[#121] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #120

super wyglądają Rewelacyjne !
[#122] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #1

W końcu doszły przyciski do dwóch pierwszych klawiatur w wersji D, mam więc wszystko do ich montażu i pewnie zabiorę się dziś do pracy. Jedna z nich będzie taka jak prototyp (przyciski niebieskie i zestaw klawiszy "granite"), druga będzie miała przyciski brązowe i czarny zestaw klawiszy. Oczywiście obie są już zamówione. Zarzucę zdjęciami.
[#123] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #93

Żeby zakończyć kwestię LED-ów,


Zamiast tych ledów nie można by tam umieścić gniazda micro-usb. A w środku na PCB zrobić drugie gniazdo. I wtedy w środku można by trzymać goteka, łączyć go kablem usb z klawiaturą, a na zewnątrz po kablu usb-otg wpinać pena. Lub na przykład taki gniazdo usb mogło by też przydać się do RapidRoad. Albo zawsze mógłbyś umieścić na takiej klawiaturze swoje usb na clock port OKok, racja

Wtedy cenna mogła by tak nie szokować, bo nie była by to zwykła klawiatura tylko coś więcejok, racjaok, racja

Bo z tymi ledami to mi trochę tak zalatuje że następne AmiParty będzie w remizie w jakieś wsi pod Białymstokiem.
[#124] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@tWINpIX, post #123

Jak na Podlasiu Mickiewiczowi lokalny folklor i balety pasowały, to party w remizie też by się udało.
Kwestia gustu, ja chyba wolałbym z ledami, aniżeli z wyciągniętymi portami obok klawiatury.
[#125] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Paxo, post #124

Nie koniecznie musi być micro usb i przedłużka z otg bo może zmieściło by się z jednej strony pełno prawne gniazdo usb. Taki mały pen wielkości samej wtyczki mógłby tam siedzieć i diody pewnie też by się zmieściły. Może by się dało nawet zrobić zaślepki z gniazdami usb jak ktoś nie chcę diod i może obyło by się bez ingerencji w PCB.

A same diody zamiast migać radośnie mogły by wskazywać temperaturę w środku Amigi, gdyby był jakiś układ mierzący temperaturę i wysterować to na diody to też by było spoko.pomysłpomysł


A aluzja do Białostockiej wsi nie miału na celu jej ubliżyć tej że wsi, tylko aby to nie wyglądało jak maluch z dużym spojlerem
[#126] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@tWINpIX, post #123

Bo z tymi ledami to mi trochę tak zalatuje że następne AmiParty będzie w remizie w jakieś wsi pod Białymstokiem.
Prawie całe dzieciństwo i młodość mieszkałem na wsi pod Białymstokiem, więc wszystko się zgadza. Potem przeniosłem się do samego Białegostoku.

LED-y są opcjonalne, można sobie zażyczyć ich brak i mieć taniej. Co będą mogły mierzyć, na razie nie powiem.
[#127] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #126

Co będą mogły mierzyć, na razie nie powiem


Ach, gdybyż tak mogły mierzyć temperaturę dyskusji w top 10 ostatnich wątków na PPA...
[#128] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@recedent, post #127

Ach, gdybyż tak mogły mierzyć temperaturę dyskusji w top 10 ostatnich wątków na PPA...
Jeżeli wystawisz jakieś proste API po HTTP do pobierania tej temperatury, napiszę commodity, które (po połączeniu Amigi z Internetem) będzie pobierać wartość co minutę i odpowiednio sterować diodami.

szeroki uśmiech
[#129] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #122

Projekt, jak to zwykle z projektami bywa, dostał opóźnienia. Ponieważ obawiałem się, że mogą występować różnice między oryginalnymi obudowami A1200, a obudowami z projektu a1200.net, postanowiłem zakupić tę drugą obudowę i sprawdzić. Niestety moje obawy się potwierdziły i to oznacza, że:
  • Klawiatura wymaga znaczącego przeprojektowania. Nie od zera, ale będą zmiany. Oczywiście na lepsze.
  • Wersja D jednak nie nadaje się do sprzedania, nawet jako prototyp. Osoby, które deklarowały jej zakup przepraszam, ale muszę odwołać tę ofertę. Nie pozwolę sobie na sprzedaż produktu z błędami konstrukcyjnymi.
[#130] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #129

Rozumiem, że powód przerobienia aktualnej wersji klawiatury nie wynika z samej wielkości otworu "na klawiaturę" w obudowie ale "czegoś" co od spodu przeszkadza aby ją założyć?
Nie pomyślałem wcześniej aby porównać oryginalne i te nowe obudowy w celu wyłapania różnic (oprócz tych, o których wiem od początku).
[wyróżniony] [#131] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #129

A co z obudową Checkmate A1500 Plus (link) - też będzie wspierana?
[#132] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Cedrat, post #131

A co z obudową Checkmate A1500 Plus (link) - też będzie wspierana?
Dzięki za zwrócenie uwagi. Patrząc na jej konstrukcję nie widzę zasadniczo problemu, żeby nadchodząca wersja mojej klawiatury do niej pasowała. Niemniej rozważę zakup takiej obudowy (o ile jest to już możliwe) do testów.
[#133] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #132

Obudowa jako taka już jest - ci, którzy ją zamówili na Kickstarterze, już je podostawali. Nie wiem, kiedy będzie następna partia.

Zawsze możesz do Steva Jonesa napisać - może Ci sprzeda poza kolejnością, dla dobra publicznego :)
[#134] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #132

Projekt wciąż idzie do przodu, chociaż niektóre części pełzną z Chin z prędkością lekko irytującą. Dlatego jeszcze nie ma nowej, ulepszonej płyty. Za to są nieco bardziej stylowe klawisze. szeroki uśmiech Na razie wciąż założone do tego wymęczonego prototypu dlatego lekko to nierówne. Docelowe switche mają 5 pinów (2 elektryczne i 3 ustalające), więc będą z pewnością bardziej wyrównane.

[#135] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #134

Świetna robota szeroki uśmiech Czekam z niecierpliwością na twoją klawiaturę .
[#136] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #134

No cóż, będę klientem :) Świetna robota.
[#137] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #134

Miałem przyjemność "poklikać" na twojej mechanicznej klawiaturce na Amigowisku- bardzo miłe doznania- mechanik, to mechanik OK
[#138] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@BULI, post #137

mechanik, to mechanik


[#139] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@BULI, post #137

Ja też - okrutnie głośna w porównaniu do oryginału, ale to chyba jedyna wada. Poza tym - bardzo dobrze "daje znać" czy klawisz został naciśnięty, czy nie (oryginalna jest bardziej "gumowa"), pisze się lepiej niż na standardowej. Szkoda że nie zrobiłem testu szybkości pisania, sądzę że dobre 10-20% może podskoczyć.
[#140] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@madman15, post #139

Zależy od przełączników. Do precyzyjnego i szybkiego pisania są przełączniki Niebieskie moje ulubione, są najgłośniejsze, (choć z czarnych nie korzystałem) jest mocny klik i uderzenie klawisza. Przełączniki czerwone są liniowe, aktywuje je mniejszy nacisk i uderzenie jest słabsze, przez co są bardziej ciche. Brown to coś pomiędzy z wyczuwalnym klikiem, nie powinny tak hałasować jak niebieskie. Jest też masa wariacji i coraz bardziej popularne opto-mechaniczne. Przy pisaniu bezwzrokowym klawiatura z niebieskimi przełącznikami to czysta frajda z korzystania, do grania lepsza z czerwonymi.
[#141] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #134

Projekt wciąż żyje, chociaż koronawirus próbuje go wyhamować. Dobrą wiadomością jest to, że jestem już przy szóstej (F) wersji płyty (przyszły z Shenzhen w piątek) i jest to wersja, która spełnia wszystkie moje oczekiwania. Wersja E niestety miała sporo niedoróbek, w tym jedną dyskwalifikującą, ale to już historia. Wstępne przymiarki wersji F, zarówno do oryginalnej obudowy, jak i do obudowy A1200.net dały wyniki pozytywne. Poszło już zamówienie na komplet switchów i dwa kolejne komplety czystych klawiszy. Po złożeniu pierwszego egzemplarza i ostatecznych testach, zamówię więcej, w tym też czarne zestawy klawiszy.

Wersja F jest przygotowana pod switche z 5 pinami i całkowicie eliminuje problem kolizji płyty z szyną podpierającą kartę turbo, nie ma też efektu wystawania klawiszy ponad górną płaszczyznę obudowy Amigi, wręcz przeciwnie, ich dolne krawędzie są około 1,5 mm poniżej.

Gdy tylko wykonam prototyp, zarzucę zdjęciami.
[#142] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #141

Wersja F jest przygotowana pod switche z 5 pinami i całkowicie eliminuje problem kolizji płyty z szyną podpierającą kartę turbo, nie ma też efektu wystawania klawiszy ponad górną płaszczyznę obudowy Amigi, wręcz przeciwnie, ich dolne krawędzie są około 1,5 mm poniżej.

Gdy tylko wykonam prototyp, zarzucę zdjęciami.


Brzmi bardzo dobrze- jestem ciekaw efektu końcowego OK
[#143] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #141

Szczerze mówiąc, to teraz bardziej czekam na ten projekt niż mityczne klawisze od Phila.
[#144] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Grzegorz_P, post #143

Projekt jest coraz bliżej finału. W międzyczasie była jeszcze jedna, siódma już wersja płyty głównej klawiatury. Ostatecznie pozbyłem się tych pasków z plexi po bokach, bardziej zbliżając układ klawiatury do oryginalnego. W tej chwili czekam tylko na wykonanie nadruków na keycapach i pierwsze cztery sztuki będą gotowe do ostatecznych testów i sesji fotograficznej.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 17:34:23 przez Krashan
[#145] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #144

No to super OK
[#146] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #144

a jaki pi razy okno koszt i jak się zapisać? ;)
[#147] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@kamilus, post #146

Prawdopodobna cena to 860 zł (z podatkiem VAT). Być może po rozkręceniu produkcji nieco spadnie. List kolejkowych raczej nie przewiduję, ewentualnie gdyby ktoś chciał nietypową konfigurację to być może będzie musiał zaczekać. Standardowa wersja będzie skompletowana następująco:
- przyciski Kailh niebieskie (ze skokiem, klikające).
- keycapy zestaw "classic" - białe + funkcyjne jasnoszare, nadruk czarny.
- układ klawiatury amerykański.
- dioda CapsLock zielona.
[#148] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #147

Pewnie oprócz wersji "classic" pokuszę się też o coś, co będzie pasowało do czarnej obudowy.
[#149] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #147

Może przy tej cenie warto dopłacić odrobinę i pójść w Cherry MX? Z doświadczenia (mam kilka mechanikóœ w domu i pracy) wiem, że Kailh blue są niewdzięczne przy dłuższej pracy i czasami robią się doubleclicki. Tak czy siak będę chętny na sztukę.
[#150] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@kamilus, post #149

To są niestandardowe przyciski, mniejsze od Cherry i z innym rozstawem pinów, więc odpada.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem