[#91] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@DRACOX, post #87

ruszy na mosie (mam i działa po zastosowaniu helpera), na os4 nie bo nikt nie napisał helpera :)

[#92] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #90

A jaka jest alternatywa? Umarły Pegasos?
[#93] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@speedy, post #89

hmmm... a znasz dobrze tych ludzi? bo ja tak. wielu z nich jest autorami instalek whdload, i robia to nieprzerwanie do dzis.

no w koncu ilość niedosowych gier jest skonczona, kiedyś przestaną to robić

PO CO TO ROBIA?
może nie mają udanego życia osobistego (żart)


kazdy mial wypasiona Amige z karta turbo, dyskiem i pare innych dodatkow, na ktore wydal troche kasy. taki sprzet wrecz drozeje. mimo to, uzytkownicy klasykow nadal go kupuja (patrz allegro).


drożeje bo ilość się przez awarie cały czas zmniejsza, natomiast 100razy lepiej postawic na wypasionej amidze os4 czy mosa niż męczyć się z 3.9

[#94] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #88

to widocznie musi nie specjalnie na tym UAE dzialac ;) ja najwiecej tym programem ostatnio bawilem sie pod MorphOS uwaga w wersji 0.4 beta na AGA. AHI na PPC miodzio :)



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:06:14
[#95] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #92

jesli pegasos jest umarły to jak nazwiesz amigi ?
Tylko proszę odpowiedz na to pytanie.

[#96] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #95

A jak mam nazwać? Trup po prostu trup, ale wielokrotnie bardziej kochany niż nowe wynalazki!
[#97] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #95

Jednak My z tego trupa robimy w tej chwili zombie. Myslę, że wskrzeszenie się uda, a Wy?
[#98] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #97

jakby ktos nie wiedzial to na forum jest edycja ;)

[#99] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #96

jesteś kolejnym, który kocha kawałek krzemu ?

a jak się zepsuje to co zrobisz ? kupisz następny czy nacisniesz menu start ?

[#100] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #97

zombie bylo robione do 2001/2002 roku, potem dce zakonczyła produkucje kart

[#101] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #99

1 Tak! Kocham baaardzo ten kawałek krzemu, a ty co kochasz w Pegu?
2 Od tego są projekty pokroju Minimig i Natami. Taki substytut. Co zrobisz jak "pierdnie" Peg kupisz nówkę? Nie rozumię tego z tym menu start. O co chodzi?



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:19:34
[#102] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #98

Prześledź moje posty, zobaczysz tam edycję....
[#103] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #100

Myślisz, że nie ma młodych, zdolnych i chętnych wznowić produkcję?
[#104] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #101

ad1
nic nie kocham w pegu, mam takie jedne słoneczko i to w niej ulokowałem uczucia :)

ad2. tak zrobilem jak mi totalnie spalila się płyta. kupilem nówkę
ale przez rok jechałem na klasyku, napisałem trochę oprogramowania dla morphosa wlasnie dla nim. Nie grałem a pracowałem. Było to możliwe tylko dzieki temu że jest mos a sam klasyk ma ppc.

poza tym z wersją mosa dla maka mini bede mógł kupować mosową maszynę raz na dwa miesiące :)

[#105] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #104

Uczuć wystarcza mi na moje "słoneczko", mojego szkraba i moją Amigę. Ty widzę dość skąpisz uczuć.
Mówisz o Maku mini Intel czy trupie PPC?



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:24:06
[#106] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #103

oczywiscie że ludzie są chetni aby wznowić produkcje ale nie wznowią bo nie mają kasy a dce im nie da dokumentacji

[#107] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #106

Wiesz co to CT63. Do takich wynalazków DCE nie jest potrzebne.
Do Pega i Maka mini dokumentacji na kilogramy....



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:28:58
[#108] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #105

tak, na sprzęt skąpie uczuć, kiedyś byłem zakochany w krześle ale juz mi przeszło. Myslalem też, że mnie coś łączy z lodówką ale ostatnio nie rozmawiamy ze sobą. Lodówka jak lodówka - jest dość oziębła

[#109] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #107

do pega masz pełne schematy i doce do sciągniecia, genesi upubliczniło produkt

kojarze co to są karty CT, tyle że mos na klasyku z ppc daje taką samą prędkość emulowanego procka 68k



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:31:02
[#110] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #108

Gdzie ja w wątku o miłości? Uczucie to też może być nienawiść. Kochałeś meble i AGD? Ciekawa perwersja!
[#111] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #109

Ilu mamy już developerów 1000, 100, 10, 1... nikt?
Co do CT63. To jest ta droga rozwoju. Coprawda to produkt dla "konkurencji" ale stworzony w "domowych" warunkach. Nowym sprzętem kolego nikt tak się nie zajmie, bo jest on traktowany jak np. odkurzacz. Psuje sie lub starzeje to wymieniasz na nowy.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:33:37
[#112] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #110

nie mniej ciekawa niż kochanie amigi

[#113] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #111

liczbę developerów na nowych maszynach (mos/aros/os4) oceniam na około 120 +/- 20osób. Developerów na 68k oceniam na max 20 osób. Wystarczy popatrzec na aminet.

[#114] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #112

Amiga znaczy przyjaciółka. Taką chyba można kochać?
[#115] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #113

Brak zrozumienia! Ja o developerach sprzętu!
[#116] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #115

jest acube i jest genesi

jesli chodzi o natami mamy tam bigguna - jedną osobę, która może sobie dłubać i dłubać i jak jej wyjdzie to wypusci sprzęt a jak jej nie wyjdzie (a tak sie przeciez stało z projektem colfire na ami) to oleje projekt a amigowcy dalej będą czekać niewiadomo na co

poza tym co po sprzęcie jak nie będzie oprogramowania, jesli chodzi morphosa to konkretnie mogę powiedzieć co kto robi, jak rozwija, nieraz jakie ma plany na rozwój softu

Rozwoju softu na 68k nie ma. Są porty z linuxa oraz krosskompilacje z mosa i os4



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:41:43
[#117] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #116

Tak! Te firmy wręcz zalewają rynek kolejnymi, wspaniałymi, płytami przemysłowymi. Palce lizać to ci dopiero sprzęt. Mówie prosto. Jak mam udawać Ami to od tego jest WinUEA. Tanio, prosto, sprawnie.
[#118] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@rzookol, post #116

No tu się zgodzę. Softu pod 680x0 jak na lekarstwo. I po to impreza w Siemianowicach. Nie wierzę, że nic się nie zmieni.
[#119] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #117

tu nie chodzi o udawanie tylko o korzystanie. Korzystanie wymaga jednak wsparcia dla nowych technologii. Np taki telnet nie ma juz racji bytu bo weszło ssh. Dobrego programu do ssh nie ma na klasyku. Owszem można by bylo napisać ale nikt tego nie zrobi bo kazdy leje na klasyka jak może mając do wyboru dość normalną maszynę jak peg czy aone i wolnego trupa.

Mozliwe ze biggun zrobi port swojego engine do strzelanek ewentualnie RobinHooda bo portował go na morphosa. Pewnie jakies grupy scenowe wydadzą demka ale nic wiecej sie dla tej maszyny nie spodziewam. Jesli miało coś wyjsc to przecież mogło wyjsc na uae. Mozliwosci lepsze a dostępność nieograniczona.

Jedyną możliwością dla natami jest port arosa ale to
a) bedzie trwało
b) aros działa jako swoista całość, jesli bedzie musial współdzialać ze starym softem na ami wyjdą pewnie jego niedoskonałości



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 16:54:23
[#120] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@speedy, post #70

speedy napisał(a):

> a kim Ty jestes aby oceniac z kogo jaki jest amigowiec?
> kilkakrotna wiekszosc uzytkownikow Amigi, to uzytkownicy
> klasyka.

Masz jakieś konkretne dane statystyczne na poparcie tego stwierdzenia, czy tak sobie tylko szacujesz?

> oni wszyscy czuja sie amigowcami.

Po definicje amigowca zapraszam na sąsiedni portal. Możesz się zdziwić...

> "tylko klasyk" tyczy sie tego, ze w swiecie Amigi nie uznaje
> pegow i tym podobnych wynalazkow.

A co to są "tym podobne wynalazki"?

> nie ma z kim konkurowac, bo zatwardzialych uzytkownikow atari
> juz prawie nie ma. powstana za to dwa obozy Amigi: pega i
> klasycznej.

Ekhm. AmigaOne?
Pegasos to nie jest obóz Amigi, Pegasos to nie Amiga. Amigowców (w moim tego słowa pojęciu) owszem.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem