[#181] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@recedent, post #180

No ale tu w grę wchodzi jeszcze kontroler klawiatury?
Wchodzi, ale kontroler „nie kosztuje”, w sensie elektronika nie jest droga. Natomiast wykonanie estetycznej i trwałej obudowy do klawiatury w ilościach rzędu kilkudziesięciu będzie kosztowało.
[#182] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #181

Produkcja posuwa się i ten oto egzemplarz numer 5 będzie za kilka dni do kupienia. Czarne sztuki jeszcze trochę zajmą, nie wszyscy dostawcy z Chin są rzetelni niestety, ale od tego mam – nomen omen – czarną listę... Na zdjęciu przymierzony do obudowy od Philippe Langa. Tak, nie ma jeszcze diody w CapsLocku, ale to już drobiazg.



Egzemplarz numer 4 natomiast przewidziany jest dla naszych zachodnich sąsiadów.



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 18:58:20 przez Krashan
[#183] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #182

Całkiem ładnie to wygląda :)
[#184] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@X-Type^HVR, post #183

A właśnie, byłbym zapomniał. Mam już A600 i przymierzam się do zrobienia klawiatury mechanicznej również do niej.
1
[#185] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #184

OK już się nie mogę doczekać :)

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:00:52 przez RokiS
[#186] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #182

Wygląda super. W pierwszej kolejności czekam na czarną. Do A600 też się przyda OK
[#187] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #184

I to jest dobra wiadomość :) ja jeszcze poszukuję "okazyjnie" płyty głównej, ale... nie spieszę się, więc spokojnie zdążysz
[#188] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #184

A opcje podłączenia klawiszy od A1200 do A500 sprawdzałeś? Tego modelu więcej a chyba ogarnie to też a2000/3000 od razu.
[#189] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #182

Mam pytanie bo nie widzę tego ze zdjęć, jakie jest rozróżnienie klawiszy F i J do pisania do pisania bezwzrokowego ?
[#190] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@cossack, post #189

jakie jest rozróżnienie klawiszy F i J do pisania do pisania bezwzrokowego?
Nie ma rozróżnienia.
[#191] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@hrw, post #188

A opcje podłączenia klawiszy od A1200 do A500 sprawdzałeś?
Tak, ale nie jest interesująca. Tak czy inaczej, trzeba dostawić kontroler, a przy mojej metodzie i skali produkcji kombinowanie z jakimś doczepianym kontrolerem nie ma sensu ekonomicznego, a jest rozwiązaniem mniej eleganckim inżyniersko niż dedykowana płyta dla A500. Zunifikowane i tak będą inne rzeczy.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 21:53:08 przez Krashan
[#192] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #190

Odpowiedź na:
jakie jest rozróżnienie klawiszy F i J do pisania do pisania bezwzrokowego?

Nie ma rozróżnienia.

To bardzo istotna wiadomość.
Jest to zupełnie oczywiste, że klawisze są wyróżnione i dla pewnych osób może to być wielkie i nie miłe zaskoczenie.
Dla mnie taka klawiatura do pisania jest bezużyteczna, musiałbym przerobić te przyciski aby z niej korzystać. Pisanie zwłaszcza na niebieskich przełącznikach to jedyny powód dla którego chciałbym mieć w Amidze mechaniczną klawiaturę.
[#193] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@cossack, post #192

Trudno, nie da się zadowolić wszystkich. Osobiście nie bardzo widzę jak by można te przyciski przerobić bez popsucia wyglądu.
[#194] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #193

Ja aby skorzystać musiał bym przerobić te przyciski, ale jeśli ktoś produkuje przyciski to raczej na pewno ma wersję z akcentem zazwyczaj w postaci poziomej wypustki w dole na szerokości klawisza.

Gdybym miał kupować taką klawiaturę to głównie ze względu na funkcjonalność, przyjemność z pisania bez tych akcentów na F i J nie ma o tym mowy.
[#195] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@cossack, post #194

Jest wersja akcentowana, ale nie poprzez wypustki, tylko bardziej wklęsłą górną powierzchnię klawisza. Wygląda to dość średnio, ale może dodam taką opcję, o ile wydruk na takim klawiszu wyjdzie dobrze.
[#196] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #195

OK
[#197] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #195

Czy można się zapisywać i zamawiać na kolejne sztuki klawiatury? Jaki obecny koszt?
[#198] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@kamilus, post #197

Tak, produkcja się powoli rozkręca i systematycznie wysyłam kolejne sztuki do klientów. Zapraszam do kontaktu na biuro@rastport.pl. Cena została ustalona na 861 zł (z VAT, czyli 700 netto), wystawiam fakturę.
1
[#199] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #168

da sie jeszce kupic ta klawe od Ciebie?
[#200] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #198

Ja już tradycyjnie dopytam o wersje kolorystyczne inne niż obecne w mainstreamie.
Cokolwiek ekstrawaganckiego - i biorę w ciemno! :)
[#201] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@fibi, post #199

Ode mnie bezpośrednio już nie. Idę w sprzedaż dystrybutorom, pierwsze dostawy już niedługo.
[#202] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@wilkwcieniu, post #200

Zdefiniuj mainstream. Po wejściu np. na AliExpress masz setki mniej lub bardziej odjechanych kombinacji kolorystycznych, więc można powiedzieć, że wszystko jest mainstreamem.
[#203] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #201

Kto będzie się zajmował dystrybucją (gdzie zaglądać)?
[#204] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Grzegorz_P, post #203

Moi stali dystrybutorzy, lista na rastport.pl.
1
[#205] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #204

Super. Dzięki.
[#206] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #204

Trochę jakby na przekór wciąż nadchodzącym informacjom o problemach (delikatnie rzecz ujmując) z różnymi amigowymi projektami, chcę w pewnym sensie podsumować ten wątek. Otóż właśnie dziś została przygotowana do wysyłki klawiatura numer 50, co jest dla mnie pewnym symbolem skucesu projektu. Oczywiście to nie koniec, kolejne klawiatury będą montowane tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie.
7
[#207] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #206

Tak trzymać!
Jakbym miał A1200 to bym zamawiał.
1
[#208] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #206

No i to jest profesjonalizm a nie jakiś siusiak z Francji z klawiszami.
4
[#209] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@Krashan, post #198

Tak, produkcja się powoli rozkręca i systematycznie wysyłam kolejne sztuki do klientów. Zapraszam do kontaktu na biuro@rastport.pl. Cena została ustalona na 861 zł (z VAT, czyli 700 netto), wystawiam fakturę.

Przepraszam ale nie śledziłem wątku, to jest kompletna klawiatura z elektronika i wystarczy tylko odpiąć starą i będzie działać ?
[#210] Re: Klawiatura mechaniczna w A1200

@druzil28, post #209

Przepraszam ale nie śledziłem wątku, to jest kompletna klawiatura z elektronika i wystarczy tylko odpiąć starą i będzie działać?
Klawiatura A1200 (oraz A600) nie zawiera w sobie żadnej elektroniki, nie licząc diody świecącej w CapsLocku. Cały sterownik jest na płycie głównej. Natomiast owszem, wypinamy starą klawiaturę, wkładamy KA59 i od razu działa. KA59 posiada małą płytkę z elektroniką, mianowicie jest to obwód, który pozwala na ustawienie sobie koloru diody CapsLock (dioda jest RGB).

Przy okazji, ponieważ przywołałeś cytat z ceną, od czerwca 2021 niestety wszystko podrożało i teraz klawiatura kosztuje 720 zł + VAT (885,60 brutto).

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 22:34:53 przez Krashan
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem