Wątek zamknięty
[#331] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Ender, post #328

Wolałbyś żeby nie rozdawali 'nierobom' i jeszcze obniżyli pracującym???
hmmm... eeee... sprostuj please :)
[#332] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #331

Miał na myśli obniżenie podatków pracującym.
[#333] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #332

Ufff
[#334] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #333

Tylko jaki procent bezrobotnych otrzymuje (głodowy) zasiłek? Bo moim zdaniem jest to bardzo niewiele osób z grona ponad 2 milionów. To państwo nie pomaga nikomu przez rozdawnictwo.
[#335] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@recedent, post #330

Np. moja sąsiadka w moim wieku, zdrowa, ale nie szuka pracy, bo się nie opłaca. W sumie skoro państwo kupi węgiel, da na piec, da na jedzenie i wyprawki dla dzieci, na ciuchy to po co do roboty chodzić. Najgorsze jak taka osoba mówi z niedowierzaniem, ironią graniczącą z pogardą do mojej żony, która pracuje na pół etatu: "a tobie opłaca się pracować na pół etatu". Inny przykład kobieta ma 5 dzieci, każde z innym partnerem, do pracy, a po co. Inna jest z facetem, który jest ojcem jej dzieci, ale mówi oficjalnie, że nie będzie brała ślubu, bo jako matka samotnie wychowująca dziecko dostaje zasiłki i nie musi chodzić do pracy. Wystarczy, bo nie chce mi się opisywać pozostałych. Ja rozumiem wypadki losowe, choroba, śmierć małżonka, kalectwo, ale takim osobom jak opisuję nie dałbym złotówki, to by się w końcu wzięły do pracy.
[#336] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Ender, post #335

Tak samo mam sąsiada. Światło się świeci na okrągło cały rok i grzeje grzejnikami na prąd bo wszystkie rachunki płaci mops. A węgiel, który też dostaje od mopsu sprzedaje.

Zasiłki są potrzebne i należą się 15-20% ludzi, którzy je pobierają. Reszta to patologia, oszuści i nieroby, którzy zrobili sobie z zasiłków darmowe źródło dochodów na wódkę.
[#337] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #336

Odpowiedź na 335 i 336
Opisujecie potrzeby najniższego rzędu.
Jeżeli te przypadki na dzieci nie dostaną kasy to dzieci trafią do domu dziecka a tam utrzymanie kosztuje Was 2500 od sztuki,
więc lepiej zostawić tak jak jest a patrzeć w inną stronę tam gdzie można zarobić a nie udupić boroków bo te wydatki na tą bidotę to pikuś.
[#338] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #337

Jeżeli te przypadki na dzieci nie dostaną kasy to dzieci trafią do domu dziecka a tam utrzymanie kosztuje Was 2500 od sztuki,


W 80% ta kasa nie pójdzie na dzieci. I wolę, żeby szło na utrzymanie 2500 w domu dziecka i z odrobiną szczęścia trafiło przez adopcję do normalnej rodziny niż by miało się męczyć z patologią albo skończyć w beczce z kapustą. Bezmózgowym dzieciorobom, które nie mają na chleb ale piąte dziecko z zespołem alkoholowym w drodze - żadna kasa nie doda rozumu, będzie tylko więcej do roztrwonienia na wódkę czy na nowy telewizor.
[#339] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #338

Ehhh postaw się na miejscu dzieci. Tu nie chodzi tylko o pieniądze ale o psychikę, o życie, o uczucia.
Ja osobiście będąc dzieckiem wolałbym być z biednymi rodzicami niż w domu dziecka.
Biorę tu pod uwagę Wasze wcześniejsze opisy bo Ty teraz dodajesz patologię i alkoholizm.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 16:45:41 przez Vato
[#340] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #339

Tu nie chodzi tylko o pieniądze ale o psychikę, o życie, o uczucia.
Ja osobiście będąc dzieckiem wolałbym być z biednymi rodzicami niż w domu dziecka.


No właśnie stawiam się na miejscu dzieci. Dzieciństwo w wielodzietnej patologicznej rodzinie, gdzie przemoc krzyki i alkohol jest na porządku dziennym ma taki wpływ na psychikę i uczucia, że nawet wrogowi nie życzył bym takiego losu. A tam gdzie jest bieda zazwyczaj jest i patologia. I te 500 złotych jest tylko nożem pod żebro dla tych dzieci.
[#341] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #340

A tam gdzie jest bieda zazwyczaj jest i patologia

Bzdura
[#342] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #341

Bieda, że nie stać na Xboxa albo na nowe ciuchy to nie. Ale bieda, że nie stać na chleb ale piątka dzieci jest to tak.
[#343] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #342

W Polsce nie ma prawa zabraniającego się bzykać ludziom biednym.
Wręcz przeciwnie, bo mamy niż demograficzny... więc nie ma sensu złościć się na wielodzietnych biednych
bo właściwie w tym momencie sam zaczynasz być nietolerancyjny i balansujesz na krawędzi łamania prawa.
Demokracja polega na tym, że każdy se robi co se uzna w życiu i nie można mu zabronić.
W kraju z socjalem są różne dotacje. Sam wiesz... na ogrzewanie, na dzieci jakieś tam MOPSy itp. Dotacje dostają też bogaci na rozwój, na nowe technologie, na pracowników itp.
Co innego choroba alkoholowa i zaniedbywanie dzieci.
Wtedy masz opcję kuratorów itp. itd. i jedynie w marginalnych przypadkach dzieci idą do domu dziecka.

W Niemczech biedny człowiek dostaje grube dotacje na dzieci a nawet na psa... dlatego większość z nich ma psa.

Nie ma sensu szukać oszczędności na biedzie w kraju biednym.
Jak zaczniesz "usuwać" biednych to i tak ich wszystkich nie zlikwidujesz z otoczenia,
a nawet jeżeli zaczną się tracić to w kolejce będą następni dziś mniej biedni ale wtedy już najbiedniejsi... rozumisz... wąż co wpierdziela własny ogon.
Więcej wydasz na organizowanie tego niż na tym zyskasz kasy a na końcu sam będziesz biedakiem ;)
[#344] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #343

W Niemczech biedny człowiek dostaje grube dotacje na dzieci a nawet na psa... dlatego większość z nich ma psa.


Od razu się zabiera dzieci takim ludziom. A nie daj daj daj pompowanie kasy w nieurodzaj.

Wręcz przeciwnie, bo mamy niż demograficzny... więc nie ma sensu złościć się na wielodzietnych biednych


Nie ma się co złościć na wielodzietnych biednych płodzących bezrobotne jednostki z zespołem alkoholowym.

Bo mądry człowiek wie na ile sobie może pozwolić i wie, że jak nie ma z czego wykarmić ani wychować swoich dzieci to ich nie robi.

bo właściwie w tym momencie sam zaczynasz być nietolerancyjny i balansujesz na krawędzi łamania prawa.


Nigdy nie tolerowałem głupoty i nigdy nie będę tolerować. A z tego balansowania się srogo zaśmiałem

Demokracja polega na tym, że każdy se robi co se uzna w życiu i nie można mu zabronić.
W kraju z socjalem są różne dotacje


Albo demokracja albo socjalizm. Albo czekolada albo kał.

Więcej wydasz na organizowanie tego niż na tym zyskasz kasy a na końcu sam będziesz biedakiem ;)


Dlatego nasz kraj jest taki biedny bo ciągle sponsoruje patologie, oszustów i nierobów. Do tego pis jeszcze chcę dorzucać patologiom 500 złotych na wódkę z naszych podatków. Tak się zdobywa elektorat u ciemnego ludu. Mogli jeszcze obiecać każdemu pizze z kurczakiem. Wtedy by pobili 40%.

Demokracja polega na tym, że każdy se robi co se uzna w życiu i nie można mu zabronić.


Oczywiście, że nie można mu zabronić i ma prawo robić co mu się podoba. Ale nie można mu za to jeszcze płacić i nagradzać jego głupotę.
[#345] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #344

Dlatego nasz kraj jest taki biedny bo ciągle sponsoruje patologie, oszustów i nierobów

Kraj jest biedny bo rząd udupił gospodarkę. Nie mamy nawet własnej marki samochodów.
Reszty Twoich wizji wolę nie komentować... pozdro!
[#346] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #345

Kraj jest biedny bo rząd udupił gospodarkę. Nie mamy nawet własnej marki samochodów.




Reszty Twoich wizji wolę nie komentować


Peszek
[#347] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #346

Dobra skomentuję.
Twoje wizje pokrywają się z wizjami Adolfa.
Na całe szczęście nie masz takiej mocy sprawczej.
[#348] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #347

Jakbym tego imbecyla szumlewicza słyszał
[#349] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #347

To wszystko dlatego, że Diabeł spędził dzieciństwo w piekle... ;)
[#350] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@RomanWorkshop, post #349

Życie z takimi ludźmi na około, którzy uważają że jak nie chcesz dać to jesteś Hitler to faktycznie piekło
[#351] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Diabeł, post #350

Życie z takimi ludźmi na około, którzy uważają...

...a inny by się nad sobą zastanowił i wyciągnął wnioski.
[#352] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #351

...a inny by się nad sobą zastanowił i wyciągnął wnioski.


Zamiast gadać o udupieniu gospodarki, braku fabryki samochodów i że jak nie dasz to jesteś Hitler

Zgadzam się! OK

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 18:33:05 przez Diabeł
[#353] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #347

Hitler to by ich zagazował. To taki Cameron to też wg. Ciebie odpowiednik Hitlera, bo chce ograniczać rozrośnięty socjal w UK? Chyba kiepsko znam historię.
[#354] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Ender, post #353

Nie znam człowieka i nie obchodzi mnie rozrośnięty socjal w UK i nie o tym jest tu temat.
Jednak jak pomyśleć jaka masa Polaków tam pojechała to chyba jest duża różnica w piniundzach, więc nieadekwatne porównanie ziom.
[#355] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Ender, post #353

Błędem logicznym jest IMO utożsamianie rodziny wielodzietnej z rodziną patologiczną, czy "darmozjadami". Ja na ten przykład mam trójkę dzieci (to już "wielodzietna" jest, czy nie?) i śmiem twierdzić że nie jestem ani patologią, ani alkoholikiem, ani dysfunkcyjnym darmozjadem. Z opieki MOPSu nie korzystam (raz mnie tylko przeczołgali z papierologią jak składałem przy trzecim dziecku papiery na "becikowe"), ale uważam że mądra polityka prorodzinna jest w Polsce potrzebna. Czy przez "mądra" rozumiem 500 zł jednorazowego zasiłku na dziecko? Raczej nie, ale to może być ewentualny punkt wyjścia do dyskusji, a nie rzucenia mi (i wielu moim znajomym) w twarz: "darmozjadom dają".
[#356] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Vato, post #337

Myślałem że Polska miała się wycofywać ze zwykłych domów dziecka i zamieniać je na rodzinne domy dziecka. A wolałbym się wychowywać w takiej niż w bidnej niekochanej pożal się Boże rodzinie.

A co do darmozjadów to zgadzam się z tymi co uważają że jedynie osoby kalekie dość mocno by miały znikome szanse na znalezienie zatrudnienia powinny dostawać zasiłki i nikt inny. Nic innego równie skutecznie nie odbiera inicjatywy i wiary w siebie jak kasa która pozwala na wegetację.
[#357] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@recedent, post #355

A gdzie ja utożsamiam rodzinę wielodzietną z patologią? Mi chodzi o tych, którzy nie pracują, a mają ku temu zdrowie, możliwość. Niestety zdarza się tak, że posiadanie przez nich dzieci stało się sposobem na "życie bez pracy". To, że podałem takie przykłady nie oznacza, że wszyscy, którzy mają wiele dzieci tak robią. Znam ludzi, którzy ciężko pracują i szanuję ich, ale kombinatorów nie toleruję. Przepraszam jeżeli poczułeś się urażony, ale po prostu nie zrozumieliśmy się.
Tak jak zauważyłeś potrzeba zmian, dlatego uważam, że zamiast lekką ręką rozdawać pieniądze wszystkim, lepiej obniżyć podatki, a pieniądze dać tym, którzy z przyczyn losowych, a nie lenistwa potrzebują pomocy.
PS. No ja mam tylko dwójkę dzieci, ale kto wie...
PS2. Nie wkurzyłbyś się gdybyś usłyszał opłaca ci się pracować, po co mam iść do pracy gmina mi da? No cóż ja się wkułem.
[#358] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@Ender, post #357

Pisałeś "darmozjady" w kontekście zasiłku 500 zł na drugie i kolejne dzieci, stąd moje błędne rozumowanie. Co do "kombinatorów" zaś - to jest nasza, polska, charakterystyczna cecha. Czasem jest frustrująca, ale drzemie w niej nieodkryty jeszcze potencjał - Polacy to mistrzowie improwizacji (vide Chopin ), pomysłowości, rozwiązywania w ostatniej chwili i najdziwniejszymi sposobami zupełnie beznadziejnych sytuacji.

Wracając do zasiłków - wygląda w takim razie na to, że zarobki w Polsce są śmiesznie niskie, a zasiłki wystarczająco wysokie, żeby "życie na socjalu" się opłacało. Jeśli ktoś kalkuluje, że wegetując na zasiłku wyjdzie de facto lepiej niż idąc do pracy za minimalną stawkę to w takim razie system jest baaardzo chory.
Spójrz na to z tej perspektywy: Gdybyś - idąc do pracy (wliczając wszystkie koszty z nią związane - dojazdów, opieki nad dziećmi itp.) - ostatecznie zarabiał mniej niż na garnuszku państwa - to jaka tu motywacja, żeby ruszyć palcem? To trzeba koniecznie zmienić. Tylko jak? Obcinając zasiłki? Przecież nie każdy jest "kombinatorem". Wdrażając jakieś speckomisje weryfikacyjne? Toż na wynagrodzenie tych dodatkowych urzędników więcej wydasz niż oszczędzisz. No to może podwyższyć minimalną? To wtedy zjedzą Cię pracodawcy.
[#359] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@recedent, post #358

Nic tylko jechać za granicę, co też zrobiło najwięcej z niezadowolonych ludzi ;)
[#360] Re: Naród się obudził i powstaje z kolan!

@recedent, post #358

Podejrzewam, że do zasiłków dochodzą też dorywcze prace na czarno, ale nie jestem pewien. Zgodzę się, że pensja minimalna dzisiaj nie pozwala na nic więcej niż wegetacja. Za dużo biurokracji w życiu i obciążania mnie podatkami. Zastanawia mnie jaki masz pogląd na to, by składkę zdrowotną przelewać nie do NFZ, ale do np. PZU, a oni mają tym zarządzać w ramach polisy jaką zawieram i która gwarantuje mi dostęp do specjalistów. Coś na wzór dodatkowych świadczeń, które oferują niektóre firmy swoim pracownikom. Pytam, bo uważam, że NFZ robi sobie jaja na całej linii. Płacę składki, a później dostaję termin, który wymusza na mnie pójście za swoją kasę do specjalisty. Czy rozwiązanie o którym piszę wyżej ma realną szansę? Chodzi o to by kto inny dzielił moją składką, robił to lepiej i żebym przestał płacić dwa razy. Jeżeli takie towarzystwa będą lepiej zarządzały moją kasą, to i składki nie trzeba będzie podnosić. No i im szybciej wszyscy będą płacić ZUS, zdrowotne tym lepiej, bo teraz są chyba poza rolnikami inne uprzywilejowane grupy, które tego nie robią lub płacą grosze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem