[#691] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@diobou, post #690

A miało być tak pięknie. Wszystko miało być gotowe i wystarczyło tylko ruszyć z produkcją a tu taki zonk. To była pierwsza i ostatnia kampania jaką wsparłem. Wahałem się nieco patrząc co dzieje się z obudowami ale dałem się przekonać pięknym słowom i zapewnieniom. Tu już nawet nie chodzi o tę kasę ale bardziej o lekcję jaka płynie z tego wszystkiego.
3
[#692] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snifferman, post #688

... chyba tak to jest robione (prawnicy) ... i cała $$$ pójdzie na obsługę prawną
1
[#693] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #691

Ale próbują wyjść z honorem a nie jak na K...A z klawiszami i obudowami sprzedaje w sklepie i ma wy.....e

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 18:59:22 przez Dorian3d
1
[#694] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #693

Szczerze to nie wiem czy próbują czy nie. Jeszcze do niedawna wierzyłem że coś z tego będzie tylko potrzeba czasu, cierpliwości. No ale ileż można czekać na brak czegokolwiek... Uważam że jeżeli chcieli by z tego wyjść z twarzą powinni tutaj na forum czy gdzie tam jeszcze promowali swoją kampanię napisać po prostu, bez mydlenia oczu wszystkim dookoła, "sorry, daliśmy ciała, coś nie wyszło, przykro nam, staraliśmy się...", cokolwiek. Natomiast nie ma nic takiego. Zapadli się pod ziemię a teraz wkraczają prawnicy żeby zedrzeć to co zostało. Ja rozumiem że to zupełnie nie ta "liga" co kampanie z obudowami i klawiszami, zresztą póki co to i tak guzik wiemy. Jedyne co wiemy to tyle że joya zapewne nie będzie a prawdopodobnie i kasy nie odzyskamy.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 19:17:57 przez nostrum666
[#695] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #691

Wszystko miało być gotowe i wystarczyło tylko ruszyć z produkcją a tu taki zonk.

Dałes się złapać jak "Amigowiec na klawisze"

Ja pytałem czy te joye to już z formy idą czy druk 3D. Dostałem odpowiedź że 3D i to już daje info że nie jest prawie gotowe. Nie prawie nic gotowe🤣. Projekt 3D i prototypy to można sobie zrobić w garażu. Żeby wykonać formę do wtryskiwarki to już jest poważniejsza sprawa.

Wspominanie o prawnikach też nie napawa optymizmem. Przeważnie w spółce oznacza to jej koniec przez wytłumaczenie co się stało, ale nic się nie stało... "Nima spółki, nima pinindzy, to można otworzyć nową spółkę"
W takim momencie jeśli firma komuś jest coś dłużna, to ostatni moment, aby prawnicy wierzycieli zapukali do jej drzwi.

To oczywiście moje ciemne wizje.
W rzeczywistosci może już formy pykają joye i chłopaki się tylko zgrywają
2
[#696] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snifferman, post #695

Nie uważam że ja czy ktokolwiek z wspierających dał się na cokolwiek złapać. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę że produkcja dopiero ruszy, że póki co to są wersje prototypowe ale byliśmy zapewniani że nie będzie z niczym problemu, że projekt zostanie ukończony. Czegoś zabrakło, determinacji, samodyscypliny, smykałki do biznesu, nie wiem. Wszyscy, którzy zgodziliśmy się wesprzeć akcję musieliśmy w jakimś stopniu zaufać producentom, że zrobią co obiecali, przecież na tym polegają te całe kickstartery, czyż nie? Ale moim zdaniem chłopaki zapomnieli o ważnej sprawie, mianowicie gdzie wchodzi duża kasa i robi się biznes tam koleżeństwo schodzi na dalszy plan, kasa przestała się zgadzac to i koleżeństwo zniknęło. Proste.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 19:37:13 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 19:38:21 przez nostrum666
1
[#697] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #696

Joystick nie wypalił, z klawiaturami i obudowami to samo, do tego akcja z Zalepą. Morał póki Amigowanie to hobby, bez chęci dorobienia się wielkiej kasy i wcześniej emerytury póty jest szansa, że projekt dojdzie do końca. Jak ktoś liczy na wielką kasę i wczesną emeryturę, to coś się sypie, nawala i blado.
3
[#698] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@KM_Ender, post #697

Chyba jedyna kategoria w całym retro, która się jeszcze jako tako opłaca i trzyma to karty turbo, które sprzedają się wszystkie, całe partie produkcyjne, nieważne do jakiej Amigi i z jakim procesorem. Idą jak świeże bułeczki. No ale tutaj nie potrzeba robić kampanii bo da się to ogarnąć bez tego.
[#699] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #698

docelowo nastąpi przesycenie rynku, ewentualnie skoncza sie procki tak jak skonczyly sie 060 w sensownych cenach
[#700] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #698

Spytajcie Krashana o Jego projekty.

Nie prosił NIGDY NIGDZIE NIKOGO o 1 zł, a te projekty jaki mają współczynnik sukcesu?

100%?

Uważam, że _może_...

...amigowe (i retro ogólnie) projekty są na tyle delikatne, że NIE NALEŻY organizować dla nich zbiórek, a jeśli ktoś taką zbiórkę organizuje (może poza książkami i muzyką -- coś co jest w zasadzie gotowe), to NIE NALEŻY JEJ WSPIERAĆ.

Kupujemy produkt owszem, chętnie, ALE jak jest gotowy.

Coś, o czymś zawsze mówiłem...
1
[#701] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #699

Powoli już widać to na naszym rodzimym portalu aukcyjnym, gdzie od jakiegoś czasu jest wysyp wiadomych kart turbo, często bez procesora właśnie. Myślę że kiedy skończą się 060 to przyjdzie czas na eksploatowanie 040 a ich ceny zaczną szybować w górę jak to było z 060.
Ewentualnie całe retro pójdzie droga RPi porzucając prawdzie procesory...

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 21:08:22 przez nostrum666
1
[#702] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #701

Oby nie.
[#703] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #701

rpi nie da takiej kompatybilności co 060/040. Tzn ogólnie to mogłoby dać większą, ale to dużo roboty.
[#704] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #703

Ale brak alternatyw może pchnąć pracę do przodu w niebywałym tempie, a brak fizycznych procesorów to właśnie taka okoliczność gdzie nie ma alternatyw. Jest jeszcze 080, zapomniałbym.
Jest jeszcze taka opcja że my, którzy pamiętamy, opuścimy ten świat i nikomu już nie będą potrzebne nasze zabawki...

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 21:14:18 przez nostrum666
1
[#705] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #704

Ale na joya pewnie jest popyt. Narazie jest problem z podażą
1
[#706] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #693

Nie no... Jakiś kontakt jest. Wynika z niego jak z poprzedniego: pożyjemy-zobaczymy. Nic więcej ale też nie mamy bardziej do stracenia niż mieliśmy...

Swoją drogą to ciekawe czy ten update przypadkiem nie był dyktowany przez prawnika

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 00:39:08 przez mccnex
1
[#707] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snifferman, post #705

Smutne jest to że pewnie tak zostanie. drunk
[#708] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snifferman, post #705

Ja tam mam Matta, miałem Competition Pro (niestety sprzedałem i niestety już nie ma).

Wszystko się da używać.

Teraz jestem w kolejce na JoyCarta.

Uszy do góry! Tylko trochę szkoda kasy te osoby co założyły. Na szczęście to nie są jakieś astronomiczne wydatki, w porównaniu do kosztów retro ogólnie (zakup / serwis / akcesoria).
[#709] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_DiskDoctor_, post #708

Ja nigdy nie trawiłem joysticków typu „arcade stick” czy „gałka” - więc mam dzisiaj problem. Zostaje mi tylko MATT - kiepsko wykonany, niestety.
[#710] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #709

Z "nie toleruję" to ja osobiście nie toleruję padów. Wyjątki to: NES i CD32.

Tu masz joy nowy co kupiłem jakiś czas temu -- bardzo'm zadowolon:

link

[#711] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #709

To odwrotnie niż ja. Nie wiem zupełnie, jak można grać dżojem typu Quickshot Dawno temu, jedynie gałkowe , a od kilkunastu lat jedynie pady. W FPS na PC tez tylko padem gram, Xbox Elite2

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 13:03:53 przez Aniol
1
[#712] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@druzil28, post #660

Thor bombki strzelił i bomba. Kto wspierał, ten trąba.





/edit: ech, już ktoś to zauważył. Nie zwróciłem uwagi, bo z wyszukiwarki przeniosło mnie do komentarza #690 Ale już nie będę usuwał, bo trąba ładna.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 23:16:04 przez snajper
[#713] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snajper, post #712

Czyli jak zwykle gdy nie wiadomo o co chodzi to poszlo o pieniadze pomiedzy dwoma glownymi czlonkami zespolu, czyli o podzial kasy pomiedzy nimi. Troche przypomina to sprawe Vampire 2 , i konflikt pomiedzy Gunnarem i Majsta, i to ile kasy kazdy z nich mial miec z kazdego sprzedanego V2.
2
[#714] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Don_Adan, post #713

3
[#715] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #714

Cos takiego mniej wiecej, chodzi o "uczciwy" podzial kasy pomiedzy wspolnikami. Za duzo pieniedzy z kickstartera dostali i nie dogadali sie jak je podzielic, tak mysle. Zdaje sie, ze jeden z nich odpowiadal za wyglad tego dzoja czyli tzw. design a drugi za jego elektronike. No i wez tu podziel uczciwie kase, ktory ile kasy ma dostac i dlaczego tak malo. Wiec jak sie nie dogadaja to nie ma zadnych szans na tego dzoja w takim ksztalcie, bo albo wyglad jego musi byc inny albo jego elektronika.
[#716] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Don_Adan, post #715

Cos takiego mniej wiecej


Podzielisz się źródłem informacji?
[#717] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Don_Adan, post #715

To lepsze
https://youtu.be/ptMEuMmp4V4
2
[#718] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Drakon, post #716

To jest moja wlasna interpretacja oficjalnego komunikatu:

"Szanowni Wspierający, informujemy, że Marcin i Jarek - główni członkowie naszego zespołu, zdecydowali, że nie mogą wspólnie kontynuować projektu. Po długich i trudnych negocjacjach pracujemy obecnie (przy wsparciu radców prawnych) nad rozwiązaniem, które jest kluczowe dla posunięcia prac do przodu. Najmocniej przepraszamy, ale na tym etapie nie możemy podać żadnych dalszych szczegółów, ponieważ sytuacja jest delikatna."

"nie moga wspolnie pracowac razem" , "radcy prawni", "zadnych szczegolow" itp. Ewidentnie chodzi o kase, bo po co byliby prawnicy? Dla lepszego samopoczucia? Sa tylko 2 opcje, w zasadzie:
1. Podzial kasy pomiedzy nimi.
2. Ze jeden z nich uzyl kasy z kickstartera na cos, na co ten drugi nie dal mu zgody albo bez jego wiedzy.
[#719] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Don_Adan, post #718

A może w trakcie prac połączyła ich miłość, potem miłość się wypaliła i nie mogli już na siebie patrzeć. Mogła także wkraść się zazdrość. Nie wszędzie zawsze chodzi o pieniądze. Nie oceniaj ich tak surowo.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2023 11:48:17 przez michal_zukowski
2
[#720] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Don_Adan, post #718

Rozumiem. Myślałem, że masz jakieś oficjalne informacje.
Co do gdybania, to nie chce mi się ustosunkowywać. Generalnie większość z tych ponad 700 postów w tym wątku to gdybanie. Szkoda mi zbytnio czasu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem