodnilem to odpowiednik Core 2 Duo, niech tan maniak co sie uczepil tego niezoptymalizowanego lame zrobi test Blendera, ktorego podawalem powyzej. Testy dysku robilem kiedys tutaj. Nowych testow robic nie bede. Po pierwsze nie mam czasu, po drugie wydaje mi sie ze bardziej przemawiaja do Ciebie jakies obrazki z komorkami robione przez demagogow niz rzetelne testy wykonywane przez wlasciciela X1000. Jak bedziesz mial konkretne pytania zapraszam do siebie na forum. Atmosfera w ktorej manipuluje sie oryginalne materialy promocyjne A-EON do zdyskredytowania ich produktu nie sprzyja dyskusji. Ciekawe zreszta co powiedzialby autor plakatu na takie przrobki, bo nie wierze iz by Jubi mial na to pozwolenie.
[#144] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #142

choc ja jeszcze peceta ktory ladowalby kompletnego Windowsa w 40s


Jeśli czegoś się nie chce widzieć, to się nie zobaczy, mi znalezienie zajęło kilka sekund w google.

Pierwsze z brzegu video na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=alRgH6EfhR0

Windows 7 bootuje się 10 sekund.

Oczywiście ten komputer to maszyna z 2012 roku, a nie jakiś zabytek techniki.
[#145] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #142

Teraz XOR twierdzi ze nikt normalny nie rebootuje dzis komputera PC, znaczy to mniej wiecej tyle ze wedlug niego 100% userow jest nienormalnych.
100% userów używa takiej funkcji "od święta" a nie codziennie. Za to zdecydowana wiekszość userów odpala kompa od początku przynajmniej raz na jeden dzień użytkowania więc pełny start ma spore znaczenie.

Wiadomo wszak ze Windows wymusza na uzytkowniku restart systemu np. w momencie zainstalowania jakiegos sterownik itp.
czasy 98 minęły i teraz większość sterowników ładuje się w locie, nawet od grafiki. Sam system też się nie zamula, nie ma zresztą takiego prawa. Gdy chcę się jednak np. wyłączyć wszystkie programy i włączyć od nowa to wystarczy się wylogować i zalogować od nowa i trwa to chwilę tylko.

Na filmie uwzglednilem wiec taka hipotetyczna sytuacje.
ale po co komu taki film?
nie lepiej dać film z pełnego startu od naciśnięcia przycisku power do pokazania się pulpitu? dało by to leszy obraz sytuacji ile się X1000 faktycznie odpala...

choc ja jeszcze peceta ktory ladowalby kompletnego Windowsa w 40s od wlaczenia kompa nie widzialem, ale skoro mowicie ze takie macie, to nie bede sie upieral ze ich nie ma
to chyba mało PC widziałeś
pokazywałem Ci już ten filmik. Sam XP odpala się (moment od pokazania się ramek z parametrami kompa do pokazania się pulpitu) na tym złomie szybciej niż AOS4 w soft restarcie, reszta to ekran BIOS i trwa wszystko i tak poniżej pół minuty ok, racja
[#146] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #144

Windows 7 bootuje się 10 sekund.

Używając funkcji z menu "Uruchom ponownie" :-]
[#147] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #146

Windows 8 - 14 sekund od wciśnięcia przycisku.
[#148] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #146

Nie ma znaczenia, widzisz przecież, że to jest twardy reset i ekran z logo biosu American Megatrends, prawda?
[#149] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #143

uczepil tego niezoptymalizowanego lame


Twierdzisz, że test z tej strony

http://www.amiga-news.de/en/news/AN-2012-02-00011-EN.htm

został zrobiony na x1000 niezoptymalizowanym lame?

LAME

With the MP3 encoder LAME the file AKsack.wav was converted into the MP3 format without using any parameters. All systems used LAME builds with Altivec support. The value for the X1000 was confirmed by OS4-developer Hans de Ruiter.
[#150] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #127

bez sensu to porownywanie tylko lame. skompiluj sobie lame najlepiej jak umiesz bez wstawek ASM i dopiero porownuj ok, racja

A jak wezmiesz inny program do testow to ten swoj obrazek musisz przekonstruowac, bo to nie jest tak i pomiedzy znakiem rownosci powinienes wstawiac nazwe programu i rodzaj operacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem