[#151] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #147

A czarne klawisze przewidujesz? W nowych obudowach to dość popularny kolor.
[#152] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Cedrat, post #151

Tak, jedna z 4 klawiatur z pierwszej serii będzie czarna.
[#153] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #152

No i tak się złożyło, że czarna klawiatura poszła na pierwszy ogień. Po niej będą trzy klasyczne szaro-białe (dwie US i jedna DE). Ta jest już skompletowana i przetestowana, zostało tylko wpisać numer seryjny 1.



[#154] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Super OK to od kiedy w sprzedaży ?
[#155] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Bardzo ładnie się prezentuje OK
[#156] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Alex, post #154

Zasadniczo od zaraz, pozostała do rozwiązania kwestia pudełek. No i oczywiście nie będę miał od razu dużej ilości. Z drugiej strony, cytując klasyka, „to nie są tanie rzeczy”, cenę ustaliłem na 700 zł netto (861 zł z VAT).
[#157] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

R.P czyli
Rzeczpospolita Polska ! OK
[#158] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Będzie idealnie pasować do czarnej obudowy, którą mam OK
[#159] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Bardzo ładnie się to prezentuje OK
[#160] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #156

Generalnie wygląda dużo lepiej niż wersja z paskami, teraz to jest ładne a wcześniej mi się aż tak nie podobało

Myślę że warte tych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 09:58:45 przez QUAD
[#161] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Najbardziej podobają mi się skrajne klawisze z logo RastPort :)
[#162] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@QUAD, post #160

Ceny nowych klawiatur są wysokie, również koło 700 PLN.

Ja parę dni temu zamówiłem nową membranę dla mojej drugiej Amigi 1200. Mam nadzieję, że podmiana jest prosta. Gdybym miał więcej kasy na wydatki, to kupiłbym nową klawiaturę.
[#163] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Hexmage960, post #162

Jak nie rozwalisz tasiemki przy wpinaniu w gniazdo i nie pogubisz srubek to bedzie prosta. Skombinuj maly srubokręt
[#164] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

ładne
[#165] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

to ja jedną taką :)
[#166] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Czemu Alt i Amiga zamienione miejscami?
[#167] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@ninex, post #165

Elegancko wyszło! W jaki sposób można ją zamówić?
[#168] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@*y, post #166

Czemu Alt i Amiga zamienione miejscami?
Klawiatura ma możliwość sprzętowej zamiany miejscami 'altów' i 'amig' za pomocą jumperów. Ponieważ dużo piszę na klawiaturach PC, gdzie 'alty' są przy spacji, również na Amidze preferuję takie rozwiązanie. Oczywiście w kolejnych egzemplarzach będzie fabrycznie ustawienie "amigowe". Zamiana wymaga jedynie przełożenia zworek i zamiany klawiszy miejscami.
[#169] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #168

Dobry pomysł z zmian klawiszy choć niektórzy będę za strym układem . Dawaj szczegóły zakup
[#170] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Kali80, post #169

Dobry pomysł z zmian klawiszy choć niektórzy będę za strym układem.
Jasne. Dlatego domyślny będzie stary układ, a w każdej klawiaturze użytkownik sam może sobie przestawić. Jedyne co potrzebne to narzędzie do ściągania klawiszy (pewnie dołożę do każdej klawiatury) i pęseta albo małe szczypce do przełożenia jumperów.

Co do zakupów, to na razie zmontowany jest tylko ten jeden egzemplarz. W okolicach 10 listopada powinienem mieć zmontowane dwie sztuki w tradycyjnych kolorach szary-biały. Następnie w przygotowaniu są kolejne trzy klawiatury, jedna znów czarna, dwie szaro-białe. Potem... zobaczymy. W międzyczasie też ogarnę temat opakowania (znalezienie gotowych pudełek o takich rozmiarach graniczy z cudem). A później normalnie, cena jest znana, na priv numer konta do przelewu, do każdego zakupu wystawiam fakturę VAT. Na terenie kraju wysyłka do paczkomatów InPost gratis.

Oprócz zestawu kolorów klawiszy można wybrać kolor diody Caps Lock (standardowo zielona, może być jeszcze czerwona lub żółta). Będzie też (przynajmniej za czas jakiś) wybór switchów. Na razie mam niebieskie (ze skokiem i odgłosem kliku) i jeden zestaw brązowych (ze skokiem, bez kliku). Są jeszcze czerwone (bez skoku, bez kliku, tzw. liniowe), tych chwilowo nie mam u siebie.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 15:14:38 przez Krashan
[#171] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #170

Gdzie przyjmujesz zamówienia?
łyknął bym czarną, z tradycyjną led capsa :)
[#172] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@QUAD, post #160

Generalnie wygląda dużo lepiej niż wersja z paskami, teraz to jest ładne a wcześniej mi się aż tak nie podobało


Mam dokładnie takie samo odczucie.
Co więcej, dzięki tym paskom i mechanicznemu "klikowi" (który nieodłącznie kojarzy mi się ze starymi klawiaturami dołączanymi do pierwszych optimusów) produkt wydawał mi się "niekupowalny". W tej chwili już jest zdecydowanie inaczej (możliwość nieklikających switchy!) :). Dalej nie pasuje mi przycisk ekstra i przyciski RP, ale nie są to takie blokery jak dwie poprzednie rzeczy. Od teraz przyglądam się z uwagą :).

Mam nadzieję, że będzie dobrze się sprzedawał OK

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 09:30:17 przez baderman
[#173] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@baderman, post #172

W sumie przycisku "Extra" możnaby się pozbyć, ale wtedy mamy dwie wersje PCB, czego chciałbym uniknąć. Natomiast przyciski "RP" być muszą, bo spacje o szerokości 9U są absolutnie nie do kupienia. Zamówienie zaś takowych wywindowałoby cenę klawiatury w kosmos.
[#174] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #173

A może opcja zmapowania Control na Rp? W ramach kolejnego przyzwyczajenia do klawiatur PC.
[#175] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #153

Bardzo ładne OK
[#176] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@hrw, post #174

A może opcja zmapowania Control na Rp?
Technicznie możliwe. Ale powiedz, jak często na Amidze klasycznej używasz Controla... Clipboard obsługuje się przecież kombinacjami z Cmd.
[#177] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #176

czy będzie też wersja w zewnętrznej obudowie? aby można było użyć np. checkmate 1500 ?
[#178] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Kwahu, post #177

Nie mam jeszcze pojęcia jak wykonać taką obudowę, żeby nie kosztowała nie wiadomo ile i dobrze wyglądała. Nie mówię z góry "nie", ale priorytet takiej wersji jest niski.
[#179] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #178

mi by wystarczyło jak by można było kupić model 3d, który sobie można samemu wydrukować
[#180] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Kwahu, post #179

No ale tu w grę wchodzi jeszcze kontroler klawiatury? Co Ci po klawce w wydrukowanej obudowie jeśli nie masz jak jej podpiąć do Ami?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem