[#121] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@speedy, post #84

speedy napisał(a):

> szczegolnie ostatnio nasilila
> sie taka tendencja. w ciagu ostatniego roku, zauwazylem
> przynajmniej 10 osob ktore postanowily po 10 latach przerwy,
> zainwestowac w klasyka.

Bo klasyk drogi nie jest. Ciekawe ile z tych 10 osób wyskoczy z równą chęcią z pieniędzy, jak już (o ile) NatAmi się pokaże. Poza tym, 10 osób, to żaden komercyjny wyznacznik rynku dla potencjalnego inwestora. 100, czy nawet 1000 osób to za mało.

> duzy wplyw na niektorych moze tutaj
> miec impreza retro w siemianowicach. ludzie ogladajac reportaz
> z pierwszego zjazdu, zauwaza ze cos sie jednak jeszcze dzieje.

Tak. Ludzie lubią wspominać i dzielić się nostalgią. Nijak się to ma do wydawania pieniędzy i rozwoju rynku.

> skloni to do kupna sprzetu. wiadomo ze profitow nie bedzie

Czyli wierzysz w altruizm takich producentów NatAmi na przykład? Że robią to dla zabawy, z nostalgii i w ogóle "bo Amiga ma duszę i rulez"? Jak się sprzęt nie sprzeda to zwiną zabawki najzwyczajniej przecież.

> widac odrazu, ale po kilku odslonach, impreza sie na pewno
> rozkreci =) zreszta, szykuje sie spore zainteresowanie mediow
> po pierwszym zlocie, wiec dotrze to do pewnego grona odbiorcow!

Dokładnie. Poczytają, posłuchają, obejrzą i powspominają. Jednak z niebagatelnej sumy to już tak łatwo wyskoczyć dla samego sentymentu nie będzie. Nie na tym rynku.

[#122] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #101

*y napisał(a):

> 1 Tak! Kocham baaardzo ten kawałek krzemu, a ty co kochasz w
> Pegu?

Dlaczego z góry zakładasz, że ktoś musi jakimś uczuciem wyższym darzyć sprzęt?

> 2 Od tego są projekty pokroju Minimig i Natami. Taki substytut.

No proszę. Substytut. A niektórzy daliby się pokroić, że to nie substytut, tylko prawdziwe nowoczesne klasyki...

[#123] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #110

*y napisał(a):

> Gdzie ja w wątku o miłości?

Tak! Kocham baaardzo ten kawałek krzemu, a ty co kochasz w Pegu?

No, chyba że kochać, to nie znaczy darzyć miłością.

> Kochałeś meble i AGD? Ciekawa perwersja!

Równie ciekawa, co kochanie się w kawałku krzemu, do czego się kilka postów wcześniej przyznałeś.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 17:50:43
[#124] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@MDW, post #31

Jak ktoś na codzień używa Windowsa, a Amiga dla niego niedzielna zabawka to pewnie, że ma w nosie jej rozwój.

oo o o wkoncu MDW cos o mnie :)

[#125] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #102

jak juz konkretnie to chodzilo mi o to - post 85 i 86 w odpowiedzi na 83, post 96 i 97 w odpowiedzi na 95. czy to wyscigi ;)

wracajac to tematu to oby jak najszybciej byla do kupienia ta natami wtedy to zamiast ciagnac brednol zapoda sie linka i bedzie oh ah trampolina



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 18:27:46
[#126] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #101

*y napisał(a):

> 1 Tak! Kocham baaardzo ten kawałek krzemu,

Ja nie kocham krzemu. Zbyt silne przywiazanie emocjonalne do takiego obiektu moze byc zrodlem wszelkiej masci dewiacji.

PS.
1. Kazda klasyczna amiga to trup podtrzymywany na sile przy zyciu.
2. Dla nostalgikow sa projekty w stylu MiniMig/Natami
3. Retrocomputing to nie jest cos, co przyciaga rzesze programistow. Retrocomputing (a pod to zalicza sie minimig i kanapkowane trupy) to zabawa dla ludzi ktorzy przy cyfrowym joysticku i puszce piwa wspominaja rzewnie stare czasy.
4. Zadna amiga, ani jej pochodna nie jest w stanie przyciagnac nowych programistow.

[#127] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #123

Proszę powiedz co nowego do dyskusji wnoszą twoje wątki? Gierki słowne to raczej na portalu polonistów. Mogę się jednak mylić.
Co do rozwoju Amigi. Ani jedna, ani druga platforma (Peg/Natami) to nie jest żaden rozwój. Ja jako koneser unowocześniam sprzęt o "zabawki" na które nie stać mnie było lata wcześniej. Chętnie widziałbym też nowe rozwiązania dla moich "staruszek". Myślicie, że przy ataku komputerów PC z procesorem Intel i AMD na rynek komputerów osobistych i mniejszych stacji roboczych jest szansa z wbiciem się tu wynalazków w stylu SAM lub PEG? Ja myślę, że żadna. Jest za to coraz większa szansa, że narodzi się "scena" retro oparta o Amigi i ludzie zaczną tworzyć projekty programistyczne i hardwerowe, nie w celach komercyjnych tylko dla ZABAWY I ROZRYWKI. Jeśli macie nadzieję na komercyjne odrodzenie Amigi to mogę się tylko głośno pośmiać (obym się mylił), nie sądzę aby znalazł się inwestor chcący wysupłać na to "trochę" grosza. Podkreślam: myśląc o Amidze NIGDY nie miałem nawet promyka nadziei na komercjalizację przedsięwzięć z nią związanych. To jest hobby i w tych kategoriach musimy na to patrzeć.
[#128] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@szuler, post #126

Ręce opadają! A Peg pociąga! Obudź się koleś!
[#129] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #111

>> Co do CT63. To jest ta droga rozwoju. Coprawda to produkt dla "konkurencji" ale stworzony w "domowych" warunkach

Nie takich znowu domowych. Rodolphe Czuba był głównym konstruktorem w firmie która miała wypuścić następcę Atari Falcon. http://atariki.krap.pl/index.php/CT60



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 20:08:51
[#130] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #128

*y napisał(a):

> Ręce opadają!

bo?

> A Peg pociąga!

Nie, nie podnieca mnie zaden kawalek krzemu i zadnego kawalka krzemu nie darze miloscia. trudno zrozumiec?

> Obudź się koleś!

Koles? Grzeczniej prosze.

[#131] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@szuler, post #130

Te pociąganie to te rzesze programistów! Z natury jestem niegrzeczny i to się raczej nie zmieni....
[#132] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@zyga64, post #129

Dlatego "domowe" warunki w cudzysłowie.
[#133] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #127

*y napisał(a):

> Proszę powiedz co nowego do dyskusji wnoszą twoje wątki?

Na przykład to, że wytykam Ci hipokryzję. Raz piszesz, że darzenie przedmiotów miłością to dewiacja, a zaraz potem, że Amigę wolno (bo tak). Piszesz również, że kochasz kawałek krzemu, a kilka postów później, że nic o miłości w tym wątku nie wspominałeś.

> Co do rozwoju Amigi. Ani jedna, ani druga platforma
> (Peg/Natami) to nie jest żaden rozwój.

Oczywiście. Bo ani jedno, ani drugie Amigą nie jest. Jednak w porównaniu z klasykiem, obydwa są mocniejsze.

> Ja jako koneser
> unowocześniam sprzęt o "zabawki" na które nie stać mnie było
> lata wcześniej.

Tylko żebyś się ceną tych zabawek nie zdziwił, bo może się okazać, że te, na które nie było Cię stać lata wcześniej możesz teraz kupić za grosze, relatywnie tanio w porównaniu z takim NatAmi.

> Myślicie, że przy ataku komputerów PC z
> procesorem Intel i AMD na rynek komputerów osobistych i
> mniejszych stacji roboczych jest szansa z wbiciem się tu
> wynalazków w stylu SAM lub PEG?

Sam440 i Pegasos to sprzęty o zupełnie innym przeznaczeniu, Sam440 w szczególności nie ma konkurować z rynkiem komputerów osobistych.

> Ja myślę, że żadna. Jest za to
> coraz większa szansa, że narodzi się "scena" retro oparta o
> Amigi i ludzie zaczną tworzyć projekty programistyczne i
> hardwerowe, nie w celach komercyjnych tylko dla ZABAWY I
> ROZRYWKI.

Sugerujesz, że NatAmi to projekt hobbystyczny, zupełnie nie nastawiony na zarobek? Obyś miał rację, bo inaczej będzie tak, jak już to pisałem wcześniej. Zarobek będzie żaden (albo minimalny, tudzież straty) i panowie zwiną klocki z tej piaskownicy. Na nic się tu wtedy sentyment nie zda.

[#134] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #131

*y napisał(a):

> Z natury jestem niegrzeczny i to się raczej nie zmieni....

Tylko nie sądzę, aby taka deklaracja pociągnęła za sobą jakąś szczególną pobłażliwość wśród moderatorów.

[#135] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #133

Natami traktuję jako ciekawostkę więc nie łącz moich wątków w sposób sugerujących jakieś moje szczególne zainteresowanie tym projektem.
[#136] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #131

*y napisał(a):

> Te pociąganie to te rzesze programistów!

Oczywiscie, ze nie! Zaden z amisystemow nie ma do zaoferowania nic, co mogloby przyciagnac ani uzytkownikow ani programistow.

> Z natury jestem
> niegrzeczny i to się raczej nie zmieni....

Ale na kulture jezyka moglbys zwracac czasem uwage.

[#137] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #134

He, he! A toś mnie przeraził. Panowie, nie ma co ukrywać, dość duża liczba ludzi uczestniczących w PPA od strony "klientowskiej" to posiadacze klasycznych sprzętów. Siedzą tu bo nie ma innej alternatywy w sieci (polskiej), mogą zawsze jednak odejść bo taki projekt też się rodzi. Życzę Wam wtedy powodzenia!!!
[#138] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@szuler, post #136

A koleś to obraźliwe sformułowanie?
[#139] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #138

*y napisał(a):

> A koleś to obraźliwe sformułowanie?

Niegrzeczne. Nie jestem dla Ciebie ani kolega ani tym bardziej kolesiem.

[#140] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@szuler, post #139

To Pan aż taki leciwy, że slangu nie kuma....
http://pl.wiktionary.org/wiki/kole%C5%9B
http://www.miejski.pl/slowo-Kole%C5%9B

Moja polonistka, kobieta starej daty, była niesłychanie ze mnie zadowolona. To nie żart!!! Szkoła to też ta z wymagających.


Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 20:35:16



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 20:36:58
[#141] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #138

*y napisał(a):

> A koleś to obraźliwe sformułowanie?

W kulturalnej dyskusji jest co najmniej niegrzeczne i nie na miejscu.

[#142] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #141

To przeczytaj co pod tym hasłem jest w linku 2!
[#143] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #142

Kulturalnej dyskusji nie prowadzi się w miejskim slangu. Nie jesteśmy na ulicy, tylko na forum internetowym i wypada przystosować się do ogólnie przyjętych norm.

[#144] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #137

Sugerujesz, że możesz sobie brykać na forum, bo ty i twoi koledzy (podobno) wspieracie PPA finansowo? Też mi argument... Ja mogę przykładowo napisać, że "dość duża liczba ludzi uczestniczących w PPA od strony "klientowskiej" to ludzie, którym nie podoba się jak ktoś bryka na forum i są w stanie finansowo pokryć PPA z nawiązką "straty" spowodowane odejściem tych, którzy "zawsze jednak mogą odejść, bo taki projekt też się rodzi"". Pff...
[#145] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #143

Przepraszam co ty mówisz??? To jest forum komputerowe, a nie nauczycieli języka ojczystego. Nie Wiesz jak się mówi w sieci? Wstyd!!! Normy!!! To pooglądaj ogólnopolskie fora! Tam masz piękną, szlachecką polszczyznę..... Hi, hi, hi.
[#146] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@recedent, post #144

Klient w tym wypadku znaczy NIE REDAKTOR. Brak zrozumienia! Po co dałem cudzysłowy? Mówię Wam, że część tej społeczności może gdzieś odlecieć i będziecie się Panowie dusić we własnym Pego-Samo sosie.
[#147] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #145

Stawianie za przykład i wzór "ogólnopolskich forów" (czyli pewnie Onety itp.) to raczej niepoważny argument.

[#148] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@GumBoy, post #147

To daj przykład większych kulturalnych forów. Czekam na namiary.
[#149] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #145

Tam jej nie ma i to dopiero wstyd. Wypominanie sobie jak kto pisze, chyba nie licuje z netykietą, więc może warto dać sobie (w tym wątku i w taki sposób) z tym spokój. Temat jest ciekawy, ale możliwy do realizacji jedynie przez jakiegoś szejka naftowego, ktory z sentymentu wskrzesi amigę w wersji klasycznej. Jeżeli wznowić produkcję clasica, to A1200 musiałaby mieć procka w wersji 68060 zegar 300 mhz jakiegos SiS-a 64 mb ram, bo wcześniej czy później wszyscy znowu by biadolili, że mało, wolno itd.

[#150] Re: AMIGA wznowienie produkcji ????

@*y, post #148

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem