[#211] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #210

a co na morphos da się zrobi czego na os 3.9 albo os4 nie da się???
[#212] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #205

jako pierwsze w zainteresowaniach motyl


A to przepraszam, kolejność da się zmienić? :)
[#213] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #211

Dla MorphOSa jest fajna przeglądarka OWB, z obsługą html5 i youtube :)
[#214] Re: wydajność procesorów

@Dark_luke, post #192

Co Wy poluwnujecie, dzieci . Padaja jakies hasla i3, core2duro, i7 itd.. ale co to znaczy, przeciez PA6T ze swoim TDP 6W czy tam 7W to procek laptopowy sprzed 6 lat w technologi bodaj 65nm lub gorszej (o wymiarach niemal Atoma;)), to jedyna tutaj pewna rzecz, a jest w desktopie, bo tak postanowili tworcy X1000. I3 , I5, I7 nie jest nawet rowny I3 , I5, I7, zatem proponuje dokladnie podawac model, mobile czy desktop, generacja itd., bo moze za tym kryc sie jakis desktopowy topowy 22nm z TDP 90W przy ktorym zaczyna grzac sie juz 400W zasilacz

Jakby nie patrzec PA6T jest ladnym prockiem i gdyby Apple zrobilo na nim swojego 11-14 calowego Macbook w 2006 (do czego bodaj byl planowany) to inaczej byscie tutaj cwierkali ok, racja, ale tak sie nie stalo i jest X1000. Gdyby PA Semi dalej pracowalo nad ta jednostka w kierunku desktopa itd.. to byc moze powstalby konkurent dla I7, ale tak tez nie stalo sie..., dlatego porownywac nalezy do konstrukcji z tego okresu i to moim zdaniem tylko tych mobilnych.

A roznica miedzy prockiem mobilnym, a nie mobilnym jest ogromna, takze jakis desktopowy Celeron wypada lepiej od jakiegos mobilnego I3...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 23:20:48 przez gx
[#215] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #211

Pierwsze lepsze z brzegu:
- Morphos jest dużo bardziej kompatybilny z oprogramowaniem napisanym dla AmigaOS 3.x (potwierdzone w rozmowie z jednym z zaawansowanych użytkowników nieźle znających i używających obu systemów. Żeby nie było, że to jakiś "niebieski fanatyk", to jest on raczej większym sympatykiem OS4 (sentyment), ale jest też człowiekiem bez klapek na oczach)
- Przeglądarka OWB pod Morphosa bije na głowę każdą przeglądarkę dla OS (w tym ich port OWB, oraz port Firefoksa).
......
długo można pisać. Zadaj jakieś konkretne pytanie, to odpowiem.
... Oczywiście, wiem, że T7200 2 GHz w lapku z którego teraz piszę, czy AMD Phenom II 3.2 GHz w jego większym koledze pod biurkiem są znacznie szybsze od G4 1.5 GHz w moim miniaku z morphosem ;) Ale i tak go lubię. Tym bardziej, że kosztował 100$ . :)
[#216] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #211

1) Obsługa 3D radeonów 8500/9100
2) Obsługa laptopów wraz z bajerami laptopowymi (podswietlanie klawiatury, touchpad (wraz z prostymi gestami), zmiana czestotliwosci)
3) Morphos jest szybszy na tym samym sprzęcie
4) Bardziej zaawansowana obsluga USB, (mniej problemow, wiecej obslugiwanych urządzen)
5) Dziala Opus Magellan
6) Overlay jest bardziej zaawansowany
7) Obsluga partycji truecrypta
8) obsluga ntfs, ext3
9) Sprzet Dla morphosa o mocy porównywalnej z Sam460 kosztuje jakies 150 zł
10) Obsluga firewire
11) Lepsza przeglądarka stron WWW
12) Bardziej zaawansowany system GUI (chodzi o liczbę klas, technicznie jest podobny)
13) Normalna obsluga logowania przez ssh (putty to to nie jest ale jest wygodne, os4 nie ma nic ciekawego )
14) Bardziej zaawansowany shell
15) Bardziej zaawansowana przegladarka pdfów
16) Edytor systemowy oparty o scintille
17) system strumieniowego przetwarzania obrazu Reggae, w porownanu do datatypów posiadający mozliwość zapisu i generowania gui do saverow
18) Obsluga binarek PowerUP
19) 1/4 teamu developerskiego to Polacy, jak pomarudzisz to cos sie moze szybko pojawic w systemie
20) Desktop czyli Ambient jest lata swietlne w przód w porównaniu do Workbencha
21) Większa część systemu jest akcelerowana Altiveciem, duża część maszyn dla OS4 nie ma altiveca. Jesli chodzi o morphosa to altiveca nie mają Peg1, Peg2 g3 i efika. Reszta ma i wykorzystuje
22) Automatyczne montowanie archiwów jako dyski
23) Wbudowana obsluga języka LUA


Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 23:28:04 przez michal_zukowski

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 23:30:59 przez michal_zukowski
[#217] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #216

szkoda że twórcy morphosa i os4 nie połączyli sił
[#218] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #217

Większa szkoda że kłótnie na forach odstręczają potencjalnych sympatyków i użytkowników (obojętnie czy AmigaOS 4 czy MorphOS). Samo istnienie jakiegoś fanowskiego systemu jest raczej stymulujące niż szkodliwe. Konkurencja jest dobra, przy 1 rozwiązaniu na tak mikroskopijnym poletku mielibyśmy stagnację.
[#219] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #216

Twoja lista jest bardzo ciekawa i powinna być przybita niczym tezy Lutra na drzwiach w Schlosskirche na polskiej stronie MorphOS-a. Skądinąd wiem, że jeśli chcesz potrafić być obiektywny, mógłbyś zrobić taka listę "w drugą stronę"? PCI Express i (co jeszcze)?
[#220] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #219

a możecie porobić trochę testów pod MOS?
[#221] Re: wydajność procesorów

@adam_mierzwa, post #219

spróbuję :)

1) PCI express + karty do niego w tym najnowsze, wszystkie tylko w 2D ale z akceleracją, brak 3D i overlaya.
2) Obsługa najszybszego procka na dzien dzisiejszy (nie licząc kręconych G4 na 1.8, wtedy szybsze są one)
3) Większa liczba kart muzycznych, ostatnio doszła obsługa MIDI
4) Obsluga emulacji CIA (ciaagent), morphos tego nie ma
5) Zdziebko szybsze operacje dyskowe
6) Wbudowany Arexx (niestety binarki 68k identyczne jak w OS3.9)
7) Bardziej zaawansowane stos TCP z obslugą okienkowania (ważne) i super dopracowaną obsługą połączeń ppp (dużo mniej ważne, prawie nieprzydatne :D, ale prefsy do tego są ładnie zrobione)
8) Wersja dla klasyków jest aktualna i ma obslugę najpopularniejszego mostka PCI - mediatora, morphos ma tylko grexa i jest tylko w wersji 1.4.5 + update
9) Romy do emulatorów na płycie
10) Cygnix i X11
11) Port QT (jeszcze niedopracowany)
12) Aktywna obsluga pamieci wirtualnej na dysku (potrzebne dla sprzętów o pamięci < 1 GB), i morphos i os4 zaadresują max 2 GB, z czego część adresow i tak odpada więc dla 1.5 GB nie ma sensu włączania pamięci wirtualnej.
13) szybki reset OS4 (o ile sie cos nie zawiesi wtedy wymagany jest pelny reset i wtedy jest dluzej niż na mosie)


------------------
Wiem, że OS4 ma zapowiedziane pare nowych rzeczy ale oceniałem to co jest obecnie. Wiedząc co jest w Morphosie nowym też nic nie wypisywalem do listy (Morphos 3.2 ma szanse mieć jeszcze więcej nowości niż miał 3.0 po 2.7).

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 23:58:18 przez michal_zukowski

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 00:00:07 przez michal_zukowski
[#222] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #220

mogę ci pożyczyć maca mini 1.42 ghz to sobie obczaisz mosa
[#223] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #209

nie lubisz MOSa????


MOSa traktuje tak samo jak np. ten system z diabelkiem, ktoremu jak mniemam kibicujesz. Czyli ani go lubie ani nie lubie, ot po prostu kawalek kodu ktory z mojej perspektywy nie ma mi nic do zaoferowania. Co innego ludzie z nim zwiazani, tych rzeczywiscie moge oceniac pozytywnie badz negatywnie Oczywiscie sa osoby calkiem w porzadku z ktorymi mozna podyskutowac normalnie jak np. AS czy Recedent, jak i zapewne wielu innych. Niestety dziala tez duza (a przynajmniej zauwazalna) grupa ludzi, ktorej glownym sposobem na promocje wlasnego systemu jest sianie dezinformacji i czarnego PR na temat AmigaOS. Rzookol zreszta dal piekny popis dezinformacji w tych swoich wylicznkach, bedacych mieszanina chciejstwa, polprawd, przeklaman z mala domieszka faktow prawdziwych dla uwiarygodnienia tezy jaki to AmigaOS zacofany.
[#224] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #223

Dziwne, "kawalek kodu ktory z mojej perspektywy nie ma nic do zaoferowania" a bez tego GIMP'a i calego Cygnixa bys nie ujrzal na os4.
[#225] Re: wydajność procesorów

@Motyl, post #172

Od lat takie rzeczy robię, i faktycznie pomaga na chwilę nie zmienia to faktu że mój pecet i tak wstaje ponad minute i po kilku godzinach intensywnej pracy wymaga restartu żeby się odmulić. To że piszecie że wam wstają pecety w 10 s uwierzę, tylko pytanie jak długo ? dzień dwa ? No chyba że nie instalujecie nic na nich i tylko je włączacie żeby pooglądać pulpit :D
[#226] Re: wydajność procesorów

@jubi, post #198

Służę moim starym core2duo. Zanim wyląduje na śmietniku


Właśnie pecety służą tylko do tego, kupić i wyrzucić bo to straszne syfy :(
[#227] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #226

Syfy ?
A jaka jest roznica miedzy MiniMac, X1 a Pc, nie liczac systemui kilku elementow skladowych ? Pominmy design, ktory zawsze byl i jest swietny w przypadku sprzetow Apple.

Nie moge wyjsc z podziwu jak bardzo amigowcy sa ograniczeni w swoim fanboy'owaniu.
Choc nie, raczej jak bardzo uwielbiaja sobie utrudniac i ograniczac zycie :) coz jak widac informatyczny masochizm dla niektorych to prawdziwa przyjemnosc :)
[#228] Re: wydajność procesorów

@Mufa, post #223

Wylicz mi proszę elementy, które są dezinformacją. Może być numer i komentarz.

Nie wspomniałem o jxfsie bo morphos ma analogiczny icefs
Nie wspomniałem o Amiupdate bo morphos ma analogiczny Grunch
Nie wspomniałem o Amidocku bo morphos ma pluginy screenbarowe

Pokaż w ilu miejscach się pomyliłem. Oblicz jaki procent był pomyłek. Zobaczymy czy dezinformacją jest moja lista, którą można zweryfikować czy twoje oswiadczenie.
[#229] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #225

to że są ludzie tacy jak Ty co zaśmiecają windowsa syfami nie znaczy że każdy ma ten sam problem

u mnie tak samo chodzi windows świeży jak i np. po roku czasu
[#230] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #229

tyaa ja nic nie zaśmiecam windows się sam zaśmieca, zresztą mam z tym system spore doświadczenie. Tak że podsumowując mama kupi berecik
[#231] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #222

było by zacnie:)

Mufa jak pisałem ja kibicuje każdemu systemowi oprócz windowsa a BSD jest najlepszym systemem jaki mogę na PC zainstalować, jak mi zrobisz port amiga os 3.9 albo 4 na PC bardzo chętnie nawet kupięOK

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 09:11:41 przez dario35
[#232] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #227

Ja nie mogę wyjść z podziwu jak możesz odrywać się od grania i pisać pierdoły, tym razem o designie Apple.
Z tym, że ograniczonego to nazwałbym fanatyka konsol, nomen omen pasuje do Ciebie idealnie. W ogóle jak widzę takich dziwnych ludzi jak Ty, którzy mienią się graczami, to mam ochotę wyrzucić konsole, żeby mnie z tym gronem nie utożsamiano.
[#233] Re: wydajność procesorów

@XoR, post #229

u mnie tak samo chodzi windows świeży jak i np. po roku czasu

Owszem Windows może sobie dobrze radzić nawet po dłuższym czasie użytkowania, ale nie oszukujmy się aż tak różowo to na pewno nie jest!
[#234] Re: wydajność procesorów

@StefanR, post #232

designie Apple.

O czymś takim nie warto nawet dyskutować bo jaki to niby dizajn Stylisci nadają się do ..tarka i chrzan i ogień
trampolina
[#235] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #234

Przypomnij sobie jak wygladal typowy PC / Amiga z tego okresu a potem sie posmiej :)
[#236] Re: wydajność procesorów

@Hellena, post #234

dobra Panowie , wróćmy do procesorów:D
[#237] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #235

[#238] Re: wydajność procesorów

@michalmarek77, post #235

Ja sobie właśnie przypominam, faktycznie z tego Maca to nic tylko brechta trampolina
[#239] Re: wydajność procesorów

@dario35, post #236

Ale po co ? ;P Ja mam takie obrzydzenie przez prace do pecetow i do tego pesudowydajnego systemu windows, że mało kiedy włączam go w domu :D
[#240] Re: wydajność procesorów

@michal_zukowski, post #237

to sie nazywa nokałt:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem