kategoria: SACP
[#91] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #1

Dziękuje za "wehikuł czasu" w postaci party - za miłe towarzystwo oraz ciepłe przyjęcie :).
Jeden dzień w którym przenieśliśmy się do przeszłości.
Przyjechaliśmy początkowo bez sprzętu, ale atmosfera była taka że już po godzinie byliśmy z dwoma Amigami (choć 500 z HD i CD miała małe problemy) to A1200 odpaliła bez problemu.
Dzięki panowie za pomoc w uruchomieniu CD na mojej Amidze.

Benedykt następnym razem już tak łatwo nie wygrasz ze mną w Mortala .

Kamil, Radek mam nadzieję że party będzie kontynuowane w Siemianowicach.

[#92] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #75

Zdzislav 3D zrobil furore :D Jak widze ten filmik to do tej pory chce mi sie smiac ;)

[#93] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@speedy, post #92

Bardzo pozytywne wibracje, mimo wszystko muszę stwierdzić, że dobry jest ten news. Szkoda, że obcięli część Waszych wypowiedzi ale rzeczywiście mogłyby one przecież nieco zagęścić informację i wpłynąć na jej niezrozumiałość dla przeciętnego widza. Super, że dobrze spędziliście ten czas. Dobra robota, możecie wracać do bazy Jools OK

[#94] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@BagoZonde, post #93

No właśnie nie dokońca ten reportaż telewizyjny jest dobry. Jedyną jego zaletą jest to, że mówiło się o Amidze. Ale zwróć uwagę jak została przedstawiona: jako stary zabytek, z kiepską grafiką, która się nadaje tylko do wspomnień. Zachowano też tylko takie wypowiedzi: wyjęcie zabytków ze strychu i pobawienie się dla wspomnień. Wycięto wszystkie wypowiedzi na temat nowości, nowego systemu - na temat, że Amiga dalej żyje i się rozwija. Przeciętny widz popatrzy i stwierdzi: był fajny komputer, ale od lat nic nowego z nim się nie dzieje. Nie warto się tym interesować, choćby dla poznania. Jedyne wyjście to kupić PeCeta i Windowsa, bo innych systemów nie ma. Zobacz, że nawet jak pokazano napis z obudowy Amiga, to została wybrana jakaś brudna (mnie się to od razu źle skojarzyło), a z odejść kamery widać, że były tam też ładne Amigi.

[#95] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@AS, post #94

Hmm.. No punkt widzenia ciekawy, wiemy o co żal, ale nadal uważam, że przeciętny widz pogubiłby się w tym wszystkim i sentymentalny ton zostałby zachwiany.

Poza tym.. Czy mi się wydaje czy faktycznie na party masakrycznie przeważały Classici? No bo jeśli tak to chyba nie ma o co kopii kruszyć..

[#96] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@AS, post #94

Zgadzam się z Tobą AS w całej rozciągłości (patrz: #76), ale cóż poradzić, niestety zauważmy, że taki jest trend, że o Amidze już dawno przestało się myśleć na poważnie i przekonywanie kogokolwiek, że Amiga potrafi to i tamto - jest walką z wiatrakami. Zresztą przedstawione zostały Amigi classic, nie jest to sprzęt, dzięki któremu za niewielkie pieniądze będziemy mogli pracować wygodnie i profesjonalnie, do niego trzeba mocno doinwestować a i tak nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić na niej, z tą prawdą pogodziłem się kilka miesięcy temu. Do zakupu efiki, etc. nie przekonam się, bo musiałbym to zobaczyć na własne oczy i przetestować porządnie.

Co zabawne przyrównali starszego pana na emeryturze stroniącego od telefonów i komunikatorów (!) z bracią Amigową, która razem wzięta ma tyle lat co on ;). Myślę, że jest i będzie tak jak zawsze: my wiemy swoje, oni wiedzą swoje. A My róbmy swoje :).

Pograłbym sobie z Wami chętnie w Knights Of The Sky czy Archon, The Settlers albo w Knights (lochy lochy).

Pozdrawiam!

[#97] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Kokos, post #95

Kokos mnie uprzedził z poprzednim postem. Widzę, że Tobie też udało się wrócić cało z kampanii :P - śmiem to twierdzić zerknąwszy na Twój avatar.

Turrican ślimak

[#98] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@AS, post #94

Jako, ze tym razem nie udalo mi sie zjawic to nastepnym razem bede promowal na mojej A1k2 OS4 i MOS. :D Panowie, czy narodzila sie w waszych glowkach koncepcja i termin kolejnego zjazdu? Bo jesli tak to z checia juz zaplanuje wyjazd. Moze i Bago namowimy, aby wpadl? ;)

[#99] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Kokos, post #95

Nie pogubiłby się. Był w tym roku, dość fajny artykuł (nie pamiętam gdzie). Tam po opisie starych Amig (sentyment i przyponienie starych dobrych czasów) dodano, że ten komputer nadal się rozwija, powstały nowe wersje systemów AOS 4, MOS i pokazano jak się prezentują. Czytelnie, ładnie i pokazano Amigę z dobrej strony.
A tu aby pokazać, że to tylko staroć (jak już zauważył BagoZonde) na koniec jest wywiad z dziadkiem, który używa starej aparatury. Ot taka to przeszłość i ciekawostka, ale obecnie już bez znaczenia.

Oczywiście spotkanie mi się podobało, choć nie mogłem na nim być. I warto dalej się spotykać, albo dla zabawy, albo aby wymienić się doświadczeniami, albo zobaczyć najnowsze sprzęty i jego możliwości, albo ... :)
Zapraszam na spotkanie do Warszawy, będzie w marcu, gdzie będzie można zobaczyć klasyki, Pegasosa i AmigęOne.



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2009 11:08:13
[#100] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Lokaty, post #98

Lokaty, próbujesz mnie w to wciągnąć, ładne kwiatki szaman

Szczerze powiedziawszy chętnie bym przyjechał, teoretycznie mógłbym przywieźć swoją Amigę choć ciężka jest a jedynym transportem jest pociąg ew. autostop czy autobus. Pokazałbym Wam jak się zachowuje czasem ta bestia jaką jest Apollo 040/40MHz w który już nie raz miałem ochotę wbić gwóźdź, ale tak poza tym, myślę, że mam całkiem "innowacyjne" rozwiązania jak na classic - własnego pomysłu gniazdo do klawiatury lutowane przy płycie na 20 pare pinów (coś, czego nie polecam nikomu do robienia) jak i samo umiejscowienie płyty głównej w towerce poziomo. Pokazałbym w akcji mojego c64kopika ze stacją Commodore 1541, oraz wszystkie moje nieukończone gry (ta część może się okazać najnudniejsza).

No i pograłbym w coś bądź zrobił jakąś fajną gierkę, taki dwugodzinny maratonik :P. Najlepiej gdyby takie spotkanie mogło sobie potrwać z 3 dni, lubię dłuższe imprezy :).



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2009 11:23:48
[#101] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@AS, post #94

Ta brudna Amiga to moja :( na następnym zlocie będzie czysta. Obiecuje.




Benedykt Dziubałtowski

[#102] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #101

A mojej wypieszczonej A500+ z rozszerzeniem nie pokazali. A jeszcze kadrowali jak wkładam dyskietkę. Rzeczywiście ciekawe czy celowo wybrali czystą "inaczej" Amisię Benedykta .

Pozdrawiam

Azzorek

P.S.

Uwaga następną imprezę planujemy w lutym. Będą prawdopodobnie dodatkowo trzy turnieje gierkowe (m.in. MKII). Trenuj więc Benio bo ja też potrenuję i Baraka może udrożnić twoje płuca :D .



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2009 14:44:15
[#103] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #102

Pięknie!! Amige już pucuje!!


Nie mogę się doczekać pojedynku z Tobą Azzorek. Nasze sparingi były wyrównane :)



Poza MKII proponuję Street Figther 2.





Benedykt Dziubałtowski.

[#104] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #103

Benedykt Dziubałtowski napisał(a):

> Street Figther 2.

Najlepsze mordobicie na świecie.

[#105] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #103

Teraz to po ptakach! Media zrobiły to co z każdym niepoprawnym politycznie, a na wszelki wypadek za takich Was/Nas uznają
[#106] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #102

Azzorek napisał:


> Uwaga następną imprezę planujemy w lutym.


Tylko proszę żeby to się z PowerDevem nie zgrało... PowerDev prawdopodobnie 7-8 luty. No i jak wypadnie w moje urodziny (22) to też się nie zjawię :)
[#107] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #106

Pomyślimy ;) .

Pozdrawiam

Azzorek

[#108] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #107

ja tez nie moge 7-8 (hubert prawdopodobnie tez nie), bo mamy egzaminy.
w sumie odpada trzech czlonkow (przy tym trzy amigi), ktorzy pojawili by sie na 100% tak jak na pierwszym zjezdzie, wiec lepiej ustawic jakos powyzej tej daty.



Ostatnia modyfikacja: 06.01.2009 15:13:16



Ostatnia modyfikacja: 06.01.2009 15:13:41
[#109] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #91

Witam
imprezka była super. Fakt, nie mam skali porównawczej, bo to moja pierwsza, ale za to blisko domu. Najważniejsze jednak, że wreszcie poznałem ludzi, którym nie muszę tłumaczyć, dlaczego wciąż trzymam w domu ten "stary" sprzęt. I tak nie zrozumieją.

Wielkie dzięki dla Zbyszka, bo mnie wyciągnął, a dla pozostałych uczestników spotkania za naprawdę miłe przyjęcie i fajną atmosferę.


Jeszcze raz dzięki. :D

P.S.
Ale zapłon, to mam... Tydzień już minął. To chyba szok. :D
[#110] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #106

PowerDev nie odbedzie sie 7-8 lutego

[#111] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@speedy, post #108

dobrze by bylo wczesniej termin ustalic, zeby kazdy sobie juz ten dzien zaklepal. mozna sobie bedzie wczesniej grafik w pracy ustalic (ja pracuje srednio co drugi weekend).

moze niech kazdy chetny napisze ktory weekend mu na 100% odpada? mi i hubertowi na pewno ten 7-8 (no nie da rady z wiadomych przyczyn).



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 06:20:00
[#112] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@speedy, post #111

Większości będzie odpadać również 14.02.2009 (walentynki). Zostaje zatem 21 i 28 lutego.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 14:15:27
[#113] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #112

21 od biedy da rady jak dla mnie. Jeśli Powerdev będzie tego dnia i tak na niego nie pojadę, a na 1-dniową imprezę do Siemianowic mogę.
28 - no problemo.
[#114] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #113

Z tego co ustaliliśmy z *y kolejny "SILESIA AMIGA CLASSIC PARTY" vol2, odbędzie się 28.02.2009r (sobota) w Domu Kultury "Chemik" w Siemianowicach Śląskich ul. Niepodległości 51.
Początek imprezy tak jak ostatnio godzina 9.00, a koniec - zobaczymy ;). Wynajęcie sali kosztuje tak jak ostatnio 200zł + VAT za 10 godzin. Koszt wejściówki rozłoży się na wszystkich uczestników, także im nas więcej będzie tym lepiej.
Cyklicznośc imprezy planujemy ustalić na kwartalną, chyba, że będziecie mocno za tym aby było inaczej. Oczywiście największe znaczenie ma zdanie uczestników imprezy ostatniej i tej którą teraz planujemy.
W programie będzie turniej trzech gier (z nagrodami!!!). Na pewno będzie to Mortal Kombat II w grupie bijatyki, będzie też ściagałka i jakaś inna gierka nie pasująca do klimatu powyższych. Pozostałe gry zostaną wybrane poprzez głosowanie wśród uczestników ostatniej SACP.
Planujemy również oglądanie demek (różnych, nie tylko tych najpopularniejszych), jakieś miniwarsztaty (prawdopodobnie będzie Protracker), oraz dowiemy się jakie były okoliczności powstawania wywiadów Benedykta Dziubałtowskiego ze znanymi świata Amigi (bez cenzury :D ). Oczywiście będą też dyskusje, wymiany doświadczeń, wszystko co dotyczy Amigi klasycznej.
Będzie również możliwość "pogrzebania" w Amigach (drobne naprawy, przeróbki, itp), tak więc jeśli ktoś ma jakiś problem sprzętowy może na nas liczyć. Gwarantujemy lutownicę, cynę z kalafonią, śrubokręty, itp) ;) .

Ci co byli ostatnio wiedzą jak jest (logistyka). Mamy wszystko czego potrzeba, jest kuchnia (szklanki, kubki, czajnik elektryczny, itp.), toalety, gastronomię do wyboru do koloru w okolicy (większośc otwarta do 22.00) i najważniejsze sporą salę oraz stoły i krzesła (dla wszystkich). Kto wie, może znowu odwiedzi nas telewizja :d .
A teraz najważniejsze sprawy do was (uczestników SACP):

1.) Kto może załatwić rzutnik (ekran mamy na sali) lub telewizor 32" lub większy ?
2.) Pamiętajcie o swoich sprzętach, dla każdej Amigi jest miejsce! Niezapomnijcie tylko o tym, żeby wasza Ami miała czym patrzyć (Monitor,telewizor) i czym żyć (listwa prądowa), oraz czym mówić (głośniki/słuchawki).
3.) Na imprezie będą w większości maniacy Amigi, więc będzie na pewno fajna, komfortowa atmosfera. Ostatnio wszyscy spisali się super, więc tak trzymać!
4.) Dla tych co nie byli, budynek jest pod opieką agencji ochrony, a 60 metrów od domu kultury jest komisariat policji, więc raczej nie martwicie się o bezpieczeństwo swoje i sprzętu. My sami też w razie czego pomożemy ;) .
5.) Parkingi są pod samym domem kultury, o 9 - tej godzinie nie powinno być problemów z zaparkowaniem.

Wszystko zależy od uczestników spotkania i ich chęci/woli, także liczymy na was Chłopaki (a być może dziewczyny ;) )!

Pewnie *y też coś dorzuci od siebie, więc kończę ten esej :D .

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam gorąco! Zaplanujcie sobie wolne na 28.02.2009, a być może i 01.03.2009 i przyjedźcie na SACP vol2 - naprawdę warto !!!

Mapka dojazdowa jak ostatnio:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c634de67fb97866d.html

Azzorek

P.S.

W wolnej chwili obfotografujemy z *y okolicę DK Chemik, aby pomóc w nawigacji dla dojeżdżających. Fotki na pewno zamieścimy również w tym wątku.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 15:21:51



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 15:26:10
[#115] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #114

Dzieki Azzorku za stos informacji! :)
Czy moglbys jeszcze powiedziec jak sie koszta rozlozyly na ostatnim zlocie - chcialbym wiedziec na jaka kwote sie nastawic (przy ograniczonym budzecie nalezy to wziasc pod uwage - oczywiscie kwota "od ... do"). To tyle, planuje dotrzec z moja A1k2+PPC+BV. Pozdrawiam! :)

[#116] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #114

Jako ścigałkę tylko i wyłącznie Lotus II ! ;)


Czajnik ok, tylko ciekł ostatnio :P

[#117] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Lokaty, post #115

Lokaty, ostatnio koszt się rozłożył po 20zł ;).

HubeZ czajnik ciekł jak ciekł, ale wodę gotował. Hebraty i jakiejś kawy na pewno nie zabraknie :).

Jak ktoś chce zaoszczędzić to może śmiało nawet Złotego kurczaka z Vifon'a sobie przywieźć, albo gorący kubek tak szeroko swego czasu był polecany przez naszych piłkarzy :d .

Co do ściagałek - ja głosowałem na Jaguara XJ220, ale jak przejdzie Lotus II lub III też będzie Git. Głosowałem na Jaguara bo jest troszkę inny i ma super klimat, który wciąga. Ja się w niego zagrywam!

Pozdrawiam

Azzorek

P.S.

Jedna informacja dla palących. Ponieważ ostatnio tylko biedny Benedykt musiał zafajczyć (chociaż radziłem mu aby wypalił skręta jak noga słonia i wystarczy na cała imprezę), to rytuał jarania wykonujemy przed budynkiem. Pety wrzucamy do jakiegoś słoika czy czegoś podobnego, żeby nie było kiszki.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 17:50:48
[#118] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Hubez, post #116

A właśnie HubeZ zapomniałbym powiedzieć. Jak pojechałeś ze sprzętem do domu z ostatniego party, dalej grałem w Moonstone i tym razem dałem czadu! Smok leżał rozpiżony (mam świadków), a kolejni poszukiwacze stracili orientację w terenie. Na szczęście pomogłem odnaleźć im właściwą drogę do..... hadesu :D. Pykniemy znowu w wolnej chwili 28.02.2009 ;) ?

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 19:50:07
[#119] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #118

Smok leżał, to fakt :)
Co do Jaguara, moim zdaniem na multiplayer ta gra się średnio nadaje - tutaj preferuję Lotusa II. Jaguar jest świetny za to w singlu.
Trzecia gra - jakiś pinball proponuję, już w mejlu była propozycja. Dreams, Fantasies, Slamtilt - te 3 preferuję, bez rozgraniczenia który lepszy.
[#120] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Hubez, post #116

Crazy Cars przebija wszystko

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem