[#661] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@druzil28, post #660

"Z wielu powodów nie możemy napisać dokładnie co poszło nie tak".
Żenada i kpina duszenie kupki

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 10:07:00 przez Jacques
[#662] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #661

Pewnie ten podatek, jak ktoś pisał wczesniej
[#663] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #652

Film instruktażowy jak skutecznie wybić z głowy amigowanie najzagorzalszym fanom retrogamingu.
1
[#664] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #661

Wiadomo NDA
[#665] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Mir3k, post #659

Oni żyją !! Dobry znak ale będę jak Tomasz i nie uwierzę, dopóki nie zobaczę (konkretów).
1
[#666] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #661

6
[#667] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mccnex, post #665

Żyją, autor wątku nawet logował się 5 dni temu na PPA
1
[#668] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #667

Prawda, aczkolwiek dla projektu nic z tego faktu nie wynika
1
[#669] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Splavinho, post #668

Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że podwykonawca ich wykiwał. Być może toczy się jakieś postępowanie i nie mogą podawać szczegółów. Tak czy inaczej dla wspierających nie wróży to nic dobrego.
[#670] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Hal, post #669

Scenariuszy może być wiele, ale trudno cokolwiek wyrokować skoro od lipca zeszłego roku się nie komunikują... To co wiadomo na pewno, to że Adamczyka już nie ma w Zarządzie Uni-joya, został tylko Paryska - można sprawdzić w KRS - to zresztą jako jedyny konkret komunikowali na Kickstarterze.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 16:14:53 przez Splavinho
[#671] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Splavinho, post #670

W lutym lub marcu był jakiś update. Ale tak niekonkretny, że równie dobrze mogłoby go nie być.
[#672] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Hal, post #669

[#673] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@flops, post #672

Znów się narażę , że to napiszę , ale wątek , a dokładnie nowy joy w miejsce joya f-my MATT żywotnie mnie interesował.

X czasu temu mój kolega słusznie zauważył , że wielkim przekleństwem w przypadku dawania pomocy finansowej , w tym także kredytu , czy pożyczki , jest generalnie brak lub za mały wkład własnego kapitału przedsięwzięcie w stosunku do tego co się zbierze/ dostanie / pożyczy , bo wtedy nie tyle chodzi , ze zostaniesz celowo oszukany , co zwyczajnie realizujący przedsięwzięcie ma tą świadomość , ze utopi także swoją niemałą kasę w przypadku niepowodzenia.

Szkoda , że prawdopodobnie padło , bo w cud raczej nie wierzę.
2
[#674] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Merlin_PL, post #673

zwyczajnie realizujący przedsięwzięcie ma tą świadomość , ze utopi także swoją niemałą kasę w przypadku niepowodzenia.
Mogę to potwierdzić z własnego doświadczenia. Moje projekty nie są finansowane ze zbiórek, więc albo "dowożę" i projekt wychodzi na plus, albo nie i wtedy jestem w plecy...
3
[#675] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Krashan, post #674

nie jestes w plecy, traktuj to jak nabywanie doświadczenia
[#676] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #675

Mogę to sobie tak wytłumaczyć, ale w bilansie mam ubytek...
1
[#677] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Krashan, post #676

Jemu chyba bardziej chodziło, że jak jest projekt-strata X PLN, to tak naprawdę to jest strata X-Y PLN oraz Y PLN - know-how.
[#678] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #677

Spoko, ale tu chodzi też o brak komunikacji ze strony organizatorów zbiórki. Tym bardziej, że wiele osób na kickstarterze napisało, że w przypadku problemów finansowych jest gotowa dołożyć lub zdecydować się na niższy (tańszy) wariant dżoja w tej samej kwocie. Jednak na stronie projektu nadal cisza. Moim zdaniem chłopaki się pokłócili między sobą i jest impas.
Gdyby jednak ktoś to czytał, to powiem tak:
Projekt jest naprawdę wartościowy i zważywszy na to, że jest polski, niedowiezienie go będzie rzutowało nie tylko na ogólnej opinii o projektach fundowanych na kickstarterze, ale również będzie pożywką dla wszystkich chcących przypiąć stosowną łatkę dla Polaków jako ogółu, a tego chyba nie chcemy. Dlatego chłopaki, weźcie się w garść, dogadajcie między sobą i przede wszystkim - bądźcie szczerzy. Społeczność pomoże. Milczenie w takim momencie tylko pogarsza sprawę.

Osobiście uznałbym to już dawno za ściemę, ale jednak kurde za dużo już zostało zrobione. Przecież były demonstracje prototypów joya. To nie mogła być zbiorowa halucynacja.
Z wypowiedzi jednej z osób zaangażowanych w projekt na innym forum można wnioskować, że największym problemem są te cholerne LEDY w dolnej obudowie. To może je po prostu wypieprzyć, jeśli to taki problem? Raczej dla większości wspierających jest to mało istotny bajer.
Cokolwiek postanowicie, pamiętajcie, że są ludzie, którzy nadal wierzą w ten projekt i z chęcią pomogą, jeśli będzie taka potrzeba. Tylko trzeba wyłożyć kawę na ławę.
6
[#679] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@diobou, post #678

Ciekawe czy zobaczymy ich opalone buźki w pixelu :)
[#680] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@druzil28, post #679

W czym?
[#681] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #680

Pixel Heaven
Wypadałoby przecież wystartować z nową zbiórka xD Tym razem sie na pewno uda
[#682] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@diobou, post #678

że największym problemem są te cholerne LEDY w dolnej obudowie.



OD SAMEGO POCZATKU mowilem, ze te swiatelka dla uposledzonych i wibratory NIE SA POTRzEBNE !!!

ale zeby chociaz JEDNA osoba mnie posluchala na tym forum... to lepiej zyc swojej bance i dawac ignora tym co wiedza lepiej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 10:45:47 przez selur
4
[#683] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@druzil28, post #681

Aaa... Brakło mi slówka heaven w nazwie i stąd konsternacja

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 10:44:24 przez Jacques
[#684] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #683

System Crash – Dear Backers, please be informed that Marcin and Jarek, the core members of our team, decided that they can't continue the project together. After long and difficult negotiations we are currently working, also with legal advisors, on a solution that is crucial for moving the project forward. Our most sincere apologies for that, but at this stage we can't provide any further details as the situation is delicate.

Szanowni Wspierający, informujemy, że Marcin i Jarek - główni członkowie naszego zespołu, zdecydowali, że nie mogą wspólnie kontynuować projektu. Po długich i trudnych negocjacjach pracujemy obecnie (przy wsparciu radców prawnych) nad rozwiązaniem, które jest kluczowe dla posunięcia prac do przodu. Najmocniej przepraszamy, ale na tym etapie nie możemy podać żadnych dalszych szczegółów, ponieważ sytuacja jest delikatna.


System Crash Guru Meditation. Jak radcy prawni to znaczy, że jest sporo do ustalenia. Nie dogadują się. Na joystick poczekamy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 12:07:31 przez mccnex
1
[#685] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mccnex, post #684

na jaki joystick? całą kasę prawnicy pochłoną he he

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 12:13:46 przez RokiS
1
[#686] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@RokiS, post #685

[#687] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@RokiS, post #685

Na pewno radzą jak zwrócić pieniądze wspierającym...
2
[#688] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #687

Na pewno radzą jak zwrócić pieniądze wspierającym...

Hehe... w spółce przeważnie chodzi o to, żeby w razie niepowodzenia odpowiadać tylko jej majątkiem, a nie swoim. Firma padła, sorry nie nasza wina.
1
[#689] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #687

tego wszystkim WSPIERJĄCYM życzę....
[#690] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@RokiS, post #685

Niestety wygląda na to, że dokładnie tak będzie. Ja już nawet nie liczę na to, że tą kasę da się odzyskać. Trudno. Kilka stów poszło się walić, jest nauczka na przyszłość. Nigdy więcej żadnych shitstarterów.

Guru Meditation, delikatna sprawa.. rzygać się chce.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem