[#1] Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...
...znajdziecie w tym wątku.
[#2] Re: Ciekawe kanały youtube
Pierwszy odcinek, poziom raczej średni, sporo baboli np. przy prezentacji Atari 65 XE oglądający dowie się, że cytuję "ma kartę muzyczną" oraz UWAGA! Korzystali z niego muzycy... Pozwolę sobie na drobną złośliwość, nawet Wikipedię trzeba "umić czytać", bo pomyliło im się z Atari ST OK


Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:20:42 przez philipo
[#3] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #2

To jest raczej prawda tylko mało kto o tym wie. Do Atari 65XE powstała i była oficjalnie zaprezentowana w tym roku karta muzyczna na SIO. Zasadniczo jest to małe urządzenie MIDI, które można wykorzystać zamiast kupowania instrumentu muzycznego.

Co do wykorzystania przez muzyków - do Atari 65XE były interfejsy MIDI, chociaż dzisiaj mogą być wykorzystywane nawet do grania po takiej sieci po MIDI, to można je również wykorzystać do podłączenia instrumentów muzycznych. Podobno niektórzy nawet znani muzycy(nie mogę sobie przypomnieć gdzie było info) nawet w Polsce wykorzystywali je zanim przenieśli się na ST.
[#4] Re: Ciekawe kanały youtube

@pgru2, post #3

Do Atari 65XE powstała i była oficjalnie zaprezentowana w tym roku karta muzyczna na SIO

Jasne, ale w programie mówią o Atarynce w podstawowej wersji z lat 80/90 .
[#5] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #2

Kolesie na tym DejaVu wyglądają na naście lat ode mnie młodszych, i pewnie nie umieli jeszcze czytać wczasach gdy omawiane przez nich maszynki "rządziły". A nasze wspomnienia z tak wczesnych lat zwykle są dość rozmyte. A że starszych takie nieścisłości bardziej rażą to i smarują komentarze. Ja też się nie powstrzymałem. ;)

Ciekawe o czym zrobią kolejny odcinek, (jeśli zrobią). Może o konsolach. :)
[#6] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #5

Drugi odcinek jest ( na razie tylko na ipli) o konsolach i jest trochę błędów.
[url= https://www.ipla.tv/.../26fd028d2130c2a65e0e5efa04c26df6 ]link[/url]

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 09:02:06 przez philipo

Jeden z tych typów to Tadeusz " Zooltar" Zieliński z tego co pamiętam do od 1995 pisał do Gamblera

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 09:15:27 przez philipo
[#7] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #4

Jasne, ale w programie mówią o Atarynce w podstawowej wersji z lat 80/90 .


Mimo iż to co trzymają w rękach nie jest standardowym Atari 65XE z lat 80/90, to i tak im nie uwierzę że Kazik Staszewski używał JIL 8bit. (ST czy PM G4 używał).
[#8] Re: Ciekawe kanały youtube

@morph123, post #7

A ja polecam Gramy na Gazie hehehe. Wiem, że nie o Amidze, ale życia na wszystko nie starcza, chociaż może kiedyś poprzechodzimy jakieś hity na kochaną przyjaciółkę.
[#9] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #6

Zdaje się że nie da się tego puścić bez logowania. :(

To poczekam może kiedyś dadzą na YT.
[#10] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #9

Da się.
Wcześniej należy oglądnąć bloczek reklam ( tak 3 min)
[#11] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #9

Jest już wersja YT
[#12] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #11

Dzięki za linka. :) Już obejrzałem i skomentowałem.
Zapowiedzieli że w następnym odcinku będzie głównie o kolejnych Soniaczach i X-Boxach. A o przenośnych nawet nie pisnęli. Może pomyślą o tym w 4ym odcinku, a potem co, historia PeCetów? Czy zaczną się powtarzać albo zamkną serię.
[#13] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #12

Może skupią się na konkretnych grach/ seriach gier itp. ?
[#14] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #11

lego C64
[#15] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #14

Świetna sprawa OK
Fanie by było mieć taką obudowę z Lego i prawdziwym C64 w środku ok, racja
[#16] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #12

Kolejny odcinek, jak zwykle nie bez paru wpadek
[#17] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #16

Ciekawe co ten młodziak wyczyniał z padami do Playa (oprócz merdania nimi na kablu), że tak często mu się psuły?

Ja grałem po naście godzin dziennie przez parę lat, i nigdy mi się nie popsuł.

A co do położenia gałki, to myli się kolesiowi wygoda z przyzwyczajeniem.
[#18] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #17

Ten "mlodziak" współprowadził parę lat temu jakiś program o grach, na jakimś kanale w TV.
[#19] Re: Ciekawe kanały youtube

@SuperBuster, post #18

To był cały kanał o grach i anime Hyper.
[#20] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #19

Kolejny odcinek, o konsolkach przenośnych tym razem.
[#21] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #19

O właśnie OK
[#22] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #20

Paweł Kalinowski opowiada o tworzeniu gier na małe Atari bez grafika w zespole, o tym jak tworzyli pierwszego polskiego RPGa na PC, polskich grach na Game Boya i wielu projektach które nie ujrzały światła dziennego.
[#23] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #20

Kolejny odcinek. Tym razem o prasie growej.
[#24] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #23

Dzięki że trzymasz rękę na pulsie. :)
[#25] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #24

Jak mi się coś rzuci w oczy to staram się wrzucać szeroki uśmiech
[#26] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #25

Emulator pokoju gracza z lat 90ych.
https://www.youtube.com/watch?v=r5kuUSPVSCk
[#27] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #26

No to teraz czekać aż zrobią emulator zjadu retro np. Amigi
[#28] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #25

Jest 6 część Deja Vu, nadal o czasopismach.
https://www.youtube.com/watch?v=wu6NpDbY_2I
[#29] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #28

Odcinek 7o polskim rynku itd.


Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 18:38:42 przez philipo
[#30] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #29

Tym razem mam mniej zastrzeżeń do treści, ale to dlatego że mówią o tym na czym ja się nie znam. Bo jako Amstradowiec dla którego wspominane tam firmy nic nie wydawały, na giełdy nie chodziłem, ani growych magazynów nie czytałem. Więc usłyszałem o tych firmach dopiero po latach.

Za to znam Cieślikowski i spółka, który pisał i spolszczał soft do CPC, a także produkowali kabelki i rozszerzenia do tej zacnej maszyny. Potem się sPeCetowili i istnieją do dziś, choć potentatem rynku nie zostali.

W chwili gdy pokazują grę AD 2044 we wersji na Atari XE wspominają że zajmowała 2 CD. Hehe dobre sobie, owszem wersja wydana na PC, 5 lat później, ale nie ta Atarkowa.
A i wspomnieli o paru barachłach, a Teenagenta, ani o Kajko i Kokosz, które w porównaniu z nimi były dziełami sztuki - nic.

Nawiasem mówiąc to w tych pokazywanych migawkach nadzwyczaj często Amstrady widać, ech taki miły akcent.


Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:56:03 przez ZbyniuR

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 21:02:45 przez ZbyniuR
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem