[#151] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #150

GOP możesz zmieniać do woli bo zależy to od oprogramowania obsługującego karte , wszystko jest do skonfigurowania.
[#152] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #140

no piękny jesteś jak bóg wi co splat

coremark to kolejny dhrystone i to niezbyt udany patrząc do wynikach tegoż testu i porównania do wyników prawdziwych aplikacji. Równie dobrze można wziąć jakieś distributed.net i wykazać że G4 jest lepsze od i7 tylko nijak to się by miało do prawdziwej wydajności w prawdziwych programach na tych procesorach.

Phoronix za to testuje w wielu programach i widać po rozbieżności wyników że raz jeden procesor jest górą a raz drugi. Gdyby wziąć jeden test to można by dojść do błędnych wniosków. Jednak jeśli średnio A15 ~= Yonah to faktycznie A15 i Yonah mają prawie identyczne IPC ok, racja

zanim zaczniesz znowu wrzucać posty w stylu fanboya hurra-optymisty radzę doucz się o procesorach i o tym dlaczego dobre IPC kosztuje tyle tranzystorów i mocy. Doucz się o problemach A15 z TDP (nie jest w każdym bądź razie tak różowo jak opisujesz) i przede-wszystkim doucz się o nowych Atomowych SoCach (tutaj z kolei nie jest tak źle jak opisujesz). Na poważnych portalach IT już nie mówi się o badziewności Atomów bo pokazały że X86 może się całkiem nieźle sprawdzać w smartfonach. Atom ma lepsze IPC a więc i lepszą płynność działania od nawet S4 Pro. Clover Trail + to w ogóle ma w podobnoż bardzo podobne wyniki ogólne wydajności przy 2x mniejszej ilości rdzeni od S4 Pro

narazie to piszesz głupoty wynikające z hurra-optymizmu i tym że na silę próbujesz udowodnić że ARM jest lepszy od X86 chociaż wcalę nie piszę że jest odwrotnie, poprostu piszę że nie z danych jakie mamy nie można wyciągać takich wniosków.

I zdecyduj się czy ważna jest wydajność, wydajność/wat czy cena bo jak narazie to zmienia Ci się to za każdym razem aby tylko było po Twojemu nie... To jest bardzo zła cecha charakteru buuu!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 22:35:21 przez XoR
[#153] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Softstudio, post #151

w tych sprzetowych jakie masz tez mozesz, chodzi o to, czy obsluguje dynamiczny GOP tj. sam buduje struktre GOP stawiajac I-B-P frame pod katem np: najlepszej jakosci.
[#154] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #152

coremark to kolejny dhrystone


no to nie czytales FAQ. Coremark skupia sie glownie na core, jak sama nazwa wskazuje. Czyli pasuje idealnie do Twoich porownan rdzeni vs rdzen, na ktore tak mocno sie powolujesz ok, racja, czyli niemal tak jakbysmy odjeli L2, pamiec itd. oraz inne zbednosci w porownaniu samych rdzeni mogace istotnie znieksztalcic wynik porownania.

Doucz sie lepiej sam, albo zdecyduj, co chcesz wlasciwie porownywac np: rdzen procesora czy caly procesor, sam procesor czy caly komputer itd.

Nie ulega zadnej watpliwosci, ze rdzen Yonah pomimo wiekszego zegara wypada gorzej od Cortex-A15, co nie oznacza automatycznie, ze sam procesor lub komputer wypadnie gorzej.

CoreDuo T2600 2 rdzenie TDP 31 W- 2.16Ghz: 5126 - 4.73/1Mhz(z2.16Ghz) - 2650/1core
Cortex-A15 2 rdzenie TDP 4W- 1.7Ghz: 15908 - 9.36/1Mhz(z1.7Ghz) - 7954/1core
Cortex-A9 4 rdzenie TDP 4W - 1.4Ghz: 22243 - 15.89/1Mhz(z1.4Ghz) - 5560/1core

Nie podoba Ci sie wynik. Napisz, ze sa w bledzie. Przedstaw swoje argumenty

ps. moze poprawia zeby Twoj kochany Intel byl the best głową w mur

Atom ma lepsze IPC


jakis dowod tego twierdzenia, bo watpie bys sam do tego doszedl z ta wiedz jaka masz nt. procesorow ?. A poza tym, jakie znaczenie ma IPC (instruction per cycle) w przypadku tak roznych ISA jak x86 i ARM, komplikujesz porownanie niemal do poziomu samej implementacji ...?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 23:05:34 przez gx
[#155] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #154

czyli ten core benchmark to syntetyk nie wykonujący nic zbliżonego do prawdziwych obliczeń i testujący conajwyżej dostęp do pamięci => bezużyteczny do porównań wydajności ogólnej. conajwyżej pokazuje że w tego typie ibciążenia ARM radzi sobie lepuej, tak jak G4 w distributed.net albo hd5870 w kopaniu czyli oglólnie mało użyteczny z całościowego ujęcia wydajności bo przecież wklejałem Ci testy gdzie A15 bardziej odstawał od Yonaha niż on odstaje od a15 w core marku a mimo to dalej twierdzę że to podobne cepy z podobną wydajnością. geekbench to przecież potwierdza :)

i nic nie muszę udowadniać na korzyść intela bo problem tworzysz ty pisząc rzeczy przeczące faktom. Ja stwierdziłem że A15 to dobry cep z dobrym IPC bazując na wielu testach z phoronixa a ty to potwierdziłeś geekbenchem i na tym można dyskusję zakończyć chyba że masz coś do dodania odnośnie IPC albo dowody że phoronix albo geekbench są opłaceni przez intela

btw. for dummies: ipc oznacza wydajność na wat w sensie instrukcji wysokiego poziomu. Pisząc np raytracer w C guzik mnie obchodzi ile fizycznie ibstrukci wykona procesor tyljo to w jakim czasie wykona te instrukcje potrzebne do renderingu sceny
[#156] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Softstudio, post #129

To znaczy kupując AMD za 600 zeta masz podobne osiagi (albo nawet mniejsze AMD w niektórych grach) jak Intel za tą cene.

AMD tak sobie radzi w grach. W aplikacjach bardziej profesjonalnych wcale mu źle nie idzie...
[Pojawiały się artykuły o rychłym końcu CISCów kosztem RISCów.

Bo nawet ten dzisiejszy x86 to wewnętrznie działa jako RISC. On tylko na zewnątrz, ze względu na kompatybilność wsteczną widoczny jest jako CISC (ah ten mikrokod).

Więc CISC rzeczywiście umarł ;)
Teraz taką super archiekturą ma być ARM.

Właśnie wcale nie ma być super architekturą. Ma być architekturą mniej skomplikowaną (brak narzutów wstecznej kompatybilności - tak jak sztuczne udawanie, że masz w swoim pececie CISC), przez co tańszą w produkcji, wydajniejszą per wat itd.
ARMy produkować w zasadzie może każdy i to też jest jego siła.
Tyler że Intel jest o wiele szybszy w aplikacjach niż wynika to z testów

Co ja właśnie przeczytałem? Przecież testy często się właśnie wykonuje w danej aplikacji. Innymi słowy twierdzisz, że intel działa szybciej jak nie patrzysz?

To jedyny plus. Roznica w TDP nie daje efektu szoka, mimo wszystko 125W(32nm) vs 95W(32nm) i 77W(22nm).

Tylko porównywanie procesorów Intela i AMD po TDP to słaby pomysł. Obie firmy troszeczkę to inaczej liczą.
Procki AMD pobierają więcej prądu - to fakt, ale w pełnym stressie. W przypadku gdy są w IDLE to platformy(czyli cały komp) pbierają podobne wartości niezależnie czy siedzi tam i5/7, czy AMD. Jeżeli trzymasz kompa w pełnym stressie przez 100% czasu to robi to różnicę. W normalnych domowych zastosowaniach - niespecjalną.

Ps. Żeby nie było - sam mam obie stacjonarki na intelu, to samo z lapkiem. Jedyny mój prywatny AMD to E350 jako HTPC.
Mam jednak styczność z FX8320 i przy kompilowaniu jest porównywalny do i7 3770k - czasem trochę lepszy, czasem trochę gorszy - niemniej zawsze 2 razy tańszy :P

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 00:05:03 przez Waroth
[#157] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #155

czyli ten core benchmark to syntetyk nie wykonujący nic zbliżonego do prawdziwych obliczeń i testujący conajwyżej dostęp do pamięci


to syntetyk , jak wiekszosc testow, jednak w zadnym wypadku nie testuje dostepu do pamieci, nie moze testowac czegos, czego unika! ok, racja , to dok. jak jest napisane, test wydajnosci samego rdzenia/rdzeni z L1 (o ile jest), masz to dok. napisane w FAQ, czyli to na co Ty sie tak usilnie caly czas powolywales, jakoby sam rdzen Yonach byl lepszy od samego rdzenia Cortex-A15, a test dobitnie pokazuje, ze jest zupelnie na odwrot i to z wyrazna przewaga Cortex-A15. Reasumujac: Sam rdzen Cortex-A15 jest zdecydowanie lepszy od samego rdzenia Yonah, zreszta nie tylko od tego rdzenia x86

phoronixa a ty to potwierdziłeś geekbenchem


geekbench w lepszym stopniu testuje wlasnie caly procesor: rdzen/rdzenie + L1 + L2 + L3 + RAM, do tego rozbija test na pomiar wydajnosci: jednostki calkowitoliczbowej, zmiennoprzecinkowej, ogolnie test pamiec... Mozna powiedziec, ze blizszy jest aplikacjom, ale duzo mniej od coremark mowi o samym rdzeniu

mimo to dalej twierdzę że to podobne cepy z podobną wydajnością


procesory moga byc z podobna wydajnoscia, choc 4 rdzeniowy Cortex-A15 bedzie na pewno wydajniejszy od 2 rdzeniowego Yonaha , to jednak jak masz wyzej napisane, nie dt. samych rdzeni wg. testu coremark .

A poniewaz ja powolywalem sie na 4 rdzeniowa Tegre 4, to ta odpowiada blizej wydajnosci 2 rdzeniowym Sandy/IvyBridge z TDP 17W w geekbench. Mozesz zerknac , ja wiem, ze to mat. reklamowe i dt. testu na konsoli NVIDI...



ps. G4 nie bedzie lepszy w coremark, bo ma istotnie wolniejszy L1.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 00:31:22 przez gx
[#158] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #157

Rany ile tu numerków podaliście, ja powiem tak: Jedni wolą ciężarówki, inni terenowe motorki, a inni Formułę 1, nie ma czegoś takiego jak najlepsze rozwiązanie, bo każda z tych opcji jest dobra w tym do czego została stworzona, a w innej kategorii jest do bani. :)

W domach to prawie same x86 - Owszem i większość z nich przez większość czasu jest wyłączona. A jeśli włączona to tylko po to by prąd żreć. :D

Że na ARMy nie ma dobrego poważnego oprogramowania piszą ci co nigdy nie zadali sobie trudu by go poszukać. Jeszcze by się mogło okazać że nie mają racji a oni przecież nie chcą zmieniać zdania ani platformy, więc po co ich niepokoić? - Należy ich zostawić w błogiej nieświadomości. ;)

Świetne książki które się sprzedają do dziś, powstały zanim wymyślono Worda, a taki malkontent jeden z drugim powie że na tablecie się nie da pisać bo jakiejś tam opcji brakuje. Plotą od rzeczy byleby uzasadnić po co aż tyle na kompa wydali. Byleby z góry popatrzeć na tych co rozsądniej wydają orzełki, elżbietki czy co tam w bankach mają.

Zgadzam się z tym co napisał że nasze potrzeby i oczekiwania nie rosną w tak szybkim tempie jak moc procków. Obraz w najnowszych grach składa się z iluś tam mln trójkątów i kompy generują ileś tam klatek na sekundę, ale ilu z nas zauważy różnice bez odpalania jakiś benchmarków które podadzą numerki aby dzieciarnia miała się czym jarać?

Współczesne komórki są mocniejsze niż kompy z lat 90ych a przecież robiono na nich cuda. Efekty do Terminatora 2 zrobili na Amidze 2000 i wyszło tak dobrze że chciałbym zobaczyć tego co jest dumny ze swojego współczesnego cudu techniki i potrafi zrobić coś porównywalnego. Gdyby był taki dobry jak jego wyobrażenie o sobie, to by jego nazwisko było znane nie tylko w polskim filmowym światku. A w praktyce co takiego robi? Napisy na filmie z wesela? Dlatego mam wielki dystans do gadek w stylu że na ARMie nie da się obrabiać plików video. Gupie pitolenie! Tak jak wirtuoz gitary zagra melodię nawet na jednej strunie, tak dobry grafik zrobi świetny efekt na gów...nej konfiguracji sprzed 20 lat. Efekty specjalne robiono wiele lat przed powstaniem komputerów. Artysta musiał tak wykombinować by użyć tego co ma, a nie twierdzić że się nie da bo to za słabe jest i poczekajmy ileś lat aż ktoś coś wymyśli. A taki beczy że się nie da, bo mu rdzenia brakuje. Orzeszku, jak tego słucham. wrrr.

Ze 30 czy 20 lat temu było widać jak jakość komputerów się zmienia z modelu na model, a dziś? Przez ostatnie 10 lat numerki rosną a sposób w jaki korzystamy z komputerów i tak się nie zmienił. To po kiego kupować kompy z wyższych półek? Po co mi moc skoro nie mogę jej wziąć ze sobą? Desktopy są tak nieporęczne że łatwiej kibel sobie do komputera przytargać niż desktopa na kibelek zabrać. Dlatego jeśli coś nie jest w jednym pudełku bez dyndających kabelków i nie działa na baterie to tego nie chcę. Coraz więcej moich znajomych dochodzi do takich samych wniosków.

Moda na tablety przeminie? - Też tak uważam, ale ze 30 lat później niż na desktopy, bo do tego czasu wymyślą coś jeszcze wygodniejszego. Nie da się nic na nich stworzyć? - Jasne konserwatyści zawsze tak mówili, bo woleli pisać długopisem niż maszyną do pisania albo maszyną zamiast na komputerze, albo trzymać pliki na dyskietce zamiast na twardzielu, DOSa używać zamiast okienek... itd. itp.
[#159] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #157

errata, "to jednak jak masz wyzej napisane, nie dt. samych rdzeni wg. testu coremark"

dt. takze samych rdzeni wg. testu coremark :)
[#160] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@ZbyniuR, post #158

W domach to prawie same x86 - Owszem i większość z nich przez większość czasu jest wyłączona. A jeśli włączona to tylko po to by prąd żreć.


TRUE!!!, po trzykroc TRUE, PCx86 nawet nic nie robiac zre wiecej energii niz ARM w pelnym obciazeniu, a przez wiekszosc czasu (tak z 99%) komputery u zwyklych userow prawie nic nie robia.

na ARMy nie ma dobrego poważnego oprogramowania piszą ci co nigdy nie zadali sobie trudu by go poszukać


to wszystko jest subiektywne.

kompy generują ileś tam klatek na sekundę, ale ilu z nas zauważy różnice


bo jak gra osiaga pewne liczbe fps powyzej percepcji oka ludzkiego, to wieksza liczba fps jest tylko zbednym pozeraniem energii.

A taki beczy że się nie da, bo mu rdzenia brakuje.


kiedys faktycznie, mniej przejmowano sie jakimis ograniczeniami sprzetu itp., wlasciwie przelamywano ograniczenia..., a teraz, najprostszych rzeczy bez i7 ne da se i juz ;), a dlaczego se ne da, no ne da sa, bo rdzen, bo zegar, a jak se da to bez tego rdzenia, bez tego zegara, nie moze byc przeciez pro ;)...

komórki są mocniejsze niż kompy z lat 90ych a przecież robiono na nich cuda


a jakie cuda robiono przy uzyciu nozyczek i kleju :D , to zreszta do dzisiaj moja ulubiona kineomatografia, bedaca zrodlem nieskonczonej fascynacji, a dla innych inspiracji... :)
[#161] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@ZbyniuR, post #158

Ze 30 czy 20 lat temu było widać jak jakość komputerów się zmienia z modelu na model, a dziś? Przez ostatnie 10 lat numerki rosną a sposób w jaki korzystamy z komputerów i tak się nie zmienił. To po kiego kupować kompy z wyższych półek? Po co mi moc skoro nie mogę jej wziąć ze sobą? Desktopy są tak nieporęczne że łatwiej kibel sobie do komputera przytargać niż desktopa na kibelek zabrać. Dlatego jeśli coś nie jest w jednym pudełku bez dyndających kabelków i nie działa na baterie to tego nie chcę. Coraz więcej moich znajomych dochodzi do takich samych wniosków.


Jeszcze 10 lat temu na kompie nie dałbyś rady odtworzyć filmu w HD zresztą takich w ogóle nie było . Przez 10 lat mamy olbrzymi postęp nie tylko jeśli chodzi o procesory ale też dyski czy karty graficzne.
Kompy z wyższej półki kupujesz raz żeby sobie komfortowo pograć w najnowsze gry dwa żeby zarabiać na nich konkretne pieniądze czyli do zawodowej pracy. Poza tym jest sporo hobbystów którzy lubią mieć mocnego kompa i wcale nie jest im on niezbędny do życia
A jakbyś określił kogoś kto wydaje przeciętną roczną pensje na wymarzonego kompa ? Tak jak to było np 20 lat temu . Na pierwszą Amige wydałem wtedy równowartość rocznej pensji - na dzisiejsze pieniądze można to porównać do 30 tys zł. I bynajmniej na tym nie zarabiałem bo było to tylko HOBBY.
Dzisiaj kompa z Intelem i7 możesz kupić za jedną średnią pensje - więc nie dramatyzujmy że jest to poza zasięgiem.

Co do mobilności urządzeń komputerowych to trzeba się zastanowić czy naprawde jest to nam potrzebne ? I gdzie i kiedy będziemy używać tabletu czy smarkfona. Pytanie natury filozoficznej czy musimy być cały czas "podłaczeni" do netu aby normalnie funkcjonować ? Dlatego też coraz więcej osób świadomie rezygnuje z mobilności tak jak się rezygnuje z tłustego żarcia czy biernego "wypoczynku" przed TV.
Po prostu trzeba zachować pewien umiar w każdej sytuacji i w pewnym momencie powiedzieć nie.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 16:14:38 przez Softstudio
[#162] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #157

popatrz lepiej na wyniki tego core marka np. AMD K6-2 wydajniejszy na rdzeń od Pentium 3. Skąd w ogóle taki buble wynajdujesz?

ten sam jeden procesor może mieć wydajność na rdzeń raz jedną a raz 3x mniejszą. Gorsze procesory wychodzą raz lepiej raz gorzej, podobne procesory typu i3/i5.i7 raz mają wydajność na rdzeń w granicach 5tys do ponad 20tys przy podobnym zegarze. Co to w ogóle ma być?

Jeśli to cuś ma zastąpić dhrystone jako lepszy bardziej miarodajny test to bardzo mu źle idzie. DMIPS dobrze wpasowuje się w wydajność ALU procesorów mimo że minęło tyle lat od jego wydania. Dlatego też dalej lepiej używać jego a nie jakiś wynalazków. Poza tym dzisiaj jest masa softu open-source i wystarczy aby cep obsługiwał gcc toolchain i Linuxa i nie ma problemu z testowaniem. Poza tym dzisiaj Android też się do tego celu świetnie nadaje. Bzdurnym testom mówimy stanowcze NIE! A jak chcesz to mogę powklejać też testy w których są duże różnice tylko w drugą stronę, tak dla równowagi. I napiszę że to niezbity dowód na to że ARM to badziew. I do tego 2x tyle tranzystorów podobno używa od Yonaha
[#163] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #162

Skąd w ogóle taki buble wynajdujesz?


mozesz to uzasadnic, bo na razie dzialasz zgodnie ze stara dzienikarska zasada, jak fakty nie przystaja do rzeczywistosci, tym gorzej dla rzeczywistosci . zamiast dalej bredzic lepiej sie nad tym skup

Notabene, to nie przypadkiem Ty podniecales sie BogoMIPSem ?;)

Ten test odnosi sie glownie do rdzenia, mowiac scislej, do samej logiki rdzenia, takie zalozenia przyswiecaly autorom, oczywiscie jest tu dodatkowy/istotny (czasami nawet bardzo) narzut w postaci samego kompilatora, bo testy sa przeciez niewielkimi programikami w C, z ktorymi mozesz zreszta sam zapoznac sie... Rdzen sam w sobie nie jest procesorem, jest tylko jego mozgiem, mozna wiec powiedziec na podstawie wynikow coremark.org, uzywaja analogi z anatomi czlowieka, ze Intel to taki maly mozg i kupa miesni. ktora duzo zre

Rdzen K6-2 nie okazuje sie wydajniejszy w coremark.org od rdzenia PIII (K6-2 500 vs PIII 866 Coppermine, 1945 vs 1226), uzyskuje tylko lepsza wydajnosc z Mhz i to wlasciwie w granicach bledu pomiarowego. Oczywiscie PIII jest wyrazniej wydajniejszym procesorem od K6-2, jednak jest to glownie zasluga pozostalej reszty tego procesora..., sam coremark nie wykorzystuje tez simd itp. (no chyba, ze kompilator uzylby simd), glownie wspiera wspolne cechy - nie tylko sprzetu...

tu masz wiecej i prosto nt. temat

http://www.embedded.com/design/other/4212735/CoreMark--A-realistic-way-to-benchmark-CPU-performance

Dlaczego ten test jest akurat dla tego watku dyskusji wartosciowy, bo caly czas piszesz o tym wspanialym rdzeniu Intelu (tj. tego bloku procesora w ktorym kod jest tylko wykonywany ok, racja ), a przeciez nie tylko to decyduje o wydajnosci calego procesora i chyba zdajesz sobie z tego sprawe, sciemniaczu czerwona kartka

I napiszę że to niezbity dowód na to że ARM to badziew.


Nie napiszesz ok, racja, sam zawezyles to porownanie do rdzenia procesora, a to jeden z lepszych tego typu testow ok, racja , no chyba, ze sam stworzysz lepszy i wiarygodniejszy gwizdanie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 01:33:37 przez gx
[#164] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Softstudio, post #161

Poza tym jest sporo hobbystów którzy lubią mieć mocnego kompa i wcale nie jest im on niezbędny do życia


No wiesz, szpan na mocna stacjonarke skonczyl sie jakis czas temu. Czasami warto wyjsc ze swojej norki i zobaczyc jaki szpan jest obecnie na TOP

Kompy z wyższej półki kupujesz raz żeby sobie komfortowo pograć w najnowsze gry dwa żeby zarabiać na nich konkretne pieniądze czyli do zawodowej pracy.


Raz, nie potrzeba mocnych kompow do komfortowego grania, Dwa, nie wszystkie gry potrzebuja mocnych kompow, Trzy, wymagajace gry przewaznie potrzebuja wydajnego GPU.

Raz, do zarabiania konkretnych pieniazkow nie potrzeba mocnych kompow ok, racja, Dwa, w malej ktorej pracy przynoszacej konkretne pieniazki wydajnosc kompa ma na to jakikolwiek wplyw

Dzisiaj kompa z Intelem i7 możesz kupić za jedną średnią pensje


na ktora trzeba pracowac 3 miesiace , wlasciwie to znaaaacznie dluuuuzej, ale to inny temat.

kto wydaje przeciętną roczną pensje na wymarzonego kompa ? Tak jak to było np 20 lat temu


Duzo lepiej niz 20 lat temu, a jeszcze lepiej niz 40 lat, to chyba oczywiste, po co to tak podkreslac, bez sensu ?

Co do mobilności urządzeń komputerowych to trzeba się zastanowić czy naprawde jest to nam potrzebne ?


Potrzebne, pozwol zeby kazdy sam sobie o tym decydowal. Sprzedaz urzadzen mobilnych pokazuje, ze jednak potrzebne. Nie mam na mysli tylko smartfonow, tabletow etc.. moj mikro player Sansa Clip uzywany podczas sluchania w trakcie biegania ma rowniez procesor ARM, a propos biernego "wypoczynku" przed PieCykiem... nie wyobrazam sobie biegania bez sluchania muzyki, radia, audiobook (polecam przesluchanie Wladcy Pierscieni... nie pamietam kto czyta, naprawde super w trakcie biegania), dla mnie rezygnacja z komputerowych urzadzen mobilnych bylaby jak rezygnacja z wygodnego lozka w sypialni na rzecz golej gleby pod chmurka...
[#165] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Softstudio, post #149

Bardzo dobrej jakości kodeki sprzętowe H.264 są oczywiście dostępne ale ich cena jest porównywalna z GTX 680 jak tutaj link .


Piszesz tu z punktu widzenia wielkiego profesjonalisty co to potrzebuje gigaherców i terabajtów do pracy, więc wszedłem na stronę, którą tu ciągle reklamujesz linkami.

Rozumiem twój model biznesowy - budowanie składaków PC z ogólnodostępnych części, naklejanie na nich swojej naklejki i kasowanie od ludzi, którzy nie potrafią tego zrobić sami kilkudziesięcioprocentowej marży (btw. czy wam to czegoś nie przypomina?)

Ale czy na pewno strona, na której roi się od błędów ortograficznych ("poziom chałasu", "dołanczamy" itd.) i nie ma tam nawet adresu siedziby firmy wskazuje na profesjonalistę? Jaki jest adres, pod jakim mogę w Krakowie te składaki zobaczyć?

Z tej strony przebija jedno - jesteś żywotnie zainteresowany rozwojem platformy x86 w formie składaków i wciskania ich ludziom jako gotowe "systemy", bo z tego się utrzymujesz, więc delikatnie mówiąc jesteś w tej materii mało obiektywny. Sukces platformy ARM na tym rynku oznaczałby twoją śmierć biznesową, a przed tym oczywiście będziesz się bronić rękami i nogami i wszelkimi pokrętnymi argumentami, które tylko uzasadnią tezę, że x86 jest najlepsze do wszystkiego.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 23:01:19 przez jubi
[#166] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@jubi, post #165

Jubi zajmuje się zawodowo tymi sprawami i moja firma uruchomiła setki stacji roboczych do profesjonalnej obróbki wideo , ale rozumiem że ty masz większe doświadczenie w temacie
Rozumiem też że ty swoją prace wykonujesz za darmo i "bez marży" - więc jakby co to podaj namiary na siebie bo tacy co robią za free sa na wage złota w dzisiejszych czasach )

Co do linka to mógłbym odesłać do angielskojęzycznego opisu producenta tyle że akurat jako jedyny w Polsce poświęciłem sporo czasu na przetłumaczenie opisu tego urządzenia. Więc niby gdzie miałem go zamieścić jak nie na swojej stronie ???
Może zaproś do dyskusji np kucharki czy babki klozetowe bo one zwykle z kompami nie mają nic wspólnego więc będą bardzo obiektywne
A biznes można robić na wszystkim na prockach ARM również. Ja zarabiałem już na Motoroli, PPC, Via, AMD teraz na Intelu...Naprawde niewiele rzeczy jest mnie wstanie zaskoczyć)


Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 23:43:22 przez Softstudio
[#167] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Softstudio, post #161

Filmy HD? - włączasz play, siadasz i oglądasz tak samo jak wcześniej. I o tym właśnie mówię numerki się zmieniły a nie nasz sposób życia czy korzystania z nich. Chodzi mi o to że najpierw się pojawiły w domach kompy jako pierwsze interaktywne urządzenie w odróżnieniu od TV czy magnetofonu. Revolucja! Potem stacje dysków - i nie trzeba było czekać na wgrywanie, potem myszki - koniec wstukiwanych poleceń, Twardziele - koniec wachlowania dyskietkami, przetworniki A/C i muzę słuchaliśmy z kompów a nie z płyt i kaset, dopałki 3D - i gry sprajtowe niemal zniknęły, mocniejsze procki - i koniec przewijania filmów VHS, większe pojemności twardzieli - i pojemność płyt przestała być zaletą. I od tej chwili zmieniają się tylko numerki a nasze zwyczaje już nie. Desktopy stanęły w miejscu. A na nasz tryb życia zaczęły mieć wpływ technologie mobilne. Komórki - i nie trzeba iść zadzwonić, ani siedzieć przy telefonie by odebrać, kolorowe wyświetlacze - i gry jak z 8bit nosimy w kieszeniach, cyfrówki - i koniec z wywoływaniem zdjęć, mobilny net - i jesteś jak ptak a nie jak drzewo. ;)

Rezygnowanie z mobilności? - tak jak nie każdy pijący piwko jest alkoholikiem, tak samo nie każdy mający smarta w kieszeni jest uzależniony od FB albo gadania przez tel godzinami. Skoro widzisz w tym problem to znak że go masz. Są tacy co zachowują umiar od początku i nie muszą wyłączać czy też gubić komórki by swobodnie pooddychać i mieć chwilę na zebranie myśli. :)

Nie słyszałem o takiej zależności że im mocniejszego masz kompa tym więcej zarabiasz na nim kaski. Ani że im mocniejszego masz kompa tym więcej radości czerpiesz z grania. A jeśli w to wierzysz to jesteś ofiarą reklamy, wierzącą w mity jakie się w nich wciska. Chodzi mi o to że numerki mnie nie jarają, tylko to jak zmienia się nasz tryb życia i zwyczaje pod wpływem pojawiania się w nich elektronicznych urządzeń.

Cieszę się że potrafisz zmienić platformę, nie ma to jak zobaczyć człowieka który sobie radzi ze zmianami. :)


Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 14:36:39 przez ZbyniuR
[#168] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #163

nie muszę tworzyć lepszych testów bo są takowe. Zresztą mniejsza o coremark i zajmijmy się nadchodzących starciem X86 i ARM jak temat nakazuje:

Clover Trail+ 2x1.6GHz w Samsung Galaxy Tab 3 10.1 ma w AnTuTu 24616 punktów
Cortex-A15 4x1.8GHz w Toshiba AT10 ma w AnTuTu 28058 punktów

no widać potęgę i chwałę ARM pełną gębą, Tegra zjada Atoma na śniadanie Pacman

Clover Trail+ 2x2GHz w Lenovo K900 ma w AnTuTu 27825 punktów

jak widać potężny cztero rdzeniowy Cortex-A15 dalej siedzi wygodnie w fotelu króla mobilnej wydajności całkowicie niezagrożony badziewnym dwu-jajowym Atomem Z2580
[#169] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #168

jak widać potężny cztero rdzeniowy Cortex-A15 dalej siedzi wygodnie w fotelu króla mobilnej wydajności całkowicie niezagrożony badziewnym dwu-jajowym Atomem Z2580


A ja polecam książke "Król Szczurów" bardzo pouczająca lektura albo wersje filmową ewentualnie
[#170] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #168

jak widać potężny cztero rdzeniowy Cortex-A15 dalej siedzi wygodnie w fotelu króla mobilnej wydajności całkowicie niezagrożony badziewnym dwu-jajowym Atomem Z2580


jakby nie patrzec, masz racje, ten badziewny Atom jest wyraznie slabszy, takze w pracy na baterii :)



36591 punktow

ps. w tym tescie podawanie, ile jest "jaj" pozbawione jest jakiegokolwiek sensu wariat?, w odroznieniu od testu coremark.org . o ile wiem AnTuTu testuje wiele elementow systemu, nie tylko procesor, a juz na pewno nie pojedynczy rdzen ok, racja . Jak to mowia, tonacy brzytwy sie chwyta, albo piszacy bzdurki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 23:38:38 przez gx
[#171] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #170

Atom jest wyraznie slabszy, takze w pracy na baterii

proszę o link do porównań i analizy zużycia energii przez zarówno ten A15 który osiągnął taki wynik jak i Atoma Z2580 z Lenovo K900 cafe

chętnie poczytam jeśli to będą jakieś konkretne rzetelne testy ok, racja
[#172] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #164

Raz, nie potrzeba mocnych kompow do komfortowego grania

Intel też wszystkich graczy stara się przekonać, że do gier starczy ich karta Intel HD4000 :D . Wiesz, jak ktoś lubi grać w 800x600 z detalami na LOW to racja, nie potrzebuje mocnego kompa ;) .

Kompy z wyższej półki kupujesz raz żeby sobie komfortowo pograć w najnowsze gry(..)

Trzy, wymagajace gry przewaznie potrzebuja wydajnego GPU


Pojęcie "komputer z wyższej półki" sugeruje raczej, że w komputerze jest mocny procesor jak i karta graficzna ;)

Raz, do zarabiania konkretnych pieniazkow nie potrzeba mocnych kompow

A ja nie wyobrażam sobie wykonywania niektórych czynności na słabym komputerze. Pierwszy przykład - robię prezentację w PowerPoint - samo w sobie nic wymagającego , ale muszę jeszcze stworzyć do tego grafikę i tu już ma dla mnie znaczenie czy efekt pracy zobaczę po godzinie czy po kilku minutach.
[#173] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Olo, post #172

Intel też wszystkich graczy stara się przekonać, że do gier starczy ich karta Intel HD4000


HD4000 nie jest przeznaczony dla urzadzen i gier mobilnych, takze sam konkuruje z czym innym.

W/w Tegra4 to wyzsza polka wydajnosci GPU w SoCach.

Pojęcie "komputer z wyższej półki" sugeruje raczej, że w komputerze jest mocny procesor jak i karta graficzna


byc moze, ale do gierek zazwyczaj wystarcza mocna karta graficzna. Procesor juz nie odgrywa takiej roli jak kiedys, coraz wiecej przejmuje GPU, co nie dziwi, patrzac chocby na wydajnosc GPU w pojedynczej precyzji...

A ja nie wyobrażam sobie wykonywania niektórych czynności na słabym komputerze. Pierwszy przykład - robię prezentację w PowerPoint - samo w sobie nic wymagającego , ale muszę jeszcze stworzyć do tega grafikę i tu już ma dla mnie znaczenie czy efekt pracy zobaczę po godzinie czy po kilku minutach.


nie sadze bys odzczul jakas roznice w pracy z PP pomiedzy np: Celeronem G550 za 140zl, a i5 3gen za 900 zl, nawet przy pracy w programach graficznych z duzym formatem, a co dopiero typowym formatem do prezentacji w PP. Takie roznice oczekiwania na efekt pracy sa praktycznie obecnie niespotykane miedzy procesorami z najnizszej i powiedzmy najwyzszej konsumenckiej polki w przypadku stacjonarnego x86 (nie liczac Atomow), w tego rodzaju programach podczas normalnej pracy.

I tak jak zostalo stwierdzone. Zarabianie i wydajnosc komputera to nie jest jakas stala zaleznosc, bo komputery juz od jakiegos czasu oferuja wystarczajaca wydajnosc. Nie wiem jakiego zolwia musialby wymyslec MS tym razem :).
[#174] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #171

na to w szczegolach trzeba poczekac, mozna jednak przypuszczac, ze jak do tej pory bylo z tym kiepsko, z poborem energi, nagrzewaniem (takze w nic "nierobieniu") itd., tak zostanie dalej, bo nie widac zeby cokolwiek tam zostalo zmienione w tym zakresie... W porowaniu do wyrafinowanych konstrukcji Octa czy rozwiazania z 5 rdzeniem w Tegra4 oraz mechanizmami wl. rdzeni CUDA - takze specjalna wersja Tegra4i, to te Atomy beda prezentowac sie rownie shitowo co ten nieco drogawy K900, bo z takimi smartfonami to tez niczego nie zawojuja na rynku urzadzen mobilnych

Osobiscie mysle/przypuszczam, ze dopiero Atom Bay Trail pokaze Atoma w nowym swietle. Widac po samej specyfikacji, ze to zupelnie na nowo zaprojektowany x86/Atom...

Pytanie tylko, jak Intel zamierza dotrzec do szerszego grona ?. Wielu producentow uzywa wlasnych procesorow vide Samsung Exynos, Apple A6x itd.itd. i nie chca uzalezniac sie od Intel'a czy innej firmy np: w/w Tegra4 nie znajdzie sie w ofercie np: Apple, chocby niewiadomo jak byl dobry, predzej Apple zrobi kolejny model SoCa. Marki takie jak ZTE, Lenovo... w swiadomosci nie uchodza za brylanty ok, racja . A byc moze Intel powinien zaczac produkowac smartfony/tablety etc. pod wlasna marka . Dla Intela to wiekszy orzech do zgryzienia, nie uwazasz ?.
[#175] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@Olo, post #172

Wymagające gry nie oznacza fajne gry. Patrząc na sprzedaż konsol 7ej generacji widać że do grania bardziej jest potrzebny pomysł, fikuśny manipulator i towarzystwo a nie moc obliczeniowa.
A co myślicie o takiej tezie że ARM jest wśród procesorów tym czym wśród komputerów był/jest PC. Tzn. początkowo był opóźniony ale przez to że tak wiele firm go rozwijało to w końcu wyprzedził i niemal wyparł konkurencję. I to mimo że nadal nie składa się ze samych zalet.
I miałem taki proroczy sen ;) że desktopy zostały wyparte przez karty turbo z x86 do Smart TV działających na ARM. Założymy się? ;)
[#176] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@ZbyniuR, post #175

zostały wyparte przez karty turbo z x86 do Smart TV działających na ARM


a po co karty turbo z x86 do ARM, jak juz to z ATI GCN3/2/1 lub Nvidia Kepler/Maxwell... to byloby TURBO!. Duzo latwiej to zrealizowac sprzetowo, wystarczy slot PCI-E x16 :)

--
To nie czasy 68k, kiedy zaprzestano rozwoju i wlasciwie produkcji topowych konstrukcji 68k... ARM rozwija sie caly czas, za niedlugo bedzie full 64bit (prawdziwe 64bit). Obecnie juz wydajnosc procesorow ARM wystarcza do wygodnej pracy w 99% aplikacji i gier, reszta to GPU ok, racja

Moj sen: przyszle generacje konsol beda na ARM 64bit i tak o wydajnosci w Tflops decydowac bedzie glownie GPU
[#177] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@gx, post #176

Karta z x86 do TV w celu zachowania kompatybilności z PC. Ale słusznie wspomniałeś że GPU też w niej będzie musiał być. :) A ARM w TV nie musi być z tych najbardziejszych bo to tylko TV a nie konsola. Czyli wyświetlanie i zapis strumieni AV, oraz mało wymagające gierki na WWW.
[#178] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@ZbyniuR, post #177

jakby miał być TV z Windowsem to po co wrzucać ARM? Nie lepiej odrazu Atoma?
[#179] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@XoR, post #178

Bo Atom jest za mocny do wyświetlania telegazety, skoro nawet na Commodorku można ją zrobić. :D
[#180] Re: Projekt NatAmi żyje (tylko nazwa nieaktualna), a co więcej!... :)

@ZbyniuR, post #179

w SmartTV telegazety się nie używa tylko internetu ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem