[#211] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@wali7, post #210

Racja w 100%

[#212] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@galu, post #206

Zastanawia mnie czego bardziej pragną ludzie:
1) nowego (w sensie daty produkcji) sprzętu (amiga klasyczna), po to by uruchamiać stary soft na maszynach do tego przeznaczonych, a nie emulatorach, które czasem zawodzą;
2) nowego (w sensie daty produkcji) zmodernizowanego sprzętu bazującego na amidze klasycznej (68060 i GFX), po to by uruchamiać stary soft i wypatrywać niszowych (w sensie ilości) nowych produkcji na maszynach do tego przeznaczonych, a nie emulatorach, które czasem zawodzą;
3) nowego (w sensie rozwiązań, ale w 100% wstecznie kompatybilnego) sprzętu pozwalającego na uruchamianie starego oprogramowania i korzystania z tego najnowszego jaki jest na rynku;
4) nowego (w sensie rozwiązań , a nawet wyznaczającego nowe trendy w elektronice) sprzętu, na który prócz najnowszego oprogramowania dostępne będą remake starych gier (bo oprogramowanie użytkowe to najnowsze wersje programów, które kiedyś były dostępne na amigę lub w przypadku ich braku inne odpowiedniki, które są obecnie na rynku).

Ja obstawiam opcje 3 i 4 i dodam, że nazwa nie jest najważniejsza, choć nie bez znaczenia.
Może ankietkę taką co sądzicie?



Ostatnia modyfikacja: 17.01.2009 12:25:21
[#213] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@ender, post #212

ender napisał(a):

> Ja obstawiam opcje 3 i 4 i dodam, że nazwa nie jest
> najważniejsza, choć nie bez znaczenia.

Spróbuj powiedzieć, że NatAmi, czy Sam440 to nie Amiga, to zobaczysz, jak to z tą nazwą i jej znaczeniem jest :)

[#214] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #213

;) OK

[#215] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@ender, post #212

Zastanawia mnie czego bardziej pragną ludzie

Pragną, żeby było tak jak dawniej. Żeby pojawiło się coś, co ich tak zafascynuje i da im takiego kopa, jak Amiga naście lat temu. Po części wynika to z nostalgii za młodością, kojarzoną z amigowymi aktywnościami, a po części z rozczarowania miałkością dzisiejszych czasów, kiedy trudno o coś, co cieszy. Niestety, czasy się zmieniły, podejście do komputerów też i nie odwróci tego pojawienie się takiego czy innego substytutu dawnej Amigi.
[#216] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@ender, post #212

Amigę po raz pierwszy pokazano światu 25 lat temu, podczas styczniowych targów CES 1984. Dokładnie 25 lat później, na styczniowych targach CES 2009 zademonstrowaną taką platformę http://www.palm.com/us/products/phones/pre/index.html (tutaj godzinny zapis wideo - http://www.palm.com/us/products/phones/pre/palm-pre-ces.html ) Baaardzo ciekawa rzecz, raz że obrazuje to jak bardzo rynek IT się zmienił przez te ćwierć wieku, a dwa - dowodzi, że można dzisiaj zapowiedzieć produkt, który rzeczywiście przyprawi o szybsze bicie serca... Mnie osobiście przyprawił, a nigdy nie pragnąłem posiadania smartfona ani np. iPhona. Tego pragną ludzie (także byli Amigowcy)...
A propos Twojego punktu 4) to ja się tu kwalifikuję. Jako zapalony gracz z jednej strony, a z drugiej strony jako "retro-gamer" na szczęście nie narzekam. Korzystam po prostu z najlepszych platform na dany moment (tak jak swego czasu najlepszą platformą była A500). I o to w tym wszystkim chodzi, a nie o znaczek na obudowie.

Przy okazji - trudno o bardziej amigowy akcent - zapowiedź komercyjnego remake'u Giana Sisters na NDS: http://pl.youtube.com/watch?v=TxsVV9a5J9I
albo np. gra studia założonego przez dawnych twórców Digital Illusions (m.in. przez Olofa Gustaffsona, który skomponował do niej ścieżkę dźwiękową) na PSN - http://pl.youtube.com/watch?v=4bO80FvD2Xs
no ale jak ktoś woli płacić kasę za koszmarki shareware pod "AmigaOS4.0" o jakości kiepskiego freeware'u dla Win3.11 sprzed półtorej dekady, podniecając się w dodatku (autentyk z execa) że to "nowa gra na Amigę!" to jego sprawa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem