[#31] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #29

Nie rozumiem co masz na mysli pisząc, że AmigaOne X1000 została wypuszczona w beta-formie. Możesz sprecyzować?
[#32] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #28

Fantazjowac o mozliwosciach X1000, to mozesz co najwyzej Ty


Używając twojego standardowego powiedzonka, to tak jakby właściciel Ferrari fantazjował o jeździe Fiatem 126p. Absurd.
[#33] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #30

No to całkiem nieźle, pecet z E4300 jest w miarę "używalny" w dzisiejszych czasach. Biorąc za pewnik że PA6T jest wydajnościowo porównywalny z cytowanym Intelem można stwierdzić, że w 2007 roku był to nowoczesny i energooszczędny procesor.
[#34] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #32

Kiepskie porównanie - ja raczej użyłbym innego: Właściciel Forda Mustanga 2013 fantazjuje o jeździe Maybachem Landauetem. Co z tego, że Maybach jest wolniejszy i pali więcej?
[#35] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #34

Chciałeś powiedzieć MaybachemOne? Albo też chińską repliką Rollsa?

http://wheels.blogs.nytimes.com/2009/04/21/a-rolls-royce-knock-off-from-china/

Dyskusja była pod szyldem "wydajność", a schodzimy na niebezpieczny temat "wartości dodanej jaką daje logo", czego wolałbym uniknąć, skupmy się na wydajności, bo inaczej zabłądzimy w "moją definicję amigi" i licytowaniu się niezbyt wymiernymi wartościami różnych naklejek.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:05:28 przez jubi
[#36] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #34

Słabo :)
Kierowca Mustanga nie bedzie chcial nawet spojrzec na podrobke "BugattiOne", ktore napedzane jest byle silnikiem z hatchbacka, na dodatek polowa cylindrow nie dziala, wiekszosc systemow nie dziala, a jego paliwo jest albo niedostepne albo trafia sie o byle jakiej jakosci raz na rok :)

A Mufa znowu pokazuje swoje najlepsze cechy :) Chamstwo i brak jakiejkolwiek checi na merytoryczna dyskusje :) Pięknie :)
[#37] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #22

W 2007 nie było AmigiOne X1000, więc porównywanie tego komputera do komputerów z 2007r. nie ma sensu :)
[#38] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #35

Nie. Chciałem powiedzieć, że zwykle fantazjuje się na temat czegoś, czego nie może się mieć. Dlatego analogia z Ferrari i 126p jest zupełnie nieadekwatna.

Dyskusja była pod szyldem "wydajność", a schodzimy na niebezpieczny temat "wartości dodanej jaką daje logo"


No to wróćmy do wydajności: Jak szybko chodzi OS4.1.6 na Twoim i7?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:10:19 przez recedent
[#39] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #36

O, kolejna osoba która pisze to samo: Co jest nie tak z X1000, że piszesz o niej że "połowa cylindrów nie działa, większość systemów nie działa, a jego paliwo jest albo niedostepne albo trafia sie o byle jakiej jakosci raz na rok"? Wiesz coś więcej niż ludzie, którzy testują ten komputer w Varisysie? Jakieś ukryte wady sprzętowe? Nie? To o co chodzi?
[#40] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #39

Połowa cylindrów jest sprawna, ale nie obsługiwana w tej wersji paliwa :)
[#41] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #40

Piszemy o sprzęcie, a nie o systemie. Sprzęt jest w pełni sprawny, działa z pełną wydajnością. To, że OS4 ma spore problemy z jego obsługą nic a nic tego faktu nie zmienia. Wystarczy wyrzucić OS4 i zainstalować Linuxa.
[#42] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #39

Ma dwa rdzenie, dziala jeden, przynajmniej na paliwie AmigaOs.
Systemy niby sa a nie dzialaja - vide RadeonHD i mozliwosci jego wykorzystania pod AOS.
Paliwo to oczywiscie soft i sam AmigaOs, ktory jest żenująco śmiesznej jakości.

Pisze to jako zwykly uzytkownik przecietnego Windowsa /Mustanga :)
Gdybym byl czynnym uzytkownikiem byle Mac'a z Retina /Ferrari/, to żenada użytecznością A1X1k sieglaby zenitu :)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:16:15 przez michalmarek77
[#43] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #38

Racja, powinienem był uściślić, ale teraz nie mogę już edytować. Powinno być:

"To tak, jakby właściciel Ferrari marzył o Fiacie 126p, który kosztuje tyle, co Ferrari."

Teraz może być? Załóżmy, że nie jest aż tak bogaty, żeby mógł mieć dwa Ferrari, więc tego Fiata niestety mieć nie może.

Co do wydajności, to przypomnę pierwszy wpis:

"jak ma się wydajność procków z sama i a-one do intelowskich"

Gdzie tam jest mowa o OS4?
[#44] Re: wydajność procesorów

@kjb666, post #40

a to jest z nia nie tak ze nie spełnia nawet polowy standardów sprzętowo-multimedialno-programowych nawet roku 2005 - 2006
[#45] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #44

Hę? A jakież to niedostępne dla X1000 standardy obowiązywały w tym 2005-2006 roku? Kilka z brzegu poproszę, nie muszą być od razu wszystkie.
[#46] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #28

"faktycznego sprawdzenia mozliwosci sprzetu wcale nie jest konieczny AmigaOS"

Czyli do faktycznego sprawdzania możliwości sprzętu kupowanego do uruchamiania AOS potrzeba jakiegoś innego systemu ? I najlepiej głośno nie mówić że ten sam sprzęt uruchamiany potem pod AOS staje się kilka czy kilkanaście razy mniej wydajny ?


Pozdrawiam
[#47] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #43

Patrząc na Avatar i na wypowiedzi wychodzi, że chodziło o flame od samego początku

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:22:33 przez flops
[#48] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #41

ale chyba jedno z drugim powiązane jest, x1000 powstało dla os4 albo na odwrót a nie dla linuxa itp, ciekaw jestem jak z kompatybilnością sprzętu(pewnie cienko bo nie mieli czasu i kasy na testowanie)

ps jak mówisz ze sprzęt działa z pełna wydajnością to chętnie zobaczę wydajność kontrolera sata
[#49] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #46

ten sam sprzęt uruchamiany potem pod AOS staje się kilka czy kilkanaście razy mniej wydajny


Que? Kilka-kilkanaście? Skąd wziąłeś te liczby? Bo chyba nie z benchmarków, które linkowałem na pierwszej stronie?

@dario35: Obawiam się, że w kwestii wydajności SATA odpowiedzieć może Ci tylko Mufa (nie znam innego użytkownika X1000 w Polsce, choć powinno ich być przynajmniej sześciu). Nie widzę jednak powodu dla którego Debian miałby mieć z tym jakieś problemy.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:26:52 przez recedent
[#50] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #49

Przyjąłem delikatnie taką różnice przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej procesora graficznego kontra goły procesor pod AOS. Powinienem podać kilkadziesiąt ?


Pozdrawiam
[#51] Re: wydajność procesorów

@flops, post #47

Łe tam, zaraz tam flame, przecież wyraźnie pisze że nie chodzi mu o to żeby zrobić z tego wątku drugą
"moją definicje amigi", chociaż nie bardzo mu to idzie... ja myślę że po prostu ma okres i już .
A jeśli chodzi o sens to jest taki, jak już to ktoś mądrze napisał, że to po prostu hobby.
To tak jak bym ja zapytał posiadacza obrazu picassa po kiego ci te bohomazy?
A zobacz ile oni za to płacą, ani to nie wygląda ładnie ani ciekawie a ile jest
ludzi którzy płacą za nie fortunę...

Będę poprawny politycznie i napiszę:
Oczywiście to wszystko MOIM ZDANIEM
[#52] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #50

Heh... "Wydajność procesorów" jak się patrzy...
[#53] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #1

MIPS-y na wiki i źródło

Nawet jeśliby wydajność procesora PA Semi była na poziomie PIV - jest to w zupełności wystarczające. To nie było tak dawno, żeby nie pamiętać jakiej klasy software chodził na PIV i co można było na nim zrobić.

Moc (jej brak) jest problemem gdy przeszkadza w codziennym użytkowaniu komputera. I tu za słaby jest SAM, którego słabsze inkarnacje nie radzą sobie z obsługą współczesnej przeglądarki internetowej.
[#54] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #46

Czyli do faktycznego sprawdzania możliwości sprzętu kupowanego do uruchamiania AOS potrzeba jakiegoś innego systemu ?


A jakiego inego systemu chcesz uzyc do odpowiedzi na pytanie o wydajnosc procesora SAM/X1000 wzgledem intelowskich?

a) Linuksa ktory dziala na platformie PPC i Intela
b) Windowsa ktory dziala na platformie Intela ale nie dizala na platformie PPC
c AmigaOS ktory dziala na platformie PPC ale nie dziala na platformie Intela

I najlepiej głośno nie mówić że ten sam sprzęt uruchamiany potem pod AOS staje się kilka czy kilkanaście razy mniej wydajny ?)


Nie wiem, mozesz mowic glosno ile razy na Twojej X1000 razy system taki czy owaki jest mniej wydajny.
Ludzie ktorzy interesuja sie X1000, nie traktuja tego co wypisywane jest na tym forum delikatnie rzecz ujmujac zbyt powaznie. Tak wiec smialo folguj sobie, ani nie obrzydzisz ta gadka ludziom zainteresowanym na powaznie najnowsza Amiga, ani tez nie obnizysz juz bardziej renomy PPA w zakresie wiarygodnosci pisanych tresci dotyczacych AmigaOS 4 i sprzetu do niego. Jesli wiec Ci sie nudzi i masz czas, rzuc kilka cyfr z sufitu - poklask wsrod coponiektorych murowany. Moze poprawi Ci to humor przed swietami.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 17:44:24 przez Mufa

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 17:51:09 przez Mufa
[#55] Re: wydajność procesorów

@recedent, post #49

Nie widzę jednak powodu dla którego Debian miałby mieć z tym jakieś problemy.


Przyznam się że nie wiem, czy Linux na AOX1000 wykorzystuje więcej niż 1 rdzeń.
Pamiętam że pierwsza wersja Linuxa na PS3 używała tylko jednego, wg wiki potem już było 6 z 7.
[#56] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #54

poderżnij mu jeszcze gardło, przeciez ma inne zdanie niż ty
[#57] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #54

A jakiego inego systemu chcesz uzyc do odpowiedzi na pytanie o wydajnosc procesora SAM/X1000 wzgledem intelowskich?


Oczywiście dedykowanego, tylko że dopóki AmigaOS nie obsłuży w pełni procesora PA6T, takie porównanie jest niemożliwe.

Czy Linux na AOX1000 obsługuje 2 rdzenie? Bo jeśli nie, to porównanie pod Linuxem też jest bez sensu...

edit----
ludziom zainteresowanym na powaznie najnowsza Amiga


Oczywiście miałeś na myśli najnowszą Amigę One :)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 17:57:08 przez kjb666
[#58] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #54

Uważam że aby porównanie wydajności było uczciwie należało by użyć systemu jaki będzie na tym sprzęcie używany. Kupiłeś ten sprzęt pod linuxa testuj na linuxie, kupiłeś go pod AOS testuj pod AOSem.

Ludzie którzy się interesują na poważnie X1000 nie ośmieszają się publicznie twierdząc że AmigaOneX1000 jest Amigą. Ludzie którzy wpadają tu potrolować obowiązkowo nazywają X1000 Amigą zapominając że jedyne nowe Amigi to te sprzedawane przez Commodore USA.


Pozdrawiam
[#59] Re: wydajność procesorów

@gorzyga, post #26

Pamietaj że zawsze na PC możesz wyłączyć jeden lub więcej rdzeni. Jeżeli chcesz porównać 1 do 1.OK
[#60] Re: wydajność procesorów

@RadoslawF, post #58

To co ty uwazasz mnie nie interesuje, zwyklem sluchac ludzi inteligentnych i ignorowac tych mniej inteligentnych. Zatem dolaczasz do grupy kjb, michalmarek plus ten svetevitch czy jam mu tam (ta opcja ignorowania jest naprawde fajna).
Na koniec trollu, moze do Ciebie dotrze ze jako jedyny postaralem sie o merytoryczna odpowiedz w tym watku dotyczacym porownania mozliwosci procesora z najnowszej AMIGI wzgledem Intela. Weddlug moich obserwacji popartych kilkunastomiesiecznym doswiadczeniem, procesor ten jest porownywalny z Core2Duo. Cala reszta postow to bylo czystej masci trollowanie ludzi bez zadnego nawet jednodniowego doswiadczenia z tym kompem. Pytajacy chcial odpowiedzi i ja uzyskal. Od ciebie uzyskal jedno wielkie g....
Teraz zagnam, bos troll, ktory prawdziwemu amigowcowi moze co najwyzej buty czyscic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem