[#811] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #808

Zaglądałem tam kiedyś do środka (miałem okazję go pomacać) i nie jest to typowa konstrukcja typu przewody i zamykanie obwodu przez mikrostyk / pole kontaktowe z grafitową gumką przycisku. Sygnały przechodzą przez jakiś układ dyskretny, który jakoś się musi przecież zasilić. Może sieję panikę i wyraźne przegrzanie rezystora to tylko efekt zwarcia w innej sytuacji, ale z drugiej strony szkoda by było usmażyć coś w Amidze, bo pad tani szeroki uśmiech
[#812] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #803

Mój post nie miał nikogo przekonywać, że pad jest lepszy od joya (ja jeszcze niedawno bym wyśmiał granie na padzie na amidze, a nie na joyu). Tylko dać Wam cynka, że za śmieszne pieniądze można coś takiego mieć.

Ależ ja nie napisałem nigdzie, że jeden czy drugi kontroler jest lepszy, chodziło mi tylko o to, że autor pytał o joystick a my schodzimy na temat gamepadów
[#813] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #812

Wszyscy, którzy czekają na joya, ta historia daje nadzieję link szeroki uśmiech
[#814] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #812

Ależ ja nie napisałem nigdzie, że jeden czy drugi kontroler jest lepszy, chodziło mi tylko o to, że autor pytał o joystick a my schodzimy na temat gamepadów


Np. ja szukałem Joy'a DB9, doszedłem w końcu do wniosku, że taki pad to jest... "lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu" :).

Wiem że 100% sprawne joye są w cenie, ale jeśli mam dać 150 - 200 zeta za joy który ma sprężynki do wymiany, to mi się odechciewa :)

@KM_Ender:

Wszyscy, którzy czekają na joya, ta historia daje nadzieję


Tia, lepiej późno niż wcale ;)

----edit

@Madman:

Joystick jest 100x lepszy od pada! No ale jak się nie ma co się lubi...

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2023 01:58:17 przez karolb
[#815] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #814

Wiem że 100% sprawne joye są w cenie, ale jeśli mam dać 150 - 200 zeta za joy który ma sprężynki do wymiany, to mi się odechciewa :)


Możesz też dać około 250 złotych za joystick nowy, dostępny, działający - ArcadeR: https://retroradionics.com/
[#816] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #814

Kupujesz sobie kompetition PRO na USB, one są na mikrostykach. Dokupujesz nowy kabelek db9 i nowy joystick gotowy. do tego możesz zrobić drugie FIRE i AUTOFIRE z kilku elementów. Czego więcej potrzeba? pomysł

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2023 12:17:50 przez Stoopi
2
[#817] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@dalton, post #815

Gdyby tam był jeszcze fajer pod wskazującym, a tak to nie każdemu pasuje.
3
[#818] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@amikoksu, post #817

Zawsze cos komus mie pasuje. Też nie byłem do niego przekonany, ale odkąd mam to chwałę bardzo.
1
[#819] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Stoopi, post #816

@dalton & @Stoopi:

Niestety, joy bez dużej rączki z wbudowanym przyciskiem "fire", to dla mnie nie to samo.
Lata przyzwyczajenia zrobiły swoje :)
4
[#820] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mikecios, post #818

Spoko, ale to nie dla mnie. Może jednak kiedyś unithor się pojawi, to biorę z miejsca.
1
[#821] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@amikoksu, post #820

a ktoś w ogóle na kickstart-era zagląda??
[#822] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@RokiS, post #821

Po co? Jak na grupie facebookowej sobie jaja robią?
[#823] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@amikoksu, post #820

Spoko, ale to nie dla mnie. Może jednak kiedyś unithor się pojawi, to biorę z miejsca.

Są ponoć dwa, jeden jest u Juena. Może ci sprzeda. Cena to pewnie jakieś 40 tyś EURo. Jak dla mnie to za drogo. Wolałbym sobie kozikiem z drewna wyskrobać.
1
[#824] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@koczis, post #823

I tak jest lepiej. W 1991 za joya zapłaciłem ponad 100 tysięcy złotych. A komoda 2 miliony.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2023 22:15:42 przez Marcin27411
[#825] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Marcin27411, post #824

Tylko wtedy było tego do oporu na każdym rogu w miastach. A UniUja prawie nikt nie widział, zapłacił i się oblizał, a teraz nawet zdjęć na stronie ni ma. Nawet zdjęcia zjumali. Argh!
1
[#826] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Stoopi, post #822

Jakie jaja? Nie każdy używa FB. Możesz przybliżyć? Na kickstarterze widziałem, że coś tam ruszyło, tylko trwa walka z biurokracją.
[#827] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@diobou, post #826

cytat ze strony FB - "A teraz, cytując klasyków, coś z zupełnie innej beczki 🙂 Wiecie, że u nas różnie się do niedawna działo. Szczęśliwie to już historia i z tygodnia na tydzień wygląda to wszystko tak, jak od początku powinno, ale nie że tak się zrobiło samo... co to, to nie! Po pierwsze my pracujemy intensywnie, ale ma na to wpływ jeszcze jeden czynnik- nasz amulet! Dostaliśmy go kiedyś w prezencie, ale kurzył się gdzieś w kącie. Odkąd stanął w naszym biurze całkiem zmieniła się energia i od tamtej pory dzielnie nas pilnuje! Pytaliście o niego, więc przedstawiamy- nasz Zmorobełek 🙂". I tu prezentacja rzeczonego amuletu. Dla mnie jest to dziecinne zachowanie; zamiast konkretów mamy info o amulecie. Co będzie następne? Info o "Matce Boskiej w tym tęczu"?
10
[#828] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Stoopi, post #827

Dzięki. Faktycznie brzmi jak jakieś jaja, ale patrząc na wcześniejsze publikacje, gdzie dżojem ubijali kotlety, to chyba po prostu taki mają luźniejszy styl i czemu nie, nie przeszkadza mi to, ważne, żeby projekt zakończył się sukcesem.
1
[#829] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@readwrite, post #811

ja sobie takie cos zrobilem (stara tasma ide + dwa connectory):





I żaden pad od segi czy adapter od 8bitdo mi nie straszny. :)
1
[#830] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Mirq, post #829

Też tak mam OK Wcześniej pady SEGI używałem bez tej zmiany pinów, ale dla tego adaptera Bluetooth zrobiłem sobie podobne między-mordzie, bo bez tego nie chciał działać ok, racja
[#831] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #809

Pady już przyszły:





Słabo zabezpieczona przesyłka, w jednym odpadł kawałek plastiku:




Ale za takie pieniądze to i tak spox :)
Ograny jeden świat w Dyna Blaster i 8 tras w ATR, gra się wygodnie :)

Pady mają przełącznik na środku - normal/turbo/slow który nie powinien mieć znaczenia, aczkolwiek standardowo przełącznik jest na środkowej pozycji i grając w Dyna Blaster wszystko było OK, zaś w ATR przycisk FIRE (czyli B na padzie) mi raz działał a raz nie, dopiero po przełączeniu na skrajne pozycje, zaczął działać normalnie.
1
[#832] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #794

Ja miałem taki pad z jednego sklepu retro zza granicy.

Uznałem że jak zapłacę to i jakość będzie.

Połamał się po 1-2 miesiącach.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 13:25:44 przez _DiskDoctor_
[#833] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #832

Ja mam od ponad 2 lat retro-bita, na licencji Segi. Droższy, bo w granicach
60zł. Podejrzewam, że jak ktoś nigdy nie używał dobrej jakości pada
a miał do czynienia jedynie z kiepskimi joyami, to nawet taki tani pad
będzie wygodny.
[#834] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Marcin27411, post #833

Natomiast jeżeli ktoś jest rdzennym joyowcem i ma to już w pamięci mięśniowej, to najlepszy pad nie umożliwi komfortowej gry bez żmudnej adaptacji. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi używanie skosów, robi się przy padzie utrapienie w porównaniu z joyem.
1
[#835] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #834

Wszyscy mamy sentyment do Quickshotów, np. Python itd.
To była tania marka. Lepsze joye Saiteka i innych raczej
nie było w sklepach z powodu ceny.
Ze skosami na padzie jest rzeczywiście ciężko.
Na 6 przyciskowym Segi na szczęście jest dobrze. A ja
jeszcze podlutowałem sobie guzik A jako góra i gra gitara.
[#836] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Marcin27411, post #835

No tak, ale guzik w Chaos Engine nie pomoże z czterema skosami, bo nie zawsze chodzi o skok

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 15:16:49 przez Jacques
[#837] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #834

Natomiast jeżeli ktoś jest rdzennym joyowcem i ma to już w pamięci mięśniowej, to najlepszy pad nie umożliwi komfortowej gry bez żmudnej adaptacji. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi używanie skosów, robi się przy padzie utrapienie w porównaniu z joyem.


Ja się łatwo zaadaptowałem do pada od PS4, który oprócz "krzyżaka" ma też te małe joysticzki.
Nawet ukończyłem grę "Allo Allo", co nie udało mi się "w epoce" :) Chociaż to niekoniecznie zasługa pada. Ale grało się bardzo wygodnie.
[#838] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@dalton, post #837

No ja sobie nie wyobrażam grać np. w Gianę Sisters na gamepadzie od nowych konsol i skakać precyzyjnie skosami
[#839] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #838

Giana Sisters Special Edition pozwala na skoki przyciskiem B jeśli kontroler takowy posiada
[#840] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #834

Dokładnie, przykładowo Street Fighter II, grałem RYU - nie udało mi się padem zrobić specjalnego ciosu ani razu, zagrałem drugi raz i wybrałem sterowanie klawiaturą, robiłem ciosy specjalne jeden za drugim....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem