[#241] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #42

Teoretyk "przerósł" praktykującego
[#242] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #237

Faktycznie desing swietny :) Podobnie jak i A1k, a0,5k i A3k. Reszta to niestety IMHO bohomazy :)
Amerykanie czesto mieli swietne pomysly na design - NexT, Indy, Sparc Sun i Apple wlasnie :)
Na szczescie Apple do dzis w designie bryluje, z reszta juz jest znacznie gorzej :)
[#243] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #242

czy ja wiem czy bryluje, kwestia gustu
[#244] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #243

tak to juz bywa z designem
[#245] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #244

mi się buda x1000 podoba ,czego nie mogę powiedzieć o amigaone 500
[#246] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #245

AmigaOne 500 wygląda tragicznie. Raz miałem taką obudowę od PC. Odradzam składanie komputera w niej. Tandeta straszna.
X100 wygląda w miarę ok. Natomiast najładniejsza była AmigaNG



A w zasadzie to miała być

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 10:29:01 przez odo
[#247] Re: wydajność procesorów

@odo, post #246

cdtv byla lepsza. bo byla:)
[#248] Re: wydajność procesorów

@fazior, post #247

Pamiętam newsa, który był w jednym numerze Komputer Świat. Dokładnie to samo zdjęcie i entuzjastyczna notka o powrocie Amigi :)
Byłem przekonany, że w końcu Amiga wyjdzie na prostą. W końcu takie poważne i pecetowe pismo nie mogło się mylić hyhyhy. Z drugiej strony Transmeta świata nie zawojowała :)

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 10:38:46 przez odo
[#249] Re: wydajność procesorów

@odo, post #248

wyszłaby, wystarczyło zatrudnić marketingowców od Intela lub Microsoftu
[#250] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #249

No właśnie wątpię. Wielu sądziło, że tak wielka firma jak Gateway 2000 będzie w stanie unieść ciężar promocji i produkcji Amigi, a wyszło jak zwykle. Mydlono oczy, pokazano ładną obudowę, super plany i kupa.
[#251] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #249

Balmer by wystarczył
[#252] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #249

ok, w takim układzie do czego Mufa można wykorzystać Xene?przydaje sie do czegoś?
[#253] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #252

Może się po chwalić że ma i rozmarzyć jakie to cuda ambitne stada użytkowników na to stworzą. Tylko nie wiem skąd te stada użytkowników.


Pozdrawiam
[#254] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #252

Do testowania pierwszej karty na Xorro To jest furtka dla pasjonatów na przyszłość, na razie do niczego. Wykorzystanie zależy od oprogramowania, którego nie ma. Potencjalne zastosowania są ciekawe, ale leżą w sferze gdybania.
btw. Mufa nie jest jedynym posiadaczem X1000 w Polsce, a nawet nie jedynym betatesterem. Nie wiem od kiedy śledzisz losy amigowców NG ale ostatnie 2 lata przyniosły naprawdę dużo.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 12:21:30 przez adam_mierzwa
[#255] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #252

dubel

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 12:10:42 przez adam_mierzwa
[#256] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #254

ok ale tylko chyba Mufa tutaj pisze i ma x1000 dlatego pytam jego, pisał ze w Polsce jest 6 sztuk
[#257] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #252

ok, w takim układzie do czego Mufa można wykorzystać Xene?przydaje sie do czegoś?


Na dzien dzisiejszy do niczego powaznego. Aktualnie pracuje sie nad projetem rejestratora debbugowania, ktory bedzie zapisywal wyniki streamu na karte SD. Czyli nic ciekawego z punktu widzenia przecietnego Kowalskiego. Ogolnie sa problemy z softem programistycznym, ktory w calosci jest napisany na X86, aczkolwiek z tego co wiem duzo sie dziala w temacie by te problemy zniwelowac. Wiecej szczegolow znajdziesz tutaj.
[#258] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #228

Po piewrsze gdzie tam wasze pluginy do klasy i mozliwosci AmiDocka.
Po drugie jak juz wspominasz o obsludze jakiegos tam modelu starego Radeona, to moze dla rownowagi, napisalbys o obsludze Aga przez AmigaOS 4, grafika to nawet starsza niz ow Radeon 8500, ale dla niektorych taka informacja moze byc cenniejsza.
Po trzecie jak juz wspominasz o obsludze laptopa i to piszac o jakis swiatelkach i bajerach, tak by postronny czytelnik nie w temacie uznal, ze obsluga jest tak dobra ze barkuje juz tylko wyskakujacego na hologramie ducha Jobsa, ktory bilby brawo za tak swietne okielznanie sprzetu. Dziwnie zapominajasz jednoczesnie o wspomnieniu o fundamentalnej dla segmentu mobilnego informacji - braku WiFi - czyli dla mnie jest to jedyni polprawda. Laptop w dobie powszechnego internetu podpiety na sztywno do kabelka ethernet, to juz nie jest dla pelnoprawny laptop, a bardziej rodzaj komputera stacjonarnego typu Slim.

Nie chce mi sie opisywac szczegolowo Twojej rozpiski, bo to nie tamat na dyskusje o procesorach, poza tym wiem co by sie rozpetalo za pieklo. Wiec tylko w telegraficznym skrocie uwagi zglaszam do punktow: 6, 11, 12, 14, 15, 17, 19, 20, 21, 22.

P.S.
Tez pare dni temu dostalem propozycje wypozyczenia Maca Mini, co prawda grzecznie odmowilem ale zapewne da sie to jeszcze odkrecic. Tak wiec jak chcesz siac dezinformacje to rob to z glowa, bo w moim zasiegu lezy ich brutalna publiczna weryfikacja;)
[#259] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #258

Laptop w dobie powszechnego internetu podpiety na sztywno do kabelka ethernet, to juz nie jest dla pelnoprawny laptop, a bardziej rodzaj komputera stacjonarnego typu Slim.


Hmm, czyli według ciebie powolne x1000 w dobie powszechnych szybkich komputerów to nie jest pełnoprawny komputer? Tylko bardziej coś w rodzaju...no właśnie, czego?

Poza tym dyskusja zaczyna robić się nieciekawa, zeszliśmy z porównania mocy x1000 ze współczesnymi komputerami znowu na wojenki MOS-AOS i porównywania x1000 ze struclami wyjętymi ze śmietnika. To taki powód do dumy, porównywać się z Macami, które już dawno wylądowały w komputerowym skansenie?
[#260] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #258

Tja no i powtorka z rozrywki
[#261] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #259

mi się wydaje ze x1000 to tez skansen, mam nadzieje ze Mufa mnie nie zje, mam nadzieje ze kiedyś na żywo x1000 zobaczę
[#262] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #259

Prawda jest taka że X1000 przegrywa podwójnie, raz z powodu ceny drugi raz z powodu wydajności. Więc zostaje porównywanie do pogardzanych i wyszydzanych "strucli" bo różnica w wydajności inna a ceny nie bardzo jest jak porównać. No i zawsze jak spostrzegawczy rozmówcy podstawią takiego zwolennika X1000 pod ścianą przy pomocy konkretnych argumentów to on ucieka zasłaniając się niechęcią do dyskusji z "mosistowskimi bojówkami".


Pozdrawiam
[#263] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #261

x1000 to nie skansen, to wypasny komp dla aminostalgikow, cos co powstalo wbrew ekonomii i zdrowemu rozsadkowi. TO JEST HOBBY:).
[#264] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #258

barkuje juz tylko wyskakujacego na hologramie ducha Jobsa, ktory bilby brawo za tak swietne okielznanie sprzetu.


Ponieważ nadchodzi taki czas w roku kiedy życzenia się spełniają, zgodnie z twoim życzeniem odwiedził nas duch Steva Jobsa

[#265] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #258

Polecam odkręcić i przestestować morphosa.

6 - brak wygodnej możliwośći owinięcia overlaya w dowolnym oknie, dlatego mui mplayer działa tak jak dziala na os4

11 - oczywiście pijesz do FFoxa, ok, z tym że mimo wypłaty kwoty FFox nie spełnia warunków z bounty, updarty nie jestem, mogę ten punkt wykreślić :)

12 - morphos ma więcej klas i są one bardziej rozbudowane z tym nie ma co dyskutować, wystarczy przejrzeć autodoce, to dlatego OS4 updatował klasy swoje do poziomu MUI4, ale i tak nie w pełni i nie wszystkie

14 - taby, historia, wyszukiwanie, klikanie na linki, możliwe, że na os4 jest podobnie, kiedyś widzialem i była jakaś blaga, może teraz jest inaczej

15 - vpdf jest oparty o najnowsze źrodła popplera, amipdf jest oparty o zrodla starsze, amipdf ma ten plus, że działa kopiowanie tekstu (kopiowanie bedzie dopiero w morphosie 3.2) ale vpdf ma dużo bardziej zaawansowany moduł drukowania (wiem co pisze, bo to moje dzieło)

17 - czy w OS4 jak chcę zapisać obrazek to program wygeneruje mi okienko z prefsami do datatypów dostępnych w systemie, czy można w dowolnym programie (obslugujacym datatypy) zapisać w supportowanych programach i czy bez rekompilacji programu można dodać zapisywanie?

19 - nie wiem jakie mogą być uwagi, że duża część osób od Morphosa to Polacy :)
20 - wypożycz minisa, sam zobaczysz
21 - niewielka liczba wspieranych typów modeli z AV jest faktem
22 - czy os4 po kliknieciu na archiwum montuje archiwum jako dysk?
[#266] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #264

[#267] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #259

To taki powód do dumy, porównywać się z Macami, które już dawno wylądowały w komputerowym skansenie?


Ja sie oczywiscie nie porownuje do skansenu, tak samo jak nie porownywalbym sie majac i7 do X1000. Jak bys to czasami przeoczyl, to uswiadamiam ze odnioslem sie jedynie do rzekomych przewag MOSa z czym tradycyjnie w watku i dziale o AmigaOS 4 wyskoczyl jakis niebieski agitator. Jesli wiec sie czepiac za prowokowanie nieciekawego tematu wojenek MOS-AOS to czep sie Rzookola. Ja bowiem tego tematu nie rozpoczelem i szczerze powiedziawszy nie widze sensu by go tu i teraz kontynuowac.
[#268] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #258

1. co do 3D to mogłem napisać , że obecnie morphos ma szybsze
2. Co do aga, to napisałem że wersja OS4 na klasyki jest bardziej rozbudowana, morphos tez dziala na aga, tylko ambient nie dziala :)
3. Ja nie mam wifi, mam za to modem hsdpa z sim Aero2 (taki internet dla biedoty :D ), poza tym sam nie masz w X1000 obsługi wszystkich urządzeń peryferyjnych. W powerbookach obsługiwane jest wszystko co dostępne prócz wifi (mówię o obecnym Morphosie). Punkt o laptopach jest jednak mocną stroną morphosa no i można podłączyć mini routerek wifi i mieć sieć
[#269] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #267

Mufa zrobisz dla mnie jeden test o który prosiłem, jestem naprawdę ciekawy jak wygląda obciążenie procka w czasie np kopiowania, i czy os4 ma tak naprawdę dobry multitasking jak stare OSy

jak z usb 3.0 w os4???na sama już coś kombinują, jak sprawa z SSD?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 14:32:30 przez dario35
[#270] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #267

w miarę obiektywną listę jako odpowiedź na pytanie to nie agitacja, zrobiłem też w miarę obiektywną listę przewag OS4 nad morphosem - czy to znaczy że jestem agitatorem OS4?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem