[#61] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #29

[#62] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@nostrum666, post #58









Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 10:45:44 przez KM_Ender
[#63] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@KM_Ender, post #62

Zanim YouTube był na propsie... Oto odcinek pilotażowy programu Faza, stworzonego przez Piotra Babieno oraz Piotra Bielatowicza, którzy obecnie prowadzą Bloober Team. Program tworzony z myślą o wkroczeniu na antenę TVN, ale nie pykło. Szkoda, bo był potencjał i grono popaprańców chętnych do wygłupów przed kamerami. Gościem specjalnym odcinka był popularny do bólu piłkarz - Tomasz Frankowski, ponadto zaprezentowano prototyp X360, zwanego wówczas Xboksem 2. Z perspektywy czasu, "pilotowi" wiele brakuje, dźwięk leży i kwiczy (mimo że na planie był profesjonalny sprzęt, który wyzionął ducha), ale jak na owe czasy i własną inwencję - kozak. Zarejestrowano w Krakowie, rok 2004.



Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 07:48:45 przez philipo

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 07:49:21 przez philipo
[#64] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #63

Czy ożywiona nostalgia to dobra substancja odmładzająca? Dowiecie się oglądając materiał, w którym rozpakowuję ZX Spectrum Next i dzielę się z Wami pierwszymi wrażeniami.


[#65] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #64

Janusz Wiśniewski o Sołtysie i Sfinksie / #Retrostories 17

[#66] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #65

Historia kart muzycznych
https://www.youtube.com/watch?v=Pi1Nr5_tePo
polecam cały kanał tym co lubią wszelakie starocie. :)
[#67] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #65

pokłony
[#68] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@ZbyniuR, post #66

Fajne wspominki ma, jakos miesiac temu wygrzebalem ten kanal. Jeden minus to te niepotrzebnem sztuczne mieszanie slow polskich i angielskich :) Np. VHS to "wihejdzes" czy jakos, albo H264 to "hejdzdwaszesccztery" :D W sumie zabawnie to slucha sie. Polecam.


Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 10:24:12 przez siudym
[#69] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@siudym, post #68

Myślałem że w starej trylogii Tomb Rajderki widziałem już wszystko, ale...

https://www.youtube.com/watch?v=Hy4aPxhheW8
[#70] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #65


10 Alternative Raspberry Pi Operating Systems
[#71] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #70

jeden ze świetnych i pożytecznych kanałów, prowadzony przez bardzo ładną panią:



niestety od marca na nim cisza i nie wiadomo co się stało. Bo naprawdę przyjemnie się ogląda, w przeciwieństwie do tych wszystkich wyszpachlowanych 10cm tapetą i pindrzących się do kamery, typu Pałlina Mikuła albo Anna Szlęzak, co wygląda jakby miała napuchnięte oczy i ogólnie gada głupoty.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:57:49 przez snajper
[#72] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #71

Gadające głowy zawładnęły internetem. Takie teraz mamy czasy.
[#73] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #71

fajny kanał gościa naprawiającego kompy.
tu na filmiku ładna pani naprawia płytę główną.

[#74] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #73

[#75] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@philipo, post #74

bardzo mądry kanał youtube z bardzo mądrym hinduskim dziadkiem mówiącym na bardzo mądre tematy, na które recedent-man patrzy spod byka.



choć nie wiem czy to pasuje do tego wątku, bo ma w nazwie guru i o meditationach też mówi, więc może to powinno iść do działu Amiga?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 13:46:04 przez snajper
[#76] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #75

tutaj taki interesujący filmens. Choć mógłby być jeszcze bardziej interesujący, gdyby koleś nie brzmiał jak wzięty z ulicy ochotnik do czytania za 5zł. Niemniej nie od dziś wiadomo, że Sumery to mądre stworzenia były. Kupiłem nawet książkę o nich parę lat temu - może to dobra pora, by ją otworzyć?


Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 02:26:02 przez snajper
[#77] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #76

bardzo ciekawy kanał z nie bardzo ładną, ale za to mądrą panią. Tutaj filmens dogłębnie tłumaczący 5G i dlaczego w rzeczywistości - wbrew temu, co chciałby recedent-man wklejający głupkowate obrazki z foliowymi czapeczkami - nie mamy obecnie podstaw ku temu, by uznać tą technologię za "bezpieczną".



polecam też zapoznać się z komentarzami. Tu fragment jednego zupełnie przypadkowego:
Yes, as someone else indicated this is not all you need to know. I work for a company that offers test equipment for this tech. Here's two key points not given in this video.
(...)
2. Our body is an electro-neural network that relies on uninterrupted communications. The concern is the signal Modulation methods being used by these communication devices. This "Pulsed" signal effects our neural communication network of all biological entities like us. Some entities are impacted more than others.
https://www.aaemonline.org/pdf/emfpositionstatement.pdf

2. The five-g antenna is a targeted 'beam' that scans in order to keep connected to the network as you move around. This beam focuses, concentrates the bean on you device to maintain good signal strength as you move, unlike an older Omni-direction comm network. As you walk around with your device the nearby antenna tracks your device with this focused beam.

An USA FCC filing to alert commissioners of this new Bio Hazard in 2013: https://ecfsapi.fcc.gov/file/7022117660.pdf

As with many unhealthy products of the past, like lead-tobacco-ddt..., they were thought to be harmless for decades due to disinformation by the companies that profit from them.


Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 21:11:29 przez snajper
[#78] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #77

Ciekawość - gdzie wyśmiewałem się z ludzi, którzy kwestionują bezpieczeństwo 5G?
[#79] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #77

Tylko co z tego jak w polityce rządzi korupcja itp. a zdrowie ludzi się nie liczy, już abstrahując czy to 5g szkodzi czy też nie. Polecam wieś i telefony maks 3g hihi. Miałem możliwość i wyniosłem się z Wrocławia. Polecam!
[#80] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@recedent, post #78

nie wiem dokładnie, bo wyszukiwarka mówi, że 5G jest za krótkie. Ale na pewno wklejałeś foliowe czapeczki.
[#81] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #80

Min. tak się dyskredytuje tych, którzy mają inne zdanie. Ale trafiają się i tacy którzy po prostu odlatują i miesza się razem z nimi żeby zwiększyć efekt dyskredytacji. Od kilku lat modne też jest nazywanie kogoś ruskim agentem, a dowodów nie przedstawiano i nawet do prokuratury nie byli zgłaszani, ale w mediach to się sprzedaje.
[#82] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #80

Acha, czyli coś Ci się wydawało i zawsze przyjemnie się przyczepić.
Tak się składa, że mój brat pracował przez dłuższy czas w Samsungu i jego zdaniem 5G nie ma wystarczających badań dotyczących bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do starszych technologii. Jest za to duży nacisk na jak najszybsze wprowadzenie tego standardu.
[#83] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@recedent, post #82

nie acha, tylko aha. Jak głosi staropolskie porzekadło - kto pisze acha, tego chyba boli czacha.
[#84] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@recedent, post #1

link

Intryguje mnie to z punktu widzenia animacji i matematyki, która musi za tym stać.
Czy ten cały Cyriak to nie jest jakaś stara scena? Pasowałby.
[#85] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@recedent, post #82

Propo 5G. Niektórzy sie boją spełnienia wizji jak z filmu "Komórka" (Cell) 2016 (ludzie zamienieni w zombi), albo z filmu "Kingsman: Tajne służby" (Kingsman: The Secret Service) 2014 (ludzie owładnięci morderczymi instynktami), a wszystko to pod wpływem sygnałów z komórek. A ja jakoś w takie wizje nie wierzę.

Ale martwi mnie coś innego, im nowsze technologie, tym wyższe częstotliwości, i większa przepustowość, ale także mniejszy zasięg sygnałów, co powoduje konieczność gęstszego rozmieszczania anten.
Z rok temu do najbliższej miałem prawie 1km a teraz w promieniu ok 200 metrów mam dwie nowe. A może i więcej bo stawiają je na niższych masztach, więc może chowają sie za drzewami czy coś takiego i nie zauważyłem. A przecież te promienie nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Z wifi też szaleństwo, ze 7 lat temu mój lapek "widział" ze 2-3 sieci, a teraz jest ich z 15-20.
[#86] Re: Ciekawe kanały youtube
[#87] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@ZbyniuR, post #85

ale także mniejszy zasięg sygnałów, co powoduje konieczność gęstszego rozmieszczania anten.
Ale dzięki temu mniejsza moc stacji bazowej, a co najważniejsze – mniejsza moc nadawania Twojego telefonu, który, wbrew pozorom, wytwarza o wiele większe natężenie pola w Twoim organiźmie, niż stacja bazowa. Tak. Bo telefon masz najczęściej w odległości około pół metra od siebie (gdy rozmawiasz, znacznie bliżej), a jego nadajnik ma moc około 0,25 W. Natężenie pola jest odwrotnie proporcjonalne od kwadratu odległości. Czyli gdy odsuniesz telefon na 1 metr (2 razy dalej), pole jest 4 razy słabsze. Gdy odsuniesz na 200 metrów (400 razy dalej) pole jest 160 000 razy słabsze. Czyli Twoja stacja bazowa, jeżeliby miała wytworzyć w Twoim ciele takie samo natężenie pola, musiałaby mieć moc 40 kW. Podczas gdy najmocniejsze stacje bazowe mają jakieś 200 W i to na pewno nie w mieście. Trochę te obliczenia zmienia fakt, że stacja bazowa promieniuje głównie w poziomie, bo po co ma nadawać w górę i w dół. Ale wciąż pole generowane w ludziach przez stacje bazowe jest tysiące razy słabsze, niż pole nadajników ich telefonów. A tym się jakoś nie przejmują.

Na szczęście zmniejszanie się obszaru komórek sieci (czyli „więcej anten”) powoduje, że telefon może nadawać z mniejszą mocą, bo ma po prostu bliżej. To nie tylko korzystnie wpływa na zużycie baterii, ale także zmniejsza natężenie pola elektromagnetycznego w ciele posiadacza tego telefonu.
[#88] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@Krashan, post #87

To nie tylko korzystnie wpływa na zużycie baterii, ale także zmniejsza natężenie pola elektromagnetycznego w ciele posiadacza tego telefonu.

Z ciekawosci zapytam bo sie nie orietuje.
Jak obecnie wyglada podzial energii pobieranej przez elementy wspolczesnego telefonu komurkowego: nadajnik, procek, wyswietlacz itp itd?
[#89] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@Phibrizzo, post #88

Jak obecnie wyglada podzial energii pobieranej przez elementy wspolczesnego telefonu komurkowego: nadajnik, procek, wyswietlacz itp itd?
To trudno określić bo wszystkie te elementy zmieniają swój pobór mocy dynamicznie. Z moich doświadczeń, jako użytkownika, wynika, że procesor + chip graficzny potrafią pobrać najwięcej, ale gdy nie uruchamiamy gier itp. wymagających aplikacji, najwięcej pobiera podświetlenie zasilacza. Nadajnik sieci komórkowej jest dopiero trzeci w kolejce, moc zużywana przez nadajnik WiFi jest jeszcze mniejsza.
[#90] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@Krashan, post #87

Tak tylko że taka stacja przesyła nie jeden sygnał ale setki czy więcej, (nie znam się) i są ludzie którzy mieszkają tuż pod takimi antenami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem