[#151] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@ede, post #150

???
[#152] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #148

po co nam przykłady, wystarczy fakt, że na PPA nie posługujemy się slangiem i zwracamy się do siebie na odpowiednim poziomie
a pisanie, że jesteś z natury niegrzeczny zakrawa na marną prowokację, w każdym razie zbyt długie podążanie tym tropem może zakończyć się ingerencją moderatora
[#153] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@wali7, post #152

Poziom na PPA? Żartujesz, czy nie czytasz innych tematów?
[#154] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #153

i z tego marnego powodu zamierzasz zabagnić ten własnie wątek?
[#155] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #145

To że "inni" gramatykę, ortografię i ogólne zasady bycia w "towarzystwie" mają za nic, to nie oznacza iż tu, na tym portalu jest na to przyzwolenie. A wręcz przeciwnie...
Bo to, iż tzw. "dzieci neostrady" od samego początku nijak się nie chciały/nie potrafiły dostosować do obowiązujących zasad forów internetowych, kanałów ircowych - czyli tzw. netykiety - to też fakt.
Proszę więc nie opowiadać, że na innych forach jest "bardziej luzacko". Bo pewnie i jest. Ale tutaj obowiązują takie, a nie inne zasady. Więc jak Koledze to nie odpowiada - to proszę pozbierać swoje zabawki i udać się tam, gdzie "kolesiowie" i inne "yo meny" się spotykają.
A tutaj proszę kulturalnie i z uwzględnieniem reguł obowiązujących w języku którego używać nas w szkole uczono.

[#156] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #146

zamiast sie nieustannie klocic, bo to przeciez nie ppierwszy taki topic, to moze rzeczywiscie lepiej zrobic osobna witryne dla posiadaczy klasyka. jedni i drudzy nie beda sie musieli denerwowac czy popadac w depresje. taki stan rzeczy nie jest zdrowy. moze przede wszystkim zrazic nowych uzytkownikow. a skoro klotnie sa ciagle o tym co lepsze, to znaczy ze jest takie grono ktore ma inne potrzeby. zrobi sie przyjazna tawerne dla posiadaczy klasyka i nikt im nie bedzie nic wytykal. taka super atomsfera panowala w siemianowicach na pierwszym zlocie. fajowsko by bylo, gdyby powstala rownie przyjazna witryna dla takich ludzi.

tak jak powiedzialem kiedys. moge zaoferowac kilka serwerow nonprofit, w tym jeden w pelni profesjonalny, bez zadnych limitow i na blyskawicznym laczu.

[#157] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@wali7, post #154

Panowie skąd Wy jesteście? W całej dyskusji użyłem tylko sformułowania "koleś"! To jest zabagnianie? Jaką miarą Wy mnie mierzycie! Kończę ten wątek kultury słowa, bo zaraz będę musiał wypalić z grubej rury!



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 21:26:42
[#158] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #148

Czy musi istnieć jakieś szczególnie duże kulturalne forum, żebyś się umiał wśród innych na tym forum z odpowiednią dozą kultury wypowiadać?

[#159] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@speedy, post #156

No to ruszajmy wreszcie z tym portalem, bo ja się tu po prostu kulturalnie uduszę!
[#160] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #157

Ależ nie żałuj sobie, wypal z grubej rury. Mierzymy Cię taką miarą, jaką mierzysz nas. Prześledź sobie wątek od początku i odpowiedz na pytanie kto zachowuje się agresywnie.
[#161] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #159

Cóż, jedni wolą teatr, inni szambo. Na szczęście w warunkach demokracji każdy może znaleźć sobie coś dla siebie.
[#162] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@wali7, post #160

Moja retoryka zawsze była ostra. To prowokuje druga stronę do większej otwartości.
[#163] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@speedy, post #156

speedy napisał(a):

> zamiast sie nieustannie klocic, bo to przeciez nie ppierwszy
> taki topic, to moze rzeczywiscie lepiej zrobic osobna witryne
> dla posiadaczy klasyka.

Ależ proszę bardzo. Dobry pomysł. Stosowny będzie to przykład na pokazanie tej olbrzymiej, nigdzie nie spożytkowanej, mocy przerobowej i programistycznej drzemiącej w obecnych użytkownikach klasyka.

[#164] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #127

To ja się uczepię "projektów programistycznych".
Dla zabawy i rozrywki możemy założyć, że taki projekt będzie realizowany przez jednego człowieka (wystarczy uwzględnić liczebość środowiska). To daje szanse powodzenia bliskie zeru. Jeszcze jedno: ludzie o odpowiednich skilach zwykle z nich żyją. Po ośmiu godzinach nad kodem w robocie z trudem zmuszam się do pisania "dla zabawy i rozrywki" w czasie wolnym od służbowego(tm). Tylko że to co ja sobie tam skrobię wieczorami to nie jest retro i ma jakąś tam szansę przyniesienia mi pewnych korzyści - pozatym bardzo dużo się przy tym uczę.
Tak to wygląda od strony praktycznej (w moim przypadku). Od strony ideologicznej pewnie powiecie, że "miłość do krzemu", nostalgia i tym podobne (bajki ...). Miałem podobne myśli, tak coś do około 15 - 16 roku życia. Dzisiaj ów "krzem" to ja mogę co najwyżej podziwiać - jeśli na to zasługuje. Motyw "armii napędzanych nostalgią programistów" co to już za chwilkę, już za momencik zaleje nas niczym lawa błota i uszczęśliwi softem dla Amig 68k (Taaak, istnieje coś takiego jak "Amiga PowerPC" - od końca pierwszej połowy lat 90tych) zaczyna wracać na PPA coraz częściej. Tyle tylko że osoby wieszczące nadejście "nowych starych czasów" zwykle nie są programistami ...
Nie spodobały mi się wypowiedzi jednej z osób związanej z organizacją wymienianej w tym wątku imprezy - wyciekał z nich fundamentalizm. Fundamentalizm kibolski - bo bardzo wielu "fanatykom" w latach 90tych Amiga (500 z joystickiem) faktycznie zastępowała właśnie klub sportowy.
Druga twarz środowiska to kreatywność, profesjonalizm i ciągłe wołanie o niezależność od sprzętu. Na to wołanie nie było głuche nawet Commodore - co "kibolom" powinno dawać do myślenia. Kibolstwo zawsze było kulą u nogi producentów i co bardziej śwadomych użytkowników. Przykład ulegania kibolstwu to Amiga 600. Kibolstwo słało listy do redakcji amigowych czasopism - "mniej programów, więcej gier!", "dawać dyskietki, przecz z cover cd!" ... Tylko że dziś kula jest pusta ($$$) i już nie jest w stanie wywierać na nikogo nacisku. Dziś zostało już tylko osądzanie od czci i wiary developerów AROSa, MorphOSa, AmigaOS 4, softu pod te systemy i sprzętu (PowerPC) na którym pracują. Bo przecież powinni się wszyscy wstydzić ... ;)

A retro ... retro jest i ma się dobrze. W dodatku przynosi milionowe zyski - na komórkach i konsolach.

[#165] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #157

*y napisał(a):

> Panowie skąd Wy jesteście? W całej dyskusji użyłem tylko
> sformułowania "koleś"! To jest zabagnianie?

Tak. Skoro kilka osób Ci mówi, że jest to w dyskusji niegrzeczny zwrot, a sama osoba pod adresem której go użyłeś poczuła się urażona, jednak Ty mimo to próbujesz wmówić pozostałym że jest odwrotnie bo na ulicy to normalka, to sam sobie odpowiedz na to pytanie.

[#166] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@DRACOX, post #81

jak to niema nowego softu? caly czas cos sie ukazuje ..chocby nowe przegladarki internetowe...ktore jezeli jako tako chodza na klasykach z os4/mos1.4 ...to juz na os 3..to jakas kosmiczna pomylka

noooo przeglądarki nowe chodzą dobrze na MOSie. Cuda na kiju normalnie:D
Zrozumcie, że dla wielu Amiga to Amiga, komputer, który nie miał dostępu do Internetu. I wcale nie był przez to zły.

Ja na PC mogę używać jednej z wielu przeglądarek. Po co mam to robić na pseudoAmidze za 2.5 czy 3 tys?
Do tego wystarczy mi komp za 100 zł

Nie rozumiem, czemu na siłę chcecie aby Amiga dopędzała PCta?

A jak już tak jest, to czy nie lepiej AmigaOS zrobić porządnie pod jakąś jedną, czy kilka konfiguracji w srodowisku PC, niż robić jakieś drogie w produkcji SAMy.

Nawet Mac się poddał.

pozdrawiam

Aha i wracając po wielu latach do Amigi nie czekam na nowe oprogramowanie, chcę znowu stare poznawać ;)



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 21:39:58



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 21:54:41
[#167] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #162

niepotrzebnie - ostra retoryka bardziej prowokuje kłótnie, zamiast prowadzić do otwartości. A stawianie spraw na ostrzu noża i okopywanie się w swojej ziemiance zawsze prowadzi do izolacji, zdecydowanie lepiej poszukać wspólnych mianowników.
Pamiętam dobrze ostrą dyskusję z Amizaduszek (w której brałeś udział), gdzie sam przyznałeś, że pewne twoje obiekcje dot. Morphosa wynikały wyłącznie z braku wiedzy na jego temat... podejrzewam, ze tak jest z wiekszością podziałów i kłótni.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 21:58:49
[#168] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@Hareton, post #164

Trzeba było być w Siemianowicach to byś się przekonał co propagował "kibol". Niestety w każdym światku komputerowym więcej jest "odbiorców" niż "dawców".
[#169] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@PTR, post #166

rozumiem, że twoja Amiga nie była specjalnie rozbudowana, natomiast moja Amiga bezproblemowo łączyła się z internetem już w 1997 roku, wiernie służyła mi na studiach (jako maszyna do obliczeń i pisania sprawozdań), a w końcu napisałem na niej pracę magisterską... Amiga to nie tylko SuperFrog ;)
[#170] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@wali7, post #167

I zapowiadam się na kolejnych imprezach z cyklu Ami (jeśli sie odbędą) i tryskał będę na Was jadem moich słów.

PS. Chyba, że nakopiecie mi do pupy (obraziłem kogoś) i wystawicie za drzwi.

cobra



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 21:46:32
[#171] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@wali7, post #169

Nie była i nie czuję się z tym źle. Kiedy poszedłem na studia zmuszony byłem do kupna PCta.
Do łączenia z netem używałem/używam PCta i chodzi mi dobrze - serio :)

P.S. Co Wy do Super Froga macie?
[#172] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #170

ależ zapraszamy (o ile Amizaduszki się odbędą)...
ja natomiast zamierzam zepsuć Wam ideową czystość w Siemianowicach moją osobą i Pegiem ... jeśli tylko uda mi się to zgrać z planami mojej rodziny
[#173] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@PTR, post #171

ja to co - bo to zła żaba była ;)
[#174] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@PTR, post #166

apple zrezygnowalo ..bo nie moglo sobie odpuscic rynku komputerow przenosnych, do ktorych nie bylo nowych prockow...bo jak , jak producent procesorow mial traktowac powaznie firme ktoraz przez 5-10 lat zamowila lacznie mniej prockow niz pojedynczy(jeden z trzech) producent konsol na ppc w ciagu 2-3 lat?

oczywiscie po odejsciu appla na intele pojawily sie nowe mobilne procki od amcc ... i apple sie nimi zainteresowal i pewnie niedlugo ujrzymy nowy sprzet ppc od appla ...a dlaczego?otoz apple ma ostatnio silne zakusy na kawalek tortu zwany konsolami przenosnymi ,o czym swiadczy ostatnie akcje propagandowe polegajace na wmawianiu jablkofilom ze iphone to konsola do gier bijaca na glowe przenosne nintendo ds i sony psp .. ba bijace na glowe nawet stacjonarnego xboxa 1(no to to juz dzolk na calej lini).



wracajac do przegladarek , wiekszosc z nich to swieze projekty ,jednak bardzo szybko sie rozwijajace .. i coraz bardziej uzyteczne , ba bazujace na najlepszym na ta chwile silniku renderujacym (KHTML)



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 21:52:27
[#175] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #162

Z tą ostrością proszę zachować umiar, bo połowa tego wątku, delikatnie mówiąc, zbacza z tematu.

[#176] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@francdt, post #1

czy woogle jest to mozliwe ?

Oczywiście, że tak! Jedyne czego potrzeba to kasy, olbrzymiej ilości siana. Wszystko jest możliwe w tej kwestii, jeśli się forsa znajdzie. Wbrew pozorom termin "powrót legendy" wespół z dobrą reklamą, mógłby wiele zdziałać, teraz w dobie "retrozboczeń", znacznie więcej niżeli kiedyś, gdzie niby jakiś czas Amidze jeszcze został.
[#177] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@mailman, post #175

To ja może wrócę do tematu. Nowe projekty do Amigi klasycznej są jak najbardziej realne. Wiadomo, że na tym polu nikt nie zarobi kokosów, ale zawsze coś. Ludzi posiadających klasyczne Amigi (począwszy od gołych A1000 i A500) jest nadal bardzo dużo. Często mają ten sprzęt w domach gdzieś schowany i obok dorastające dziecko. Jak mogliby się ucieszyć gdyby była szansa zainteresowania swoich pociech tym sprzętem. Czy od razu trzeba kupić PC, albo niech wam będzie Pegasos'a, aby można było się umówić na czacie przez internet z pedofilem? Ja sam mam dwuletniego synka i uważam, komputery podpięte do internetu za spore zagrożenie dla rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka. Dlatego takie stare komputery jakimi sa Amigi klasyczne idealnie się nadają do tego. Nie mówię tu o Amigach silnie rozbudowanych z możliwością przeglądania neta. Na takiej klasycznej Amidze można zagrać w grę, skomponować jakiś kawałek muzyczny (programów było przynajmniej 10), porysować (też było sporo), lub poprogramować (dla starszych dzieciaków, nawet w Amiga Basic'u), itd.
Druga rzesza odbiorców to starsi kolesie*.... (przepraszam, że uraziłem miłośników klasycznych Amig , jeszcze raz serio przepraszam) , tzn użytkownicy komputerów, którzy mają Amigi bo chcą, bo tak jak wy z Pegasos'ami dobrze się czują, bo tak są szczęśliwi. Może chcieliby coś zrobić na Amidze (gra, moduł, render, itp.) i podzielić się tym z kimś kto to zrozumie i co najważniejsze doceni.
Z jednym się zgodzę. Jest duże ryzyko kupowania sprzętu (zwłaszcza drogiego) do klasycznych Amig z prostego powodu - możliwość awarii i utraty go, a zamienników jak na lekarstwo. Z drugiej strony jest to pewna inwestycja, która się zwróci - bo dobrego samopoczucia które wprost wspaniale wpływa na zdowie jest ciężko kupić.


*Ktoś w tym wątku nazwał mnie "frajerem" bo kupiłem Blizzarda 1260/50Mhz za 1600zł - to nie jest obraźliwe przynajmniej na równi z "koleś" ? I kto zionie agresją? Może ja też będę innych nazywał "frajerami" co? Może tak będzie fajnie? Jakiś komentarz "panowie oburzeni"?

[#178] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@Azzorek, post #177

wszystko zależy od kontekstu, stopnia znajomości interlokutorów, pozycji społecznej, wykształcenia ;)
skoro poczułeś się obrażony - domagaj się przeprosin, a nie pytaj się nas co o tym sądzimy
[#179] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@Azzorek, post #177

ok...wiec podejdzmy do tematu realistycznie ...kupisz dzieciakowi sama plyte glowna - bo natami nie jest kompletnym komputerem,za ok 3 tys zlotych by pokazac super froga ..czy zasponsorujesz mu Nintendo DS/Sony PSP za ok 400 pln?lub xbox3600/wii za ok 700 pln?


juz widze jak w imie milosci dla starych czasow wyciagasz az tak gruba kase by dzieciak zobaczyl superfroga....skonczy sie na tym ze albo kupisz mu ktoras z wymienionych wyzej konsol...albo odpalisz mu emulator UAE na pc...


milosc do retro miloscia do retro..ale tylko kiedy jest w rozsadnym wydaniu i cenie ...na sucho fajnie sie teorytyzuje ...ale w starciu z papierkami z portfela ni jak to sie ma do rzeczywistosci



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 23:51:15
[#180] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@Azzorek, post #177

Azzorek trafiłes w sedno właśnie dla dobrego samopoczucia mam w domku tyle amig nie dla zysku sprzedazy dalej ale dla semej przyjemnosci posiadania byłoby zajebiscie gdyby na amidzie odrodziła sie retro scena kazdy kto był na jakims paty kiedys copy party wie jakie to uczucie jak fajnie sie wtedy bawilismy a przeciez zadnch profitow to nie przynosiło ludzie "kodowali" graficili muzykowali dla samej przyjemnosci i dla zaistenienia dla pozostawienie czegos po sobie jesli ktos uzywa obojetnie jakiego sprzetu i sprawia mu to radosc zajebiscie oto chodzi jesli ktos zbiera znaczki a drugi zbiera figurki mangi to raczej ani jeden ani drugi nie rzuca tego bo ktos tam ich wysmieje bo to nieoplacalne itp ja czekam na natami z tego wzgledu ze klasyki ktore sa na allegro ile jeszcze pociagna wiec nowy sprzet bylby wskazany aby potzymac dla potomnosci cos tak fantastycznego jak cała ta subkultura amigowa ja w miedzyczasie postaram sie o tyle amig na ile bedzie mniestac i na ile starczy mi miejsca w domku aby w razie awari miec do konca zycia choc jeden sprawny egzemplarz ktos powie ze jestem walniety moze i tak ale dla mnie amiga zawsze bedzie czyms wiecej niz tylko kawalkiem plastiku zostawilem kawalek siebie i bede trwal z tym niby trupem az sam nie padne trupem i pewnie takich walnietych inaczej jak ja na swiecie jest wielu i fajnie mam nadzieje ze nie wyginiemy tak szybko jak juz wielu nam tego zyczyło :) co do szejkow to moze znacie jakiegos moze ma kilka melonow i jest rowniez fanem amisi :)



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 23:55:51
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem