[#841] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #839

Podałem przykład Giany jako gry ze skokiem skosami a to, że w Gianie (nawet tej starej wersji) odpalanej z whdload można sobie przycisk B włączyć jako skok to chyba każdy wie. Po prostu, w momencie pisania postu, ta gra przyszła mi jako pierwsza na myśl...

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 00:00:31 przez Madman
[#842] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #841

Cześć

Chciałbym wreszcie przełamać ciszę i równocześnie przeprosić, że dopiero teraz daję znak życia w "mateczniku" jakim jest PPA. Jak już wiecie milczenie miało związek z impasem w spółce i było podyktowane także względami prawnymi. Choćbyśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie poruszone przez Was kwestie - koncentrujemy się teraz na nadciągającej produkcji, a opóźnienie mamy srogie. Mimo, że niektórych domysłów (niekiedy nawet tych trafnych) wolimy nie komentować, to trochę wyjaśnień Wam się należy:

Po Kickstarterze UNI-joy miał być "normalnie" funkcjonującą firmą, skupioną się na wyprodukowaniu joysticków, jakimi sami chcieliśmy grać. Joye miały być dostępne początkowo dla wspierających na Kickstarterze, a docelowo w ogólnej sprzedaży - jak ma to miejsce w przypadku, kiedy coś odniesie na nim sukces. Nawiasem mówiąc UNITHOR po akcji rzeczywiście zwrócił uwagę kilku dużych graczy - nie tylko w branży retro.

Niektórzy z Was wiedzą, że poza samym projektowaniem UNITHORa zajmowałem się także prowadzeniem promocji i kampanii na Kickstarterze. Agencje marketingowe kosztowałyby tyle, że musielibyśmy zrobić osobną zrzutkę, aby móc sobie na jakąś skuteczną pozwolić, więc z pomocą zafascynowanych projektem przyjaciół wziąłem to zadanie w znacznej mierze na siebie. Wszystko było wyliczone tak, że środki na produkcję oraz oczywiście na pracę z tym związaną miały pochodzić ze zbiórki oraz od wspólnika-inwestora, którego wynikiem kampanii crowdfundingowej miałem przekonać do zasadności takiej inwestycji, jednak pomimo jej wyniku do porozumienia i do rzeczonego dofinansowania projektu nie doszło.

Już przed finałem dysproporcja nakładu pracy stawała się coraz bardziej przytłaczająca, a klimat w ekipie coraz bardziej niekomfortowy, mimo to cały czas wierzyłem jeszcze w zapewnienia, że możemy liczyć na konkretne wsparcie biznesowe i to, że w fazie produkcji nakłady i zaangażowanie wyrównają się. Tak się jednak nie stało, a ja w efekcie zmuszony byłem szukać pracy gdzie indziej, bo po znacznych inwestycjach czasowych i finansowych w projekt musiałem pomyśleć o sobie, a "Winter was coming".

Mijały miesiące, sytuacja nie zmieniała się, co ostatecznie pchnęło mnie do decyzji o ustąpieniu ze stanowiska członka zarządu w spółce. W ślad za tym od projektu odstąpiły kolejne osoby, które wspierały nas swoją wiedzą i pracą. Dalej walczyłem o UNITHORa i proponowałem różne warianty rozwiązania problemu, a w międzyczasie trochę odkułem się finansowo i psychicznie. Tymczasem "to się zrobi" samo się jednak nie zrobiło. Odwilż przyszła dopiero koło kwietnia, kiedy przyszło sprawozdanie finansowe, wykwitły bazie i ze strony wspólnika nastała zgoda co do opcji wykupienia jego udziałów, co też - pomimo widma ogromu pracy i trudności - postanowiliśmy z kolegą zrobić. Grand finale dokonał się 30 czerwca i UJP nie jest już w zespole, a my podzieliliśmy się jego obowiązkami między sobą.

Co do kasy: ok. 7500 euro pochłonęła opłata naliczona przez samego Kickstartera i otrzymaliśmy kwotę pomniejszoną już o tę sumę. W późniejszym czasie z pozostałych pieniędzy będzie do zapłacenia danina dla państwa w postaci VATu i CITu, a gdzieś tam czają się jeszcze tzw. koszty stałe - szczęśliwie na razie niewielkie. Na ten moment nie czerpiemy z projektu żadnych dochodów i nadal sprzątamy bałagan - dopiero w zeszłym tygodniu udało się ogarnąć bank, ale wciąż borykamy się z brakiem updatu danych w KRSie.

Aktualnie wszystko dzieje się "po godzinach" i jest logistycznie nieco bardziej skomplikowane. Jadąc gdziekolwiek w sprawie projektu musimy brać urlopy i po pakiecie swoich papierów, umów i uchwał, aby każdorazowo udowadniać, że mamy prawo działać w imieniu spółki, bo żaden z nas nie ma w inicjałach litery J. To chyba na razie byłoby na tyle, jeśli chodzi o Bahamy...
Jesteśmy jednak dobrej myśli, i co najważniejsze - możemy kontynuować projekt, a joystick broni się sam, co potwierdzają opinie osób, które miały okazję nim pograć.

Wątek ze Zmorobełem to forma zdystansowania się dla lepszego snu. :) Nie możemy się biczować w nieskończoność, a jak zauważyliście, mieliśmy już wcześniej różne szalone pomysły i mamy nadzieję je kontynuować, licząc na to, że przyniosą nam jeszcze coś dobrego. :)

W międzyczasie głowię się nad rozwiązaniami pozwalającymi na zoptymalizowanie kosztów projektu, nie schodząc jednoczenie z jakości czy trwałości. Jednym z nich było np. wyeliminowanie oczek z fajerów, co pozwoli by same formy były mniej skomplikowane. Alternatywą byłoby puszczenie mało estetycznego szwu przez ich środek, a tego chciałem uniknąć. Zmienione zostało także oświetlenie w podstawie Unithora i mimo że joy funkcjonalnie się rozrósł, to redukowana jest ilość części, bo niektóre elementy pełnią po 2 funkcje jednocześnie (będzie zatem mniej do hipotetycznego psucia się :)) W ostatnim prototypie testujemy regulację siły nacisku dźwigni i wysokości rączki. Jeśli rozwiązanie okaże się niezawodne do momentu ruszenia z formami, to zagości ono w Unithorze jako jeden z bonusów.

Wrócimy do Was (wraz z odświeżoną stroną internetową, która wysypała się w związku z jej przeniesieniem), gdy narzędziownia zacznie już rzeźbić, bo obecnie jest to dla nas priorytet.
W celu sprawniejszego kontaktu piszcie proszę na maila info@uni-joy.com lub zajrzyjcie na FB, gdyż na razie nie mamy mocy przerobowych, żeby aktywnie udzielać się wszędzie.

Marcin / UNI-joy
13
[#843] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Długi post, z którego niestety nic nie wynika. Staramy się, mamy nadzieję, kombinujemy itd.
A jakieś konkretne plany, terminy produkcji, sprzedaży?

W ostatnim prototypie testujemy regulację siły nacisku dźwigni i wysokości rączki

Po co? Chyba tylko po to, żeby wydłużyć całą sprawę. Większość ludzi chce dostać joystick w miarę szybko, a nie cuda na kiju nie wiadomo kiedy.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 17:26:45 przez TuReX
4
[#844] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Czyli nie popłynęliście na malediwy. Już niektórzy snuli tu takie domysły.
2
[#845] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Marcin chcialbym żebyście oddali mi kasę co wpłaciłem na ten projekt. Jest to możliwe obecnie czy nie?
Jak w przyszłości będą do nabycia te joye to sie zastanowię nad kupnem ale obecnie chciałbym zwrot swojego wkładu.
10
[#846] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

koncentrujemy się teraz na nadciągającej produkcji

Środowisko straciło zaufanie i wiadomo, że teraz będzie ciężko.
Tak to już jest z ludźmi, że jak się im obieca, dadzą na to niektórzy jakiś kesz a potem się to burzy,
to ci ludzie też się zburzą. To zupełnie normalne zachowanie.

Jak tylko zrobicie produkt, wywiążecie się ze zobowiązań wobec wspierających to na pewno jest możliwe odzyskanie zaufania :)
Ja kilka razy grałem na Waszych prototypach. Podobało mi się :) Byliśmy razem na różnych imprezach itd.

Fajnie, że opisałeś plany :)
Ja szczerze życzę powodzenia i chętnie kupię gotowy produkt OK
Jeśli uda Wam się doprowadzić to o szczęśliwego końca to... będzie zajebiście :)


Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 18:10:40 przez Vato
6
[#847] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Hej,

Miło czytać, że sprawy się porządkują. Niemniej, trudno cały czas mi zrozumieć tę roczną ciszę, bo wydaje mi się, że ze społecznością wspierającą wypada i trzeba rozmawiać, pomimo różnic czy sporów w ramach własnego grona. Ale cieszę się oczywiście, że sprawy idą do przodu i pomimo braku konkretów, zakładam że zaczną się pojawiać. Nikt z nas nie oczekiwał dokładnej daty dostarczenia joysticka, raczej szczerej i uczciwej komunikacji. Jeśli to jest element tej zmiany, to byłoby miło. Życzę powodzenia!

PS. zmiany w KRS można załatwiać nie w siedzibie sądu tylko przez e-KRS, średnio zajmuje to ok. 7 dni. Sprawdzone organoleptycznie ;)
4
[#848] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Ja mam tylko jedno pytanie - czy w tej całej sytuacji, zrezygnowaliście z "fajerów" w podstawie joysticka? Pytam bo nie do końca rozumiem stwierdzenie "wyeliminowanie oczek z fajerów". Bo to była opcja która prawie przekonała mnie do wpłaty na KS choć później się wycofałem ale jeśli to wszystko dojdzie do szczęśliwego końca i te produkty pojawią się na rynku to jak najbardziej rozważę zakup.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 09:08:48 przez Madman
[#849] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Pozostaje tylko życzyć wam powodzenia i trzymać kciuki za dokończenie projektu.
Są jakiekolwiek mgliste chociaż plany kiedy produkcja może wystartować?
1
[#850] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kwaku85, post #849

"W celu sprawniejszego kontaktu piszcie proszę na maila info@uni-joy.com lub zajrzyjcie na FB, gdyż na razie nie mamy mocy przerobowych, żeby aktywnie udzielać się wszędzie."

Nie chcę być wredny, ale nie spodziewajcie się tu odpowiedzi.
[#851] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@TuReX, post #843

A ja nabrałem nadziei na wersję USB, którą mógłbym wykorzystać w C64 maxi. Wszystko zależy od ceny jak już będzie.
[#852] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@TuReX, post #843

Większość ludzi chce dostać joystick w miarę szybko, a nie cuda na kiju nie wiadomo kiedy.

Problem w tym, że niektórzy przedpłacili już na "cuda na kiju" i ich oczekują. Niemniej można by najpierw wydać wersję "podstawową" a dopiero potem "ulepszoną".
1
[#853] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@TuReX, post #843

Długi post, z którego niestety nic nie wynika.


nie do konca... otoz wynika, ze nalezy sie trzymac zelaznej zasady :

Najpierw kasa w PRODUKT i jego opracowanie a na samym koncu w REKLAME.

Zreszta ja uwazam, ze bardzo dobry produkt sam sie wypromuje opinia innych...
no ale wiadomo, zyjemy w swiecie dziadostwa i komercyjnego chlamu, gdzie liczy sie kazde gow... opakowane w zloty papierek a najwazniejsza jest reklama (stad bierze sie tyle nierobow od 'marketingu' i innych bzdur).
4
[#854] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

O, odpisali. Fajowo! Luzik!
Nakręćcie jeszcze filmik jak wbijacie dżojami gwoździe, napiszczie dowcipny tekst o znalezieniu drogi na rozdrożach, i jakby sprawy nie było. Znowu będziecie wiarygodnymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Ludzie to łykną.
3
[#855] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@JacK_Swidnik, post #845

chcialbym żebyście oddali mi kasę co wpłaciłem na ten projekt

A co jeśli autorzy projektu potrzebują tych pieniędzy bardziej
niz osoby, które wpłacały?
1
[#856] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #842

Długi tekst, z którego nic nie wynika - tym bardziej biorąc pod uwagę tak długi okres ciszy... na PH2022 w trakcie rozmowy wszystko było hiper, super i w samych superlatywach. Szkoda bo niestety coś czuję, że będzie klapa z tego projektu a społeczność retro będzie znowu żyła złudną nadzieją. Jedyny co mnie pociesza to fakt, że kasy nie wpłaciłem, a już prawie to zrobiłem...
4
[#857] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Marcin27411, post #855

każdy potrzebuje kasy :)
mi chodzi o to czy w ogóle można się z tego wycofać i otrzymać zwrot kasy na tym etapie

moim zdaniem ten projekt się zmienił od czasu mojej wpłaty, wsparłem coś co nigdy już nie powstanie
sam autor przyznał że projekt się już zmienił
dziwię się że "kickstart" wypłacił im kasę za coś co nie powstanie w takiej postaci jak zakładali na moment tej zbiórki
1
[#858] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@JacK_Swidnik, post #857

Też uważam, że w zaistniałej sytuacji, powinna być możliwość odzyskania całej wpłaconej przez wspierającego kwoty.
2
[#859] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #858

Pisałem już na ten temat. Wkleiłem regulamin KS gdzieś tutaj.
1
[#860] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #859

Słuchajcie - olśniło mnie.

Autorzy UniJoya pewnie wypchnà na rynek produkt — i życzmy Im tego!

A potem…

Napiszà ksiàżkę o jego powstawaniu w bólach…

…i na ksiàżce zarobià więcej niż na samym joy’u!!!

4
[#861] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #859

Wiem, ja mówię nie o regulaminie a o zwykłej przyzwoitości (przynajmniej odrobinie).
[#862] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #861

Jest to wszystko trochę dziwne, najpierw wszystko było gotowe do produkcji przy zbiórce, "tylko was nam brak". A potem zaczęło się ogarnianie samych siebie, a teraz jeszcze rzekomo technikaliów
[#863] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #862

dla mnie dziwne nie jest. mieli spółkę i sie nie dogadali między sobą teraz spółka jest dalej ale maja problem ze zmianą danych zarządu jak aktualizacja krs to w sądzie a to trwa do produkcji to jeszcze daleko
koszty zapewne zjedzą cala ta zbiórkę
[#864] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@JacK_Swidnik, post #863

Piekny polski startup. Wszystko praktycznie gotowe.
Spolka powinna jeszcze zajac sie produkcja samochodu sportowego lub budowy fabryki maseczek albo samochodow elektrycznych.
[#865] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #861

W biznesie nie ma przyzwoitości.

BTW nie rozumiem co z tym KRS. W sytuacji zmiany bierze się odpis z sàdu podbity za zgodność i z tymi papierami od pierwszego dnia można robić co tam się chce. Hmm…
1
[#866] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@JacK_Swidnik, post #857

każdy potrzebuje kasy :)

No tak. Próbowałem jedynie wczuć się w tok myślenia twórców
projektu a ten tok taki może być :)
[#867] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@JacK_Swidnik, post #845

joystick fajny, ale placenie minimum 59 euro za los na loterii niestety nie jest dla kazdego. umowa jest taka ze wspieramy projekt, a nie kupujemy gotowy produkt.

prawie jak w watku o klawiszach przy czym tutaj mozesz wciaz liczyc na odpowiedz od autora, ktory zapewne zeby oddac musialby wylozyc ze swoich. a kickstarter zjadl praktycznie 10%, pozniej doszly vaty, city i zrobil sie balagan. ale cos tam robia i dali maila, wiec moze uderzaj tam?
[#868] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #865

Nom, to jest oczywista oczywistość. Też ni w ząb nie czaję jak zmiana wpisu może sparaliżować działalność.
1
[#869] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #1

Na fejsiku nowości typu joye w produkcji i za trzy miesiące mają zejść z taśmy pierwsze sztuki.
link
[#870] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@koczis, post #869

No trzeba przyznać ze to ich pierwszy mail który deklaruje terminy. Wcześniej to było lanie wody.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem