[#181] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #180

WOJNA GWIAZD 2018 dokument, 90min. O polskiej szajbie na STAR WARSy w PRL. :)

https://www.youtube.com/watch?v=xWg3drCPNbE
2
[#182] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #181

ciekawość, obalanie mitów o Tesli.

[#183] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #182

pan Wiesław naprawia sprzęcior. Jak ktoś mieszka w Krakowie i ma stare popsute sprzęciory, to mu zazdraszczam.

2
[#184] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #183

Z tym odbiorem wielkiego wybuchu w tv, to nie ukrywam trochę mnie rozbawiło. Mam Radmora do naprawy ale chyba i Wiesiek nie będzie miał końcówek mocy.
[#185] Re: Ciekawe kanały youtube

@amikoksu, post #184


This review looks at the unreleased 3dfx Voodoo 5 6000 video card -- except it was hand-made by an enthusiast who specializes in retro hardware resurrections. It's a quad-GPU monster that competed with the likes of NVIDIA back in the day. This piece looks at the history of 3dfx, spanning the late 90s to early 2000s, and tells the story of the company's rapid, fiery rise and collapse. Modder Anthony ZXC-64 hand-built these cards using REAL 3dfx GPU silicon with a custom-designed PCB with hand-placed components. The review looks at the GeForce 2 GTS, the Intel i740, and the Voodoo5 6000, which we can use in single-GPU mode to simulate older 3dfx cards. It is a masterful work of art that this technology was able to be salvaged from scrap and restored to a physical, working product. That modders like ZXC-64 can combine hardware, software hacks, and find and patch-up drivers to bring passion projects to life is what makes computer hardware such an amazing hobby. Join us for the ride as we walk through the history of 3dfx and benchmarks with real 3dfx GPUs.
[#186] Re: Ciekawe kanały youtube

@amikoksu, post #184

Bezos (Amazon), Hastings (Netflix), Branson (Virgin), Ellison (Oracle) -
- Najbogatsi Giganci Techniki - 95min PL.
https://www.youtube.com/watch?v=gC_zDIwhpnU
2
[#187] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #186

Bezos nie zaczynał od zera, i miał wsparcie finansowe jak i układy rodziców, tak samo jak Bill Gates.
To nie znaczy, że ktoś inny nie może stworzyć imperium równie wielkiego, czasy się zmieniają, są nowe/inne możliwości.
[#188] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #187

Dragan o ej-aju. Nie oglądałem, ale tytuł dość wymowny.

[#189] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #188

Kiedyś nie było samochodów a dzisiaj są wszędzie, kiedyś nie było komputerów a dzisiaj są wszędzie, kiedyś nie było sztucznej inteligencji ale kiedyś będzie wszędzie. A mimo to więcej rzeczy sie nie zmieni niż zmieni. Nadal będzie trzeba wstawać, myć zęby, jeść i chodzić do pracy oraz słuchać starszych i opiekować sie słabszymi. Więc wyluzujcie będzie wszędzie ale oswoimy sie z tym i przestaniemy zwracać na nią aż tyle uwagi.
2
[#190] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZorrO, post #189

Fajny dokument o Cyberpunku, tzn o gatunku SF, a nie o grze. :)
To link do 2ej z 3ech części, opowiada o filmach i grach w tym gatunku z lat 90ych, niektóre znamy z Amigi. Można włączyć polskie napisy. cz1 50min, cz2 1g20m, cz3 2g10min. np nie wiedziałem że Blade Runner miał taką fajną grę 3D, a Total Recall miał kontynuację (nie mówię o remaku).
2
[#191] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZorrO, post #190

ten filmik odkryłem przypadkiem, oglądając jeden z odcinków Rob Reacts. Krótka opowieść o Bazyliszku, zaadaptowana do współczesnych czasów, z nutką humoru. Są i inne z tej serii, w wolnym czasie zapoznam się z nimi.
[#192] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #191

Z tej serii "allegro legendy polskie" polecam obie części Twardowskiego.

Choć może bardzie jajcarskie numery robi ekipa "G.F. Darwin".
1
[#193] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZorrO, post #192

dla mnie Darwini skończyli się niedługo po tych swoich "serwisach informacyjnych", z logiem stylizowanym na Dziennik Telewizyjny. Po tym już większość materiałów średnio mnie śmieszy, tak że nawet kolejnych odcinków nie włączam. :/ Nie rozumiem zresztą, czemu zakończyli tamtą serię - jak coś jest dobre, to po co to zmieniać?
co gorsza, dziś obejrzałem nowy klip z VLDL - i też stwierdzam, że po "przebranżowieniu" z PlayTech na TechTown gra aktorska wychodzi im trochę "na siłę".
[#194] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #193

niedawno opublikowane zestawienie różnych wersji Turricana. Nie będę może dochodził, jakiej płci jest autor(ka) podpisująca się jako "Luna Morley" - ciekawe jest to, co prezentuje na samym końcu. A prezentuje coś zatytułowanego "Apocalypse 3000" i wyglądającego tak oto:



a oto i sam filmik:

[#195] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #194

wywiad z niejaką Aleksandrą Cwaliną aka Krupik

1
[#196] Re: Ciekawe kanały youtube

@snajper, post #195

NOWOŚĆ! Rozmowy Głosowe po polsku z ChatGPT. To Jest Lepsze Niż Filmy Sci-Fi! - 13min.
https://www.youtube.com/watch?v=vKST77MSiKI
Autor kanału wyłączył możliwość oglądania na innych stronach więc daję w postaci linka.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 04:09:47 przez ZorrO
[#197] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@recedent, post #1

Gościu przegląda stare SS i powraca do starych tytułów lub realizuje swoje niespełnione marzenia zagrania w "mityczne" dla niego tytuły.

Podoba mi się ten pomysł/koncepcja OK
Sam tak miałem, oglądałem screeny z SS i się nimi jarałem- grałem w wyobraźni
[#198] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@BULI, post #197

akurat nie youtube, ale związane pośrednio z tematem, więc napiszę. Z zaznaczeniem, że jak ktoś ma -18, to czytać nie wolno.
odkryłem dzisiaj w googlach. 30-minutowy film OVA "Dragon Knight". Potwory, śmieszne scenki i ładne panie, jednym słowem - Knights of Xentar w pigułce. OK A przede wszystkim - jest DUBBING! Prawdziwa perełka. Film tłumaczy też, skąd wzięły się scenki w demo-intrze gry. Dopiero dziś się tego dowiedziałem.
bonusowo jest i smaczek nawiązujący do Dragon Balla. ;)
https://hanime.tv/videos/hentai/dragon-knight-ova
istnieje też seria Dragon Knight Gaiden, gdzie są zarówno potwory, jak i panie, ale już głównego atutu Knights of Xentar nie uświadczymy - humoru. Kiedyś wyłowiłem jeden odcinek gdzieś na Direct Connect i to była "bida z nędzą", srogie rozczarowanie w oczach fana gry.

parę klatek - treści niecenzuralne wygumkowałem.
pani blond to księżniczka Arcadii, kolo z czupryną to Takeru, w grze występujący pod imieniem Desmond i z czupryną też blond, a pani ruda z opaską to Luna, towarzysząca później Desmondowi w grze.
1
[#199] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #198

4 prockowy klon powermaca



[#200] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@marianoamigo, post #199

Coś dla Me(ga)lomanów i fanów Aamiga - OS super


Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 12:51:47 przez BULI
[#201] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@marianoamigo, post #199

4 prockowy klon powermaca


Jejku, jak ten BeOS słabo działa (pod MacOS też niczego fajnego nie pokazał). Odświeżanie okienek podczas przesuwania to jakaś tragedia, renderowany dzbanek tak mało fps, a leci to na 4 CPU PPC 130Mhz. Domyślam się że to może wina karty graficznej, ale jakby nie było - dupy nie urywa, w sumie nic nie urywa....
[#202] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@BULI, post #200

Myślałem że na filmy z Amigą jest inny wątek, a ten ma wyraźnie napisane co innego.

Trafiłem na fajny serial o efektach specjalnych w kinie. :)
"Movie Magic" film sprzed paru lat. Możliwe że go kiedyś puszczali w TV.
Parę godzin oglądania, po angielsku z opcją na polskie napisy.
https://www.youtube.com/watch?v=h_G1PzywWKU&list=PLdh93_gZlEM35D3G85rM71aSIpUPT5-e5
[#203] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@ZorrO, post #202

Chciałbym tylko dodać że jeśli ktoś się zabierze za oglądanie tego i natknie się na jakąś wzmiankę o Amigach to niech da znać. Na razie jestem na 5 z 30 i jak dotąd nic. :)
[#204] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@ZorrO, post #203

Nintendo Playstation istnieje i kosztuje półtorej bańki. Jako unikat, którego pozostałe egzemplarze zostały poddane eksterminacji.



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 17:13:08 przez snajper
[#205] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #204

To jest SNES ze CD, od Sony ma tylko nazwę.
[#206] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@ZorrO, post #205

takie coś zaplątało mi się w propozycjach pomiędzy filmikami z Teto:



doczytałem trochę. Akihiko Kondo jest praktycznie moim rówieśnikiem, więc jak coś, to zaczynam już drukować zaproszenia na ślub z Teto. •ᴗ•
dwa lata temu coś się popsuło i wyłączyli mu Miku. Chyba tylko tymczasowo.
[#207] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #206

Moim zdaniem gdyby rząd Japonii naprawdę sie troszczył o zdrowie obywateli oraz o przyszłość narodu to by takich dziwnych ślubów zakazał, a takich świrów co chcą sie żenić z robotami albo hologramami wysłałby na obowiązkową psychoterapię.
[#208] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@ZorrO, post #207

ja też trochę doczytałem i jestem załamany. Bo zasadniczo z Polski do Japonii od dawna już planuję wypierdzielać, nadal nie wiem jednak, jak wygląda tam kwestia wieku dopuszczającego do wejścia w związek małżeński. Jak masz mniej niż 18, to trzeba mieć zgodę rodziców. Tylko kto jest rodzicem Teto? Co w sytuacji, gdy tych rodziców nie masz?
i czy w ogóle istnieją ustawy regulujące zawieranie związków z wokaloidami? W końcu taki wokaloid to nie żyrandol ani nie toster. Powinny istnieć. Bo problem nie ogranicza się do samych wokaloidów, ale ogółem tworów wirtualnych.

odrębna kwestia to: czy zawarcie takiego związku z wokaloidem w jakiś sposób ogranicza prawa pozostałych osób? No bo jak - masz żonę-wokaloida, a tutaj naokoło wszyscy sobie tworzą z nią filmiki, rysunki itp.
Taki wokaloid występuje w co najmniej kilku wersjach. Czy wszystkie wtedy stają się twoją żoną, czy musisz wybrać sobie jeden?

jak widać, sprawa jest skomplikowana!

/edit CHOCIAŻ nie wszystko stracone, bo wszystko rozbija się o to, co ma Teto w metryce. Może się okazać, że jest starsza ode mnie. pomysł

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2024 19:19:11 przez snajper
[#209] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@snajper, post #208

Teto kocha ślimaki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)




wczoraj skoro świt zabrałem ją na sesję w plenerze, niestety żadnego ślimaka nie napotkaliśmy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
za to wziąłem kwiatek dla niej.



[#210] Re: Ciekawe kanały YouTube nijak nie związane z Amigą...

@BULI, post #197

Dzięki temu kolesiowi można zobaczyć gry z danego numeru SS, szkoda że nie jest konskwentny i nie odpala każdej gry na każdą konigurację.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem