[#721] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #719

A może w trakcie prac połączyła ich miłość, potem miłość się wypaliła

Jestem przekonany że tak właśnie było.
1
[#722] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #719

Jesli juz idziesz w tym kierunku to raczej zona jednego zbyt spodobala sie drugiemu z nich. To moglo by tlumaczyc tekst "sytuacja jest delikatna". Ale ja obstawiam podzial kasy jednak, a nie zwiazki towarzyskie, jako przyczyne upadku tego projektu.
1
[#723] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Don_Adan, post #715

Niech zrobią ludziom wyślą , a co zostanie niech się biją robią co chcą .
[#724] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #723

Podziwiam Was za niezłomną wiarę w to, że coś z tego jeszcze będzie. Sorry po występie Zalepy straciłem wiarę w tego typu projekty. Wy nie, ale na co liczycie, gdyby mieli oddać kasę to już dawno, by to zrobili. Kasy nie ma.
3
[#725] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@KM_Ender, post #724

Kasy nie oddali bo szukają innego rozwiązania, a nie dlatego że jej nie ma.
Tak wynika z wypowiedzi.
[#726] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@KM_Ender, post #724

a ja Po tym pajacu z klawiszami i obudowy
[#727] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #725

Gdybym to ja robił i poróżnił się ze wspólnikiem, to pozbywam się problemu, czyli oddaje kasę lub piszę, dlaczego nie mogę tego zrobić. Innej drogi nie ma. Nie napisali dlaczego, bo tekst, że sprawa jest delikatna to śmiech w remizie. Kasy też nie oddali. Nie ma kasy przekaz jasny. Co z nią zrobili? Tu nie ma co rozkminiać, chcieliśmy dobrze, nie wyszło. Było XXX kasy zebrane wydaliśmy YY, od jutra oddajemy ZZ. To hobby, a nie strategiczna inwestycja gospodarcza. To całe pitulenie i walenie ludzi w rogi w stylu Polacy nic się nie stało, przestało mnie bawić.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2023 20:45:33 przez KM_Ender
[#728] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@KM_Ender, post #724



Kasy nie ma.



Pieniędzy… Po prostu… Nie ma!
[#729] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #728

A ja myślałem że idea kickstarerów i innych startupów polega na tym że ktoś ogłasza pomysł reklamuje go czasem tylko opowieścią czasem rysunkami czy symulacją albo prezentacją prototypu, i szacuje koszta wprowadzenia do produkcji podając tą kwotę, a wtedy osoby zainteresowane mogą wpłacić kaskę na ten cel, ale jeśli zbierający nie spełni obietnic to tej kaski nie dostanie, bo ona wraca do darczyńców. Jedynie w przypadku wywiązania sie z obietnic ma prawo kaskę wziąć. np by błyskawicznie pokryć swoje wydatki z własnej kieszeni bądź też z pożyczki bankowej.

Bo jeśli darczyńca nie ma gwarancji że cel zostanie albo zrealizowany, albo jego kaska do niego wraca, to czym to sie różni od zwykłego naciągania na piękne oczy i niezłą gadkę?
1
[#730] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@ZbyniuR, post #729

A ja myślałem

Idea jest zupełnie inna, to jest nie jak B2C a bardziej jak B2B. Ktoś pokazuje swój pomysł na biznes a ty rozważasz czy jest wart inwestycji rozumiejąc ryzyko utraty środków zainwestowanych. Masz za to możliwość otrzymania tego co inni (ci z poza zbiórki) nigdy nie otrzymają albo znacznie później. To tylko tyle i aż tyle.
Bierzesz na siebie ryzyko inwestycyjne i nie możesz się zasłaniać w pełni prawami jakie ma zwykły konsument który kupuje coś np w preorderze. Jesteś inwestorem bez udziałów za to z konkretną nagrodą w razie udanego projektu.
Natomiast startupy to zupełnie inna bajka i powiedzmy zę crowdfunding może być jedną z opcji finansowania startupów, ale to poprostu firma która próbuje zrealizować jakiś swój pomysł w ramach rynkowych.
3
[#731] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@cossack, post #730

Pytanie , które się nasuwają to :

- ile pomysłodawcy zainwestowali w ten projekt środków własnych, innymi słowy jak partycypowali w ryzyku ?

- Na ile byl to projekt hobbystyczny , a na ile pomysł na jakieś zarobienie ?

Jak czytam o kolejnym niewypale z taką zbiórką to mocno się zastanawiam , czy te bazujące na nostalgii projekty nie czynią niektórych naturalnym celem do zarobienia .

Na szczęście cały czas mam stary joystick f- my Matt , a coraz więcej gram na emulatorze więc albo przeżyje trudny czas na starym joyu ( cały czas w sprzedaży) , albo będę grał na nowym .
1
[#732] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Merlin_PL, post #731

Sorki za offtop, ale aż oczy bolą...

Kropka. Zawsze z lewej strony przylega bezpośrednio do tekstu, a po niej występuje spacja.
Przecinek. Zawsze z lewej strony przylega bezpośrednio do tekstu, a po nim występuje spacja.
Znak zapytania. Zawsze z lewej strony przylega bezpośrednio do tekstu, a po nim występuje spacja.
Wykrzyknik. Zawsze z lewej strony przylega bezpośrednio do tekstu, a po nim występuje spacja.

Nawiasy {aaa} [aaa] (aaa). Nawiasy zawsze przylegają do tekstu, który obejmują, i odstają o 1 spację od tekstu znajdującego się na zewnątrz nich.
6
[#733] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #732

A mnie nie zbolały. Czy kolega złamał jakiś paragraf, i grożą mu więzienie?
Bo jeśli nie to może odwiedź okulistę albo wyciągnij sobie tą belkę wiesz skąd. ;)
[#734] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@cossack, post #730

No to brzmi jak prawo które stworzono po to żeby legalnie i bez konsekwencji oszukiwać ludzi.

Tak jak możliwość formalnej zmiany płci jedynie na podstawie deklaracji że sie czujesz kobietą, co pozwala kiepskim sportowcom startować jako kobiety i z łatwością zgarniać medale tym co wstydu nie mają.
2
[#735] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@ZbyniuR, post #734

Nie są aż tak kiepscy bo przecież wygrywają z kobietami. Ja w ogóle jestem za tym, żeby w sportach nie było podziału na płcie.
[#736] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #735

W boksie szczegolnie.
5
[#737] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Aniol, post #736

Myślisz że kategorie wagowe wystarczą czy też je znieść? ;)

A może po prostu zabronić kobietom uprawiania sportów siłowych, wszak wiadomo że i tak nie wygrają a co gorsze jako silne baby chłopa nie znajdą, a po co mają sie unieszczęśliwiać. ;)

Ja byłbym za tym żeby wprowadzić kategorie zezwalające na wszelki doping, oraz modyfikacje genetyczne i operacyjne, np 4 ręce dla sztangistów. Coś jak konkurencja Wild na demo party. I nie mogę sie doczekać pierwszej olimpiady na Księżycu, ale będą rekordy. ;)
4
[#738] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@ZbyniuR, post #733

Czy kolega złamał jakiś paragraf, i grożą mu więzienie?


Również troszkę bolą oczka, ale mniej ;)
[#739] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #738

Mam dla Was wspierający update informacji otóż nie mogę na tym etapie Wam nic powiedzieć ponieważ wpiera sprawę radca prawny. W maju kolejne obszerne info w temacie. joker
1
[#740] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Hypnotic, post #739

...czyli serialu ciąg dalszy.

Jak radca prawny (tak jest też w aktualizacji), to chyba dobrze.

Jak by był adwokat to źle, znaczyło by, że na noże jest sprawa.
[#741] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Hypnotic, post #739

Czyli pieniędzy będzie jeszcze mniej o ile są, "bo niby skąd ..." będzie kasa dla niego. Sami żrący się ze swojej kasy wyciągnę "nie sądzę".
Dać sobie po pysku albo przy mocnym trunku wyjaśnić sobie problem ;).

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 07:26:03 przez Tomski
1
[#742] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Tomski, post #741

Ja jestem ciekawy jak ustawiono prawnikowi suwak zlecenia pomiędzy opcją wyjścia z kasą i wyjścia z twarzą
Wiara w te lakoniczne komunikaty i domyślanie się, że ktoś się kłóci moim zdaniem mogą być dość naiwne.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 07:43:45 przez Jacques
1
[#743] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Hypnotic, post #739

Tłumaczenie, że skoro sprawę wspiera raca prawny, to nie można podać szczegółów, jest co najmniej debilne. Takie stwierdzenia tylko pogłębiają ogólną irytację. Owszem takich informacji udzielać nie może TYLKO I WYŁĄCZNIE radca prawny będący pełnomocnikiem którejś ze stron (w skrócie), ale strony sporu mogą jak najbardziej, a w moim przekonaniu wręcz powinny, w szczególności że wykorzystały finansowo i emocjonalnie wiele osób.

Rozumiem, że dobro sprawy ogranicza możliwość podania wszystkich informacji do publicznej wiadomości, ale pie.... że to dlatego że "sprawę wspiera radca prawny" nie można podać informacji jest przeogromnym nadużyciem i manipulacją. Tu na forum jest paru radców prawnych i adwokatów, którzy nie łykną tego bullshitu.
1
[#744] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #743

Nie jest debilne jeśli radca tak zasugerował.
1
[#745] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #743

Tłumaczenie, że skoro sprawę wspiera raca prawny, to nie można podać szczegółów, jest co najmniej debilne

pie.... że to dlatego że "sprawę wspiera radca prawny" nie można podać informacji jest przeogromnym nadużyciem i manipulacją

Nikt tego nie napisał, poza użytkownikiem Hypnotic, który - jeśli nie załapałeś - sarkastycznie zażartował:
Mam dla Was wspierający update informacji otóż nie mogę na tym etapie Wam nic powiedzieć ponieważ wpiera sprawę radca prawny. W maju kolejne obszerne info w temacie. joker


Oficjalna informacja brzmi:
Na tym etapie nie możemy podać żadnych dalszych szczegołów, ponieważ sytuacja jest delikatna.


Rozumiem zdenerwowanie, ale to nie zwalnia od czytania ze zrozumieniem ;)
2
[#746] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Drakon, post #745

Skoro radzisz czytać ze zrozumieniem ... to przede wszystkim zrozum, że moja wypowiedź dotyczy wyłącznie wpisu do którego bezpośrednio się odniosłem. Nie wiem kto to Hypnotic, a być może błędnie założyłem, że jest blisko inicjatorów zbiórki i jego wiedza jest nieco szersza, stąd nie wyczułem "sarkastycznego żartu", a w konsekwencji, jeśli tak jest to dałem się złapać. Założyłem, że gość wie coś więcej od innych.

Ale spoko, popitolmy dalej, powróżmy z fusów, rozmydlajmy temat, dobijmy do miliona wpisów, klepmy się po plecach albo po twarzach, a konkretów jak nie było tak nie ma.
[#747] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #746

A może teraz by im zrobić myszki tanki ale takie "strzelające" laserem, co ty na to mój wspólniku? Na malediwach jeszcze nie byliśmy...
1
[#748] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #746

zrozum, że moja wypowiedź dotyczy wyłącznie wpisu do którego bezpośrednio się odniosłem. Nie wiem kto to Hypnotic, a być może błędnie założyłem, że jest blisko inicjatorów zbiórki i jego wiedza jest nieco szersza, stąd nie wyczułem "sarkastycznego żartu", a w konsekwencji, jeśli tak jest to dałem się złapać. Założyłem, że gość wie coś więcej od innych.


...czyli po prostu nie przeczytałeś ze zrozumieniem. No przecież nikt nikogo nie za to nie wini. Stwierdzam fakt.

Ale spoko, popitolmy dalej, powróżmy z fusów, rozmydlajmy temat, dobijmy do miliona wpisów, klepmy się po plecach albo po twarzach, a konkretów jak nie było tak nie ma.


No właśnie większość piszących w tym wątku ma problem z przyswajaniem faktów. Zrobił się z tego serial zupełnie jak "Złotopolscy" czy coś jeszcze gorszego. Widzę głównie gdybania i domysły podsycane bluzgami. Blisko 750 postów, z których nic nie wynika (i nie wyniknie)...

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 11:04:13 przez Drakon
2
[#749] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #746

[sarkazm mode: ON]Informacja z ostatniej chwili: jest mnóstwo szczegółów, niesamowite fakty ale niestety nie mogę Wam nic powiedzieć, bo radca prawny wspiera inicjatywę. Mam nadzieję, że jesteście usatysfakcjonowaniu tak obszernym komunikatem. Miał być kolejny w maju ale jest tyle wiadomości jak widać powyżej, że nie mogłem się powstrzymać aby Wam je przekazać. [sarkazm mode: OFF]

A tak na poważnie to jak miałem 15 lat i piłem piwo na party gdzieś daleko od domu ciesząc się tymi wszystkimi mordami wokoło tekst o prawniku pewnie wysadziłby mnie z butów... Dzisiaj kiedy licznik pokazuje 4 z przodu mam wrażenie, że autorzy tego g...owpisu mają nas za tych dzieciaków sprzed 30 lat. Zainwestowałem w projekt kilka tysięcy, retro nostalgia zadziałała jak u wszystkich. Nie boli mnie starta kasy, bywają gorsze inwestycje ale sposób w jaki się mnie i nas traktuje takimi komunikatami z dupy powoduje, że chyba wyjdę na chwilę ze swojej strefy komfortu i odwiedzę Skarżysko-Kamienną... Szanujmy się po prostu się szanujmy...
3
[#750] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Hypnotic, post #749

Nie boli mnie starta kasy, bywają gorsze inwestycje ale sposób w jaki się mnie i nas traktuje takimi komunikatami z dupy

Jeżeli prawdą jest że się wspólnicy pokłócili, to jakiego komunikatu od nich byś oczekiwał? Opisania ze szczegółami jaki jest powód? Hipotetycznie załóżmy że chodzi o podział kasy, to jakich informacji byś w takiej sytuacji oczekiwał? "Wspólnik X chciał 70%, a Y 80% i się pokłóciliśmy". Czy to cokolwiek zmienia?
Goście się nie dogadali, szkoda że dopiero na takim etapie projektu. Teraz wspierający zbiórkę poczekają na komunikat: czy się porozumieli, czy któryś z nich sam kontynuuje prace czy też projekt zostanie zamknięty.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem